News:

Use the "Forum Search"
It may help you to find anything in the forum ;).

Poradna začínajícím autorům, aneb plný pytel problémů s tvorbou

Started by TommPa9, January 08, 2009, 04:03:45 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Václav

Omlouvám se, pokud to bude znít blbě: kdybys rovnou napsal, co přesně na tom pak souboru ve hře nefunguje, mohlo být poraděno dříve a lépe.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

Zkontroluj jestli odkazuješ na přesný název, tedy jestli tam nemáš velké písmena, mezery apod. Raději si zkus vše nahradit např. ve Wordpadu (ctrl+h) stejným názvem. Pak zkontroluj velikost obrázku, jestli je to násobek 128 (většinou se pro vozidla používá 128*1152. A pak mi taky dělaly problémy tečky a číslice v názvu. Tedy že se nevytvořil pak např. když byl název obrázku T435.0, musel jsem z něj udělat T435,0. Špatný pak soubor poznáš že má velikost v bajtech a ne v kB.

Tak jsem přišel s křížkem po funuse, je to chyba se kterou jsem se už několikrát setkal...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

tony.p

Václav ► já sám jsem nevěděl co je na tom špatně, pořád jsem hledal chybu v DAT, ale chyba byla s obrázkem.
Lubak91 ► přesně tu chybu jsem měl s obrázkem, nebylo to násobkem 128, bylo tam nějakých pár pixelů míň a už to nešlo. :D

Lubak91

Myslel jsem těch 1152, neboli 9*128. Pixel tam, pixel jsem a najednou to nefunguje. Příště aspoň víš kde hledat chybu...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

tony.p > chces poslat grafiku "nakladu" na sypke materialy? Mel bych to mit nekde vyseparovane pro ruzne velikosti "diry" do vagonu...

Lubak91

Edit: Vyřešeno.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Lubak91

Měl bych dotaz na znalejší, když dám do .dat nějakou podkomoditu (kupř. sklo, dřevo), bude vozidlo brát pouze tyto materiály? Nebo i prkna a ostatní kusové zboží? (nechce se mi to zkoušet ;))
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

nezkousel jsem, ale jsem presvedcen, ze bude vozit celou skupinu

Lubak91

So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

tak je jasny, ze by se to obcas hodilo, aby to nic jinyho neprepravovalo ... ale proste to bude spis dan za to, ze to neni simulator, ale hra

TommPa9

Jestli dobře chápu dotaz jde ti o to, aby jsi udělal náklaďák "jenom" na pivo (třeba). To podle mé zkušenosti nejde, protože není samostatná kategorie "pivo" ale jedná se "pivo" jako součást kategorie kusové zboží. Můžeš si udělat jenom "dyzajn" auta na pivo a tím končíš...

Lubak91

No představ si že uděláš speciální návěs (bo vagon) na sklo, a bude se ti v tom vozit mouka. Sám bych bych preferoval více zboží pod kategorií 0...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

No a to pak muzes udelat cisternu na pivo a bude se v tom vozit ta tvoje tabule skla ;)

Lubak91

Z toho vyplývá, že pro czpak bude nutné všechno zboží překopat :)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

Velmi správně. Například u vagonů na dřevo to tak hrozné není - i když to třeba může vypadat blbě, když vagon, který je určený spíše na surové dřevo veze prkna (protože má grafiku jen pro to surové dřevo). Ovšem u té cisterny na pivo, to už je o něčem trochu jiném.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

Kdybych neměl rozděláno 50 různých věcí, tak bych se pustil i do toho průmyslu...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

tony.p


Lubak91

So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!