News:

Simutrans Tools
Know our tools that can help you to create add-ons, install and customize Simutrans.

Karosa a zvuky

Started by Tomas, January 10, 2009, 10:05:53 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tomas

Tak v tom případě budou potřeba i typicky "udržované" karosy českých přepravců, které jsou v horším stavu než místní silnice :P

TommPa9

Rezavou karosu nech na mě :D je libo klasickou modro-bílou s náznakem silné koroze? pořizovací cena minimální, cena údržby astronomická? doplněná o černý kouř parní lokomotivy a tlustou vrstvu prachu na oknech vozu? Jen budu potřebovat zjistit, jak to udělat, aby byla realisticky spolehlivá?

Tomas

Jj, přesně tak. Staré dobré Karosy které i s měsíc starou technickou vypadají spíš jak z vrakoviště, než jako vozidla určená pro přepravu osob. I když je pravda, že tahle typicky česká zábava pomalu mizí; mám pocit že naše děti si tohle už neužijí :P. Jinak pokud jde o zvuky vozidla, klidně nějaké cestou do práce nahraju ;)

TommPa9

#3
Quote from: Tomas on January 10, 2009, 11:33:42 PM
pokud jde o zvuky vozidla, klidně nějaké cestou do práce nahraju ;)

Tak pokud to bude nějaká slušně unavená Karosa tak proč ne! Já mám tu smůlu že ty Karosy co jezní na mojí lince jsou docela pěkně udržovaný(dokonce je v nich v zimně tepleji než venku!) teda až na jednu ale ta je imrvére v kopřivách u garáží protože má něco mimo provoz.. je docela škoda, že nemůžu do hry nacpat tu úžasnou atmosféru, když jedete v Karose která se při 70Km/h klepe a hrozí, že z ní vypadne motor, při dešti se na každé třetí sedadlo snáší kapky vody, v zimě je v ní stejná teplota jako venku, řidič sedí v palčákách a fasovaný bundě a táhne mu na nohy dírou u plynového pedálu. Naopak v létě hrozí nebezpečí že se přehřeje motor, ve voze je dusno, protože okna nejdou otevírat (zajímavé je že v zimě u toho samého busu nejdou zavřít)

PS.: Může vypadat asi takhle?

[attachment deleted by admin]

VS

Danke, Frank!


Zvuky se ozývají při odjezdu, takže je nejlepší nahrát je taky při odjezdu.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Tomas

No jo, jenže to člověk přijde o tu krásu v podobě zapnutí retardéru při jízdě z kopce kdy se celý autobus roztřepe, všechno okolo i v člověku začne vibrovat, ... nebo jízda přes hrboly kdy autobus vyluzuje zvuky za které by se nemusel stydět ani kdejaký dům hrůzy :D

TommPa9

#6
Quote from: VS on January 11, 2009, 11:52:25 AM
Danke, Frank!


Zvuky se ozývají při odjezdu, takže je nejlepší nahrát je taky při odjezdu.

Oprav mě jestli se pletu, ale není náhodou zvuk odjíždějící Karosy na foru? i když ta byla dost čistá... nejspíš motor po GO?

Quote from: Tomas on January 11, 2009, 01:17:14 PM
No jo, jenže to člověk přijde o tu krásu v podobě zapnutí retardéru při jízdě z kopce

To spíš motorový brzdy ne? Co já vím, tak bus s retardérem nevrčí...

VS

Zvuky si pamatuji jenom svoje - zvonek tramvaje a odjezd kloubové karosy.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Quote from: VS on January 11, 2009, 02:37:02 PM
odjezd kloubové karosy.

Ten právě myslím. Byla to řada 7 nebo 9(kulatá)? Pokud si to teda pamatuješ... Jen tak mimochodem nemyslíte, že bysme tuhle diskuzi o Karose měli řešit spíš v českých vozidlech než tady v poradně?

VS

Spíš kulatá.

Rozděleno.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

marky

Zdravim. Mam porobene vozy Karosa (C734, B732, LC736, C934, B932, B952, C954 a aj harmoniky C744, B941). Mam vsak spravene len PNG subory (ale celkom kvalitne. Okna svietia a na skoro vsetkych vozoch okrem B932 a B941 (zamerne su v BB natere) sa da aj menit farba). Mam k nim spravene aj Textove subory s realnymi parametrami (teda aspon s tymi ktore som nasiel na nete).
Nejde mi vsak spravit DAT subor. Nepodujal by sa tu niekto na jeho tvorbu? Bol by som mu za to velmi vdacny. Vozy mu samozrejme poslem.

TommPa9

Pošli mi PM a nějak se domluvíme.

TommPa9

Napadla mě jedna věc. Když už jsme nakousli onen CZ pak nechělo by to ozvučení pro česká vozidla? Například českým lokomotivám přiřadit nějaký zvuk? Je to pouze návrh ale pokud někdo má vhodný zvuk třeba startujícího motoru u Brejlovce... píšťaly u Mikáda nebo třeba trubky u Esa a byl by ochotný tento zvuk poskytnout... Určitě by to bylo pro CZ pak přínosem nemyslíte?

Sim

Mno, ono s tim startovani brejlovce... esi to chapu dobre, zvuky se ve hre objevuji, pokud se vozidlo hne z mista, tusim ze hlavne kdyz odjizdi ze zastavky. Jestli i v okamziku, kdy se rozjizdi ze semaforu, to netusim... kazdopadne by to chtelo spis takovy to duneni motoru pri rozjezdu, nez startovani - v realu ma vzdy nastartovano predem.

TommPa9

Jo tak je to myšlený... já jen nevěděl jak to říct

meme

Byl by zájem o zvuk rozjíždějící se Astry?