News:

Do you need help?
Simutrans Wiki Manual can help you to play and extend Simutrans. In 9 languages.

Aký addon chcete???

Started by P4T SK1LL3R, November 26, 2014, 07:51:27 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

P4T SK1LL3R

Dobrý den Napíšete mi prosím jaký další můj addon chcete ???? Mně došly nápady tak už nevím co mam vytvořit :).
PS: Moje addony jsou na stránce: www.simutrans.eu :D


PaT

Potrebujem aspoň názov toho vlaku :D

benpat

SIEMENS VECTRON, v barvách REGIOJET. A mělo by to mít výkon 6400 kW, max rychlost 160 km/h a umí to napájecí systémy 3 kV a 25 kV 25 Hz. Hmotnost 89 tun
. :)


PaT

Aký máte ďalší nápad?  ???

David

Hodil by se třeba nějaký ten "starší autobus", tak kolem roku 1915  ;D Ať je s čím jezdit.

PaT



PaT

 ;D aspoň viem ako to vizerá ;)

jk271

Pokud by to mohlo být vozidlo, tak by se hodila nějaká historická tramvaj, např.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kon%C4%9Bsp%C5%99e%C5%BEn%C3%A1_tramvaj_v_Brn%C4%9B
nebo autobus z počátků 20 století (do 1925). Do roku +-1925 není moc čím vozit cestující ze středu na nádraží a zpět.

Pokud by to mohl být i most, tak bych si dovoli požádat o úzkorozchodný most, například ten co je u Albeře na trati Jindřichův Hradec - Nová Bystřice
http://mapy.cz/letecka?x=15.1386017&y=49.0304453&z=17
http://foto.mapy.cz/41910-Alber-zel-trat
Žádný úzkorozchodný most zatím nemáme v pak128.CS nemáme.

Každopádně děkuji za jakýkoliv addon.


PaT

Ten most bude pre mňa problém (bude to moja 1 cesta lenže to bude most) ??? každopádne pokúsim sa urobiť tie modely ale kedy už ich dokončím  ;) tak to neviem  ;D

PaT

jk271 : môžeš mi prosím dať nejaký ten  .png súbor mosta? Chcem vedieť ako to poskladať  ;D. A do pak128cs nechceš elektrickú jednotku rady 460???

Václav

Na SVN si můžeš prohlédnout spousty dat a png souborů mostů.

Ale pozor, hlavní pak128 už je half-height.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

PaT

#14
OK  ;D A ten uzkokoľajový most mám spraviť s tehlovými stožiarmi alebo s tehlovými oblúkami? Na streetview je aj to 1. aj to 2. :D

Václav

V podstatě se, kromě pilířů, jeden díl mostu (kterých je jinak 10) skládá vždy alespoň z jednoho, ale spíš ze dvou obrázků - z obrázku, který se bude vykreslovat za vlakem - a obrázku, který se bude vykreslovat před vlakem.

Je jeden střední díl - a celkem čtyři krajní díly v každém směru - protože každý most má dva konce, jenž jsou buď rovné nebo skloněné.

Buď skloněné nebo rovné nájezdy je však možné vynechat. Tzn., že most bude mít v jednom směru (ale je nutné počítat s tím, že most má jinak směry dva) definované buď všechny čtyři konce - nebo oba konce budou buď rovné nebo skloněné. Bohužel není možné, aby jeden konec byl skloněný a druhý rovný (toto je možné použít pouze při stavbě mostu ve hře).

Při stavbě se však mohou jednotlivé konce uplatnit různě. Bohužel, most musí být souměrný, což omezuje možnost postavení některých mostů, které by byly docela zajímavé.

Pilíř se skládá jen z jednoho obrázku. A je umísťován tak, aby byl před silnicí - s tím, že se do dat souboru uvede pillar_asymetric (nebo něco takového - já si ten příkaz přesně nepamatuji), který způsobí, že se vynechá první pilíř ve směru od levého či pravého dolního rohu obrazovky. Pokud by se tento příkaz do dat souboru nevložil, tak by při stavbě mostu vznikla pěkná obludnost (kterou je možné prohlédnout si v pak96.comic - u silničních mostů).

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

PaT


Václav

Ač mosty musí být souměrné (více viz téma Experimental bridge designs), dá se s jejich tvarem a velikostí docela kouzlit - ale některé prvky jsem ještě nezkoušel.

Skutečná délka mostu totiž může být o jedno pole větší než uvádí příkaz max_length. Do délky mostu se totiž započítává jen jeden nájezd a počet středových polí - 1. Bude-li tedy max_length = 2, bude most mít jedno středové pole - a jeden či oba nájezdy.

Vysutý zavěšený most tak bude muset mít středové pole ohraničené pilíři - mezi kterými bude právě středové pole zavěšeno, zatímco na koncových dílech mostu bude uchycení závěsných lan - jinak by most vypadal neúplně, ba přímo blbě. Z hlediska křížení s jinými dopravními cestami je však přijatelnější než lanový zavěšený most.

Lanový zavěšený most totiž bude mít svá středová pole zavěšená na pilířích umístěných uprostřed pole. A nebude možné s ním křížit jinou dopravní cestu.

A to je důvod, proč mezi všemi mosty ve hře dominují viadukty. Použitelné jsou i příhradové a obloukové mosty. Všeobecně jakékoli mosty, které je možné udělat s pilíři na okraji pole. Ne že by snad ten lanový zavěšený tak nešel udělat, ale úhel mezi nosnými pilíři a lany by byl příliš ostrý.



V příloze jsou ukázky dvou zavěšených mostů - lanového (s pilíři uprostřed) a vysutého (s pilíři na stranách) - a dat soubor k jednomu z nich. Pilíře toho vysutého mostu by samozřejmě mohly být klidně i na jedné straně. Ty mosty jsem vytvořil před mnoha lety, kdy jsem s tvorbou pro Simutrans začínal.

V posledním řádku je herní ikona pro menu. V čtvrtém sloupci předchozího řádku je herní náhled.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

VTPsim

Konečně nový tvořič.  :D
Čekám, kdy tvoje výtvory dáš sem, ať se pochlubíš, přece jenom zde ti můžeme pomoc v nouzi, nebo poradit když se nám nebude něco zdát  ;)
A zde jsou výtvory i víc vidět.
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

PaT

No tak tu sú :) :

PaT

#20
Viacej než 16 mi nedovolilo dať tak tu je ďalšie 1  :) alebo všetky sú na stránke www.simutrans.eu

jk271

To je přímo záplava addonů! :)
Quote from: P4T SK1LL3R on December 18, 2014, 12:22:18 PM
jk271 : môžeš mi prosím dať nejaký ten  .png súbor mosta? Chcem vedieť ako to poskladať  ;D . A do pak128cs nechceš elektrickú jednotku rady 460???

Koukám, že s mostem už poradili jiní. A mnohem líp, než já, protože mosty jsem ještě nedělal. Jen bych dodal, že pak128.CS (to, co se vyvíjí) už je s polovičními výškami, tak jako pak128 nebo pak128.Britain.

A elektrická jednotka řady 460 se určitě taky bude hodit.

A kdyby k tomu byly dostupné zdrojové soubory, mohlo by se to přidat do pak128.CS :)

PaT

No je :) a tie zdrojové súbory ti pošlem radšej na email :)

Václav

Quote from: jk271 on December 20, 2014, 07:17:44 PM
Koukám, že s mostem už poradili jiní. A mnohem líp, než já, protože mosty jsem ještě nedělal. Jen bych dodal, že pak128.CS (to, co se vyvíjí) už je s polovičními výškami, tak jako pak128 nebo pak128.Britain.
Pokud se nepletu, tak se řeklo, že železnice budou používat jen poloviční sklon, zatímco silnice oba dva. Ale jak je to s dat soubory v half-heightu netuším. Bohužel, já jsem mosty stavěl ještě dlouho před half-heightem. Takže případné změny dat souboru je třeba nastudovat u mostů, které jsou již přizpůsobeny pro half-height.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

PaT


jk271

Quote from: P4T SK1LL3R on December 20, 2014, 07:23:09 PM
No je :) a tie zdrojové súbory ti pošlem radšej na email :)

To by bylo skvělé.
Jak dojdou, tak je nahraju do svn k ostatním. :)
Mail pošlu v soukromé zprávě.


PaT

S tým mostom na úzkokoľajku len teraz som pochopil ako s tým half-height takže ešte bude trvať kým ho vytvorím :)

jk271


PaT

#29
Nová verzia Siemens Vectron RegioJet  + Ikarus 396 + Update na môj najnovší model škoda 14Tr:

PaT

Konečne po veľmi dlhej dobe prichádzam s novými addonmi presnejšie s CityCarPack1. CityCarPack1 obsahuje Mercedes Benz G500, Škoda 120L a Renault Trafic.

trimr

jestli bys měl zájem, mám vymyšlený nějaký ty odvětví.

PaT

Quote
jestli bys měl zájem, mám vymyšlený nějaký ty odvětví.

Kľudne  ;D

jk271

Kdyby se ti chtělo udělat železniční depo, jedno z jakého období, tak je velmi vítané.

PaT

Keď ja tak dobre ale dat súbor urobíš ty?