News:

Simutrans.com Portal
Our Simutrans site. You can find everything about Simutrans from here.

Lanovka

Started by Vladki, December 21, 2012, 09:11:50 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Vladki

Zdravim vsechny. Pred casem me Lubak postouchnul ze by rad mel ve hre lanovku. Celkem me ta myslenka zaujala, protoze by se na urcite situace mohla hodit. Tak jsem si ji zkusil nakodovat, zatim jako trolejbus. Grafika je jenom schematicka, spis pro pak.comics, jde mi ted jenom o takovou zkousku v nasem malem ceskem rybnicku, jestli by to vubec melo smysl nekam dal rozpracovavat. Pokud by to bylo zajimave, tak bychom se treba nekdy dopracovali k novemu druhu dopravy, ktery by mohl pokryvat i pasove dopravniky nebo potrubi... Zatim je to jenom takova zkouska - kabinkova lanovka. Kupuje se jako trolejbus, jezdi po trolejbusovem vedeni, parametry podle Tatranske Lomnice: kapacita 4 osoby, rychlost 18 km/h, ale ma velky vykon takze akceleruje temer okamzite na plnou rychlost a i do kopce jede maximalni rychlosti. (200 kW - jako motor pohanejici celou lanovku), delka vozidla je 0 aby se jich veslo na trasu co nejvic. Vozidla se nedojizdeji, udrzuji si pekne pravidelne rozstupy. Nejlepe to vypada kdyz jich koupite stejny pocet jako je delka trasy v polickach. Idealni rozestup je 2 policka. Kazde vozidlo se sice pohybuje nezavisle ale pokud nenechate kabinky cekat na cestujici tak se to pekne plynule rozlozi a vypada celkem realisticky. Cenu vozidel i provozu jsem zatim volil nizkou, ale to by se casem doladilo. Jediny problem je, ze vam na lanovku muze vbehnout nejake to mestske vozidlo, ale to jede poresit celnici.

VS

Tak tohle je tak ďábelsky jednoduché, až je to geniální!

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

greenling

Opening hours 20:00 - 23:00
(In Night from friday on saturday and saturday on sunday it possibly that i be keep longer in Forum.)
I am The Assistant from Pakfilearcheologist!
Working on a big Problem!