The International Simutrans Forum

 

Author Topic: Radnice  (Read 3565 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Václav

  • Devotee
  • *
  • Posts: 3230
  • formerly VaclavMacurek
  • Languages: CZ, EN
Radnice
« on: August 09, 2012, 09:26:36 AM »
Když jsem v poslední době (několik málo minulých dní) zkoušel pak96.comic, našel jsem tam jeden zajímavý nápad. V tom paku mají totiž radnice více než jednu velikost, pokud jde o zastavěnou plochu - většinou 1 políčko, ale i dvojpolíčkové. Čtyřpolíčkové radnice jsem tam ale neviděl.

Myslím, že tohle částečně odpovídá tomu, aby ani radnice nebyla nějak extra nápadnější oproti obyčejným budovám - stejně jako obchody, třeba Vladkiho samoobsluha.


Takže doplnění zjištění kolem radnic o více velikostech:

pokud jsou radnice o více velikostech, tak to funguje zhruba takhle: pokud další stupeň radnice má větší velikost než ten předchozí a není volné místo v původním umístění (protože jej zabírá průmysl nebo budova, která je památkou či pomníkem), tak se původní radnice zruší a nová se postaví na nejbližší volné místo - kde může dojít k zrušení městské budovy (obytného domu, kanceláří či továrny).
« Last Edit: August 23, 2012, 08:41:15 AM by VaclavMacurek »

Mech

  • Guest
Re: Radnice
« Reply #1 on: October 24, 2012, 09:10:02 PM »
Proto je treba s tim dopredu pocitat. Vetsinou linkuji layout mesta( budouci ulice) za verejnou spravu sam na zacatku mapy(zacinam vetsinou s velmi malym poctem obyvatel na mesto, takze casto mesta jen s radnici), protoze nechat to na AI je nahouby a potom je obtizny stavet nejakou smysluplnou MHD, ikdyz potom mesta nevypadaji tak hezky nepravidelne.
Jako prvni turistickou atrakci vetsinou mesto stavi kostel a to hned vedle radnice, takze je potreba kolem radnice nechat dostatek volneho prostoru pro jeji budouci expanzi, jinak je nova radnice postavena casto uplne mimo puvodni zastavku, coz dela dalsi zmatky v doprave.