News:

Simutrans Wiki Manual
The official on-line manual for Simutrans. Read and contribute.

Stavba potrubí - jak vůbec na to?

Started by kaarfii, May 23, 2013, 07:13:50 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kaarfii

Zravíčko,
Po dlouhý době jsem zase nainstaloval Simutrans a mezi několika změnami, které mě celkově překvapily jsem i našel stavbu potrubí. Jenže absolutně nechápu, jak ho stavět. Rovný potrubí mi nedělá žádný problémy, ale pokud ho potřebuju někde postavit s obloukem, vůbec nevím, jak. V nápovědě o něm nic není. Pak mě taky zajímá, jestli se dá stavět i přes nějaké překážky, tj. hlavně přes existující tratě a silnice.
Diky

TommPa9

Vítej zpátky! Je hezké vidět starou známou tvář.

Co se týče potrubí. Hádám že sis stáhl Pak128.CS. (O tom, že  by byl ropovod někde jinde mi není nic známo) Ropovod v pak128.cs funguje jako rozšíření zastávky takže se tak i chová. Křížení a zatáčky zatím nejsou dodělané (nebo udělané? Vladki?) a tak místo nich doporučujeme používat ten kulatý plynojem nebo sklad kapalin nebo jak se tan válec jmenuje. Překonat silnici nebo železnici s tímhle vylepšením nejde, protože se to jak už jsem řekl, chová jako  rozšíření zastávky s tím rozdílem, že to vypadá jako trubka. Určitá šance by byla udělat si "nádrž" na jedné straně silnice, silnici zbořit, udělat spojku na druhou  stranu silnice, postavit druhou nádrž (s ukrytým přečerpáváním pod silnicí) zbořit spojku, postavit znovu silnici...

kaarfii

Jojo, už jsem na to přišel, přesně, jak píšeš. Postavil jsem si dlouhý potrubí z místa A až do místa B a pak jsem celou délku zboural, aby mi to nehyzdilo okolí. Ale překopávat infrastrukturu a zase ji obnovovat je docela pakárna, ale co se dá dělat - konečný finále stojí za to.
Danke za přivítání...  :)




TommPa9

To hraješ podle časové osy? Jestli ano tak tam je někde chyba... chatka s "Carevnou" a vrak trolejbusu by se s Tatrou 24 neměl potkat...

Vladki

Panove priznejme si, ze to moje potrubi je "ojeb". Diskuze okolo poradneho potrubi se na forech tahnou drahnou dobu a vysledek je ze cast lidi je chce, a cast je povazuje za zbytecne, nebo temer za zlo. A tak sem se rozhodl rozvirit vodu tim, ze jsem udelal nadrazni budovu ve tvaru potrubi. Takze to funguje stejne jako by ste naskladali hromadu nadraznich budov, skladist a post od nadrazi az k fabrice. Co se tyka prekrizovani cesty, tak to jde - postav potrubi az k ceste, na cestu dej zastavku a pokracuj za cestou dalsim potrubim ;) Jinak s pomoci sikme roury jde vystoupat na kopec, ale porad jenom rovne. Zatacky a krizovatky potrubi by zvedly pocet ikon na podle mne neunosnou miru. Nicmene mam v planu dodelat potrubi tak aby slo stavet stejne jako zeleznicni trat, se zatackama, krizovatkama a tak, ale zatim by fungovalo jenom jako plot, t.j. dekorace. Chtel sem to nacpat i do podzemi, ale zda se ze pod zemi jde stavet jenom zastavky a nastupiste na kolejich, ale nadrazni budovy uz ne... Takze smula. Ale libi se mi jak to karfi postavil k te zdi - to pak vypada ze fakt pokracuje pod zemi ;)

kaarfii

TommPa9:
Jojo, hraju to podle časový osy.

Vladki:
Hele, já bych to jako ojeb nenazýval. Má to možná ňáký mouchy, ale momentálně nic lepšího se nevyskytuje (aspoň já o ničem nevím). Dost mi to ulehčilo infrastrukturu. Jedna nebo dvě rafinérie by se možná ještě daly zvládnout klasickou dopravou, ale na krátký a střední vzdálenosti. Zvládnout jenom plynulej odvoz hotových produktů je samo o sobě záhul, pokud jde o zatíženost tratí a silnic. Prostě ropovod zapotřebí je, ostatní ať si říkaj co chtěj...

Václav

Quote from: kaarfii on May 27, 2013, 11:23:01 PM
Jedna nebo dvě rafinérie by se možná ještě daly zvládnout klasickou dopravou, ale na krátký a střední vzdálenosti.
No, dle mých zkušeností spíš na dlouhé vzdálenosti - než na krátké a střední. Důležitá je ale především výrobní kapacita vrtů a rafinérií.

Quote
Prostě ropovod zapotřebí je, ostatní ať si říkaj co chtěj...
Záleží spíš na způsobu hry.

Ano, může silniční a železniční dopravě ulehčit - když to podmínky povolí a může být poslán pod zem, ale jinak se obávám, že může výstavbu jiných dopravních cest docela znepříjemnit. Protože to bude další dopravní cesta, která se bude moc křížit jen pomocí mimoúrovňových křížení. A to dokonce i mezi sebou navzájem. Ledaže by nebylo možné trubky použít pro jiné suroviny než ropu. Pak by mohl dokonce vyřešit problém s vícenásobným propojením továren - protože ropu by mohly snadno dostat i ty rafinérie, s kterými sice nejsou ropné vrty přímo spojeny, ale s kterými mají smlouvu.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

kaarfii

Quote from: Václav on May 29, 2013, 03:30:12 PM
... to bude další dopravní cesta, která se bude moc křížit jen pomocí mimoúrovňových křížení. A to dokonce i mezi sebou navzájem. ...

Je to sice další dopravní cesta, ale narozdíl od ostatních ji můžeš zčásti vymazat - viz obr. nahoře.