News:

Simutrans Wiki Manual
The official on-line manual for Simutrans. Read and contribute.

Návěstidla na levé straně Vs 112.1 r6212

Started by ArminCrossman, January 21, 2013, 08:37:23 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ArminCrossman

Zdravim, mám stažený pak z 128 2.2.0 v něm se mi postavená železniční návěstidla nepřirozeně staví na levou stranu železničního svršku, kdežto z předchozí verze jsem zvyklý standardně na pravostranné postavení. Je nějaká možnost, jak to změnit? Jenom dodám, že mám mapu BingCzechRepublic a používám save, který je tady na foru a je již rozestavěná mam položeno kolejiště Praha-Kolin-Pardubice, Praha-Nymburk-Kolin, Praha-Benesov, Praha Masna Kladno a Holesovice, moc se mi nechce znovu dělat nové spojení v praze:) Případně je možné nějak modifikovat i ostatní nastavení u této mapy jako je rychlost běhu času? Tento save mi v poho jede ve starší verzi SIMUTRANS konkrétně pak 128.Japan 110.0.1 r4359 a problém se značkami ani návěstidly zde není.  Byl by případně nějaký save obdobně velké mapy k dispozici s již umístěnými městy? Děkuji

jk271

#1
Ahoj,
Semafory na pravo zapneš pomocí:
ikona s disketou -->Nová mapa --> nová mapa -> Nastavení -->(záložka) všeobecně --> drive_on_left (toto vypnout)
Bohužel mi to nejde změnit pro aktuální hru (r6295).

Rychlost běhu času je ovlivněn proměnnou "bits_per_month" v záložce "Všeobecně". Zvýšení hodnoty o 1 prodnouží délku měsíce na dvojnásobek.
Ani toto se mi obvykle nepodařilo v průběhu hry pomocí menu "Nastavení" změnit.

Hodnoty parametrů jsou (většinou) popsané v nápovědě k "nastavení".

Změny nastavení v průběhu hry provádím pomocí hexeditu, nebo si hru uložím jako xml a pak stačí i obyčejný textový editor. Oboje to však vyžaduje znalost formátu v jakém je hra uložena. Nastavení je uloženo někde na začátku souboru.

Rychlost, jakou jezdí vlaky se sá změnit klávesami "." a ",".

ArminCrossman

Díky, stahuju hexedit a jdu zkoušet. Pak dám zpětnou vazbu.

ArminCrossman

Tak jsem narazil se svou neznalostí. Jestli mohu někoho zdatnějšího poprosit o přenastavení už uložené hry, případně o postup napsaný krok po kroku pro BFU, budu rád.


http://leteckaposta.cz/553733532

Vladki

Mrkni na tenhle post: http://forum.simutrans.com/index.php?topic=10001.msg94812#msg94812

Odkomentuj si v menuconf.tab radek #dialog_tool[27]=,~
Misto vlnovky muzes dat jinou klavesu a pak pomoci ni vyvolas nastaveni vseho mozneho, je tam i jestli jsou navestidla vpravo nebo vlevo

ArminCrossman

Tak jsem to vzdal. Díky za pomoc. Stáhl jsem si z terén mapy CR z webu simutrans mapy a tam si to nastavím podle svého, akorát tam budu muset stavět města. Každopádně díky všem za pomoc.

Sim

Nevzdavej a spis napis presny postup toho, cos delal ... a v jakem kroku jsi to vzdal.

jk271

Trochu jsem upravil tvoji hru pomoci hexeditu. Vypnul jsem návěstidla na levé straně a jízdu vlevo.

http://leteckaposta.cz/274513560

Možná by se hodil návod, jak na editaci. Zkusím na tom zapracovat, ale nic neslibuju. :)

ArminCrossman

Bezvadné!!!! Díky:) Já jsem skončil v procesu, kdy jsem načetl hex editor a ten save byl nějak divně zakodovany, vůbec jsem neveděl jak co nastavit, protoze v hexeditu jsem sice parkrat programoval, ale nějak jsem pohořel. Určitě by se hodil nějaký postup se screeny, případně by se mi ještě líbilo, kdyby mi ten čas utíkal pomaleji (změnit hodnotu pro bits per month)

jk271

Zkus to podle návodu, když se hra uloží jako xml.
http://forum.simutrans.com/index.php?topic=11362.0

Bits per month jde samozřejmě změnit. Momentálně je tam 19. Jenže pomaleji může být  20 ale taky 25. Já třeba používám 21 nebo 22.

ArminCrossman

Hele, tak je to to super, přes xml už se mi podařilo měnit parametr numbered station... je to super!!!! Akorát na editaci je třeba stáhnout speciální program (nejde otevřít v notepadu, wordpad zamrzne, notepad++ hlásí chybu, xml notepad nefunguje), otevřel jsem to v shareware verzi EM editoru.

Vladki

Chlapi, co blbnete s hexa editorama a editaci xml?
Odkomentujte si v menuconf.tab radek #dialog_tool[27]=,~
A pak muzete vsechno pohodlne editovat primo v prubehu hry, po stisku ~