News:

SimuTranslator
Make Simutrans speak your language.

Pomoc při tvorbě: Nevytvoří se .pak soubor

Started by 3CK, February 13, 2014, 09:11:47 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

3CK

Zdravím,


nevím, jak je simutrans komunita ještě aktivní, nicméně zkusit to můžu.


Zkusil jsem si vytvořit vlastní addon - monument. Pro vytvoření pak souboru využívám PakHelper, ale pak soubor se mi nevytvoří. Respektive vždy je v něm pouze hlavička. Poradí mi někdo, co dělám špatně?


V příloze zasílám obrázek i dat soubor. Na vzhled nekoukejte - zatím to opravdu jen zkouším.

Vladki

Ahoj,

zkusil sem si zkompilovat tu tvoji kasnu pres makeobj a furt to hazelo chyby. Nakonec se ukazalo ze v DAT souboru mas na zacatku nejakou ridici znacku pro UTF-8. Uloz si ten soubor v 8-bitovem kodovani - iso-8859-2, cp1250 nebo proste ciste ASCII. Druhy problem je alfa kanal v PNG. Pred finalnim exportem je potreba sloucit vrstvy (napr. flatten image v gimpu) a zbavit se alfa kanalu. Pak uz to pres makeobj projde.

TommPa9

A technická připomínka:) světlo ti jde ze špatné strany ale na první pokus, jak říkáš, dobrý! Jinak jsme aktivní ale v podzemí. Testujeme ceníky. Proto to tak trvá... zajistit aby všechny autobusy a trolejbusy byly výdělečné ve své době a zároveň nebyly moc prodělečné v "budoucnosti" je docela složité.

jk271

To, co je na začátku .dat souboru je byte order mark (BOM), viz http://en.wikipedia.org/wiki/Byte_order_mark.
Je to takový divný znak, co některé windowsí editory (notepad) cpou na začátek souboru, pokud ho chceš uložit v utf-8.

Soubor můžeš uložit i v kódování utf-8, ale v nějakém jiném textovém editoru (např. gedit, notepad++, PSPad, ...), který znak BOM na začátek souboru neukládá.

P.S. Kašna je moc hezká, více tavýchto výtvorů.