News:

Simutrans Sites
Know our official sites. Find tools and resources for Simutrans.

"Zákaz vjezdu osobních automobilů"

Started by Ghost-cz, March 08, 2012, 07:39:55 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ghost-cz

Zdravím, dneska jsem si chtěl postavit něco ve stylu New Yorské nadzemní dráhy, protože ve velkých městech je celkem hustý provoz (a snižovat se mi ho nechce), ale když jsem postavil silnici s kolejemi mezi budovami ve městě nad zemí, tak mi tam stejně vjížděla auta. Viz. screenshot.


Tak se chci zeptat jestli neexistuje značka, která by zakázala vjezd osobním automobilům.


Tady jsem na zkoušku postavil, jak to myslím.

http://2i.cz/2i/i/4f591925/94233aa7e499b7d4f184918cc20fb29f/33620d27f4.f.png




A jedno malý OT: Před asi půl rokem, možná více, jsem se tu ptal na soupravu metra M-1 v Praze a někdo myslím psal, že tu už prý je. No, já ho nemůžu najít, existuje teda?  ???

Vladki

Jo existuje, sam sem takovou nakreslil, aktualni verze je ke stazeni zde: https://uran.webstep.net/~vladki/simutrans/ (PrivRoad), diskuze je u ceskych navestidel: http://forum.simutrans.com/index.php?topic=7535.0.
Existuji i od jinych autoru: http://addons.simutrans.com/?pak=All&cat=other&todo=show&id=54
Vetsinou se jmenuji private road nebo neco podobneho.


Václav

K zákazu vjezdu osobních aut lze použít i mýtnou bránu a nastavit průjezd jen pro vybrané hráče. To se dá udělat jednoduše kliknutím na tu mýtnou bránu a následně odškrtnutím hráčů.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Ghost-cz

#3
Super, dík. Jinak Vlady, ta tvoj značka mi jde jenom v jednom směru

meme

Kde vezmu mýtné brány pro pack 128? :O


Václav

Stačí stáhnout nejnovější nightly - nebo dokonce i stabilní. Už tam jsou delší dobu. Ale je nutné stáhnout odpovídající verzi hry - buď z stránek nightly nebo stabilní.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní


meme

Tak mám železniční, ale nikoli silniční...


Václav

Jsou tam obě.

železniční má podobu vrat

a podle dat souboru by se měla objevit kdykoli na začátku hry

silniční má docela divný tvar

a podle dat souboru je k dispozici až od roku 1970

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

meme

Aha, tak proto - na současné mapičce jsem v roce 1962..


Vladki

Quote from: Ghost-cz on March 08, 2012, 09:13:48 PM
Super, dík. Jinak Vlady, ta tvoj značka mi jde jenom v jednom směru

Kterou presne si zkousel? Tech znacek je tam vic. To o cem se tady bavime - private road - vypada jako zakaz vjezdu (obousmerny), s doplnkovou tabulkou v barve hrace, a pro hrace je obousmerne pruchozi, a pro mestska vozidla obousmerne nepruchozi. Jednomserka je NoEntry a vypada jako zakaz vjezdu do jednosmerky a nerozlisuje mezi hracovymi a mestskymi vozidly.

Comodore

K čemu vlastně slouží ty vlakové, já jsem to nějak nepochopil. Prosím :)

Vladki

Quote from: Comodore on March 23, 2012, 02:15:18 PM
K čemu vlastně slouží ty vlakové, já jsem to nějak nepochopil. Prosím :)

Vlakove - cerveny terc je stuj - v simutrans to dela jednosmernou kolej
modry kosoctverec je zakaz posunu - v simutrans je to "end of choose" - rusi vyber koleje ve stanici
pro silnici je jako "end of choose" pouzit zakaz stani

Lubak91

Comodore zřejmě myslí k čemu slouží železniční "mýtná brána". Abych pravdu řekl, tak nevím, možná k výběru dopravců na státních kolejích :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

VaclavMacurek > na ty brany jsem zvedavej, akorat sem zase zapomel, kterou verzi stahovat ... v cem je rozdil mezi SDL a Native?

Václav

Funkční rozdíl mezi SDL a Native není - pokud jde o to, že by v jedné bylo něco, co není v druhé. Jak jsem ale zjistil, GDI je, narozdíl od SDL, schopná správně přijmout všechny znaky klávesnice. SDL při psaní některých znaků (pokud jsem pozoroval správně, jde o všechny, které nejde napsat použitím jedné klávesy) dělá potíže (před ně vkládá nějaký další znak). A jak VS někdy dřív psal, rozdíl byl také v rychlosti grafiky.

Takže není rozdíl v tom, jestli se stáhne GDI nebo SDL. Stačí stáhnout nejnovější stabilní, kde už jsou brány zahrnuty do hry - stejně tak jako přejmenovávání továren (které využívám v některých průmyslech).

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Sosnul jsem si aktualni verzi, brany mam, ale ... jak to funguje? Ma nekdo zkusenost?

Hlavne nechapu, proc to "nemytuje" ... proste to za projeti neodcita penize.

Václav

Jak to funguje? V podstatě jako zákaz vjezdu, ale s tím, že vjet smí jen vybraní dopravci. To se zajistí výběrem po kliknutí na bránu. A ti, kdo projet smí, musí platit - samozřejmě kromě správce brány.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní


Václav

Vjezd mají povolena jen tvá vozidla. Vozidla veřejných služeb tam vjet nemohou - a proto neplatí.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Jenze kdyz se podivas poradne, tak ta brana neni moje, ale je verejnych sluzeb; jak je tedy mozne, ze ja tam neplatim?

Václav

#21
Tak buď je tam chyba - nebo je tam chyba. Abych to vysvětlil. První chyba spočívá v tom, že je možné, že peníze za mýtné se připisují v jiné nákladové položce finančního rozpisu. Ta druhá poté v tom, že zákaz průjezdu platí - ale vlastní mýtné nikoliv. A pak mne napadla ještě jedna věc - platby veřejným službám se nekonají, popř. platby veřejných služeb se nekonají.


Vyzkoušel jsem to i u sebe, kterýto mám verzi 5583. A situace je stejná. Jak u železničních bran, tak i těch silničních.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Petr

Dobrý den/ nebo-li večer, je ještě dostání nějaká značka pro osobní vozidla myslím Zákazy apod. Pokud je to aktivní.  Jestli je to nějaká modifikace.

Vladki

Mela by byt v paku, ale jako mytna brana

Petr

A kde jí mám sehnat já mám pak128 ten základní. Jestli je někde volně ke stažení

Vladki

Tam je taky - v originale bollards - vypada jako takovy ty zasouvaci sloupky v pesi zone

Petr


Petr

moc mě to pomohlo děkuji, škoda že není nějaká skupina na facebooku CZ/SK tam by to bylo lepší. Jinak děkuji..