News:

Use the "Forum Search"
It may help you to find anything in the forum ;).

Reálná mapa ČR

Started by TommPa9, November 08, 2008, 01:38:15 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TommPa9

Ahoj všem,
v archivu fóra jsem našel mapu ČR. Stáhnul jsem si jí a začal na ní hrát. Od začátku mě štvalo, že se mi města, průmysl a památky generovaly lehce mimo. Takže jsem se rozhodl (díky funkci ve 100-postavit továrnu) na základě této mapy od Míly udělat průmyslovou mapu ČR. Prosím omluvte případné nesrovnalosti ohledně umístění měst. Přece jenom už je to pár let co jsem měl zeměpis  ;D

Jinak mapu si můžete stáhnout zde: http://archive.forum.simutrans.com/topic/05469.0/index.html i když jí budu asi muset stejně přibalit k hotové upravě protože ta bude jen ve formě saveu
až bude moje průmyslová úprava hotová, objeví se zde.

Zdraví Tomáš

TommPa9

Bohužel se mi sem ta potvora nechce vejít takže jsem jí uploadnul jinam:
http://www.edisk.cz/stahni/62908/CR_mesta.zip_1.02MB.html
Z plánovaného způsobu zbylo jen umístění měst a těžkého průmyslu (doly, slévárny a to je asi tak všechno)

Vyzkoušená na 100.1.2082
Hratelná od roku 1930.

autor mapy: Mila
autor úprav: TommPa9

ML

Hmmm... koukám koukám a přemýšlim, kdes vzal tolik času na tvorbu. Pěkné, pěkné. Jen škoda, že do začátku je jenom 300000 Simupeněz, tady bych utrácel rozhodně rychleji. No a s verzí 2092 taky šlape dobře. A pro ty, kdo váhají nad stažením přidávám screen.

TommPa9

#3
Quote from: panda on November 08, 2008, 09:13:29 PM
Hmmm... koukám koukám a přemýšlim, kdes vzal tolik času na tvorbu.

Tolik času? Řekněme že stačilo jedno deštivé odpoledne, kdy bys ani psa nevyhnal. Jen jsem trochu litoval, že jsem při zeměpise nedával moc pozor, Mohlo být rozložení průmyslu přesnější a nemusel bych tolik používat "automatiku" (tak dlouho zvětšovat město dokud se nepostaví nějaká ta továrnička)

Pro pořádek mapa není moje dílo, já mám prsty jen ve městech a průmyslu (silnice jsem nestavěl, to by byla hra mooooooooooc jednoduchá :D )

PS.: Zůstane nahráná jen měsíc od posledního stažení. Kdyby náhodou se stalo, že si jí budete chtít stáhnou a ona nepůjde, dejte vědět, nahraju jí znovu

TommPa9

Omlouvám se lidem z: Klatov, Rokycan, Berouna, Železné Rudy a kdo ví kolika dalších měst, která na mapě nemám. Snad příště se na vás taky dostane. Možná až se pokusím o verzi s městy spojenými silnicí ne-li dokonce dálnicí. (v téhle verzi není, protože jsem nevěděl jaký povrch dát na D1 :D )

VS

Jenom lituji, že hory nejsou moc členité.

A spravil jsem titulek (diakritika)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Quote from: VS on November 08, 2008, 09:43:41 PM
Jenom lituji, že hory nejsou moc členité.

A spravil jsem titulek (diakritika)

Terén není moje práce ale možná ho poupravím (není všem verzím konec) Reálná? Realná? Já nevím s Á to vypadá divně (si myslím)

Tomas

Jedna připomínka:
Svitavy - Litomyšl jsou blbě: http://www.mapy.cz/#x=137655296@y=134901760@z=10@mm=ZP (Litomyšl je od Svitav na severozápad a ne na severovýchod)
Víc jsem to nezkoumal.

TommPa9

 >:( To je tak když se někdo špatně podívá do mapy... Bohužel v těhle místech bylo písmeno "B" ve slově republika takže místo kde je přesně Litomyšl a kde jsou Svitavy zakrylo... ale to nevadí. řekl, jsem si že udělám v.2 v rozlišení 2000*1300 (opět mapa od míly) podrobnější se spojenými městy a podle autoatlasu takže by měla být poměrně přesná (i když je to autoatlas z roku 1995)

VS

Quote from: TommPa9 on November 08, 2008, 09:45:25 PM
Reálná? Realná? Já nevím s Á to vypadá divně (si myslím)
Tak to sprav tak jak to chceš ty :) Stačí upravit tvůj první příspěvek...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Quote from: VS on November 09, 2008, 10:47:43 AM
Tak to sprav tak jak to chceš ty :) Stačí upravit tvůj první příspěvek...
Nebudeme řešit takový drobnosti jako "A" "Á" ano? Podle mě jsou tady důležitější věci než tohle.

TommPa9

Dotaz:

Nechtěl by někdo nakreslit pro mapu ČR nějaké památky? Vysílač na Ještědu, Karlštejn a tak? Abych nemusel na jejich místa patlat něco naprosto odlišnýho

VS

Pokud si to chcete ulehčit, snad by stačilo sehnat fotky ve vhodném rozlišení a úhlu, vyříznout, trošku opupravit barvy atd.

Například Ještěd je celkem použitelný na těchto (hlavně prostřední):



My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Takhle nějak vypadá aktuálně mapa ČR v rozlišení 2000*1300. Na Moravu a jižní a jihovýchodní Čechy dojde nejspíš ve středu?

Václav

Města jsou zdá se celkem OK, ale již od začátku mi na té mapě chybí některé další větší řeky.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

ML

Co se týče Prahy, tak na této mapě je malinko rozrostlá na sever, zato na jihu je chuděrka kratší. Ve je soutok Berounky a Vltavy v Praze. Ale jinak to vypadá hezky :)

TommPa9

Quote from: VaclavMacurek on November 10, 2008, 11:46:27 AM
Města jsou zdá se celkem OK, ale již od začátku mi na té mapě chybí některé další větší řeky.

Mapu dělal Míla. já dělám jen města a snažím se o průmysl.

Quote from: panda on November 10, 2008, 02:35:42 PM
Co se týče Prahy, tak na této mapě je malinko rozrostlá na sever, zato na jihu je chuděrka kratší. Ve je soutok Berounky a Vltavy v Praze. Ale jinak to vypadá hezky :)

Hlavně že tam je ne? mimochodem ve skutečnosti má kolik obyvatel? Milion? tak tady má pouhých 100 000....

TommPa9

Stav mapy ČR k 12. 11. 2008.

Chybí pouze jižní Čechy a jižní Morava. (a samozřejmně památky protože se nikdo na jejich tvorbu nepřilásil :( )

Sim

Hoj, jaky je soucasny stav mapy? Pokracujes a dokoncujes jih nebo jen stavis vozitka? Ja jen jestli se mam tesit ;)

TommPa9

těšit se můžeš, problém je v tom že to jde strašně pomalu.... nejspíš opustím myšlenku dělat silnice ale zatím nevím... teď si snad po delší době vydechnu a znova otevřu kapitolu zakládání měst na jejich přibližných místech

Sim

Silnice bych resil az v dalsim levelu, stejne si je nekdo bude chtit prizpusobit podle sebe ... takze se primlouvam za rozmisteni zbyvajicich sidel a zverejneni mapy i bez dopravni site.

bito

zdravim vas.zaujimam sa o tuto mapu s mestami kedy bude asi hotova?rad by som si ju stiahol a urobil tam cesty a vsetko ostatne podla seba tak ako by to malo byt.aspom podla mna.mozete to hodit na nejaky server?
diky zatim.

TommPa9

Quote from: bito on February 10, 2009, 06:10:40 PM
zdravim vas.zaujimam sa o tuto mapu s mestami kedy bude asi hotova?rad by som si ju stiahol a urobil tam cesty a vsetko ostatne podla seba tak ako by to malo byt.aspom podla mna.mozete to hodit na nejaky server?
diky zatim.

Tak jestli chceš začít od nuly tak se podívej sem

Určitě by to bylo lepší než pokračovat v mojí rozdělaný mapě která mi mimochodem spadla uprostřed tvorby a od tý doby jsem se na ní nepodíval

bito

to je skoda.mas prosim mapu kde su mesta?nic viac nechcem.z mestami by som zabil moc casu a ten odkaz je sice dobry ale neviem co mam robit s tym suborom ppm.skor by som potreboval nejaky save

TommPa9

#24
Quote from: bito on February 10, 2009, 08:17:42 PM
to je skoda.mas prosim mapu kde su mesta?nic viac nechcem.z mestami by som zabil moc casu a ten odkaz je sice dobry ale neviem co mam robit s tym suborom ppm.skor by som potreboval nejaky save


ten soubor ppm si nakopíruj do složky kam ukládáš hry. tuším že od jistý doby je tam i podsložka maps. u mě je to třeba: dokumenty-simutrans-maps. pak až spustíš hru musíš kliknout na načíst terén a automaticky se ti ukáže obsah složky maps.  jinak současnej stav mapy je asi takovejhle

PS.: Nahrání trvalo déle než napsání příspěvku


Sim

Pri pokusech se hranim ceske mapy (aspon jeji male verze) mi prislo, ze je docela "placata" - v podstate me nic nenutilo treba mezi Prahou a Berounem stavet trat podle reky a tak dal... jak vlastne funguje nacitani mapy do hry? Je nejak mozne "zvednout" hory?

Predpokladam, ze to je dane nacitanim prislusnych odstinu sede z vychoziho obrazku... takze by teoreticky slo ten vychozi obrazek prohnat filtrem v nejakym grafickym programu... nebo je jeste jina moznost?

VS

V editoru budeš chtít udělat něco jako "úrovně" (levels), aspoň myslím že se tomu tak říká. Expanze kontrastu určitě ne!

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Sim

#28
VS> grafik nejsem, takze vim prd, jak se ktera funkce nazyva... predstavu jsem mel takovou, ze vezmu stavajici "sedou" mapu, zvednu kontrast aby tmave seda byla tmavsi a svetle seda byla svetlejsi, ale tak, aby vzdy mezi sousednima prechodama byl pas "mezibarvy" ... a nakonec si pohrat se skalou barev a "vylejt" jednotlivy urovne barvou podle nejaky tabulky, ktera by urcovala kod barvy pro prislusnou vysku.

Riziko vidim hlavne v tom, ze takhle to nebude plynule, ale aspon hory budou opravdu hory. Lepsi by bylo sehnat zdrojovou mapu rovnou v lepsim vrstevnicovem kontrastu, ale to nevim ani jak ani kde.

... mimochodem, o tomhle vite?

hofais

Zdravím. Doufám že se do tvorby simutransu můžu taky přidat. Velmi se mi líbí vaše práce.

TommPa9

Quote from: hofais on February 15, 2009, 11:38:25 AM
Zdravím. Doufám že se do tvorby simutransu můžu taky přidat. Velmi se mi líbí vaše práce.

Přidat se můžeš jak je libo... Šikovných je málo a jestli máš fantazii tak hrrrrrrrrrrrrrrr na to! Pročti si návody a zkoušej si co tě napadne

reneartois

Zdravím jako to vypadá s mapou čr a městy bylo zde slibováno v březnu jen se ptám

TommPa9

s tou to vypadá tak, že jí nemůžu načíst takže veškerý úpravy padají. Pokud jí někdo chcete, nezbyde vám nic jinýho, než jí zkusit udělat sami. stačí si vzít nějakou mapu a odhadovat kde asi to který město má být!

kuuubik

Vím že tohle téma je už tabu ale jsou i další mapy kde jsou postavená města a třeba i s dopravní infrastrukturou ? Něchtěl jsem zakládat nivé téma tak jem to dal sem .

TommPa9

Oliverova (MHD) mapa Prahy a víc mě nenapadá...