News:

Do you need help?
Simutrans Wiki Manual can help you to play and extend Simutrans. In 9 languages.

Překreslování existujících objektů

Started by smalljbt, April 20, 2014, 10:25:20 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

smalljbt

Ahoj!
Po dvouleté pauze od simutransu se vracím k tvorbě reálných map. Ale chtěl jsem to posunout dál. Udělat i vozidla a další v pravých barvách daného dopravního podniku. Ale jak překreslit existující objekt jsem nikde nenašel. Zkoušel jsem nakreslit vlastní, ale - přiznejme si - když člověk začíná, tak se od toho nic nedá čekat.
Každopádně pokud mi někdo napíše, jak rozložit *.pak soubor, najít *.png obrázky v něm a jak to pak zase složit dohromady, budu rád.

Jenom upozorňuju, že překreslování si dělám jen pro své účely.

VTPsim

.pak soubor rozložit nejde. Zákonitě tedy musíš mít původní .dat a .png soubory. To však lze získat jen cestou od původního autora (poprosit si o .png a .dat. soubor) nebo přes úložiště cs.paku, do kterého se však nikdo nehrne a zatím jsou tam jen moje autobusy (taky ne všechny, práce se nějak zasekly :)). Takže ti možná zbude jen ta první možnost, která není ideální (autor nemusí mít čas, nebo model předělává, pokud chceš vozidla od více autorů, musíš se ptát každého zvlášť...).
Co se týče vlastní tvorby, rozhodně tě nesmí odradit to, že se ti ze začátku nevede - každý nějak začínal, třeba já a moje začátky to bylo něco (úplně původní SOR C10.5, Karosa B961...). Rozhodně pomůže tvorbu zveřejnit sem, když jsi nováček tak ti za chyby ve tvorbě hlavu nikdo neutrhne a je tady spousta lidí, která je i ochotna pomoct. Každý dělá chyby, i já do nedávna stále bojoval se stínováním a ze začátku i s koly.
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

TommPa9

Trochu tě poupravím.

.pak rozložit oficiálně nejde ale kdo hledá najde. Existoval prográmek jménem Pakview který ti dokázal otevřít .pak ale nevím kdy naposledy ho někdo aktualizoval. Vtip byl v tom, že to dokázalo otevřít .pak jen z určitého makeobj na který byl ten program vytvořený. Novější neumí a nevím jestli starší... V každým případě pokud bys měl zájem můžeš se na obrázky zeptat. Někdo určitě odpoví...

VTPsim

9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

smalljbt

To právě jsem se dočetl, že .pak je defacto něco jako .zip nebo .rar. Jenom s větší kompresí. Dokonce jsem našel i nějakej ten program na otevírání .pak, ale moc to nefunguje. Ale dík za rady a tipy. Asi se spíš naučim ty objekty dělat. Sice to sežere hodně času, ale snad to za to bude stát. Kdybych byl v uplných koncích, tak si o ty obrázky napíšu. Díky moc :D

Václav

Na SourceForge.net je SVN pro Simutrans. V něm je celkem 9 grafických sestav. Snad to pomůže.

Další grafické sestavy je možné na SF.net najít také, byť pouze v formě připravené pro hru. To se týká i Pak128.CS a dalších.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní