News:

Simutrans Chat Room
Where cool people of Simutrans can meet up.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

zlíňák

Ještě otázka když chci udělat trolejbus co mám (a kam) napsat do .DAT

PaT

Quote from: zlíňák on July 02, 2015, 01:41:28 PM
Ještě otázka když chci udělat trolejbus co mám (a kam) napsat do .DAT
To máš to isté ako pri autobusoch len dáš ku engine_type=electric.

zlíňák

Quote from: P4T SK1LL3R on July 02, 2015, 06:04:34 PM
To máš to isté ako pri autobusoch len dáš ku engine_type=electric.
OK. Díky a jeste jedna kdyz mam nakladak a chci za nej vic ruznych privesu tak mam dat:
Constraint[Next][3]=xxx,yyy,zzz
nebo: Constraint[Next][3]=xxx_yyy_zzz 
nebo co? dik

PaT

Quote from: zlíňák on July 02, 2015, 06:19:48 PM
OK. Díky a jeste jedna kdyz mam nakladak a chci za nej vic ruznych privesu tak mam dat:
Constraint[Next][3]=xxx,yyy,zzz
nebo: Constraint[Next][3]=xxx_yyy_zzz 
nebo co? dik
Dáš Constraint[Next]= a napíšeš tu názov toho dielu ktorý chceš aby tam išiel, presnejšie opíšeš to čo si napísal do "name".

solarisak123

(skoro) můj pokus o Solaris New Urbino
ps: doufám že nevadí že jsem si upravil bus od TommPa9 :D

13Bany

Ahoj,
existuje někde typ cesty, která by byla 4 proudová, to znamená, že by auta jezdila ve 2 proudech v každém směru?

Václav

Ne. Takovou silnici je nutné vytvořit pomocí postavení dvou silnic a značky jednosměrného provozu.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

benpat

Něco pro TommPa9: Vím, že jsi dělal Regiopantera, nechtělo by se ti udělat i nového Interpantera?

VTPsim

Vím, že nejsem TommPa9, ale Interpanter je v mém tvořičském hledáčku ;) Takže až bude chuť, tak bych se na něj mohl vrhnout...
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

TommPa9

Víte co by se stalo kdybych namaloval něco nového nebo spíš upravil něco ze své tvorby? to by spadlo pod náporem českých simutransáků fórum :D počkám si co vyplodí VTPsim a pak se uvidí jestli něco zkusím :D

VTPsim

Ať klidně spadne :D Budeme moc rádi, když přispěješ něčím novým. Já mám na tvoření stejně důležitější věci (Depa, nástupiště pro autobusy a tramvaje...)
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

Vladki

Pokud uz mas hotoveho regiopantera, tak by bylo fajn mit interpantera ze stejne kuchyne, at je to trochu konzistentni.

benpat

Proto jsem se ptal Tommpa9, protože vím, že dělal Regiopantera. Pokud si vzpomínáš, dělal jsem ho také, skončilo to u nedodělaného prvního vozu. Předběhl jsi mě a navíc, tolik zase neumím. Spíš jen překresluju :D

benpat

Aby jste neřekli, tak mám už nějaký čas hotový vůz Bdpee. Sice to nemá prostor pro kola (poštu) ale i tak se dá použít. Zdvojený vůz cestující/pošta neumím. A pokud vím, tak Sim má taky nějaké nevydané podpultovky :D

Václav

Tak tady to je - pole lnu pro pak128.CS, verze druhá.

Asi bude nutné doupravit pár menších chybiček, které se tam dostaly exportem.

Pořadí je: jaro,. léto, podzim, zima se sněhem, zima bez sněhu.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Vladki

No, taky sem myslel ze tam bude aspon naznak nejake struktury. V tech predchozich obrazcich byl, ale asi to byl vedlejsi efekt zvetsovani, ale ve finale asi vypada lip.

TommPa9

na mě to působí jako něco pro pak comic (nemůžu si pomoct)

Lubak91

Sice netuším, jestli sem Sim ještě chodí, ale bylo by dobré předělat šablony na nové kolejivo. Sám netuším, o kolik se to konkrétně změnilo, protože jedu ještě na klasických.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

eklas

Stačí vozidla kreslit na základě původní šablony na tramvaje, tramvajové a vlakové koleje jsou teďka shodné.
Let's focus on the urban planning, guys.

Lubak91

Tak já jsem už na simovy šablony navyklý. Můžu si je lehce překopat, ale nechtěl jsem do toho zasahovat :D
Jinak o tramvajových šablonách nevím, tramvaje jsem dělal už moc dávno :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Vladki

eklas: zkousel jsem si ty tvoje zastavky a chodniky. Jsem moc rad ze mame dalsiho tvorice. Sice prazskych zastavek mame odt VTPSima nepocitane, ale jako zacatek dobry. Jen si zkontroluj, nekde ti tam semtam vypadl obrazek - nektere oboustranne zastavky nemaji v nekterych rotacich druhou zastavku. A budky (extenze) se rotuji nejak divne - asi mas poprehazovany poradi.

Chodnik - super napad. Nastavil bych mu rychlost na 0 km/h at na nej nelezou auta. A zkus ho trosku prikraslit - obrubnik, oble zakruty (nebo vyslapane zkratky), pripadne nejaka parkova uprava - mohl by fungovat jako pesi zona nebo parcik. Nechces se pak pustit i do normalnich silnic?

U tech redukci chodnik - extenze si pridej parametr "needs_ground=1" at se do toho prazneho mista kresli travnik. Ted se tam obcas objevuji ruzne divoke artefakty.

A jeste - u vchodu do metra by bylo fajn pouzit barvy hrace - misto te cervene: http://simutrans-germany.com/wiki/wiki/en_SpecialColors?structure=en_Devel_Index&latest=1&page_ref_id=493


Lubak91

So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Vladki

To vypada jako kus vytopny ke ktere patri tocna...

Lubak91

Tak k dvoumístné rotundě není točna vyloženě nutná, ale klidně by tam šla. Sice jako wayobject či nástupiště, ale určitě by to šlo. Jen mi přijde zbytečná...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Vladki

To ne, spis jsem si chtel overit jestli ten obrazek je podle nejaky rotundy nebo ne. Jinak teda moc hezky. V cem to delas?

Lubak91

Je to hypotetická směsice čerčanského, benešovského a vršovického depa. Díky. Jako vše ve Sketchupu.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Vladki

Eklas: jeste jsem trochu otestoval ty tvoje zastavky, a mam par tipu na vylepseni. Doufam ze to bude zajimeve i pro ostatni kreslice. Zaroven doufam ze te touto sziravou kritikou neodradim od dalsiho kresleni ;)

- kdyz kliknu na ikonu ze chcu stavet zastavku tak se mi objevi nejaky divny cisla. Jen dve zastavky (1995) maji smysluplny kurzor.
- zastavka b-prg-1970 je videt jenom ve dvou rotacich. V druhych dvou zmizi. Vubec netusim jak se ti to podarilo - nejspis nejaky zmatek v backimage a frontimage, nebo v dims. U oboustrannych zastavek by jedna strana mela byt front- a druha back-image. U jednostrannych bude na stridacku jedno z toho prazdne - je potreba mit v obrazku prazdne policko
- kdyz postavis delsi zastavku, tak neni poznat kam az vede - velky problem to je zejmena u tech jednostrannych. Mrkni na moje a VTPsimovy zastavky - aby bylo poznat kam az saha tak maji zlute cary na vozovce. Samozrejme to muzes zkusit zvyraznit i jinak - treba jinak upraveny chodnik, nebo jina dlazba na silnici.
- lavicky, kos na odpadky (a ten se mi fakt libi) a pristresky by slo dat primo na chodnik zastavky. Takhle uprostred policka vypadaji desne opustene. Navic mista neni nikdy dost. Vem si ze policko ve hre reprezentuje 1x1 km (z pohledu dopravy), a objekty (auta, vlaky, domy) se kresli jako by melo policko cca 30m.
- u pristresku mas blbe rotace - prohodit south a east
- u vchodu do metra bych prohodil south a east a taky west a north - aby se stavelo vchodem k zastavce. Kdyz bude podelne, tak jak je ted, tak nebude vchod videt kvuli okolni zastavbe.
- textura kterou si pouzil jako podklad je fajn, ale spis bych ji (po poradnem vystinovani) vyuzil na nejakou realnou asfaltovou silnici. Jako podklad pro rozsireni zastavek je lepsi pouzit https://sourceforge.net/p/simutrans/code/HEAD/tree/pak128.CS/landscape/grounds/sidewalk.png (horni a prostredni radek. posledni je pro podlahu v tunelu). Tim to bude pekne navazovat na chodniky co se generuji automaticky kolem silnic ve meste.
- ad textury, stinovani, prvky pro okoli zastavek mrkni na
http://graphics.simutrans.com/
https://sourceforge.net/p/simutrans/code/HEAD/tree/pak128/devdocs/
http://forum.simutrans.com/index.php?topic=782.0
- to policko s lavickama bych rozsiril jeste treba o nejakou poulicni lampu, trafiku (nebo jiny stanek), stojany na kola no proste jakykoliv nesmysly at to neni tak prazdny. Pak by to mohlo byt mile oziveni prostoru pred nadrazim. Pripadne s nejakou kasnou nebo sochou uprostred jako monument nebo curiosity
- prechodovy policka mezi namestim a chodnikem mi prijdou zbytecny - chodnik jde natahnout az k namesti i bez nich.
- chodnik - taky bych pouzil texturu ze sidewalk.png. Nicmene pokud to bude jako waytype=road, tak ti to mesto casem prestavi na normalni silnici. Slo by to nakodovat jako "plot" (http://simutrans.fr/doku.php?id=en:fences) ten se udela jako waytype=track, system_type=255, speed=0. Graficky trochu upravit jako park a byla by to parada. Slo by tim olemovat rychlostni silnici ve meste aby ti ji mesto neprestavelo na obycejnou.

No tak doufam ze sem te timhle neodradil a tesim se na vylepsenou verzi.

Lubak91

Tak já nevím, všechny budovy co dělám mám 16x16 m na 1 pole a stejně to je celkem malé...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Vladki

Quote from: Lubak91 on January 05, 2016, 08:02:26 AM
Tak já nevím, všechny budovy co dělám mám 16x16 m na 1 pole a stejně to je celkem malé...

No, to je prave to... Domecky maji jine meritko nez auta, auta jine nez vlaky, o lodich a letadlech uz vubec...
Mne by se tech 16x16 taky zamlouvalo - je to tak maximum co by se dalo snest jako sirka silnice i s chodniky, ale pak by treba rychlikove vagony potrebovaly tak 1,5-2 policka. Lokomotiva 363 by se na takove policko stezi vesla.

Ale at tak nebo tak - par lavicek na place 16x16m pusobi hrozne opustene.


Jo a jeste jeden napad - kdyby se ta pesi zona nakodovala jako "zed" - tedy vlastne koleje, tak pri krizeni se silnici by se mohl nakodovaat specialni prejezd - tedy prechod pro chodce.

Lubak91

Tak já mluvím jen o budovách, u těch bych dodržoval jednotné rozměry.
Tady je srovnání prvního nástřelu nového depa s ostatními.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

eklas

To nebylo tak ostry :D vsechno bude, ale cas budu mit nejdriv v patek

jinak k nekterym navrhum:
-pouzivam rozmer 16 x 16 metru/ policko
-budky ani lavicky do zastavky davat nebudu, protoze na chodnik vychazi pri meritku 16x16 asi metr a pul a nebylo by misto
-chybne rotace a parametry budou zkontrolovany a opraveny
-ikony zatim nejsou dodelany, asi nakonec budou vypadat uplne jinak
-vstup do metra si muzete otocit pomoci ctrl + kliknuti na ikonu v nabidce, otacet kolmo na silnici ho nebudu (malo mista)
-ramy v barvach hracu jsou dobry napad. uz se podle barvy hrace meni ta cedule nad vstupem btw
-vic rozsireni chystam do budoucna- novinovy stanek, mestsky mobiliar jcdecaux atd
-chtel bych letos udelat silnice tri, a to jest mestska silnice s prazskou dlazbou 'sedmdesatka', mestska silnice s asfaltovym chodnikem 'seda je nova modra' (viz stavajici chodnik) a mestskou silnici se zamkovou dlazbou. ty zastavky/pridavky budou navazovat na ne.
-zastavky dostanou ty pozadovane zlute pruhy.
-chodnik jako koleje osobne nechci, ale bez problemu vydam upravenou verzi.
Let's focus on the urban planning, guys.

Lubak91

Jen tak mimochodem, podle čeho by se tedy dělaly "nové" koleje? Jsou nějaké zdrojáky volně venku, nebo prostě se jen staré posunou?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

VTPsim

Nové koleje už jsou. Pokud se nemýlím, budou se posouvat pouze vozidla...
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

Lubak91

So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!