News:

The Forum Rules and Guidelines
Our forum has Rules and Guidelines. Please, be kind and read them ;).

Letecká a námořní doprava

Started by Václav, August 14, 2008, 12:40:34 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Václav

1. Hraji na mapě České republiky s plochou 2000*1316 dílků a chtěl jsem si námořní linkou spojit Děčín s Ostravou (jde pouze o polohu těch měst podle skutečnosti - nikoliv o jména ve hře, samozřejmě). Postavil jsem si od řeky Labe k uhelnému dolu kanál, u Ostravy jsem si od pobřeží postavil kanál k sklárně - ale ejhle, loď sice dopluje naložit náklad, ale poté vždy začne hlásit, že nemůže najít cestu.

Takže by mne zajímalo, jakým způsobem lodě hledají cestu - popřípadě, co všechno dalšího, kromě souše, lodím překáží.

2. Na téže mapě: v Ostravě mám postavené jedno letiště, v Sokolově druhé letiště. Sice mám postavené dvě rozjezdové dráhy a u nich jednosměrné příjezdy, aby se letadla nemohla potkat na jedné dráze. Potřeboval bych však vědět, jestli se těmi jednosměrnými značkami dá ovlivnit i směr rozjezdu letadel. Je přece nesmysl, aby se letadlo rozjíždělo směrem na Slovensko, když má letět na Německo - a hned za rozjezdovou dráhou se otáčet o 180 stupňů.

A pak je tady ještě jedna věc: průchody. Když je stavím z levého horního rohu do pravého spodního, je všechno v pořádku - ale když je postavím z levého dolního do pravého horního, neotočí se tak, aby vytvořily jednu budovu - každý díl bude stále otočen v prve jmenovaném směru - pokud ovšem těsně k tomu nepostavím železniční stanici. Pak se ty průchody otočí správně - ale je to nepohodlné.

Bohužel screenshoty jsou příliš velké (asi 2MB), takže sem ani jeden nemohu připíchnout.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Tomas

ad 1 - asi jsem to nepochopil, takže nebudu komentovat
ad 2 - sice "přes letadla" nejsem, ale mám za to, že rozjezdové dráhy se v běžných případech používají pouze jednostranně; tedy např. zprava se přistává a zleva se odjíždí, a zprava se rozjíždí a zleva se odlétává?! Schválně se zkus podívat na letecké snímky letišť, jestli jsou stopy po gumách na obou stranách dráhy.
ad "průchody" - co to je?

ML

Když jsou ty screeny moc velké tak je uploadni někam jinam a sem dej jenom odkaz. A to samé platí i o celém save souboru. Napiš jaká to je verze a uploadni to někam.

1) ty kanály co stavíš musíš dovést až do "řeky", takže musíš z pevniny kliknout až do vody, aby se to celé propojilo.
2) tady se dozvíš více http://forum.simutrans.com/index.php?topic=133.msg733;topicseen#msg733
3) průchody? opravdu nevím co je tohle za rozšíření.


Sečteno a podtženo - někam nahraj ty screeny a save té hry s popisem, pak se to vyřeší.

Václav

Já se podívám, jestli by se velikost souboru nedala zmenšit tím, že zmenším celý ten obrázek, popřípadě, že bych z celého obrázku vyříznul jen tu důležitou část a vložil jí na bílé pozadí. Taky se podívám, jestli by se velikost nezmenšila převodem na jiný formát (z bmp na png).

Verze: 99.17.1 pro Windows (Windows 98, AMD Duron 750 MHz, 512 MB RAM)

Bohužel, tu kritickou dráhu pro lodě jsem již zrušil a místo toho postavil železnici - což dost zpomaluje osobní přepravu. Ale screeny ještě existují.

BTW: tak poraď kam. Parazitovat na mnou vytvořených stránkách pro mosteckou pobočku AMAVETu se mi moc nechce, navíc si nejsem jist, jestli by to webzdarma nevadilo. Sice mám plánu ty stránky přestavět (hlavně z grafické části), ale není čas. Zrovna mám rozpracováno příliš velké množství jiných projektů - E-shop (omyl, na kterém jsem si chtěl něco vyzkoušet), Diskusní forum (napsané převážně podle phpBB) a v rámci tvorby těchto dvou projektů balík tříd (pracovní název VMaX, zatím obsahuje třídu pro vytvoření rozbalovacího seznamu a třídu pro vytvoření *.css souborů).

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Václav

Quote from: Tomas on August 14, 2008, 04:40:57 PM
ad 2 - sice "přes letadla" nejsem, ale mám za to, že rozjezdové dráhy se v běžných případech používají pouze jednostranně; tedy např. zprava se přistává a zleva se odjíždí, a zprava se rozjíždí a zleva se odlétává?! Schválně se zkus podívat na letecké snímky letišť, jestli jsou stopy po gumách na obou stranách dráhy.

To je v pořádku - ale já měl na mysli něco trochu jiného.

Zmíněné letiště má západo-východní orientaci drah (jedna pro přistání, jedna pro odlet). Všechna letadla přilétají ze západu a na západ zase odlétají.

Protože letadla přilétají ze západu, nemusí se jakkoli otáčet do směru ve směru dráhy (ta je již od postavení orientována právě v tomto směru). Jiná je ale situace na odletu - letadla sice létají na západ, ale rozjíždí se na východ, takže se ve vzduchu musí otáčet o těch zmíněných 180 stupňů. A to mi vadí - že nemůžu ovlivnit směr, kterým budou letadla používat dráhy - obzvláště, když mají na výběr pouze jednu dráhu.

Něco jiného by bylo, kdyby to letiště bylo třeba uprostřed mapy a letadla odlétala do všech směrů - což mi připomíná, že mě štve to, že když postavím více rozjezdových drah pro odlety i přílety, tak letadla stejně použijí pouze jednu z nich a ostatní se nad ní točí dokud předchozí letadlo nepřistane a neodjede z dráhy - nebo čekají u nájezdu na dráhu, dokud předchozí letadla neodletí (místo aby použila volnou dráhu).

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Tomas

#5
Quote from: VaclavMacurekTaky se podívám, jestli by se velikost nezmenšila převodem na jiný formát (z bmp na png).
Psychopate! =) Věř, že BMP není (ale opravdu není) formát vhodný pro použití na webu. Zkus PNG, nebo JPG

Quote from: VaclavMacurek
BTW: tak poraď kam. Parazitovat na mnou vytvořených stránkách pro mosteckou pobočku AMAVETu se mi moc nechce, navíc si nejsem jist, jestli by to webzdarma nevadilo. Sice mám plánu ty stránky přestavět (hlavně z grafické části), ale není čas. Zrovna mám rozpracováno příliš velké množství jiných projektů - E-shop (omyl, na kterém jsem si chtěl něco vyzkoušet), Diskusní forum (napsané převážně podle phpBB) a v rámci tvorby těchto dvou projektů balík tříd (pracovní název VMaX, zatím obsahuje třídu pro vytvoření rozbalovacího seznamu a třídu pro vytvoření *.css souborů).
Webzdarma to určitě vadit nebude. Pokud stránky primárně slouží k prezentaci a sem tam se někde objeví soubor který se stránkami nemá nic společného tak si toho nikdo ani nevšimne. Na WZ jsou statisíce webů a admini nejsou schopní procházet každý soubor a kontrolovat jestli na něj odkazuješ z prezentace nebo ne. Já mám na manuálu taky cca 50MB souborů které s ním nemají nic společného.
No a když už nechceš využívat WZ, tak můžeš vyzkoušet některou z veřejných služeb:
http://uloz.to, http://imageshack.us/...

Václav

#6
Tady je screenshot k záležitosti letištních budov:

ty velmi nízké budovy mezi terminály (podle názvu budov ve hře je terminál pouze ta vysoká budova vedle řídící věže) jsou ony průchody.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Václav

#7
A tady je screenshot k záležitosti rozjezdových drah:

snad je vidět, kterým směrem jednosměrky ukazují - ale jen tak pro jistotu: dráha blíže polím blízkého JZD je určená k přistávání, ta druhá je určená k odletům.

Jak jsem zjistil, tak bohužel na samotných rozjezdových drahách už ty jednosměrné značky ignoruje, což je docela škoda. Takže letadla sice přijíždí na dráhu v směru šipky (jinak nemohou), ale poté se rozjíždí v protisměru a po odlepení od dráhy znovu točí do protisměru, protože všechna letiště jsou právě ve směru šipek na příjezdové dráze.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní