News:

Want to praise Simutrans?
Your feedback is important for us ;D.

České názvy měst

Started by ML, September 29, 2008, 09:36:51 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ML

Ahoj, formátoval jsem teďka disk a tak nějak se stalo že jsem přišel o spoustu drobností které jsem si nezálohoval.. Takže nemáte někdo prosím czech citylist nebo jak se ten soubor s českými městy jmenuje? Hledal jsem na fóru, ale nic jsem nevykoumal.. :-\

TommPa9

#1
Je to tohle?

Václav

Nedíval jsem se na všechna města v českém seznamu měst, ale jsou tam jisté nesmysly. Přesněji řečeno: je sice hezké, že tam jsou uvedené i některé vesnice, které jsou již součástí velkých měst nebo vesnice, jejichž trvalý počet obyvatel je v nepoměru k celkové zastavěnosti obytnými domy (například vesnice Ledečko u Rataj nad Sázavou), ale například jsem tam také našel "Kolonie 5. května" (při jedné hře se mi objevilo město s tímto názvem) - kde to vůbec je?

A některá města tam jsou uvedená několikrát pod různými názvy (týká například se Litvínova u Mostu a jeho "částí").

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Tomas

#3
VaclavMacurek:
mám za to, že ten seznam je nějak automaticky (poloautomaticky) vytažený z nějaké databáze měst a obcí ČR, protože není možné, aby někdo procházel autoatlas a přepisoval celý obsah... ;)

No a to, že některé obce jsou tam víckrát s nějakými přívlastky je proto, že vesnic se stejným názvem je několik (třeba Dolních Lhot je v ČR jak nasráno ...) a mít na mapě třeba 10 měst pojmenovaných "Dolní Lhota" by byl trochu opruz  :)

PS: kolonie 5. května

Václav

#4
...a mít na mapě třeba 10 měst pojmenovaných "Dolní Lhota" by byl trochu opruz...

Litvínov u Mostu: já měl na mysli to, že město se sice (ocifiálně) jmenuje Litvínov, ale kromě něj jsou uvedené i jeho dvě části (Horní Litvínov a Dolní Litvínov), což byly zřejmě původně samostatné vesnice - ale nejsem historik.

To jen tak, že mi názvy některých měst připadají vycucané z prstů.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

ML

Nevadí, hlavně když je to český název. Proč nepoužít trochu fantazie :)

PS: dostal jsem zajímavý nápad, zítra uvidíte ;)

Kotislaw

Chci se zeptat jak si mam ten citylist cz pridat do simutrans? mam to dat do slozky pak128 stejne jako addony?

Eiffel

Quote from: Kotislaw on December 27, 2008, 10:50:18 AM
Chci se zeptat jak si mam ten citylist cz pridat do simutrans? mam to dat do slozky pak128 stejne jako addony?

Soubor citylist_cz.txt mám ve složce text, která je hned v adresáři simutrans. Do paku128 jej nedávám a funguje to.