News:

Simutrans.com Portal
Our Simutrans site. You can find everything about Simutrans from here.

Cesta 15 km/h

Started by pitt, May 15, 2013, 02:31:14 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pitt

Zdravím, v mestách mám prednastavenú cestu, ktorá je na 15 km/h. Keď ju prejdem mestskou cestou, zmení sa na 50 km/h. Avšak keď sa premení nejaká budova, cesta sa zmení opäť na 15 km/h. Meškajú mi potom autobusy a nič celý čas nerobím len mesto po meste mením cesty... dá sa to nejak vypnúť alebo zmeniť ?

Vladki

Mas zapnuty timeline? V ktorom roku je hra?

VS

Quote from: pitt on May 15, 2013, 02:31:14 PM
Zdravím, v mestách mám prednastavenú cestu, ktorá je na 15 km/h.
Že by zrovna toto bylo ono? ;)

(Možná tomu rozumím špatně, ale zní to jako že jsi to tak nastavil ty.)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

pitt

Quote from: VS on May 16, 2013, 08:35:15 PM
Že by zrovna toto bylo ono? ;)

(Možná tomu rozumím špatně, ale zní to jako že jsi to tak nastavil ty.)

Už viem v čom to bolo. Ak si nastavím rok 1998 a spustím hru, moje cesty sú 15 km/h. Ak si nastavím rok 1998 a ZAPNEM začať od roku, moje cesty budú 50 km/h. Čo je dosť blbé, lebo neviem odkiaľ ma malo napadnúť, že musím zapnúť "začať od roku", aby som mal lepšie cesty.  No nič. Hru mám momentálne v roku 2013 v celkom slušnom obrate. Vie mi niekto poradiť ako sa dá PREPNÚŤ POČAS HRY alebo niekde v nejakom DAT súbore zmeniť niečo tak, aby mi to išlo podľa TIEMLINE ?

Vladki

Tak jsem si to vyzkousel na pak128.cz i na pak128 a vec se ma tak, ze pokud nezapnes timeline, tak se pouziji ty nejstarsi cesty uvedene v simuconf.tab jako city_road a intercity_road. Pro novou hru to jde obejit vhodnou upravou simuconf.tab - treba takto:
city_road[0] = road_050,0,1
city_road[1] = road_030,1,1850
city_road[2] = road_015,1850,1935
city_road[3] = road_035,1935,1961
city_road[4] = road_050,1961,2999

Pro rozehranou hru to ale nepomaha. Tam si ale muzes zapnout timeline. V menuconf.tab si aktivuj dialog_tool[27]=,~
Po stisku ~ se ti objevi dialog kde jde nastavit skoro vsechnno. Zapni timeline, a jako "public player" preskoc jeden rok. Pak uz se silnice budou stavet podle timeline. Nevim proc to chce preskocit rok, ale bez toho preskoceni mi to porad stavelo stary silnice.

pitt

Quote from: Vladki on May 19, 2013, 09:18:17 AM
Tak jsem si to vyzkousel na pak128.cz i na pak128 a vec se ma tak, ze pokud nezapnes timeline, tak se pouziji ty nejstarsi cesty uvedene v simuconf.tab jako city_road a intercity_road. Pro novou hru to jde obejit vhodnou upravou simuconf.tab - treba takto:
city_road[0] = road_050,0,1
city_road[1] = road_030,1,1850
city_road[2] = road_015,1850,1935
city_road[3] = road_035,1935,1961
city_road[4] = road_050,1961,2999

Pro rozehranou hru to ale nepomaha. Tam si ale muzes zapnout timeline. V menuconf.tab si aktivuj dialog_tool[27]=,~
Po stisku ~ se ti objevi dialog kde jde nastavit skoro vsechnno. Zapni timeline, a jako "public player" preskoc jeden rok. Pak uz se silnice budou stavet podle timeline. Nevim proc to chce preskocit rok, ale bez toho preskoceni mi to porad stavelo stary silnice.

Dakujem za radu, nemozem vsak najst v zobrezenom menu "zapni timeline"  :-[

pitt

Uz som to nasiel dakujem za radu - pouzil som DEFAULT v konfiguračnom menu.
Díky naozaj moc, môžem sa hrať  ;D ;)