News:

Simutrans Tools
Know our tools that can help you to create add-ons, install and customize Simutrans.

České addons aneb naše lidová tvořivost

Started by Nemo, January 22, 2009, 01:10:53 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kubajs

#70
Potom, co mi VaclavMacurek napsal chybu k mému obytnému domu, opravil jsem jí (a malinko jsem zrovna upravil střechu aby nebyla tak "divná"). Zde máte ke stažení novou verzi. Je to jiný název, protože jsem nevěděl jaký to přesně byl, a i kdyby, tak si ten starý najdete a smažete  :) (myslím, že se jmenoval building.Obytný Dům.pak)

us (site down, do not visit) ]/files/get/sw8Ys7O_fu/building.obytnydum-cp442.pak]ZDE ke stažení verze 2.0
Jsem členem hasičského sboru Jablonce nad Jizerou a jsem na to hrdý. Naše stránky: http://sdh.jablonec-krkonose.cz/

tony.p

Dnes přidávám opravené vozy Amz a Bmz ÖBB pro rychlost 160km/h. Byl upraven počet cestujících u první třídy a vozy jsou předělané na zhasínací.

Václav

#72
Zde si můžete stáhnout novou nádražní budovu.

Zatím obsahuje pár much v podobě blbých pixelů po obvodu a příliš vysoké kapacity.
Pár blbých pixelů po obvodu ještě je, ale kapacita je snížena z level 10 na level 5 (z 960 na 480).

Blbé pixely už zrušeny všechny - alespoň doufám.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

#73
Sada CityElephantů s novinkovou balkanizovanou verzí.

Všechny předchozí CE jsem dal do jednoho souboru, takže není problém, když původní smažete a místo nich nahrajete novou.

Jak vidíte, nejsem úplně hotovej a ve zkouškovým až budu opět na nervy začnu opět malovat :D

TommPa9

#74
Hej hola bratři kde jste kdo? Nadešel ke hře čas! Chystejte za zdmi kláštera bohatý hodokvas! Prý zdejší kuchař rohy má! To není žádný žert! I pověst o něm vypráví, že prý je to sám čert!

Tolik Hurvínkova strašidýlka a nyní já a moje Emauzy :D

Cizurator

Zdravím.... tak jsem se zase jednou za čas odhodlal k addonování a spáchal pro vás motorák řady 810 a vagon Btax 010. Doufám, že se budou líbit...

>>>první odkaz je na stažení, druhý je ukázka<<<

Cizurator

No už makám na grafice řady 843 a voze 043 :-) zejtra to snad bude hotový

Cizurator

Tak je to tady, dámy a pánové. Doufám, že se budou líbit ;D

TommPa9

#78
UŽ JE TO TADY!

Dlouho očekávaná sada tahačů a návěsů pro CZ Pak :D

Obsahuje mimojiné:

Liaz 110.581, Liaz 18.33 TBV, Tatru 815 260N51, Renault Magnum a další a celou řadu návěsů.

Názvy jsem zachoval ve stejném formátu jako u původních tahačů a návěsů, aby mohly být původní přepsány bez potíží.

Omlouvám se za to, že není celý balíček na foru, ovšem bohužel se mi na něj nevešel, takže jsem využil svůj edisk...

download




Balíček obsahuje:

   * vehicle.mod._naves_na_drevo.pak
   * vehicle.mod._naves_na_ocel.pak
   * vehicle.mod._naves_na_uhli.pak
   * vehicle.mod._naves_na_ropu.pak
   * vehicle.mod._naves_na_zbozi.pak
   * vehicle.naves_na_auta.pak
   * vehicle.naves_na_zbozi.pak
   * vehicle.naves_na_ropu.pak
   * vehicle.mrazeny_naves.pak
   * vehicle.autobusovy_naves.pak
   * vehicle.mod._chlazeny_naves.pak
   * vehicle.mod._naves_na_auta.pak
   * vehicle.skoda_706_RTTN.pak
   * vehicle.skoda_706_MTTN.pak
   * vehicle.liaz_18.33_TBV.pak
   * vehicle.TATRA_815_260N51.pak
   * vehicle.liaz_110.581.pak
   * vehicle.renault_magnum.pak
   * vehicle.Mercedes_Benz_Actros__bily__Pilsner_Urquell_.pak
   * vehicle.Mercedes_Benz_Actros.pak



TommPa9

Někteří uživatelé fóra si patrně budou myslet, že nastal ten krásný den, kdy jsem se zbláznil :D

Další dnešní novinka:
Škoda 706 MTS s baňkou na přepravu cementu.
Jedná se o malý náklaďáček s kapacitou 9tun cementu a na zásobování středně velké betonárky na krátkou vzdálenost bohatě stačí (doufám). Na větší vzdálenosti je ovšem lepší použít vlak s Rajkami ;) (vydanými dříve). Co bude dál ještě netuším, sám se nechám překvapit ;)

Sim

#80
dvounapravovy kotlovy vuz R a Rt/Zkks
CSD_R_mleko / CSD R (mleko)
CSD_R / CSD R (ropne produkty)
CSD_Rt_mleko / CSD Rt (mleko)
CDC_Zkks_mleko / CD Cargo Zkks (mleko)

vehicle.vagon.r.pak



Archiv obsahuje prekladovy soubor cz_vehicle.vagon.r.tab ... tento soubor ulozte do adresare simutrans/pak128/text/

                                                                             

dvounapravovy samovysypny vuz St/Fcc Talbot
CSD_St_Talbot / CSD St Talbot (sypke zbozi)
CDC_St_Talbot / CD Cargo St Talbot (sypke zbozi)
DBC_Fcc_Talbot / DB Cargo Fcc Talbot (sypke zbozi)

vehicle.vagon.st.pak



Archiv obsahuje prekladovy soubor cz_vehicle.vagon.st.tab ... tento soubor ulozte do adresare simutrans/pak128/text/

Soucasti archivu je i soubor old.vehicle.vagon.st.pak ... slouzi k navazani na stare nazvy v rozjete hre pri aktualizaci addonu. U vozidel, kterym bylo zmeneno jmeno, naskoci misto grafickeho zobrazeni vyrazny symbol (OLD). Tyto vozidla je treba v depu nahradit za jina. Po nahrazeni vsech vozidel je mozne zminovany soubor smazat, zprehledni se depo.

                                                                             

dvounapravovy otevreny vuz s rolovaci plachtou Tms
ZSSK_Tms_ocel / ZSSK Tms (ocel)
ZSSK_Tms_beton / ZSSK Tms (beton)

vehicle.vagon.tms.pak



Archiv obsahuje prekladovy soubor cz_vehicle.vagon.tms.tab ... tento soubor ulozte do adresare simutrans/pak128/text/

Soucasti archivu je i soubor old.vehicle.vagon.tms.pak ... slouzi k navazani na stare nazvy v rozjete hre pri aktualizaci addonu. U vozidel, kterym bylo zmeneno jmeno, naskoci misto grafickeho zobrazeni vyrazny symbol (OLD). Tyto vozidla je treba v depu nahradit za jina. Po nahrazeni vsech vozidel je mozne zminovany soubor smazat, zprehledni se depo.

                                                                             

ctyrnapravovy otevreny vuz s rolovaci plachtou Tams
CD_Tams_ocel / CD Tams (ocel)
CD_Tams_beton / CD Tams (beton)

vehicle.vagon.tams.pak



Archiv obsahuje prekladovy soubor cz_vehicle.vagon.tams.tab ... tento soubor ulozte do adresare simutrans/pak128/text/

TommPa9

Automobily Tatra (111, 138, 141, 147, 148, 813,815 + podval P50)

DOWNLOAD



Seznam vozidel v archivu

   * vehicle.podval_P-50_beton.pak
   * vehicle.TATRA_815_TP_6x6.pak
   * vehicle.TATRA_148_TP.pak
   * vehicle.TATRA_141.pak
   * vehicle.TATRA_813_TP_6x6.pak
   * vehicle.TATRA_148_S3__tristranny_sklapec__obili_.pak
   * vehicle.TATRA_815__manipula_n__ruka__pytlovany_cement_.pak
   * vehicle.TATRA_148__cisterna_na_mleko_.pak
   * vehicle.TATRA_148__cisterna_na_ropu_.pak
   * vehicle.TATRA_148__Valnik_s_plachtou_.pak
   * vehicle.TATRA_148__Prepravnik_ocelovych_profilu_.pak
   * vehicle.TATRA_148__Preprava_cementu_.pak
   * vehicle.TATRA_148__Prepravnik_betonovych_panelu_.pak
   * vehicle.TATRA_148__Drevarska_nastavba_.pak
   * vehicle.TATRA_148_S3__tristranny_sklapec__sypke_zbozi_.pak
   * vehicle.TATRA_148_S1__jednostranny_sklapec__sypke_zbozi_.pak
   * vehicle.TATRA_138_S3__tristranny_sklapec__obili_.pak
   * vehicle.TATRA_138__cisterna_na_mleko_.pak
   * vehicle.TATRA_138__cisterna_na_ropu_.pak
   * vehicle.TATRA_138__Valnik_s_plachtou_.pak
   * vehicle.TATRA_138__Prepravnik_ocelovych_profilu_.pak
   * vehicle.TATRA_138__Preprava_cementu_.pak
   * vehicle.TATRA_138__Prepravnik_betonovych_panelu_.pak
   * vehicle.TATRA_138__Drevarska_nastavba_.pak
   * vehicle.TATRA_138_S3__tristranny_sklapec__sypke_zbozi_.pak
   * vehicle.TATRA_138_S1__jednostranny_sklapec__sypke_zbozi_.pak
   * vehicle.TATRA_111__drevo_.pak
   * vehicle.TATRA_815_Bus.pak
   * vehicle.TATRA_500_HB.pak
   * vehicle.TATRA_147_DC__dampr_.pak
   * vehicle.TATRA_111__zbozi_.pak
   * vehicle.TATRA_111__obili_.pak
   * vehicle.TATRA_111__beton_.pak
   * vehicle.TATRA_111__sypke_zbozi_.pak
   * vehicle.TATRA_111__Preprava_cementu_.pak
   * vehicle.TATRA_815_Lesovuz.pak
   * vehicle.TATRA_813_8x8_Kolos__pytlovany_cement_.pak
   * vehicle.TATRA_813_8x8_Kolos__obili_.pak
   * vehicle.TATRA_813_8x8_Kolos__zbozi_.pak
   * vehicle.TATRA_813_8x8_Kolos__beton_.pak
   * vehicle.TATRA_813_S1_8x8.pak
   * vehicle.TATRA_815_Terrno_AM_7_FHC_6x6__autodomichavac_.pak
   * vehicle.TATRA_815_Terrno_AM_9_FHC_8x8__autodomichavac_.pak
   * vehicle.TATRA_815_CA-18__cisterna_.pak
   * vehicle.TATRA_815_AM369__autodomichavac_.pak
   * vehicle.TATRA_815__manipula_n__ruka__beton_.pak
   * vehicle.TATRA_815_Agro_S.pak
   * vehicle.TATRA_815_Terrno_S3_6x6.pak
   * vehicle.TATRA_815_Terrno_8x8_S1.pak
   * vehicle.TATRA_815_Multilift_8x8_kontejner_na_zbozi.pak
   * vehicle.TATRA_815_VVN_8x8__obili_.pak
   * vehicle.Tatra_815_S1.pak
   * vehicle.Tatra_815_S3.pak
   * vehicle.podval_P-50_ocel.pak
   * vehicle.podval_P-50_auta.pak



Oproti vydané betaverzi (viz diskuze došlo k několika drobným úpravám v názvu nebo v nastavení vozidel. (roky odchodu do důchodu) Takže bude lepší, když si původní vozidla smažete a nahradíte těmito.

Pokud by vám v této sadě něco chybělo napište do Diskuze, přihoďte obrázek a já se pokusím co nejdříve tuto mezeru zaplnit. U vozidel, která nebyla zařazena do tohoto Tatrapaku (např.: T805) se stále rozmýšlím, jestli je vůbec mám dělat a nebo stačí, to, co zatím je. Pokud bych je dělal budou v dalším balíčku Tatrovek nebo další automobilů.

Časový rozsah této sady je od roku 1942 do současnosti. Vozidla před rokem 1942 budu malovat a už mám rozpracovanou Pragu N a novou verzi Pragy V3S (možná i S5T) takže uvidíme uvidíme...

TommPa9

#82
Autobusy Karosa řad 7xx a 9xx

Jedná se o update mé původní sady autobusů karosa jen vypadají (snad) lépe.

TommPa9

#83
Velký den pro vaší hromadnou dopravu:

Tramvaje škoda 03T a škoda 05T

TommPa9

#84
Tramvaj Škoda 15T For City.

Po pár dnech tvrdých bojů s grafikou je na světě a doufám, že si je snad trochu podobná...

EDIT: Upraven stěrač

Lubak91

#85
Tak zase po roce tady máme ten den, kdy nám něco přibude. Většinou fůra zhola nepotřebných věcí... Ale já doufám, že něco z mého vánočního balíčku využijete. Možná dnes ještě něco přibude. Na některé specialitky se ale těšte až na Silvestra.

So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Nemo

Jako reakci na předcházející diskusi jsem konečně dotvořil koncovou autobusovou zastávku dostupnou od roku 1930, kterou jsem slíbil již na začátku roku 2010  ;) . Při testování jsem zjistil špatné pozicování některých autobusů. Pokud i Vám budou některé autobusy špatně zastavovat, tak to nahlaste tomu kdo je stvořil. Zastávku si ozkoušejte, má životnost do roku 1950. Následně budu vyrábět další, od r. 1950 do r. 1980, a budu vycházet z této. Pište připomínky (do diskuse), budu ji ještě asi vylepšovat.

Nemo

#87
V diskusi ve vedlejším vláknu padla žádost na úpravu mé nákladní silniční průjezdné zastávky na vícepolíčkovou, aby na ní mohly zastavovat i silniční vlaky. Takže tady je. Má stejný název jako původní jednopolíčková, takže pokud přepíšete původní PAK soubor tímto novým, nic se nestane, jen budete mít nadále možnost stavět větší zastávky.

EDIT: Tak má to přece jen chybu. ...
EDIT2: Opraveno. Musel jsem změnit tvar střechy. Teď lze postavit kamkoli a k jakékoli jiné zastávce. Jen už není zaměnitelná za původní (tu špatnou), Má jiný název. Zároveň jsem udělal i starší verzi této zastávky a to truck_stop_N_old která je od 1920 do 1960. Od 1960 do (zatím neurčeno) je tato opravená truck_stop_N no a do budoucna chci v tomto duchu dodělat truck_stop_N_new, ta by měla být od 2000. Nakonec, pokud se bude dařit tak k nim přidělám i koncové terminály tak aby navazovaly. Buďte trpěliví, možná se dočkáte  ;) .
EDIT 3: Opraven truck_stop_N - malá chybička v DATu
EDIT 4: Opět oprava zastávky truck_stop_N. Dal jsem ji vyšší úroveň, takže se s ní může ta starší ve hře jednoduše přestavět pouhým kliknutím.

Nemo

#88
Takže, jak jsem slíbil, pokračuju silniční koncovou nákladní zastávkou. Graficky navazuje na průjezdnou zastávku. Tato je od roku 1920 do roku 1960. Další budou později.
EDIT: tak jsem dodělal i tu druhou koncovou nákladní zastávku, dostupnou od 1960 do "neurčeno"
EDIT 2: Udělal jsem drobné kosmetické úpravy (střecha atd.)

Václav

Zkušební verze dvou ze tří částí nádražní budovy pro koncová nádraží. Když už můžu rozměrné budovy sekat sám, tak bude dokončení vývoje o něco snazší.

Koncová nádražní budova, střed + křídlo 2

Pokud najdete nějaké hrubé nedostatky (ale ne bílé pixely - o těch samozřejmě vím a postupně je odstraním) nebo něco jiného, co by se ještě dalo zlepšit, psát přes SZ nebo zde, v téma Lidová tvořivost - diskuse (ex - Česká vozidla)



-->
Přidán screenshot

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

#90
Po dlouhé době je tu novinka:

Autobus SOR NB 12

jedná se o český 12metrů dlouhý autobus, určený pro městskou dopravu. Více info na stránkách výrobce nebo konec konců i wikipedii.

TommPa9

...Ikarus taky zpíval blues než ho přejel autobus...

a co spojuje Ikara a autobus?

Maďarský kloubový autobus, používaný i u nás... Ikarus 280.08

Ano tento kousek maďarské techniky, dovážený k nám spolu s čabajkou, segedýnem a debrecínkou vám dnes přináším...

TommPa9

#92
!!!NOVINKA!!!

Po dlouhém odkládání vydávám náklaďáky Škoda (nebo Liaz, jak je komu libo) 706 RT a MT. Jedná se o trambusový nákladní auto které já následovníkem slavné "Barči" neboli Škody 706 R (v plánu někdy v budoucnu) Řada MT je pak modernizovaná verze vozů RT (obě řady se dlouhá léta vyráběla souběžně) která byla původně plánovaná jako provizorium než se zahájí výroba Liazů řady 100.

Sice už jsem tyhle náklaďáky už kdysi dávno vydal, ale od té doby prodělaly takovou sérii kosmetických úprav, že je nejlepším řešením vydat nové.

Co je tedy jinak:
Značení řady RT
Roky výroby u řad RT a MT
Upraveny výkony motorů
Upraveny kapacity vozidel
Změněná grafika

PS.: Obrázek dodám později tak prosím o strpení.

EDIT: konečně jsem se dostal do doby, kdy tyto stroje používám... a proto tady je slibovaný obrázek...

TommPa9

#93
!!!NOVINKA!!!

Dnešní novinkou čerstvě po půlnoci (chtěl jsem před ní ale nějak to nevyšlo) je dnes již historický autobus Praga NO (vyráběný v letech 1925-1934) Jednu variantu tohoto autobusu jsem už udělal. Tehdy to ovšem nebyl autobus ale byl to motoráček, tedy motorový vůz M 120.1.

Bohužel k tomuto autobusu se mi nepodařilo najít žádné konkrétní údaje, proto jsem upravil informace o výše zmíněném motoráku. Doufám, že se vám bude líbit...

EDIT1:
Přidán autobus Laurin a Klement model 545.

EDIT2:
Přidán autobus Škoda model 505

Z malých autobusů plánuji ještě Škodu 506 N a pak se vrhnu na tříosé.

TommPa9

#94
Tak ono je to celkově s vozidly z první republiky žalostné. Informace o nich jsem více méně odhadoval. Jediné co by mělo sedět by měly být informace o motorech. Kapacitu si cucám z prstů a doby použití střílím od boku podle toho, kde se mi sejdou alespoň 2 zdroje (třeba škoda 505 jezdila v Bratislavě ještě v roce 1943 ale byla poslední z pěti které do Bratislavy přišly) Takže data, která u autobusů udávám jsou orientační. NNicméně jsem velmi rád že že se líbí. (Mimochodem kdybych je sám nepotřeboval tak je nemaluju. Vytvořil jsem si velkou mapu která začíná v roce 1930 s tím, že budu testovat kde co chybí a nechci čekat na české autobusy až na ROčka :D

Jinak u Škody 506N jsem narazil na menší problém. Jsou tři varianty.
a) kapotovaná
b) polokapotovaná (to bude pošušňáníčko při kreslení, střídání ploch kde je kapota, kde je skříň)
c) trambusová (ta mi přijde jako by jen kolem kapoty vybudovali skříň

Nicméně všechny tři autobusy jsou krásný takže je škoda je neudělat. Jen by mě zajímalo, jeslti o nich někdo nemá nějaké bližší informace nebo budete spokojení když budete mít ve hře další autobusy, které vypadají tak, jak mají, jmenují se jak mají, jen technické údaje a obsaditelnost je střelená od boku?


EDIT:
Přidán download všech tří variant autobusu Škoda 506N. Snad se budou líbit (tak jak se líbí mě)

TommPa9

#95
NOVINKA

Jsou jí další historické autobusy. Tentokráte z produkce společnosti Praga. Jedná se o autobus Praga TN a jeho tříosého bratříčka Pragu VT 6.

PS: mám už hotové i autobusy Praga TO a TO II ale ty hodím na net až později až budu mít autobusy Škoda které jim chronologicky předcházejí.

TommPa9

!!!NOVINKA!!!

Další dva, respektive pět, autobusů, které se u nás používaly. Jedná se o tři mutace autobusu Škoda 656 a dvě autobusu Praga TO. Přikládám fotku jen jedné mutace od každého stroje a odlišnosti si najděte sami;) Přece jenom, když to vytroubím do světa nebudete mít z busů ten pravý požitek.


Václav

#97
Domovní blok

V příloze je nová verze. Změněn název objektu a také některé důležité údaje.

Výběr z dat souboru

Level=25
intro_year=1950
retire_year=2000
Build_time=2500
chance=100

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

#98
Něco mě osvítilo a rozhodl jsem se zveřejnit malou drobnost. Heslem jest tovární označení tohoto stroje...


A rychlobonus, ruské desiro neboli marfuša alias dlabaný ingot... Heslem je místo původu


Passwords:
CD 835 => Мытищи
ZSSK 840 => VR-2003-MVJ-00 radu 840
pozn. moderátora TommPa9
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

#99
S omylem jednoho písmene vyřešeno.

A já bych potřeboval, abyste (pokud možno všichni) navštívili poslední příspěvek v ex-Česká vozidla (udělal jsem tam včera jednu důležitou změnu) a řekli, které z nových křižovatek mám nebo nemám zařadit do výbavy. Mně osobně se nezamlouvají NSEW1 a NSEW2 - a i když jsem je připravil, tak vlastně i NSE, NEW, SEW a NSW (z původní sestavy) - ale rozhodněte Vy.

-->
Prototyp tratě pro rychlost 280 km/h připraven ke stahování a zkoušení. Jakékoli připomínky prosím v tom druhém téma - tj. Lidová tvořivost-diskuze (ex-Česká vozidla).

Teď se pokusím opravit most pro tuto rychlost - a teprve poté se pustím do pomalejších tratí. Ty totiž budou mít dvojnásobný počet pražců, protože budou kratší. Ale ty by neměly být takový problém jako náspy.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Víťas

#100
takže můj první výtvor:
Lokomotiva řady T 211.0 (700)
doufám že odedneška bude v každém DKV a PJ  :P ;)
EDIT: Na žádost upravena cena pod konkurenci  ;D
EDIT2: upraven převod
UPDATE 21/07/2012 předělána grafika

Víťas

#101
Další voda do mlýna-
T6A5 DPO
v případě zájmu i "naskinuju"

Víťas

#102
Každý modelář by měl jednou za modelářský život vytvořit aspoň jednu legendu...proto jsem se uchýlil k
Ikarusu 280T BKV
EDIT: upraven trolejbus,přidán i autobus Ikarus 280 BKV

TommPa9

#103
NOVINKA

Elektrická trakce u nás byla v plenkách a Škodovka postavila lokomotivu, která od ČSD dostala označení E 467.0 a jelikož nám tahle krasavice chyběla tak tady je!

Rok výroby: 1927
Rychlost: 90 Km/h

obrázek dodám.

Víťas

#104
To umazávání mě nějak chytlo,a tak jsem se dostal i ke krátkým Ikarusům:
Ikarus 260 BKV a jediný vyrobený Ikarus 260T BKV