News:

The Forum Rules and Guidelines
Our forum has Rules and Guidelines. Please, be kind and read them ;).

trolejbusy

Started by Mark Swabinski, September 11, 2008, 10:20:10 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TommPa9

#35
Quote from: SWTC on October 10, 2008, 01:24:23 PM
Ad TommPa9 : A ešte vystrihovačky (vrátane Praga TOT) :

http://www.mujweb.cz/www/trolejbusymodely/




Sláva! děkuju. Teď už to půjde! Pořídím si slepeckou hůl protože jsem tohle vážně nenašel... PS.: Ta vystřihovánka bude asi nejlepší zdroj... jen kdyby u ní bylo i měřítko ale nemůžu mít všechno :)

TommPa9

#36
Připravuje se:

v nejbližších dnech by se zde měla objevit Tatra 400 T. V podstatě už je nakreslená, jen se musím rozhodnout, jak jí "nalakuju". zatím vypadá takhle... takže se máte na co těšit...  která verze se vám líbí víc?

PS.: Další na řadě bude Praga TOT, ČKD Vetra, Tatra 401 T, Škoda 28 TR (Solaris Trollino 15)

VS

Muhahahahaha 8)

Stačí zarovnat ty malé kousky tak aby měly předek na předku šablony, nastavit length=?, normální délka je 8 - tady jsem oběma dal 4. Předek je předek, takže zarovnat zadkem na zadek šablony... no a potom tak jak se to celé seřadí a podle délek zdrcne, vyjde to.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

#38
Quote from: VS on October 10, 2008, 08:09:19 PM
Muhahahahaha 8)

Stačí zarovnat ty malé kousky tak aby měly předek na předku šablony, nastavit length=?, normální délka je 8 - tady jsem oběma dal 4. Předek je předek, takže zarovnat zadkem na zadek šablony... no a potom tak jak se to celé seřadí a podle délek zdrcne, vyjde to.

Díky Vláďo za obrázek... podle něj to vypadá jednoduše... až budu dělat druhý tříčlánkový trolejbus tak to podle něj zkusím... do teď jsem si druhý článek zarovnával ručně a zatím se mi to osvědčilo ale pokud mi to tímhle způsobem půjde líp, tak nejspíš přejdu...

VS

Není zač!

Může nakládat z jediného políčka zastávky, to je ten vtip...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Quote from: VS on October 10, 2008, 08:44:02 PM
Není zač!

Může nakládat z jediného políčka zastávky, to je ten vtip...
To mi došlo i když by se předloha do standartní zastávky nevešla... jo a jedna věc: zkoušel jsem u tohohle tříkloubu (seskladanýho původně mojí metodou ručně) změnit length a dopadlo to tak že se mi články naskládali přes sebe... takže to zítra zkusím předělat...

TommPa9

tak jsem si namalovat Pragu TOT. Snažil jsem se držet šířky vozu (je užší než vrstevníci š 1 tr a Tatra 86 T)

VS

Ta šířka určitě nevadí, aspoň takhle to špatně nevypadá.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

#43
Quote from: VS on October 11, 2008, 09:58:04 PM
Ta šířka určitě nevadí, aspoň takhle to špatně nevypadá.

já vážně nevím... tady je kdyžtak screen...

PS.: Pro budoucí uživatele. díky světlému nárazníku vypadá jako by byl nakreslený křivě... na městské silnici už vypadá normálně...

Tomas

Quote from: TommPa9 on October 11, 2008, 10:08:02 PM
já vážně nevím...
Ale jo, vypadá to celkem hezky. Škoda že to není pro PAK96 ;)

Quote from: TommPa9 on October 11, 2008, 10:08:02 PMtady je kdyžtak screen...
Koukám na to a musím konstatovat, že to na troleje nesedí...

TommPa9

#45
Quote from: Tomas on October 12, 2008, 07:51:49 AM
Koukám na to a musím konstatovat, že to na troleje nesedí...

o tomhle problému s trolejemi vím. problém je v tom, že když nasadím trolejbus na šablonu, tak mi podle jednoho jízdního pruhu sedí a podle druhého ne... mohlo by to být způsobeno elektrifikací (a za to já nemůžu-nejsem autor elektrifikace). Druhá možnost je posunout si vůz při umístění do šablony v jednom směru níž ale to pak vypadá jako by trolejbus stál na obruvníku zastávky... a dělat na každý pruh jinou délku troleje? to by asi nevypadlo moc pěkně ale zase by seděli na drátech... a navíc mám takový dojem, že pokud bude někdo chtít používat trolejbusy tak radši skousne to že mu nesedí na drátech než aby mu v zástavbě projížděl budovami...:D

a co se týká pak96 tak to už by asi bylo nad moje síly... ještě ani zdaleka nejsem hotov s českými trolejbusy pro 128čku...

TommPa9

#46
tak abyste se zase mohli na něco těšit tak tady je ochutnávka dalšího trolejbusu... objeví se spolu s pár dalšími během pár dní na foru...

PS.: Pokusil jsem se o kratší troleje abych se vešel do drátů.... no nedopadlo to nejlépe... abych se vešel musel bych trolej useknout podle hrany střechy a to vypadá mnohem hůř než když o kousek přesahnuje... aspoň se mi to tak jeví

TommPa9

#47
Sliby se maj plnit... Tady je balíček několika trolejbusů. Škoda 17 tr, Škoda 23 tr(díky VS za pomoc), Škoda 28 tr (unifikace Solaris Urbino 15M), Tatra 86 T, Tatra 400 T, Tatra 401 T , Praga TOT, ČKD Vetra. posledními kousky by měli být tříčlánkové trolejbusy Škoda 19 tr a 20 tr.

zde je screen s několika vozy tohoto balíčku

TommPa9

#48
Připravuji poslední sadu trolejbusů. Půjde především o tříčlánkové trolejbusy škoda 19 a 20 tr, dvoučlánkové škoda 18 tr a škoda sanos S200 a pak jednočlánková škoda 12 tr, 13 tr, 16 tr a sanos S115. Tím by měl být vyčerpán celý výrobní arzenál českých podniků. Pokud by vám přece jen nějaký trolejbus chyběl tak není problém jej "přidělat".

TommPa9

#49
Quote from: TommPa9 on October 18, 2008, 10:39:38 AM
Připravuji poslední sadu trolejbusů. Půjde především o tříčlánkové trolejbusy škoda 19 a 20 tr, dvoučlánkové škoda 18 tr a škoda sanos S200 a pak jednočlánková škoda 12 tr, 13 tr, 16 tr a sanos S115. Tím by měl být vyčerpán celý výrobní arzenál českých podniků. Pokud by vám přece jen nějaký trolejbus chyběl tak není problém jej "přidělat".

HOTOVO!!!

nečekal jsem, že k tomu někdy dojde, ale už víc trolejbusů  českých luhů a hájů vytvořit nemůžu...

VS

#50
Dotaz... jaké časové rozmezí ta kompletní sada zahrnuje?

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Quote from: VS on October 19, 2008, 06:31:00 PM
Dotaz... jaké časové rozmezí ta kompletní sada zahrnuje?

1930-xxxx (u tr 24 a její kloubovýho bratříčka tr 25 jsem nedal věk odchodu do důchodu)

VS

Aha, super! Začíná se množit otravování otázkou "kdy budou trolejbusy ve 128", takže bych nevylučoval nějaký výběr a oficiální použití, pochopitelně pokud budeš souhlasit.

Šlo by v zásadě o tři věci:
A) nevratné svolení k tomu, aby byla grafika modifikovatelná a šiřitelná (zahrnuje i mimo Simutrans, nesmí být za peníze),
B) konkrétně pro 128 je vhodné přebarvit (nebo se aspoň pokusit) co se dá na hráčovy barvy,
C) čísla ve hře budou možná jiná.

Ohledně té nevratnosti - to se vztahuje pouze na kopii kterou dáváš k dispozici ostatním, Ty si jakožto autor originálu můžeš dál se svým originálem dělat skoro co chceš.

Dodávám ještě, že bych si asi vybral jenom některé vozidla podle souhlasu měřítka se současným obsahem - teď nemám představu kolik jich vlastně je, ale teoreticky by stačilo deset modelů.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Quote from: VS on October 19, 2008, 06:58:50 PM
Aha, super! Začíná se množit otravování otázkou "kdy budou trolejbusy ve 128", takže bych nevylučoval nějaký výběr a oficiální použití, pochopitelně pokud budeš souhlasit.

Šlo by v zásadě o tři věci:
A) nevratné svolení k tomu, aby byla grafika modifikovatelná a šiřitelná (zahrnuje i mimo Simutrans, nesmí být za peníze),
B) konkrétně pro 128 je vhodné přebarvit (nebo se aspoň pokusit) co se dá na hráčovy barvy,
C) čísla ve hře budou možná jiná.

Ohledně té nevratnosti - to se vztahuje pouze na kopii kterou dáváš k dispozici ostatním, Ty si jakožto autor originálu můžeš dál se svým originálem dělat skoro co chceš.

Dodávám ještě, že bych si asi vybral jenom některé vozidla podle souhlasu měřítka se současným obsahem - teď nemám představu kolik jich vlastně je, ale teoreticky by stačilo deset modelů.

v bodě A) a C) nevidím problém... jen ten bod B) přebarvení do hráčových barev... to nevím jak by dopadlo... to jsem nikdy nedělal navíc si nedovedu představit jak budou v hráčových barvách vypadat... jinak svolení klidně dávám...

VS

Přebarvení už si nějak obstarám sám, netřeba otročit!

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

dobrá a chceš k tomu něco jako soubor všech .png ke všem trolejbusům nebo ti stačí zveřejněný .pak soubory?

VS

No, budu potřebovat minimálně ty PNG, kdybys mi k tomu přibalil i DAT, bylo by to tak akorát...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Pokud by se někomu nechtělo brouzdat po foru a nebo schánět různé balíčky addonů trolejbusů tak tady je celá sada českých trolejbusů (34 vozidel od roku 1930)

TommPa9

Ještě jeden dodatek k trolejbusům:

Řada trolejbusů je už jen ve formě vraku (většinou v lesích poblíž konečných zastávek nebo i úplně mimo města). řada jich slouží k jinému účelu. (pojízdné včeliny) proto jsem se pokusil o "budovu" vrak trolejbusu v lese... nakreslená je ještě jí dát do hry...

ML

 ;D Dobrý nápad, to jsem v Simutrans ještě neviděl  ;D

TommPa9

Quote from: panda on October 25, 2008, 09:28:05 AM
;D Dobrý nápad, to jsem v Simutrans ještě neviděl  ;D

Tohle je jenom první pokus... ještě to zkusím trochu vyšperkovat... přidat tam pár věcí a vytvořit něco jako smetiště... no uvidíeme jak to dopadne a hlavně bych chtěl nějak napodobit korozi...

asi nějak takhle:

TommPa9

#61
Pro uživatele Pak128 100.x.

Kloubové trolejbusy jsou sesazeny ve vodorovném pohledu ručně, tak aby ve starších verzích např.:99.17.1 byly sesazeny těsně za sebe, proto se jednotlivé články sesadili přes sebe. V nejbližší době se pokusím je předělat pro verzi 100.x. tak, aby díly šly v bočních pohledech za sebe a ne přes sebe. Mě osobně to tak sice nevadí, protože ostatní pohledy jsou v pořádku...

Václav

#62
Já teda hraju, jak jsem někde napsal, nightly s číslem 2056 a spíš jsem si všiml, že se sběrače v některých směrech nedotýkají vedení - alespoň u Škody 23 TR (kterou používám) tomu tak je. To ale může být způsobeno právě tím nightly, protože například letadla s posuvem problém mají a to tak že velký - a to tím větší, čím větší jsou letadla. Ostatně se mi ale nezdá, že by měl tento trolejbus být dostupný již od roku 1930 - když je zjevně velmi moderní - tak od konce osmdesátých let.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

cože? co je to za blbost? Jakou verzy Škody 23 TR používáš? V oficiálním balíčku (v tom, co jsem umístil na forum) se vyrábí mezi roky 1999-2000 (prototyp-oficiálně se nevyráběla).
Jinak já 2056 nehraju takže je možné, že je Škoda 23 TR jedním z testovaných trolejbusů, a proto je u ní nastaven rok 1930 jinak vážně nevím...


To, že se nedotýká vedení je pravda a je to skoro u všech trolejbusů (Důvod už byl v této diskuzi popsán ale klidně ho zopakuju)
Chyba je ve vedení. To totiž neodpovídá silnici. Pokud by se trolejbus měl dotýkat vedení musel by
A) jet v protisměru
B) jet po chodníku
C) mít na každý pohled jinou délku sběračů-to jsem zkoušel a nevypadá to moc dobře

Nemo

Trolejbusy jsou moc prima, mohoj jezdit po silnici obousměrně ale zatím jsem nenašel trolejbusy pro PAK64. může mi někdo poradit?
Díky.

VS

Tuším že je dělal Wender (?) a má je ve španělské nebo portugalské sekci. Stačí hledat trol* od uživatele Wender a vysype se to.

Když už jsem to našel, proč tu ty odkazy nedat...
http://forum.simutrans.com/index.php?topic=837.0
http://forum.simutrans.com/index.php?topic=836.0

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Quote from: Nemo on December 08, 2008, 07:16:48 PM
Trolejbusy jsou moc prima, mohoj jezdit po silnici obousměrně.

To sice jo ale narozdíl od tramvají je zastaví "zácpa" tady mají i když jednosměrné tramvaje přece jenom výhodu

Nemo

#67
Dík za info ale tato sada má drobný nedostatek a to kapacitu 98 osob za 6 euro/km, takže se nevyplatí je používat, obvzlášt když musím stavět navíc troleje, to je už stejně výhodný autobus. Nedaly by se tyto trolejbusové pak soubory modifikovat alespon co se týče té ceny?
Škoda jen že tramvaje nejde stavět obousměrně.


TommPa9

#68
pak už se modifikovat nedá...

Václav

Quote from: TommPa9 on December 08, 2008, 07:31:09 PM
To sice jo ale narozdíl od tramvají je zastaví "zácpa" tady mají i když jednosměrné tramvaje přece jenom výhodu

Zácpa je první problém, druhý je omezená rychlost ve městech - protože není možné neustále přestavovat silnice za nové (navíc obyčejné překrytí novou silnicí nestačí) - ale na druhou stranu jde jejich linky pohodlně používat i pro rozvoz pošty, což u tramvají nejde. Hlavně proto, že poštovní tramvaje nejsou - a tudíž je nutné stavět železniční depa a zakládat nové linky.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní