News:

Use the "Forum Search"
It may help you to find anything in the forum ;).

Výzkum: Jakou hrajete grafickou verzi a jaká používáte rozšíření?

Started by Václav, October 17, 2008, 09:56:49 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Václav

pak128

Podzemní dráhu
-  pouze však stanice
- do podzemí jsem nakonec poslal ČKD 471 (nejprve jsem sice používal i vlaky pro podzemní dráhu, které jsou součástí toho setu, ale nakonec jsem se rozhodl pro již zmíněnou soupravu ČKD 471)

Jaderný průmysl
- většinou pouze na začátku
- poté jej ruším (obvykle jen pošlu vlaky do depa a čekám na chvíli pro pětovné nasazení)

Maglev
- ten nový, Gauthierův (viz téma MLM Developments)
- zatím jsem se dostal pouze k TransRapidu, takže používám zatím jen TransRapid

Chrysler, Alter Oper (turistické cíle od Jokera), Thalys (vlak od Dibbetje) ... a to je asi tak všechno

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

pak128 (99.17.1)

jaderný průmys+addony k němu

plane pack

tramvaj škoda 14 T, Tatra T3(v originálním červenokrémovém zbarvení)

trolejbusy

a pak spoustu dalších addonů z fora a www.simutrans.webz.cz

Tomas

Hmmm ... koukám, že se jaderný průmysl celkem ujal. To vědět tak si dám víc záležet ;)

pak96.comic

I když posledního půl roku na hraní nemám prakticky žádný čas, tak se zájmem sleduji vzestup tohoto paku.

TommPa9

Quote from: Tomas on October 17, 2008, 11:38:20 AM
Hmmm ... koukám, že se jaderný průmysl celkem ujal. To vědět tak si dám víc záležet ;)

To víš průmysl se snadným výdělkem... ideální pro začínající hráče nebo ty co rychle potřebují větší kapitál na budování propracované dopravní sítě... co se mě osobně týká tak já jaderný průmysl používám jako "startovací" a pak už se zajímám jen o přepravu osob...

proto se taky snažím o rozšíření vozového parku v osobní silniční přepravě...

romik

No ja hraju verzi 99.17 - v adresari mam i ""exe"" 99.17.1...simu-obr-1.jpg Ten mi ale hazi pri zpusteni chybu /viz. simu-obr-2.jpg/. Ve vyberu jsou take ruzne verze simu-obr-3.jpg pak128  - ten ma 138 MB  ???. Holt je to takovy pel-mel z ruznych dob. Addons(y) jsou posbirane krome z The International Simutrans Forum i z dalsich stranek. Tudiz ani nema cenu posilat pripadne SEJVY.
PS: Jiz jsem si na toto megalomanstvi zde vyslech sve. RoMik

ZXS.91

pak128
do podzemí zásadně tramvaje (T3+14T)
spoustra trolejbusů

VS


My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Jakub Cabal

Rád zkouším nejnovější Nightly-Build jinak pak128 bez rozšíření...
www.simutrans.eu - Czech fan Simutrans website

Václav

Rád bych zkoušel nejnovější nightly, ale to by jich nesmělo být jak much - abych si stíhal udržovat překlady (ač mám přeloženy jen stanice podzemní dráhy, Thalys a jaderný průmysl - a taky vydavatelství. To ač je v oficiálním paku, nemá svůj český překlad (takže tam je ještě publisher, nepřeložím-li si to sám). Navíc ne všechny jsou úplně kompatibilní a někdy se mezi nimi špatně přechází.

Takto je stahuji jen náhodně a obvykle po delší době. Z toho se mi v poslední době líbí jedna věc: oddělení vzhledu trafa u elektrárny a u odběratele. Předtím bylo jen jedno trafo pro oba konce.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

hApo

pak128,
mnoho rozšíření (např. Britské vlaky, trolejbusy atd.)

borsky

Zdá se, že jsem jediný, co hraje pak64, většinou bez rozšíření.

TommPa9

já si občas zahraju pak64 a to verzi na které jsem se hrou začínal (0.84.2.3) zhruba z roku 2003-2004 (bez rozšíření)

přidávám screen pro ty, kteří si už tuhle verzi nepamatují-jedná se o úvodní mapu

ale teď začínám (trochu pozdě) s pak128 v 100.0


Eiffel

Hraju s pakem 128 bez rozšíření. Skončil jsem na verzi 99.17.1. a dávám si pauzu. Respektive čekám na stabilní verzi, ve které budou rozumně nastaveny náklady a výdělky. Mám pocit, že se to ve "stovkových" verzích nedaří. Mohl bych si sice nastavit jakoukoli výchozí částku, ale to je potom o ničem :(.

Václav

Ve stovkové verzi je poměr nákladů a výdělků poněkud zvláštní.

Naštěstí existuje jaderný průmysl. Ne že by trolejbusy byly špatné (ač jsem je ještě nezkoušel), ale obávám se, že jejich výdělečnost je závislá na meziměstské přepravě - stejně jako u tramvají.

Je sice pravda, že tu hru, kterou mám teď rozehranou, jsem začal hrát už ve verzi 99.17.1 (s jaderným průmyslem, jenž používám dodnes, byť jej již delší dobu nemám v provozu, protože ostatní přeprava vydělává dost na to, aby nebylo nutné mít jej v provozu) a že teď mám přes 170 milionů i po té, co už jsem několik desítek utratil za generální přestavbu vozového parku (úplně celý jsem totiž prodal a teď jej znova nakupuji) - a protože jsem začal od tramvají, tak než dokončím rekonstrukci jen tramvajových linek (jednak nákup nových vozidel a jednak inovace zastávek a dostavění dalších linek) - tak zmizí z účtu další miliony, protože tramvaje bez podpory vlaků moc nevydělávají - a měsíční náklady na mojí síť dělají asi jeden a tři čtvrtě milionu.


Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Quote from: VaclavMacurek on October 31, 2008, 09:37:50 AM
Ve stovkové verzi je poměr nákladů a výdělků poněkud zvláštní.

Ne že by trolejbusy byly špatné (ač jsem je ještě nezkoušel), ale obávám se, že jejich výdělečnost je závislá na meziměstské přepravě - stejně jako u tramvají.


Vtip je v tom, že pokud provozuješ několik trolejbusových linek ve větším městě tak, že je jedna přestupní stanice, můžeš vytvářet obrovské sítě MHD a tím odpadá závislost na meziměstské dopravě. Problém je v tom že potřebuješ mís splněný dvě věci

1. dost velké město
2. dost financí na několik linek

tohle mám vyzkoušené v 99.17.1 ve stovce to moc nefunguje protože jsou v ní poměrně nízké výnosy, ale já myslím že snížení výnosů na nějakou únosnou míru je lepší pro hru. Přece jenom simutrans není jen o náklaďáčcích, vláčcích, lodičkách, letadýlkách, metru, jednokolejkách atd (pokud jsem nevyjmenoval úplně všechno). Simutrans je, aspoň podle mě, o tom, jak přivést společnost k zisku a dalšímu rozvoji. Navíc pokud máte za přepravu méně peněz je hra zábavnější, protože člověk musí pečlivě plánovat aby "vyšel" od měsíce k měsíci.

Shrnu to: Simutrans 100 a jeho systém financí se mi líbí víc než starší verze

Eiffel

Quote from: TommPa9 on October 31, 2008, 06:40:08 PM
Simutrans je, aspoň podle mě, o tom, jak přivést společnost k zisku a dalšímu rozvoji. Navíc pokud máte za přepravu méně peněz je hra zábavnější, protože člověk musí pečlivě plánovat aby "vyšel" od měsíce k měsíci.

Shrnu to: Simutrans 100 a jeho systém financí se mi líbí víc než starší verze

Inu, zábava by to byla v případě, že by linky obsazené na 100% měly takový zisk, který pokryje jak náklady na údržbu přepravních prostředků, tak infrastruktury. A to v žádné stovkové verzi není. Jsou tam, podle mě, obrovské náklady na údržbu infrastruktury a i kdybych byl kouzelník, tak z toho zisk nevytřískám. Jestli tobě se to daří, tak mně, pls, pošli na e-mail save. Ale upozorňuju, že se bavíme o základním 128 paku.

TommPa9

Quote from: Eiffel on October 31, 2008, 08:57:03 PM
Jestli tobě se to daří, tak mně, pls, pošli na e-mail save. Ale upozorňuju, že se bavíme o základním 128 paku.

Sice to není "čistá" verze 100.0 ale žádné rozšíření použito není(to znamená ano, mám tam pár vylepšení ale zatím jsem je nepoužil, takže by save měl normálně fungovat)

Při průběžné obměně vozového parku jsem za 10 let vydělal průměrně 8000K (cca 15 %) ročně není to nic moc ale počítá se to ne? Jen co dokončím obměnu garáží hodím save na forum.

TommPa9

Quote from: TommPa9 on October 31, 2008, 10:06:59 PM
Sice to není "čistá" verze 100.0 ale žádné rozšíření použito není(to znamená ano, mám tam pár vylepšení ale zatím jsem je nepoužil, takže by save měl normálně fungovat)

Při průběžné obměně vozového parku jsem za 10 let vydělal průměrně 8000K (cca 15 %) ročně není to nic moc ale počítá se to ne? Jen co dokončím obměnu garáží hodím save na forum.




A sakra! já zapomněl že tam je trojička budov vlastní výroby které budou dělat neplechu :( . No nic tak aspoň jako důkaz toho, že se ve 100.0 dá dosáhnout zisku, dám screen s dlouhodobým hospodařením :( Ale tohle mě štve!

Eiffel

Jestli někdo máte verzi 99.17.1 pošlete mně ji, pls, na e-mail /janeiffel@seznam.cz/. Díky. :)


Lodovico

pak64 na 100.0 a jak koukam, jsem teprve druhej.  :o

Dřív jsem zkoušel různé věci, dnes módni 128 mi připadá, že mi dává moc malé mapy.

Rozhodl jsem se studovat historické aspekty. Začal jsem v roce 1830 s úplně prázdnou mapou.
Pod veřejnými službami jsem si nastavil města a další objekty do začátku. Aktuálně jsem v roce 1880.
Zajímá mne, jak jdou použít vozidla pro příslušná období, snažím se vysledovat, co chybí nebo co se jeví jako anachronismus.
U všech objektu přísně dodržuju časovou linii.

Hodně jsem měl namále - jsou tam období, kdy to témeř nevydělává, vozidla, co nevydělávají asi nikdy, ale teď už je hej.  :),
že stavím i nová města.

Píšu si LOG a celé to chci pojmout jako fiktivní "historii" té mapy.
Kdyby byl zájem, dám link.

ML

Quote from: Lodovico on November 10, 2008, 11:06:40 AM
Píšu si LOG a celé to chci pojmout jako fiktivní "historii" té mapy.
Kdyby byl zájem, dám link.
Tak kde že je ten odkaz? A screeny jsou tam taky? ;D

VS

Sem s tím! Myslím, že se všichni rádi podíváme.

Mimochodem, takhle daleko v (pre)historii nehraje každý, takže by prissi určitě měl zájem o postřehy které jsi získal.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Tomas

Quote from: VS on November 10, 2008, 03:11:58 PMSem s tím! Myslím, že se všichni rádi podíváme.

Mimochodem, takhle daleko v (pre)historii nehraje každý, takže by prissi určitě měl zájem o postřehy které jsi získal.
Z neověřených zdrojů mám informaci, že LOG začíná nějak takto:
Buy vehicle: Praotec Čech
connect vehicles: Družina praotce Čecha
Edit chedule: Add waypoint - mountain Říp (Loc: 50°23'9.658"N, 14°17'22.586"E)
Send convoy
...

VS

No jestli to nebyl ani nějaký osel ale jenom lidi, tak to se načekáme, než se posunou o políčko.

Možná by bylo bývalo rychlejší postavit jednu dloooouhou zastávku a nechat je na ten Říp "protunelovat" ;)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Quote from: VS on November 10, 2008, 07:08:56 PM
No jestli to nebyl ani nějaký osel ale jenom lidi, tak to se načekáme, než se posunou o políčko.

Možná by bylo bývalo rychlejší postavit jednu dloooouhou zastávku a nechat je na ten Říp "protunelovat" ;)

Protunelovat? Jo tak to by nám šlo. Na to jsme my Češi jako dělaný...

Lodovico

Tak tady to teda visi: http://www.akrangard.cz/simutrans/index.html

Je to velmi hrube nedodelane, snad se mi povede to vyfackovat do slusneho stavu.
Hlavne se omlouvam za ty filmy, neumim tam protlacit ani rehtani kobyl ani zvuk vubec.
Tolik k prezentaci na webu.

Ke hre same:
Praotce Cecha tam nemam. Jednak jsem posedly masinkama a startovni rok jsem zvolil s ohledem na simutransi vznik zeleznicni dopravy,
protoze me to bez semaforu a vyhybek vubec nebavi, druhak mam obavy, ze se stavajicimi vozidly se neda prezit pred rokem 1400,
kdy (jestli se nepletu) vznika prvni uceleny retezec prumyslu,
totiz Les -> Pila -> Velkoobchod materialem.
Bez tohoto retezce je provoz kocaru, postovnich vozu jakoz i osobnich a postovnich lodi financne ztratovy.
Aspon si to tedy myslim, udelal jsem asi 3-5 pokusu a bez dopravy surovin mi to vzdy skoncilo bankrotem.

VS

Tohle je úžasné... myslel jsem, že se před 1900 nedá skoro nic!

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!


Eiffel

Začal jsem hrát verzi 101.0-r2207 s pakem 128, která je avizována jako stabilní. Oproti verzi 100 nemám problémy se ziskem, ale problém mám s tím, že se města automaticky nerozrůstají o nové ulice. Nechci to dělat prostřednictvím veřejné služby, hra by podle mě ztratila smysl. Zajímalo by mě proto, jestli se dá automatický růst města nastavit v nějakém konfiguračním souboru.

Václav

Quote from: Eiffel on January 23, 2009, 05:42:29 PM
Začal jsem hrát verzi 101.0-r2207 s pakem 128, která je avizována jako stabilní. Oproti verzi 100 nemám problémy se ziskem, ale problém mám s tím, že se města automaticky nerozrůstají o nové ulice. Nechci to dělat prostřednictvím veřejné služby, hra by podle mě ztratila smysl. Zajímalo by mě proto, jestli se dá automatický růst města nastavit v nějakém konfiguračním souboru.

Nevím, nevím. Já jsem aktualizoval na mnohem novější verzi již před několika dny před tím než jsem si všiml té ohlášky. Ale spíš bude problém v jiné věci - rychlost růstu města. Někdy budovy rostou rychleji než nové cesty, ale já řídím vývoj města dost silně a většinu cest postavených veřejnými službami ruším.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Rust mesta - ted hraju taky 101 verzi a je fakt, ze se mi stalo, ze mestu rostl pocet obyvatel i ve chvili, kdy se jeho plocha nerozrustala - proste rostly vyssi baraky na stejny plose. Jistotu nemam, domnivam se, ze to bylo v situaci, kdy z mesta nevedla zadna silnice a tim padem se mesto nemelo kudy rozrustat. Pak stacilo "za mestem" natahnout kus prasne cesty a behem par vterin kolem ni stalo nekolik domku.

Priznam se, ze mi tenhle stav vicemene vyhovuje - radsi si sam urcuju, kam se ktery mesto ma rozrustat, nez aby to stavelo zcela nahodne, takze stejne jako VaclavMacurek, verejnymi sluzbami postavene klikate silnicky vetsinou bouram a nahrazuju primymi pro zrychleni dopravy a moznost postaveni vetsich stanic.

Eiffel

A v tom mám právě ten problém. Natažených silnic hafo, baráky se stavějí  jen uvniř města, ale u silnic ne. :o


Sim

Eiffel > takze tys nemel problem s poctem lidi ve meste, ale s tim, ze se nehybaly jeho hranice ... ja to pochopil obracene, ze mas stejnej problem jako ja ...

Eiffel

Přesně tak. V nižších verzích se města rozrůstala co do plochy automaticky velmi rychle a najednou ve "stovkových" verzích se mně zdá, že se růst města zastavil. Taky jsem neskákal nadšením, když jsem přivedl k městu dálnici a během roku se z ní stala městská silnice. Ale žádný růst je taky na pytel. Tudíž mě zajímalo jestli se to dá nastavit v nějakém konfiguračním souboru.  ???