News:

Simutrans Wiki Manual
The official on-line manual for Simutrans. Read and contribute.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

benpat

Stačí říct podklady seženu. Vozů k nakreslení, upravení je stále dost.

Vladki

Ja si jenom tak rejpnu. Kdyby pak.cz byl opensource tak by se premalovavani jiz existujicich vozu do ruznych firemnich (mestskych) nateru mohli chopit i ostatni. Ne jen ti, kteri udelali puvodni vozidlo. A kdyz uz sme u tech nateru - to by stalo za to zacit uvazovat o simutrans experimental. Tam jsou na natery (livery) specialne zarizeni.

Patapuf

To je nápad hodný nobelovky :o
Když jsou tady všichni líní otevřít na 1/2 hodiny malování aby přemalovali veřejně dostupnou šablonu, tak čemu pomůže nějaká nálepka opensource? Asi tomu, čemu značka "Česká kvalita," tedy lautr h... Pak se člověk nemůže divit, že ti co něco umí, publikují neveřejně. Protože nechtějí krmit pijavice, které jenom kibicují a neumí ani poděkovat...

benpat

Patapuf: Věř, že to na půl hodiny fakt není. Sám jsem si to zkusil, některé moje věci by měli být v czpaku. Důvodů proč jsem přestal kreslit je vícero. Každopádně jsem rád, za každou novou budovu nebo vozidlo co vznikne. Takže děkuji všem co drží CZpak při životě...

VTPsim

#4099
Možná přinesu takovou alternativu:
https://drive.google.com/folderview?id=0B5szfRcCzBEfdnRvWmRxejJhY0U&usp=sharing#list

Tady by se mohly do budoucna udržovat pak a png soubory z cs.paku, ostatní by si je mohly svévolně stáhnout a měnit.
Pro ty, kdo by mě zájem na disk ukládat, jsem ochoten poslat heslo k mailu, kde budete moci ukládat svoji tvorbu (to samozřejmě platí pro tvořiče)
Otázkou je jak členit soubory: jestli po autorech nebo po druhu dopravy. Já osobně tam už mám upravené SORy typu C.
O údržbu bych se staral já (nebo si to někdo dobrovolně vezme).

NÁZORY?
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

Vladki

Patapuf: ja bych si treba rad premaloval vsechny saliny do brnenskych barev, ale nechcu s tim otravovat ostatni, kdyz si myslim ze bych to zvladl sam. Mozna su slepy, tak mi porad kde najdu sablony salin? Ne jenom prazdnych podvozku pro vlak. Namalovat celou salinu si netroufam, ale prebarvit jo.

Je mi uplne jedno jestli je to opnsource nebo neco jineho, ale je podle mne hloupe schovavat dat a png soubory pred ostatnimi. Forum je plny dotazu kdy udelate xy v najbrtu. Takovyhle dotazy bych resil - tumas xy v puvodnim nateru, premaluj si to sam.

Samozrejme tim nechci nikomu upirat zasluhy za namodelovani originalu. Je to spousta prace a za tu jim patri dik.

Sent using recycled electrons.


Vladki

Quote from: VTPsim on March 25, 2014, 05:50:38 PM
Možná přinesu takovou alternativu:
https://drive.google.com/folderview?id=0B5szfRcCzBEfdnRvWmRxejJhY0U&usp=sharing#list

Radsi bych vyuzil SVN na sourceforgi, kde jsou i ostatni paky, ale i tohle je lepsi nez nic. Rad tam svoje veci nahraju. Chystam se trochu preorganizovat moje uloziste https://uran.webstep.net/~vladki/simutrans/ tak aby tam byly zdrojaky od vseho, a pak by se to tam mohlo hodit 1:1

Quote
Otázkou je jak členit soubory: jestli po autorech nebo po druhu dopravy. Já osobně tam už mám upravené SORy typu C.
O údržbu bych se staral já (nebo si to někdo dobrovolně vezme).

Pro spravce je jednodussi to mit podle autoru, ale pro vsechny ostatni je lepsi podle druhu dopravy.

VTPsim

S přístupem do SVN je to složitější. Pokud bys měl zájem, klidně ti pošlu heslo a mail. Takže pokud tomu dobře rozumím řadit podle dopravy?
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

VTPsim

Jak se dalo čekat zájem není žádný...:-[
Místo oprav autobusů, které se odkládájí (není nálada :)), se z nudy vyplodily tyto nové bytovky. Co vy na to?
EDIT: U třetí a čtvrté přibudou sklepní okénka, kde chybí.
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

smalljbt

Ty bytovky se povedly. Uplně jako bych viděl svoje bydliště :D

Petricekvoz

Quote from: TommPa9 on October 07, 2012, 02:49:41 PM
Herr gott nauč se už konečně umisťovat kola. Tohle je do očí bijící a možná i byjící (jak moc je to tvrdé) Když ti začíná na jednom pohledu kolo 11 pixelů od konce nemůže ti to samé kolo na té samé nápravě v pohledu který je z druhé strany ležet od rámu 14. pixelů! Sakra práce :D tohle není jen o tom něco naplácat do malování, občas se musí i myslet!

proč mi to nejde stáhnout ?????????

zlíňák

Zdarte lidi. Mohl bych vás prosím poprosit o pack zlínských trolejbusů a autobusů???
Udělal bych si je sám ale vzhledem k tomu že nemám program a neumím to tak tato varianta upadá.
jestli by se někomu chtělo tak bych minimálně prosil vozy: Karosa B73x, B741, irisbus citybus 12 18, citelis 12 18 (10.5)??, škoda 14Tr, škoda 15Tr, Ikarus 280, škoda 24Tr, škoda 25Tr citybus citelis (BT), škoda 27Tr škoda 26Tr, Sor B9,5
Kdyby se někomu chtělo tak už předem velmi děkuji
zdarec ťapec kotrmelec

VTPsim

Petricekvoz: Co nejde stáhnout? Ty Sorky?
zlíňák: Žádný program nepotřebuješ, stačí ti obyčejné malování. Schválně si to zkus na mojí Sorce. Dám ti sem původní autobus a paletu barev pro DSZO a zkus si to překreslit. Uvidíš, že na tom nic není ;)
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

zlíňák

SOR mam namalovaný a jak ho mám vložit do hry když vložím obrázek do složky pak128 tak se mi model nerozjede
a stejný problém jenže naopak jak mám vozidlo dostat do malování píše mi to že soubor nejde otevřít?

VTPsim

Důležitý je samozřejmě .dat soubor, bez kterého by autobus nešel (samotný obrázek nestačí). Dám ti i ten. Pak také musíš mít obrázek s koncovkou .png. Mohl by si sem dát ten .png soubor, třeba v tobě dřímá tvůrce addonů  :)
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

TommPa9

No a protože jak to tak vypadá kolega zlíňák je úplný nováček měl by vědět, že nestačí mít jen obrázek ve formátu .png a soubor s informacemi o vozidle .dat ale potřebuje i prográmek, který ty dvě věci schroupe a vyplivne starý známý .pak ve kterém je vozidlo zabalený tak, že ho hra dokáže zpracovat a může si ho nasadit do hry. Pro začátek je nejlepší asi najít si PakHelper

VTPsim

9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

zlíňák

mám stáhlý PakHelper ale nevím jak sním pracovat

zlíňák

Do jakého řádku mám vložit soubor .DAt a do jakého obrázek .PNG

VTPsim

Do "The file for pak" dej .dat soubor. Hlavně si pohlídej, aby se .png soubor jmenoval stejně, jako je zapsáno v .dat souboru. .png soubor nikam nedávej. Nakonec dej "Do pak"
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

zlíňák

Buď dělám něco špatně ačkoliv vše dělám podle návodu nebo mám uplně blbý počítač prostě to nefunguje

VTPsim

Dej sem oba soubory, ať víme, kde je chyba  ;)
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

zlíňák

asi vypadám jako naprostý blbec ale na těchto stránkách jsem první tři dny a vůbec nevím jak tak to rači pošlu na mail když mi ho sem dáš

VTPsim

Dej "Reply", pak "Attachments and other options", pak vybrat soubor a vyber daný soubor, pro další soubor dej "more attachments". Není na tom nic těžkého  ;)
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

zlíňák

tady jsou

VTPsim

Přejmenuj si .png soubor na "SOR_B_9_DSZO" a ještě se podívej na ten nátěr, některá místa jsi nepřekreslil
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

zlíňák

Ok dik ale myslím sy že na můj první model je to obstojné ;D ;D

zlíňák

asi nejsem v pohodě pořád mi tto nejde spustit ve hře

Václav

Pokud nehlásí chybu při načítání hry (což se stát může, ale spíš u budov než u vozidel), tak doporučuji si zkontrolovat, jestli je vozidlo dostupné v roce, který máte ve hře.

Například autobus je od roku 2000, ale Vy můžete být teprve v roce 1990. To se pak vozidlo v depu vůbec neobjeví. Pokud máte ale autobus pro dobu do roku 1975, ale jste v roce 1990, tak se sice autobus v depu objeví - ovšem je nutné povolit zobrazení zastaralých vozidel. Oboje za předpokladu, že hrajete s časovou osou - ale pokud hrajete bez časové osy, tak se (myslím) vozidlo objeví pokaždé - pokud je pak soubor připraven správně.

A to mi tak připomíná - zkontrolujte si, že jste pak soubor umístil do správného adresáře.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Zlíňák, máš špatně souřadnice ;) v tom je zakopaný pes.

Nahraď si souřadnice u toho DSZO těmahle a bude to fungovat jako fík. Jen pro pořádek. Jaký máš windows? Já jen že od Win7 bylo debilní malování, které mělo jiný formát .png takže to v simutransu házelo dost divoký blikance. Nejlepší je používat u win7 a vyššího třeba paintxp který používám já.

emptyimage[w]=SOR_B_9_DSZO.0.1
emptyimage[nw]=SOR_B_9_DSZO.0.2
emptyimage[n]=SOR_B_9_DSZO.0.3
emptyimage[ne]=SOR_B_9_DSZO.0.4
emptyimage[e]=SOR_B_9_DSZO.0.5
emptyimage[se]=SOR_B_9_DSZO.0.6
emptyimage=SOR_B_9_DSZO.0.7
emptyimage[sw]=SOR_B_9_DSZO.0.8

Miziiik

Doplním Václava s informacemi z .dat souboru -> Autobus je dostupný od 1. měsíce roku 1998 do 10. měsíce roku 2000... Takže buď musíte být v tomto období a nebo až po něm, kde ale vozidlo najdete pouze ve vyřazených vozidlech.
http://msim.8u.cz/ Můj web o hře Simutrans - Moje addons, návody, odkazy, apod.

TommPa9

oba dva jste blízko ale hlavní problém je v tom co jsem popsal. V datu jsou nekompletní souřadnice odkazující na grafiku. pakhelper to sice přechroupe ale nevyplivne nic kloudnýho. a hra protože pakhelper to zapakoval bez chyb (a bez grafiky) to vezme bez chybový hlášky. Tohle se mi taky stávalo tak vím o čem mluvím ;)

Miziiik

Oh, tak na to jsem zrovna nekoukal a ani jsem si nevšiml Tvého příspěvku přede mnou  :D
http://msim.8u.cz/ Můj web o hře Simutrans - Moje addons, návody, odkazy, apod.

VTPsim

#4128
Quote
Quote from: TommPa9 on June 26, 2014, 06:48:57 PM
Zlíňák, máš špatně souřadnice ;) v tom je zakopaný pes.

emptyimage[w]=SOR_B_9_DSZO.0.1
emptyimage[nw]=SOR_B_9_DSZO.0.2
emptyimage[n]=SOR_B_9_DSZO.0.3
emptyimage[ne]=SOR_B_9_DSZO.0.4
emptyimage[e]=SOR_B_9_DSZO.0.5
emptyimage[se]=SOR_B_9_DSZO.0.6
emptyimage=SOR_B_9_DSZO.0.7
emptyimage[sw]=SOR_B_9_DSZO.0.8

Co je na nich špatně? Ty sem dělal já a mě to šlo krásně zapakovat a bylo to funkční. Naopak tobě by to nešlo, u předposledního ti chybí označení směru

Zlíňák: Jestli ti to pořád nepůjde, tak ti sem pošlu výsledný .pak soubor
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

TommPa9

Jé tak to jsem pro změnu přehlédl já :) a tohle je důvod proč máme forum :D víc hlav víc ví.