News:

Simutrans Chat Room
Where cool people of Simutrans can meet up.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TommPa9

#2835
Uvidíme na co budu mít zrovna náladu :D Teď jsem co se tvorby týče přibližně v roce 1935 takže na současnost je ještě čas :D Jinak přebarvit 471 tak aby odpovídala Jánošíkovi (671) se chystám už delší dobu ale zatím jsem nenašel vhodnou chvíli, kdy by se mi jí chtělo přebarvovat ;)

EDIT:

Pro případné průmyslové stavby pustím ven pár použitelných vozidel:
Zetor 6245
Nakladak UNC 060
Tatra 815 S1

Kdyby ještě někoho napadlo nějaké vozidlo které jsem maloval, a chcete ho použít u své budovy napište

meme

TommPa9: Jenom u SORek je chyba: Trolejbus má vyšší provozní náklady než autobus... a to o 700%


TommPa9

Díky opravím. Někde jsem se asi překlepl.

Václav

... a to sis ani nevšiml, že těm domům chybí komín(y). Na ty jsem zapomněl - ale už jsem je doplnil. To bylo takové menší zdržení, takže teď hurá do dalších rotací toho rohového domu. A to bude docela síla.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Bender

Quote from: VaclavMacurek on May 31, 2011, 08:23:29 PM
... a to sis ani nevšiml, že těm domům chybí komín(y). Na ty jsem zapomněl - ale už jsem je doplnil. To bylo takové menší zdržení, takže teď hurá do dalších rotací toho rohového domu. A to bude docela síla.

Prajem vela stastia. :D
Kuknite si  futuramu  www.futurama.sk

Václav

#2840
No, Bendere, nechtěl by sis půjčit GIMPovské zdrojové soubory toho domu, který je již hotov (tedy kromě toho, že mEGa k němu dělá zimní verzi)? Myslím, že by to mohlo pomoci v rozjezdu.

-->
V příloze je pracovní náhled na úplné čelo rohové budovy. To modré zastřešení musím ztmavit, takhle to moc září. A taky okna a dveře pod tímto modrým zastřešením přijdou zamřížovat - protože tam je naplánovaná policejní služebna.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Mame tu novy mesic a uz je to nejakej ten patek, co jsem naposledy zverejnil neco noveho ... po vanocni sade vozu spolecnosti Arriva tu mame dalsi balicek zahranicnich kolejovych vozidel, ktera se pohybuji v relativne tesnem sousedstvi nasich hranic a nekdy i na nasem (pokud beru CZ+SK) uzemi. Jedna se o sadu vozu spolecnosti GySEV/RoeEEm operujici na uzemi Rakouska a Madarska.

Prekladovy soubor je v CZ a SK mutaci, stahovat je mozne rar nebo zip archiv.

benpat

Sim: A kdy bude vydán Bmzot či jak se to jmenuje.  ;D

TommPa9

Vašku ne že bych chtěl rejpat, ale nevypadaly by na střeše líp nějaký průlezy ke komínu nebo vykýře? Ale je to paráda!

Sim

benpat > dockej casu jako kachna stvolu, nebo jak se tomu rika :-)

benpat

Já si jen tak rypnul. Já je nepotřebuji, protože je na mape ČR nenajdu. Ale takové Rakousko a Slovensko. To bych bral. plánuju, že až dokončím mapu ČR, tak upravím zahraniční úseky. Asi dodělám trasu Wien-Bratislava-Žilina, ale k tomu pořebuji vozidla.

Lubak91

#2846
Byl jsem požádán o vydání návěstidel AŽD, tak tady jsou. + malý bonus
A jestli to nepochválíte a nebudete vynášet do nebes, běda vám, běda vám!

So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

benpat

Lubo, zapoměl si varovat že autoblok funguje ve verzi 102.2.2 Ve vyšší verzi smůla.

A Desiro už jezdí Děčín-Německo

Lubak91

Abych pravdu řekl, už jsem to tu zmiňoval několikrát :D Takže kdyby se našel nějaký dobrodinec, který by zkopíroval chování návěstidel z verze 102.2.2 do 110.xyz a postnul to třeba někam sem, vysloužil by si označení frajer týdne ;)
A prosím ty samozvané rádce, kteří vždy přijdou s příspěvkem ,,bohužel s tímhle ti já nepomůžu" aniž by někdo jejich osobu o něco žádal, aby si to rozmysleli.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

benpat


Sim

Kdyz uz, tak uz ... takze nejen GySEV, ale rovnou i OBB ... at ma benpat radost :-)

benpat


Sim

benpat > tobe se nezdalo divny, ze sem delsi dobu nic nevydal? :-P

Václav

Sim: No potěš koště. Těch je.

TommPa9: ne že by nějaký ten průlez na střechu asi nebyl vhodný, ale ten by musel být na všech dílech na straně komínů (či komína) a na rohovém díle pro něj není prostor - a když vezmu v potaz, že je možné, že rohový díl by se objevil samostatně, tak tam by to nevypadalo dobře, kdyby jinde (na samostatně postavených rovných dílech) ty průlezy byly - protože bude zcela nepochybně vidět, že ty budovy patří k sobě.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

benpat

No jo bylo tu dost ticho. Teď musím upravit soupravy (např. Vindobonu, Metropola, Negrelliho, Brucknera, osobák Znojmo-Retz...).

TommPa9

Ticho sice bylo ale já měl stálý přísun nových vozidel :D (hold protekce :D/testování)
Zatím co Sim maloval jako dobře namazanej stroj já se lehce flákal, takže jsem zapomněl skoro všechno co jsem se naučil, ale pokud někdo chce brelojce v barvách plzeňskýho DKV můžu sloužit ;)

Václav

Quote from: Lubak91 on June 01, 2011, 06:31:51 PM
Byl jsem požádán o vydání návěstidel AŽD, tak tady jsou. + malý bonus
A jestli to nepochválíte a nebudete vynášet do nebes, běda vám, běda vám!


Jen taková hooodně blbá otázka: mají tyto semafory něco společného s tou sadou, kde chyběly žluté semafory? A jak je to s jejich výměnou za tyto nové (ať už základní či profi)?

A jinak to řeknu takto: hurá - už budu moc používat jen ty české - a ne kombinovat české s žlutými z hlavní sady.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

#2857
Opravdu hodně blbá, nejsou to semafory ale návěstidla, žádné původní nebyly, leda tak od tonyho. A výměna taky žádná není, jelikož spolu nemají nic společného...

Edit: Koukám, že se mi do daťáku u desira vloudila malá chybička v řazení. Přikládám opravu. Na funkci to nemá vliv, akorát se usnadní používání.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Mno ... nekde jsem zaslechl do tretice vseho dobreho ... tak ze bych dneska pustil do sveta jeste jeden balicek? No kdyz je ten den decek ... kdo si hraje nezlobi, at je tomu decku klidne 50 :-)

Takze ... mame tu GySEV operujici na siti zeleznic Madarska a Rakouska. Mame tu narodniho dopravce Rakouska ... takze nam chybi co, Jasanek? Takze nam chybi narodni dopravce v zemi veeelike placky, kde maji dobre vino, spoustu paprik a umeji delat vyborne uzeniny. Prosim potlesk pro sadu vozidel MAV :-)

benpat > tak a ted teprv se pust do uprav razeni :-)

benpat

Musím tě zklamat. Jelikož je Maďarsko daleko a koridor končí v Blavě, tak maďarské soupravy byly nahrazeny vozy ZSSK. A všechny přímé vlaky Drážďany-Praha-Vídeň(-Blava) tahá naše 380.

PS Budeš ty rakušáky dělat v šedé verzi?

Sim

Sedou verzi uz delal tony.p, takze tyhle vagony jsem vynechal. Udelal jsem jen to, co chybelo.

Kazdopadne Jesenius a Hungaria by tam neco modryho mit mely, nebo ne? ;-)

benpat

Tak to jo. Jediné co chybí v šedé je vůz WRmz. V září (až budou fotky) můžeš udělat ABmz od RJ a Bmz pro ČD. Potom jsem našel chybu v OBB balíku. Jednotka 6020 v původní zbarvení je v osobních vozech.

Pak přikládám odkaz na 840 ČD (lak se bude asi dodělávat), který bude za dva týdny představen veřejnosti spolu s vozem 961.
http://www.drehscheibe-foren.de/foren/read.php?4,5404441

Další odkaz je na novou soupravu Push - Pull od ZSSK+OBB.
http://www.railpage.net/modules/news/article.php?storyid=2319

Co se týče soupravy Jesenia tam jezdí DB a na Hungárce ZSSK. Jelkož nemám na mapě Maďarsko (zatím?) tak ty MAV vozy nevyužiju. 

Sim

benpat > neni problem casem nejaky vozy dodelat, chtel sem to spis jako ucelenej balicek neceho pouzitelnyho. Kazdopadne na tu hospodu se vrhnu.

Ohledne 6020 ... ono je to tak spravne. Ja schvalne udelal kazdou verzi otocenou jinak, no a kdyz ma elektricky vuz na konci soupravy, prvni vuz je ridici ... tedy bez pantografu, tim padem se radi mezi osobni vagony. Podobny problem je u 460/560, kde se kvuli pridani vlozenych vozu musis prepnout z karty pantografu do karty osobnich vozu.


Václav

Quote from: TommPa9 on June 01, 2011, 06:18:47 PM
Vašku ne že bych chtěl rejpat, ale nevypadaly by na střeše líp nějaký průlezy ke komínu nebo vykýře? Ale je to paráda!
Vykýře budou u té historizující verze - stejně jako ty arkány. Jen ještě nevím, jak u té rohové budovy na ty arkány, resp. jejich umístění. Asi by jeden vypadal skvěle přímo na rohu, ale tvarově by byl hrozně složitý.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Arkáda je oblouk respektive vzor tvořený oblouky (jak to jen popsat)... my mluvíme o akrýři ale (doufám že jsem před tím nenapsal sám omylem arkáda protože to by mi asi pan učitel na dějinách umění nepochválil) hlavní je že víme o čem mluvíme. Na roh by to chtělo nějaký akrýř na mnohoúhelníkovém půdorysu. Hranatý by asi také vypadal dobře ale já rád vidím do kraje :D

Václav

Ale ne. To já jsem to zvoral při psaní toho posledního (tedy vlastně předchozího) příspěvku. Chtěl jsem totiž napsal arkýř - a nějak jsem z koncentrace na tvorbu té budovy nedával pozor na to, co píšu.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Bender

Quote from: VaclavMacurek on June 01, 2011, 08:11:13 AM
No, Bendere, nechtěl by sis půjčit GIMPovské zdrojové soubory toho domu, který je již hotov (tedy kromě toho, že mEGa k němu dělá zimní verzi)? Myslím, že by to mohlo pomoci v rozjezdu.

-->
V příloze je pracovní náhled na úplné čelo rohové budovy. To modré zastřešení musím ztmavit, takhle to moc září. A taky okna a dveře pod tímto modrým zastřešením přijdou zamřížovat - protože tam je naplánovaná policejní služebna.

Ano prosim a nechcel by si ti moje pattnery do gimpu.
Kuknite si  futuramu  www.futurama.sk

Václav

Quote from: Bender on June 02, 2011, 10:53:08 AM
Ano prosim a nechcel by si ti moje pattnery do gimpu.
Tu první část plním - a posílám to na e-mail (jako ZIP archiv), ale upozorňuji, že jsem tam zjistil jednu malou chybičku, kterou budu muset opravit - týká se to té šedivé části plochy. Ta totiž zůstala nestínovaná - takže v východním i jižním směru má stejnou barvu - a to je chyba - i když prakticky by tato plocha neměla být vidět - pokud se vše postaví správně.

Ale já v GIMPu pouze napravuji chyby vzniklé exportem z prvního editoru a také v něm zařizuji věci, které v prvním editoru nejsem schopen udělat - průsvitnost. Proto nejsem schopen ty patterny schopen využít.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Bender

Díííííííííííííííííííííík. :D
Kuknite si  futuramu  www.futurama.sk

Václav

Quote from: TommPa9 on May 30, 2011, 02:02:19 PM
Jinak přebarvit 471 tak aby odpovídala Jánošíkovi (671) se chystám už delší dobu ale zatím jsem nenašel vhodnou chvíli, kdy by se mi jí chtělo přebarvovat ;)
Už není třeba - protože už jsi jej udělal. Jen nevím kdy. Možná proto mi jeho existence unikla.

Ale když jsem se teď podíval na stránky vagonky, tak tam je odkaz na řadu 575 Litevských železnic

Takhle podle vybarvení silně připomíná tu třetí generaci řady 471 - ale narozdíl od ní má červené pruhy přes okna, nikoliv mezi nimi.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní