News:

Simutrans Wiki Manual
The official on-line manual for Simutrans. Read and contribute.

Meritko budov, vozidel a tak

Started by Vladki, March 10, 2014, 09:39:27 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Vladki

Ahoj vsem. Na zaklade nedavnych diskusi v britskem a svedskem paku o skalovani, by me zajimalo jake merirko vlastne pouziva pak.cz?

Podle zeleznicnich sablon mi vychazi nejakych 35 m na policko, pokud sem se neprepocital.  Ale tramvaje maji min jak 28, protoze 2*T3 se nevejde na jedno policko. A budovy jsou taky dost divocina. Takze je nejaky autoritativni info?

Sent using recycled electrons.


TommPa9

#1
vlaky: 1 dílek délky (6 px _, 4 px /, 3 px |)  odpovídá něco málo přes 2 metrům ve skutečnosti (17,6m loko patří na šablonu 8 a od toho se vše odvíjí-tím pádem mi vychází 2,2m na dílek délky)
trmvaje: měřítko odpovídá autům, 1 dílek délky (6 px _, 4 px /, 3 px |) odpovídá zhruba 1,5. Zase je to jen orientační míra, která se podle potřeby natáhne nebo zkrátí aby se tramvaj "vešla" To je dost typické u kloubovek. Střední nebo čelní díly se "přikrátí" nebo "natáhnou" aby celková délka vozidla jakš taš odpovídala předloze a graficky vypadala hezky.
budovy: u budov je hlavní mírou výška patra. Pokud mi paměť neklame tak v té divočině je určitý řád, kdy výška patra se pohybuje v rozmezí 12-14 px a zbytek už si autor domečku dělá podle sebe nebo podle předlohy.

Nevím jestli jsem dost velká autorita ale tyhle míry by měly odpovídat.