News:

Do you need help?
Simutrans Wiki Manual can help you to play and extend Simutrans. In 9 languages.

Pak128.CS - Open Source -> Licence, Zdroje, SVN

Started by Miziiik, July 01, 2014, 05:00:22 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Miziiik

Zdravíčko,

určitě jste se všimli, že ve vedlejší vlákně - diskuzi padlo něco o SVN repozitáři. Tady je pár věcí, které po vás potřebuji:


1)Licence
Potřebujem vybrat licenci. Budu rád, když se ozve co nejvíce autorů addonů (můžou všichni) a hlavně Ti přednější. Mnou navrhnované licence jsou: Artistic License 2.0 jako má pak128 nebo Public Domain License. Ale můžete navrhnout i další - tak diskutujte! :)


2)Addons - Zdroje
Budu potřebovat všechny autory stávajících addonů, aby mi soukromou zprávou nebo na e-mail kubiiik.miziiik@gmail.com poslali pár informaci:

- jestli souhlasíte s licencí a vydáte pod ní svoji tvorbu (nebo jestli chcete vydat tvorbu pod jinou open source licencí)

- pokud ano, budu potřebovat .png a .dat soubory (i trošku s bordelem klidně  :D - přeberu to) - můžete mi je poslat na mail a nebo při větším množství zabalit, zaheslovat, někam nahrát a poslat mi odkaz na stažení + heslo.

- pokud ne, stačí poslat .pak soubory (nebo nemusíte, jsou už v předchozím cs paku většinou, ale lepší, když pošlete - třeba máte novější verzi) a já je přidám pouze jako addons bez zdrojů

- Ti přednější autoři dostanou přístup na SVN, pokud budou chtít, a budou si tam svoje věci hodit sami, pokud se jim nechce, ať mi to pošlou taky :)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bude to sice trvat, ale určitě se pomalu vše posbírá a připraví - není kam spěchat a čím dřív začnem, tím líp  ;)


Až budu mít přístup na SVN na sf.net a připravím tam základy pro repozitář, tak vám potom udělám popis co kde je, co k čemu slouží atd. abyste věděli :)


Díky za pozornost a za diskuzi k licenci a za vaše zdroje nebo addons,

Miziiik  :)
http://msim.8u.cz/ Můj web o hře Simutrans - Moje addons, návody, odkazy, apod.

Vladki

Odpovidam verejne. Preferuji artisitc license, hlavne z toho duvodu, ze jsem hodne opisoval a upravoval veci z pak128, takze by bylo fer licenci zachovat. Moje tvorba je pristupna na https://uran.webstep.net/~vladki/simutrans/, snazim se tam davat i zdrojaky, i uvadet puvodni autory, pokud se jedna o modifikace, upravy a vylepseni. Pokud k necemu zdrojaky chybi, tak pisni a doplnim. Chtel jsem to uloziste cele prekopat aby bylo prehlednejsi ale neni cas... Chcu tam dat i zdroje zdroju - gimp soubor xcf s vrstvama, aby byly snazsi dalsi upravy. Zdaleka ne vsechno tam je soucasti pak128.cs ;)

Miziiik

http://msim.8u.cz/ Můj web o hře Simutrans - Moje addons, návody, odkazy, apod.

jk271

Když jsem zveřejňoval své výtvory (zatím jen 2 rotundy), tak jsem k nim psal {Artistic license | GPL {2 | 3}}.
(Čti buď "Artistic license" nebo GPLv2 nebo GPLv3; vyber si co chceš.)
Je mi celkem jedno která z nich se zvolí, jen bych chtěl, aby když na nich někdo udělá změnu, aby dal k dispozici upravené .dat a .png soubory.

Souhlasím s tím, aby mnou zveřejněné objekty byly vydány pod Artistic License 2.0 nebo GPLv2 (nebo pozdější) nebo GPLv3 (nebo pozdější).

Rotundy jsou dostupné na linku, který zveřejnil Vladki.

Co se týká licence pro pak128.cs, tak bychom neměli opomenout, že vycházíme z pak128. Používáme spoustu objektů z pak128 (továrny, krajina?, ...) a jejich licenci bychom měli respektovat.
Proto navrhuji použít stejnou licenci jako má pak128 ve verzi, kterou si bereme za základ pro pak128.cs.

Miziiik

Jo, taky si myslím :) Další názory? :) Moc na tom nejsem ted časově nejlíp, ale už je takovej menší základ pro cs pak na sf.net SVN https://sourceforge.net/p/simutrans/code/HEAD/tree/
http://msim.8u.cz/ Můj web o hře Simutrans - Moje addons, návody, odkazy, apod.

Vladki

Miziiik: stahl jsem si aktualni stav z svn a zkousim to zkompilovat na Linuxu. Narazil jsem na problem, zejmena s grafikou od VTPSima. Jde o to ze Linux, na rozdil od Windows rozlisuje velka a mala pismena, takze veskera grafika musi mit priponu png (a ne PNG). Stejne tak musi sedet nazev souboru s obsahem .dat - to se tyka zastavek s Cerveno-zlutym trubkovym ramem.

V nazvech doporucuju pouzivat jenom pismena cisla a _. Vyhybat se mezeram, interpunkci a diakritice. Predejde se tim zbytecnym problemum pri pouziti ruznych automatizovanych nastroju.

VTPsim

9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

Václav

Quote from: Miziiik on July 01, 2014, 05:00:22 PM
1)Licence
Potřebujem vybrat licenci. Budu rád, když se ozve co nejvíce autorů addonů (můžou všichni) a hlavně Ti přednější. Mnou navrhnované licence jsou: Artistic License 2.0 jako má pak128 nebo Public Domain License. Ale můžete navrhnout i další - tak diskutujte! :)
No, třeba Flare RPG používá pro grafiku CC-BY-SA 3.0.

A pokud jde o moje dílka, já se o licence tak nějak nestarám. Aneb, je mi úplně jedno, jestli to bude pod uměleckou licencí, veřejnou doménou či jinou. Mě stačí, když budu uveden jako původní autor. A to, myslím, umožňují všechny.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Vladki

Nejak nam to tu usnulo. Rad bych dostal open-Pak128.cs do stavu kdy bude alespon zkompilovatelny, byt jenom se starymi silnicemi, a par vozidly. Miziiku, VTPSim - jak to vypada? Muzu s necim pomoct?

TommPa9

Můj odhad je zhruba takový, že Miziik dostal do ruky mojí takřka nekatalogizovatelnou tvorbu, zkusil se v tom trochu pohrabat a pak ze zoufalství skočil do moře píva :D

VTPsim

Já vím, že se stále tvářím aktivně, ale tohle má na triku Miziiik :D. A abych pravdu řekl, tak by mě taky docela zajímalo proč to tak usnulo? Stejně tak proč usnul celý cs.pak...
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

jk271

Quote from: TommPa9 on November 09, 2014, 07:37:07 PM
Můj odhad je zhruba takový, že Miziik dostal do ruky mojí takřka nekatalogizovatelnou tvorbu, zkusil se v tom trochu pohrabat a pak ze zoufalství skočil do moře píva :D

Rád bych pokračoval tam, kde Miziiik přestal. Bylo by, prosím, možné poskytnout zdrojáky od objektů, které Miziiik již nestihl nahrát?

Pokud se zdrojáky ztratily, mohl bych se v nejhorším případě pokusit vytáhnout .png a .dat z .pak souboru, pokud bys/te k tomu svolit.