News:

Simutrans Wiki Manual
The official on-line manual for Simutrans. Read and contribute.

Rozdílný zobrazovaný příjem za vykládku

Started by Sir, November 28, 2013, 03:26:28 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sir

Zdravím,

po několika letech jsem opět začal hrát Simutrans (v.112.3 pak 128 / 128cz) a nyní jsem objevil jednu nesrovnalost v zobrazování příjmu při vykládce zboží (vlak). Když vlak vyloží zboží, tak se nad ním na chvíli objeví modrý text s částkou, za kolik bylo zboží prodáno, ovšem když se podívám do grafu příjmu vlaku, tak je zde přičtena pouze polovina hodnoty částky zobrazené v modrém textu ihned po vykládce.

Zajímalo by mne tedy, zda je to normální nebo zda se jedná o nějakou chybu?

Předem díky za odpověď.

ookami

Nemůže to být kvůli tomu, že je v dialogu ten příjem ponížen o provozní náklady vlaku (sazba za čtvereček x počet projetých čtverečků mezi nádražími) ?

Sir

Rozhodně nemůže, protože opravdu myslím PŘÍJEM za náklad. Raději jsem udělal screenshot (ZDE), aby bylo jasné o co jde. Částka při vyložení nákladu (v tomto případě uhlí, abych eliminoval případný bonus za rychlost) je nad vlakem zobrazena ve výši 8234, ale v grafu je částka 4117 (tedy přesně polovina). Provozní náklady jsou 898, ale ty jsou promítnuty až v zisku.

Václav

Tento bug byl již před delší dobou vyřešen.

Doporučuji stáhnout nejnovější nightly verzi. Tam už je to delší dobu opraveno.

Do hlavního adresáře hry nutno zkopírovat nejen spouštěcí soubor, ale také (a to především, jinak hra nefunguje) adresář themes. No, a adresář text, pro nejnovější překlady herních textů.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní


Václav

Není za co...

Trochu jsem prohledal forum, abych se podíval, která že to byla verze, kde to bylo opraveno: 6523. V květnu tohoto roku. Ale problém to byl dlouhodobý, jak uvedl Dwachs v téma, kde jsem tu chybu ohlásil (Wrong income per ride).

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Miziiik

Taky si tenhle problém pamatuji a byl ve hře dlouho.

Odesláno z mého GT-S5300 pomocí Tapatalk 2

http://msim.8u.cz/ Můj web o hře Simutrans - Moje addons, návody, odkazy, apod.