News:

Use the "Forum Search"
It may help you to find anything in the forum ;).

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sim

Vaclav > mozna by nebylo od veci se preci jen ridit realitou - tedy klidne v dane dobe rychle koleje udelat, ale dat jim takovou cenu, aby se je "vyplatilo" poridit jen na maly testovaci okruh ;-)

Václav

#2906
No, já se teď podíval do dat souboru a zjistil, že ten posun v roku objevení ve hře by vlastně nebyl až tak velký - protože zatím je nastaven na 1975. Takže půjde hlavně o náklady - protože stávající vzorec způsobil, že ty pomalé tratě ode mne jsou výrazně dražší než ty původní.

Ale mám na tebe takovou prosbu: mohl bys' opravit dat soubor vagonů Paov? Možná nějaký překlep či co způsobil, že u tohoto vagonu není zadané zboží, které tyto vagony mohou vozit.

-->
Bude někomu vadit, když křižovatky a zatáčky budou rovné?

-->
Takže (dámy a) pánové, mám pro Vás docela zajímavou zprávu: vedle klasických tvarů křižovatek, jak jsou z starších verzí, je možné udělat i několik nových tvarů, které mohou učinit železnici trochu bližší realitě - prosím, abyste tedy vybrali ty tvary, které mám realizovat:

původní sestava


přidáno

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Asi tě za to heslo picnu :D na hádanky jsem byl vždycky blbej :D

Lubak91

Hledejte a naleznete neboť nesmírné jest milosrdenství boží  :police: Uvidíme jestli se to někomu podaří rozlousknout, jinak strejda to ví ;)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Strejda ví ale člověk musí vědět jak se ho zeptat...

Václav

No, tak buď jsem špatně stisknul Ctrl+C nebo to není VR-2003-MVJ-00 r. 840 (z www.vlaky.net)

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Lubak91

A proč by se nemohly udělat všechny? Jen mi není jasné, jak se to při stavbě řeší. A ještě, použije vlak jen ten směr, jaký mají koleje, nebo jede po štěrku a na koleje tento?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

VS

Grafika se přehazuje podle toho jak se jede... neviděl jsem to ale nikdy v praxi. Myslím, že na některých místech se nikdy "neprojede" určitá kombinace, takže to potom může vypadat o něco hezčeji než "téčka" všude.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Lubak91

No, nevím jestli je lepší mít všude téčka, nebo koleje co se samy přesouvají :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

#2915
Já mám takové tušení, že tento model je použit i na nové sadě silnic, co dělal Fabio - ale tam to není tak dobře vidět. Takže vydržte ... a já pořídím nějaký ten obrázek. A pak se uvidí, jestli jsem se mýlil či nikoliv.

-->
Tak zatím jsem nepřišel na způsob, jak ty V-křižovatky postavit.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

VS

Ono jelikož je to jenom grafika, která může být jakákoliv, tak tam můžou být třeba koleje pořád stejné a místo toho "se přehazovat  vyhýbky" (páky a signalizace). Jako příklad zneužití ;)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Sim

VS > to znamena, jestli to chapu spravne, jezdit to muze porad vsemi smery, i kdyz nakresleno tam bude jen neco. A pokud je nakresleno vic variant, pri "postaveni cesty" se muze prehodit grafika, ktera tam pak takto zustane i po prujezdu vlaku - az do postaveni dalsi cesty jineho vlaku.

VS

Postavení cesty předpokládám používáš jako železniční termín, ne lidský - potom je odpověď ano.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Sim

Jojo, mysleno je proste v rezimu po zmacknuti "B" prosviceni cervene barvy a tim padem obsazeni daneho useku.

Lubak91

A nemají to už na některých kolejích v Britpaku? Já jsem to viděl někde na screenu...
Jinak přibyl další bonus do addons ;)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

Lubak91: tady někoho čeká uškrcení za to používání hesel. Metrovagonmaš Mytyšči, Metrovagonmaš ani Mytyšči nefungují.

Co kdyby jsi místo používání hesel pro archivy zapracoval na historické sestavě návěstidel? Tak aby byla všechna* česká návěstidla již na začátku hry - a ne že se vyčkávací návěstidlo objeví až nevím kdy a ta další návěstidla až bůhví kdy. To že by se návěstidla zaměňovala postupně, to by pak až tak moc nevadilo.

* - funkčně - tzn., že budou k dispozici všechny typy (samozřejmě některé typy se asi nepoužívaly)

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

No, musí se přemýšlet :D Naše hlavní město taky není Prague, ale...

Návěstidla, no uvidíme, zkusím světofory...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

#2923
No, vyzkoušel jsem i texty v azbuce - a nic. Dokonce ani jiný z přepisů do latinky, Mytišči, nefunguje. Mohl bys' tedy dát nějakou rozumnou nápovědu?

-->
Základ tratě, s vyjímkou křižovatek NSEW1 a NSEW2, je hotov. Teď musím postupně opravit některé chyby, které se mi tam vloudily. Tedy část už opravená je. A pak bude možná k dispozici první zkušební verze. Jenže to bude ještě chvíli trvat.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

Nevím co jsi zkoušel, ale mě to funguje bez problémů. Stačí se zeptat strýce, případně tety ;)

Quote from: VaclavMacurek on June 28, 2011, 04:00:51 PM
Základ tratě, s vyjímkou křižovatek NSEW1 a NSEW2, je hotov. Teď musím postupně opravit některé chyby, které se mi tam vloudily.
Tak hned můžeš začít u této věty. :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

pokud je na mysli slovo vyjímkou, resp. vyjímka namísto výjimkou, resp. výjimka - tak já ten tvar výjimka neuznávám

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

To je zajímavé :D To zkusím na našeho češtináře. Diktát jsem nenapsal s chybami, ale podle svého nejlepšího uvážení a vaše chybné tvary neuznávám :D

Jinak už se podařilo pokořit heslo? Jestli ano, tak se mohou zveřejnit...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

Pokud jde o to slovo vyjímka (namísto výjimka), já to řeknu asi takto: by mne zajímalo, kdo to slovo, resp. to pravidlo, podle kterého bylo vytvořeno, vymyslel - a hlavně kdy; to jsem nějak na www.ujc.cas.cz nenašel - ale určitě to není nic starého, tím jsem si skoro jist

Pokud jde o první heslo, tím slovem skrývajícím se za r. z továrního označení uvedeného na www.vlaky.net je radu

A pokud jde o druhé heslo: Mytišči psané azbukou (ovšem pod místem původu mohlo být jak město samotné, tak konkrétně ta továrna i s názvem města)

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

#2928
Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat. Podle mě to je v jazyce už hooodně hooodně dlouho. A asi bych to ukončil...

Takže hesla byla velmi jednoduchá :) A o tom místě původu by se taky dalo diskutovat, ale nemyslím si, že by se za něj mohl schovat název fabriky...

Jejda, příspěvek 600 ;)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

... ale teď tedy zpátky k novému modelu železniční trati - křížovou křižovatku prostou

|
- -
|


nebo složenou

/|\
- -
\|/

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

#2930
Tak po mnoha hodinách práce jsem dodělal návěstidla typu Světofor (SSSR) do pracovní verze.


Mimochodem, od zveřejnění mých posledních výtvorů jsem se tu akorát dozvěděl, že mám být picnut, uškrcen a zastřelen... Nějaká slova chvály, poděkování nebo popsání nalezených chyb jsem tu neobjevil...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

#2931
... za používání hesel.

Vozidla jsou hezká. Download je předpokládám připraven tam, kde je download AŽD. Jen to teď nějak nemohu najít.

... a pár inspirací pro tramvaje můžeš najít zde - www.locomods.eu . Je to sice prezentace věnovaná doplňkům pro hru Locomotion, ale jako zdroj nápadů na další vozidla to snad posloužit může.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

#2932
Žádné pěkné heslo mě teď nenapadlo, takže kdo mi napíše aspoň tři kapely, které jsem při tvorbě poslouchal, dostane bonus :D Tom je diskvalifikován ;)
Jinak jsem se díval na ty tvé koleje. Vypadají už mnohem lépe než ty starší, ale nelíbí se mi na nich pár věcí:
1) Moc široké pražce.
2) U vodorovných pohledů mě bije do očí ta šedá mezi kolejema. Nešel by tam dát ten světlý štěrk, jako je v jiných pohledech?
3) Možná se pokusit některé odbočující koleje "zaoblit", aby to nebylo všechno tak "ostré".
Jo a na jednoduchém kříži máš svítící pixely :D
Jinak se mi nepodařilo udělat tu jednoduchou odbočující "Y" kolej, na to se musí jak?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

1. Spíš moc dlouhé - jako šířku totiž beru šířku tratě. Já vím, že by to chtělo je udělat kratší a také budou - na těch pomalejších tratích určitě (a možná je pak dám i na tuhle trať)

2. Pokud jde o vodorovné diagonální části, tam jde o to, že tak, jak jsem udělal koleje vysoké dva díly (pixely), tak koleje v tomto směru zcela zakrývají mezeru, která je mezi nimi. To by sice šlo vyřešit zvýšením náspu a snížením kolejí, ale

A. pro mosty jsem připravil verzi bez náspu, ale s vyššími pražci - a kdyby došlo k zvýšení náspu a snížení kolejí, tak by pražce musely být vysoké tři díly - a to by asi vypadalo divně - stejně jako v případě, že by na mostě byly koleje nechány v současné výšce - co pak to jde, aby na mostě byly koleje jinak vysoké než na pevnině

B. to by jinak znamenalo použít trať s náspem i na mosty - a to by v případě některých mostů vypadalo divně (jako například tom nepovedeném obloukovém)

3. tak s tím je problém - křivky sice vypadají lépe, ale vlaky pak jezdí ve vzduchu

4. svítící pixely na kříži - dík za upozornění; tak nějak jsem předpokládal, že se tam nějaké mohou objevit, ale je jich tam méně než jsem předpokládal - a musím připustit, že v jiných místech než jsem předpokládal

5. křižovatky - já si myslím, že možná bude nutné vypnout klasické (tedy je vyřadit z dat souboru)

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Lubak91 > nahral jsem si semafory a ve hre v roce neco kolem 2068 vidim stale jen radu AZD ... udelal jsem neco spatne, nebo ostatni maji odchod do duchodu?

Marfusa je supr!

Víťas > prasatko vypada dobre, i kdyz par vyhrad bych mel:
- barvy jsou silene syte, zkusil bych to trochu "vysisovat" nebo "nechat zesednout" - na to staci klidne irfan nebo podobny program
- v iso pohledu, kdy masina je kapotou ke me mi nesedi vyska celniho okna na blizsi strane - posunul bych ho o pixel niz (rozdil mezi pravym a levym okynkem je v tomto pohledu jen jeden vyskovy pixel, pri vzdalenosti oken by to mely byt dva)

Jinak je to na prvoka (= prvni vytvor) necekane pekny a pouzitelny.

Ja sam jsem v poslednich par dnech nasel par grafickych chyb v jiz drive vydanych vecech, v prubehu tohoto tydne to nahraju na web a popisu zde, co je vhodne si aktualizovat. Jedna se vesmes o odstraneni svititich pixelu, spatne nadatovane zhasinani oken u osobnich vozu a tak podobne.

Pak jsem doplnil par dalsich masin do sady OBB a pomalu ale jiste zacinam tu sadu povazovat za prakticky kompletni. Chybi v ni nekomu neco? Zatim to vypada, ze dodelam maximalne jeste nejake "emzety" v tmave nebo svetle sede variante (tedy soucasny a minuly nater), pripadne se pokusim neco vystrachat o starsich vozech.

Ve sve hre jsem zacal novej "rezim", kdy v multiplayeru ma kazdy provozovatel svoji firmu a pouziva jen sve vozy, takze se da snaz zjistit, co kde chybi... hraje to nekdo taky tak?

Václav

Quote from: Sim on July 13, 2011, 12:26:09 PM
Lubak91 > nahral jsem si semafory a ve hre v roce neco kolem 2068 vidim stale jen radu AZD ... udelal jsem neco spatne, nebo ostatni maji odchod do duchodu?
Já sice nejsem Lubak91, ale řekl bych, že to je zcela logické, že nakonec bude k dispozici jen řada AŽD.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

Ostatní mají odchod do důchodu :)
Budu je stejně předělávat, jelikož je tam pár grafických chyb a taky budu ještě přidávat nová návěstidla. Především tedy návěstidla první republiky a R-U. A pak některé speciálky. (třeba "henleiny", které byly velmi rozšířené ve Slezku a na liberecku)
Návěstidla do roku 1939 budou zvláštní tím, že budou mít jinou návěstní soustavu (viz. http://vlaky.bestsite.cz/zeleznice.htm )

Jinak v "mém" tématu občas přibývají nové budovy ;)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

Quote from: Lubak91 on July 13, 2011, 12:39:23 PM
Jinak v "mém" tématu občas přibývají nové budovy ;)
... zdrobnělinou od slova skladiště je skladišťátko ... ale jinak, kdyby bylo udělané spíš jako doplňková budova (ačkoli si nejsem jist, jestli je to skutečně nejvhodnější - vzhledem k tomu, jak blízko k kolejím tato skladiště jsou) asi by to bylo lepší

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

Quote from: VaclavMacurek on July 13, 2011, 12:56:10 PM
kdyby bylo udělané spíš jako doplňková budova (ačkoli si nejsem jist, jestli je to skutečně nejvhodnější - vzhledem k tomu, jak blízko k kolejím tato skladiště jsou) asi by to bylo lepší
Nerozumím ??? nejsem si jist, jestli je to skutečně nejvhodnější, asi by to bylo lepší? Jsi si jistý, že víš co jsi skutečně napsal?

Udělal jsem to na perón a nic na tom měnit nehodlám, protože jako "doplňková budova" by to bylo velké jako stodola...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

benpat

Sim: U rakušáků je pěkná souprava ještě CAT souprava (zeleno-černá). Vozy máš takže je stačí přebarvit.

Teď to není moc o OBB, ale nechceš udělat vůz Bmz (černý, s Vmax/160), ale pod hlavičkou ČD? Tedy nátěr rakouský ale jako provozovatel ČD. Potom už jenom je dát do modra a bude hotovo.