News:

Simutrans.com Portal
Our Simutrans site. You can find everything about Simutrans from here.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

KimiR

#3360
Ahoj všem,opět něco přidavám ze své dílny.Jedná se o reklamni loko 350.006-3 (160 km/h > ETCS THALES).Zkoušej te a pište chybi.Budu rád a případně opravím.Lukáš

Přidám opět něco k této lokomotivě,či vozbu EC a ex vlaků,jedná se o vagony zssk ic-ec.Zkoušejte a pište případné chybi.Lukáš

KimiR

Ahoj,mám dotaz na ty co tvoří vagony,jak se udává počet cestujicích,když Tabulka parametrů osobních vozů ČD a ostatních železničních správ, které mohou vstoupit na siť SŽDC říká úplně něco jiného.Viz příklady: Vagon Bee246 (120 cestujicích v simu,60 cestujicích v tabulce),Vagon Bdt (148 cestujicích v simu,88 cestujicích v tabulce).Tak by mě zajímalo jak se to tedy počítá,či bere.jestli i ti co stojej nebo jen ty co seděj na prdely na sedačkách ti lidi.Třeba vagon AMPZ či A maj v simu stejnou hodntu jak v tabulce,zato BMZ  v simu 132 a v tabulce 66.Tak bud jsem z toho jelen já,nebo někdo jiný.Lukáš

Lubak91

KimiR: Počítají se stojící ve vozech 2. (3.) třídy, 4 (5) osob(y) na m2, plocha se zhruba spočte z délky chodbičky a rozměrů představků...

Jinak dotaz na ostatní: Existuje reálné řešení, jak udělat nástupiště (stop) na/pro šikmé/ou ploše/chu?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

Ne, v tuto chvíli to možné není - stejně jako nástupiště na diagonálních dílech trati.

Ale doporučuji prohledat forum, protože někdo dělal (myslím, že pro pak64) lanovku ve stylu horských lanovek - a snad k ní udělal i stanice (jinak by celá lanovka neměla smysl). Snad jsou k té lanovce i zdroje.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

KimiR

Quote from: Lubak91 on November 07, 2011, 04:15:14 PM
KimiR: Počítají se stojící ve vozech 2. (3.) třídy, 4 (5) osob(y) na m2, plocha se zhruba spočte z délky chodbičky a rozměrů představků...

Jinak dotaz na ostatní: Existuje reálné řešení, jak udělat nástupiště (stop) na/pro šikmé/ou ploše/chu?

Tak jako 4-5 lidí na m2 to musí být namačkáno,já co vím ze skutečnosti tak v bčku tak 2 lidi u kupé,Většinou tak s batohama,dneska už bez batohu či tašek nikdo necestuje.Tak nevím jak by se tam vešlo 4-5 lidí,možná tak 1-2 i s batohama či cestovními taškami na ten m2. :D Lukáš

MHD

Včera jsem se zase dal do dvousměrných tramvají, a chtěl bych přestavit existujicí tramvaje.
Dávám příklad se starou tramvají od TonyBZT. Jenže ten typ tramvají je moc veliký.

Předělal jsem i Škodu 14T, jenže mi to jezdí po chodníku a trakce jezdí 10 metrů za tramvají  :D

Lubak91, mohl bych dostat od tebe png-soubor T3 anebo K2, abych mohl vyzkoušet tuto práci s tramvají
'jednoduchého typu'?

Chtěl bych si udělat šablonu pro tuto dvojité kolejiště...

(Soubory potřebují elektrifikaci na vozovce)

Lubak91

#3366
MHD: Tak mi dej svůj mail, přepošlu ti to.
vyřešeno
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Ota

#3367
Crossing

Napadla mě taková věc: jako addony jsou k mání různé ploty, ohrady a zdi. Jak jsem zjistil, jsou většinou realizovány jako waytype=track s omezenou rychlostí (někde jsem viděl 1)
U standardních crossing (křížení) se jako přednostní cesta udávaná "track". A obrázek křížení se vybírá podle max. rychlosti obou cest. Tedy pro silnice 40km/h a pomalé tratě se staví nechráněný přejezd.

Takže teď ta myšlenka: namalovat závoru (nebo bránu) - v podstatě na standardním přejezdu závoru dát jen jednu a umístit uprostřed (kde jsou nyní koleje), přednostní cestu nastavit na road. Brána by se pak otevírala (či závora zvedala) když projíždí auto

Oplocené areály továren jsou hezké. Možná by stálo za to zatlačit na vývojáře s definicí nové cesty: waytype=wall, což by zvýšilo možnost stavět k různým plotům odpovídající brány a tyto umisťovat jak na silnice tak i na železnici (vlečka apod)

Sim

Napad zajimavej ... ja sem porad premejslel, k cemu mi muzou bejt zdi dobry ... a pak me to trklo - pokud je postavim kolem dalnicniho prutahu skrz mesto, nemaji se kam stavet domy a tim padem se nesnizuje rychlost silnice :-)

Ota

#3369
Ano, ploty lze použít i na omezení expanze města.

Na stejném principu pracuje "omezovač růstu města", který jsem našel kdesi (snad v Japonsku dle readme). Kolem dálnice ve městě se nakreslí jakési zelené pásy (je to trať waytype=monorail_track s rychlostí 1). Přes tyto pásy se expanze města nedostane (a tudíž ani nemění silnice na městské).

Chtělo by to ale nějaké úpravy:
1. vyměnit obrázky. Představoval bych si něco jako "živý plot" nebo jen pás vedený středem pole (kvůli orientaci - pokud by byl u silnice, což by asi bylo hezčí - musely by být dva - levý a pravý)
2. vytvořit křížení i pro železnici, neb ta se nyní přes pás nedostane. I když křížení lze řešit přerušením pásu
3. tlačítka pro kreslení pásů přehodit do záložky extension (mělo by to jít pomocí system_type=255)

ke stažení na http://www.ulozto.cz/10982004/cityborder-zip (včetně zdrojů)

Co se týká mého předchozího příspěvku:
dělal jsem pokusy křížení "plotu" (waytype=track) se silnicí. Vložil jsem tam obyčejný přejezd, přehodil obrázky (open/close) a upravil dat: auta si při průjezdu závoru zvednou. Teď musím přemalovat obrázky, aby byla závora jen jedna ve středu pole.

Má to ovšem jednu nectnost - ta se kdysi řešila u vlaků a to aby šly závory dolů v dostatečném předstihu před průjezdem vlaku. A vývojáři ji úspěšně vyřešili. Bohužel jen pro přednostní železnici. Na opačný případ nikdo nepomyslel, a ani se tomu není třeba příliš divit. Škoda. Pro přednostní silnice se  závora tedy zvedá až těsně před vozidlem.

Udělám ještě pokusy s waytype

EDIT - První pokus

Obrázek chce samozřejmě nějak upravit - pozicírování, asi odstranit světelnou návěšť a místo ní dát třeba nějakou budku /vrátnici )nebo jen "vidličku" na závoru, prodloužit závoru.
Problém je ale u závor, které jsou těsně vedle sebe (na obr. ty dolní, spuštěné) - otevírají/zavírají se současně. A to nevím, zda půjde odstranit (a jak??) s ohledem na to, že závory jsou stavěny na koleje, nikoli silnice. Znovu mě to vede k myšlence, mít samostatný waytype pro zdi a ohrady, který by při křížení "dvojkolejnost" nebral v úvahu

MHD

Stav Tramvaj pro dvojité kolejiště:

Dokázal jsem překleslit K2-ku, aby pohyb tramvaje vypadal pořádně. Dosud vám můžu poslat první část trakce na zkoušení.
Lubák, Sim, díky!

MHD

Václav

... a co takhle elektrická jednotka Škoda 7Ev - RegioPanter? Ta by se v depu nemohla najít?

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

Ota: Ty zdrojáky vypadají poněkud podivně, spíš mi to připomíná rýžové pole ???
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

VS

Ota -> propojování přejezdů které pozoruješ je žádaná vlastnost, bohužel u tohoto "hacku" to dělá neplechu... Přehozením pořadí cest u křížení by se to zrušilo, tedy spíše spřáhlo v opačné ose, ale problémy s tím spjaté jsou Ti teď už asi jasnější než mně.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

MHD

Kompletní Tramvaj Tatra T3 v barvách MHD Praha je hotová
Pro dvoukolejní tramvajové tratě.
Díky Lubak a Sim!


Lubak91

MHD: Ty bílé fleky znázorňují co?
Přijde mi to okolí nějaké nedoladěné, nástupiště překrývá koleje i sloupy, sloupy zcela mimo trať...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

MHD

Lubák: Nástupištê i Elektrifikace jsou stazené zdroje. Nemám
prameny zdroju. Je to jenom ukázka z jedné mojí hry.

Je fakt, ze oboje objekty nejsou bezvadné...bohuzel...

TommPa9

Quote from: VaclavMacurek on November 11, 2011, 08:06:10 PM
... a co takhle elektrická jednotka Škoda 7Ev - RegioPanter? Ta by se v depu nemohla najít?

Víš jak se to říká o o té huse a obilovinách? Řekněme že je RegioPanter ve vývoji ale dokud nebude znám vzhled a značení vloženého vozu pro třívozovou jednotku a hlavně nějaké přesnější technické parametry tak se jí nedočkáme... (ani já jí nemám ve hře :D) nehledě na to, že pokud není něco opravdu připraveno k vydání nepouštím ven testovací verze :D

Václav

... vzhled už je ... stačí trocha hledání ... a přesnější technické parametry rovněž:
RegioPanter (stránky soupravy)
Vlaky.net

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Tohle jsem našel... ale:
-hmotnosti jednotlivých dílů tam nejsou
-značení vloženého vozu taky ne

BEZ HOTOVÉHO VLOŽENÉHO VOZU TO VEN NEPUSTÍM :D

Lubak91

Tom: V posledním Železničáři je celkem obsáhlý článek na téma pardál, ehm panter... Včetně jednoduchého bokorysu celé třídílné jednotky a pár dat...

Jinak neví někdo jak je to s way-objects? Dají se udělat např. telegrafní sloupy, opěrná zeď, protilavinová galerie apod. tak, aby nefungovala jako elektrifikace, ale jen jako "okrasný prvek" bez funkce?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

#3381
Mohl bys mi udělat službu a článek naskenovat nebo něco takového? Docela by mi to pomohlo a utišil bych zdejší hlad po modrém panterovi...

určitě by to mělo nějak jít! Pokud si dobře vzpomínám na jedné ze simustránek bylo blahé paměti na podobném principu udělané pouliční osvětlení... (tuším že jen jednostranné) ale pokud by se dalo pracovat s back a front image neměl by to být problém... zkusím to najít ale po skoro 5 letech co jsem to naposledy viděl to bude asi oříšek...

EDIT:
a ani to nebolelo :D http://www.simutrans.czechian.net/addons_download.htm

Jo jen jedna věc... nefungovala jako elektrifikace? Napadají mě 2 výklady
1. nenapájela vozidla-to jde
2. dala se pod tím postavit elektrifikace-to nevím jestli by šlo a nechci lhát....

Lubak91

#3382
To je trochu problém, článek na A2 se špatně strká do kopírky... Až bude trošku světlo, tak to zkusím vzít foťákem...

Takže koukám, že to jde, akorát je to nekompatibilní s elektrifikací. Fajn, thx ;)

http://www.uloz.to/11019944/7ev-zip
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Děkuji uctivě!
Já jsem si to myslel ale nechtěl jsem to říct na plnou hubu... přece jen elektrifikace u tramvají i trolejbusů funguje jen proto, že jsou to way-objects k jinýmu a jinak vrstvově danýmu systému dopravy...

Ota

#3384
Crossing

Křížení zdi a železniční tratě lze řešit i jako signal !! Není to tedy klasické křížení, zeď je přerušena. Brány postavené vedle sebe fungují nezávisle na sobě.

Obrázek jsem opět našel na netu (aut. Fabio Gonella), dat soubor jsem musel přepsat, protože brána nefungovala.

Nyní je brána jako "klasický" obousměrný semafor. Jedinou nectností tohoto řešení je nutnost zabránit vlaku aby na tomto "semaforu" zastavil, neboť lokomotiva zastaví na políčku brány a ta je v té chvíli zavřená. Zastavení na tomto semaforu lze zabránit předřazením "žlutého" semaforu v příslušném směru.

Quote from: Lubak91 on November 11, 2011, 08:14:12 PM
Ty zdrojáky vypadají poněkud podivně
Ano, to jsem psal. Uvedl jsem to zde jen jako ideu, k inspiraci. Takto bych to nepoužil

Quote from: Lubak91 on November 12, 2011, 09:49:28 PM
Jinak neví někdo jak je to s way-objects?
Way-objekt, bohužel, může být nad cestou pouze 1 a z toho plyne, že nelze uspokojivě vyřešit patníky + osvětlení + elektrifikaci a další kombinace. Musely by se vytvořit jednak samostatné way-objekty (patníky, svodidla, osvětlení, elektrifikace apod) a pak také jejich potřebné kombinace.
Možnost elektrifikovat cestu je jedna z volitelných vlastností way-objektu.

EDIT
Brána na železnici. V nočním pak128 verze 111.0.1 (a nevím od kdy) se v menu pro železnici objevuje železniční brána. Jedná se zřejmě o tentýž objekt, který jsem upravoval (viz výše)

Brána v základním paku je statická (stále otevřená), nedělí trať na úseky
Bránu popsanou výše uvádím nyní znovu s pozměněným jménem obj a pak= roadsign.railgate_01, aby nedocházelo ke konfliktům při instalaci (vyřazení brány ze základního paku)

EDIT 2
omluva - až teď jsem pochopil k čemu ta brána v základním paku je: brání vjezdu vozidlům jiného hráč (po přepnutí hráče se zavře !)

TommPa9

Objevil jsem šotka... u Turbínek v sadě ČSD diesel lokomotiv chybí cisterna R bez které se nedá použít.. takže OPRAVA

MHD

#3386
A tady je Škoda 14T pro elektrifikované silnice ve funkční verzi.










Edit: Potřebuje dvě pole pro zastávku

Sim

MHD > zajimavy, libi :-) nicmene tam asi vidim nejakej renonc; prijezdovej a odjezdovej pohled spolecne casti je tam poskladanej tak nejak divne, jakoby nad sebou. Ve hre jsem to ale nezkousel.

MHD

Ono to bylo trošku divný, protože jsem musel 5 dílů Elektry složit do 4 dílů, kvůli tomu, že silniční vozy jsou limitovaný na 4 díly v Simutransu. :-(

Složil jsem ten 'divnej' png-soubor v dat-souboru tak, aby to bylo v pořádku.Takže ve hře by to mělo fungovat. Vyskoušel jsem to...(viz screenshoty)

MHD

MHD

#3389
Moje první vozidlo, který jsem nakreslil sám.

Tramvaje Ringhoffer, který se nacházely od roku 1908 na českých ulicích. (tzv. Plecháče)

První verze k použití jako trolejbus... (vehicle.ringhoffer.pak)


Druhá verze k použití jako tramvaj... (vehicle.tram.ringhoffer.pak)


Doufám že se líbí...

TommPa9

#3390
Můžu tuhle tramvaj "převelet" do downloadové sekce? Mě se líbí a to hodně a tady by časem zapadla.... jen to chce upravit stínování ale to už je maličkost... každopádně na 1. model je to naprostá paráda! (jak to že moje první vozidla vypadaly jako by je maloval polosplepý slon chobotem?)

MHD

#3391
Edit:

Rád bych vozidlo stínoval. Mohl by me nekdo s tim poradit?
Nemám s tim zkušenosti.

Je také nutno pridat textury?

MHD

MHD

Takže jsem dnes oba vozidla trošku přebarvil. Stínoval jsem podle grafických návodů (slunce z jihu...)


Lubak91

Nechtěl by někdo začít pracovat na úzkokolejce? Stačilo by zkusit udělat koleje (do těch se mi vůbec nechce :D), o budovy, vozidla a návěstidla bych se zkusil postarat...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Miziiik

Já bych to skusil, ale zatím nejsem moc profesionál, takže s tím nic moc nenadělám... Ale skusit to můžu, aspoň se na intru nebudu nudit  ;)
http://msim.8u.cz/ Můj web o hře Simutrans - Moje addons, návody, odkazy, apod.