News:

Simutrans.com Portal
Our Simutrans site. You can find everything about Simutrans from here.

Simutrans pod Ubuntu

Started by VMMilan, January 12, 2011, 06:02:52 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

VMMilan

Ahoj,
hraju Simutrans pod Ubuntu a naprosatá spokojenost. Povedlo se mi přidat si pak128, i jiné (chce-li někdo návod, tak dejte vědět a něco zplodím). Mám však jednu otázku. Nevíte někdo, kam (adresář) se ukládají soubory s uloženou hrou? Chci si udělat zálohu (popřípadě sav přenést na jiné PC) ale ne a ne je najít.
Díky

Václav

To bohužel nevím, jelikož hraji pod wokny.

Tam je to <Dokumenty>/simutrans/save - tedy za předpokladu, že mám vypnutou volbu install_singleplayer (tedy mám install_singleplayer=0).

Kdybych jí měl zapnutou, tak se bude všechno ukládat do adresáře, kde jsou spouštěcí soubory - a v podstatě by to znamenalo chaos v souborech grafiky - protože všechny (i add-ony) by musely být ve stejném adresáři.

Takže mi nezbývá než blbě poradit: zkus použít vyhledávání - a hledej soubory s příponou *.sve. Ubuntu (ať už máš kteroukoli verzi) snad nějaký nástroj na vyhledávání má - a když ne, tak ti stejně poradím blbě - sežeň si nějaký nástroj typu Total Commander. Vím, že existují (protože jsem se je snažil najít) - jak pro GNOME (což je tvůj případ), tak pro KDE.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

VaclavMacurek > co presne by to znamenalo za chaos? Ja myslel, ze si proste v konfigu pouze vyberu, jestli to chci ukladat do vokynkovy slozky dokumenty/simutrans/save nebo nekam do hry ... a ze vse ostatni zustane stejny. Zatim teda jen a pouze moje lenost zpusobila, ze jsem se k experimentum s timto nepral, toze me jinak dost toci (pokud si hru nosim na flesce) prendavani na jinej komp...

Václav

Jednak jsem si nikde (v žádném konfiguračním souboru) nevšiml, že by to šlo určit. A taky jsem neměl na mysli savy - protože ty mají vždy určený adresář save - který se vyskytuje buď v tom samém místě, kde jsou spouštěcí soubory - nebo v <dokumenty>/simutrans/.

A pokud jde o ten chaos v grafice, hra si to přebere - ale špatně se potom všechny add-ony udržují, když jsou spolu s základními soubory grafiky.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

jk271

VMMilan: Mám Debian (v ubuntu by to mělo být stejné) a tam se mi hry ukládají do ~/.simutrans/save
Znak ~ znamená domovský adresář.
Pozor na tu tečku - tečka na začatku názvu znamená skrytý soubor.

VMMilan

jk271: Ano, to je to, co jsem potřeboval. Linux ještě nepoužívám tak dlouho a přestože něco zvládám braburně, tak mi asi nějaké základy chybí... Zrada byla v tom, že je to opravdu skrytý adresář... Ale konečně vím,kde ty savy jsou... Díky