News:

The Forum Rules and Guidelines
Our forum has Rules and Guidelines. Please, be kind and read them ;).

Aký addon chcete???

Started by P4T SK1LL3R, November 26, 2014, 07:51:27 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Vladki

@PAT: nechcel by si tie svoje vytvory zverejnit aj so zdrojakmi (dat+png), aby sme ich mohli dat do SVN opensourcoveho pak128.CS ?

PaT

#36
Addony na citycars (zdrojove subory) sa nachádzajú tu:
http://forum.simutrans.com/index.php?topic=15037.0

PaT

Ešte dat som zabudol   :D

Vladki

#38
Super. Ted jeste otazka na ostatni - tim ze ted mame vlastni citycars, tak bych z pak128.CS vyhodil ty zkopirovane z pak128, krome vojenske tatrovky (VS_T-813-cammo)

Update: uploadovano na SVN

PaT

Plánoval som citycars 3 packy spolu s 10 autami ale môžem spraviť citycar packy aj viac. Otázka buďe že kedy. Keď tak napíš aké ešte auta spraviť okrem týchto tie plánujem : Ford Mondeo, BMW X5, Lada c-cross, Škoda Octavia, Fiat 500, Range Rover, Toyota FJ

Vladki

Myslim ze je to uplne jedno. Idealne by bolo mat pokryte cele 20. storocie, tak aby kazdy rok bolo k dispozicii aspon jedno auto (prip. rebrinak s konom). Proste rob co chces podla nalady ;). Co budes povazovat za hotove tak posli ako dat+png a pridame to. Pripadne mozes dostat pristup priamo.

PaT

Priamy prístup je lakavý :D ale neviem či sa tam vyznám.

Vladki

Quote from: P4T SK1LL3R on November 17, 2015, 04:52:02 PM
Keď ja tak dobre ale dat súbor urobíš ty?

Podivej se na existujici depa od VTPSima zde: https://sourceforge.net/p/simutrans/code/HEAD/tree/pak128.CS/infrastructure/depots_rail_road_tram_ng/

Osobne bych byl radsi nechat depa na VTPSima, at jsou vizualne konzistentni. Tim nechci nikoho do niceho tlacit.

PaT

Videl som už jeho depa sú veľmi pekné a depa som nerobil a neviem či s tým začnem.

Vladki

#44
Este jedna poznamecka, neilen pre P4Ta. Prosim nedavajte do nazvov suborov ani objektov (name=...) medzery, zavorky, interpunkciu ani diakritiku.  Make aj makeobj to sice zpracuju, ale mozu sa vyskytnut problemy pri inom automatickom zpracovani (napr. translator). Nestoji to ziadnu namahu a predide se zbytovnym problemom. Citycars v SVN opravim.

Misto mezery je lepsi podtrzitko.

Jeste jedna dulezita pripominka, koukal sem se na nektere tvoje addony, a vsiml jsem si ze delas duplicitni modely: napr. Tr14, EM488 (460). Jednak je to podle mne trochu plytvani energii, za druhe ty tvoje modely maji jiny parametry. Pokud si myslis ze v tech puvodnich je chyba, tak to nejak doloz a vybereme ktery je spravny. A i na pohled mi pripadaji ze maji trochu jinou velikost nez ty co sme meli driv napr. od TommPa9. Nekde sou sablony, pouzivej je, at sme konzistentni.

V tech tvych je minimalne chyba v tom ze mas jednotku 460 (EM 488) - stejnosmernou v zelenem i cervenem provedeni. Cervene byly stridave - 560 (SM 488), takze je tam trochu odlisny vykon, rok vyroby, hmotnost. Jen pro info 460 jezdi v Kosicich, 560 v Trnave.

U siemens vectron mas prohozeny data mezi elektrickou a dieslovou verzi.
A: Vectron MS, vícesystémová lokomotiva s výkonem 6400 kW a maximální rychlostí 200 km/h
G: Vectron DE, dieselelektrická lokomotiva s výkonem 2400 kW a maximální rychlostí 160 km/h
Viz: https://cs.wikipedia.org/wiki/Siemens_Vectron

PaT

460 jazdí s Košic do Prešova (chodím s ňou cez výkendy) ale jazdí tu aj jedna 560-ka. Budem sa snažiť opraviť všetko čím skôr a niekedy ti to pošlem. A ktým duplikačným parametre opravím keď budú zle a rozličná veľkosť je preto lebo to sú moje prvé výtvory aj so sor nb12, nb18... a popravde som nepoužíval šablony ani teraz ich veľmi nepoužívam :D

Vladki

No tu 560 v Kosiciach chcem fakt vidiet. Kosicko-Bohuminska streka je elektrifikovana na 3 kV jednosmernych (pre 460), kym z Blavy do Puchova a do Zvolena je 25 kV striedavych (pre 560). Takze ak sa v Kosiciach objavi 560, tak leda ze ju taha ina lokomotiva, alebo si v ZOS pomylili kybel s farbou.

Sablony su zaklad, inak to tu bude kazdy pes ina ves. Si predstav vlak kde kazdy vagon je inak velky. Obavam sa, ze aj ked su tvoje vozidla velmi pekne tak ich bude treba prerobit, alebo vyskrtnut z hlavneho paku.

trimr

plynojem -> plyn- elektrárna + městský terminál
studna -> voda- měst. terminál -> špinavá voda- čistička_krafwerk

PaT

Quote from: Vladki on November 18, 2015, 07:48:20 AM
No tu 560 v Kosiciach chcem fakt vidiet. Kosicko-Bohuminska streka je elektrifikovana na 3 kV jednosmernych (pre 460), kym z Blavy do Puchova a do Zvolena je 25 kV striedavych (pre 560). Takze ak sa v Kosiciach objavi 560, tak leda ze ju taha ina lokomotiva, alebo si v ZOS pomylili kybel s farbou.

Sablony su zaklad, inak to tu bude kazdy pes ina ves. Si predstav vlak kde kazdy vagon je inak velky. Obavam sa, ze aj ked su tvoje vozidla velmi pekne tak ich bude treba prerobit, alebo vyskrtnut z hlavneho paku.
Dnes som bol na žel. Stanici a zistil som že vagóny boli presunuté z Trenčianskeho kraja do Košického kraja lebo rušne "ževraj" vyradily a vagóny presunuly a ako sa tak stalo neprefarbyli vagóny ale rušne :D

trimr

máš tam to 1. odvětví, hodně štěstí

Vladki

Quote from: trimr on November 18, 2015, 12:31:35 PM
plynojem -> plyn- elektrárna + městský terminál
studna -> voda- měst. terminál -> špinavá voda- čistička_krafwerk

A v cem jako ten plyn a vodu budes vozit? Tyhle dve veci jdou obvykle v potrubi a to v simutrans nemame.

A odkdy cistirny odpadnich vod vyrabi elektrinu?

trimr

plyn special,
a čističky vyrábí elektřinu od té doby, co v sobě mají bioplynku. Nebo bys radši aby vyráběly plyn?

Vladki

No radsi at delaji bioplyn. Jenze to je vedlejsi produkt. Na ty bych se v simutrans vykaslal. Uz sem si to jednou zkusil s recyklacni fabrikou. Vysledek byl, ze se mi vygenerovala mapa plna smetist, ktery krmily recyklovnu a ta pak dodavala sklo pro pivovar. Nikde zadna sklarna. Ve tvem pripade bychom se dostali do stavu ze z vody vyrabime bioplyn. To je trochu blbost ze? Navic teda zatim vsechny prumysly byly delany jakoze kazdy ms svoji studnu a pozdemni vody je vsude dost.

Pokud chcete delat prumysl tak zacnite s predelavanim toho co je prevzate z pak128. Nejaky ten severocesky povrchovy dul s velkorypadlem, kosicke nebo vitkovicke zelezarny, cukrovary, pivovary, nebo mensi obchudky misto desivych hypermarketu...

Je vlakno o prumyslech. Chystam se tam napsat par uvah.

PaT

Keď už sa tu bavíte o baňiach tak by sa mohlo dopravovať Uhlie alebo aj Železná ruda lanovkou ako to bolo v Košiciach(len tu sa vyvážal magnezit)
http://urbanexploration.sk/wp-content/gallery/lanovka/32.jpg
Ta sieťka bola na zachytávanie bola nad domami alebo cestami lanovka viedie skoro cez celé mesto od Bankova (Baňa) až po sklad pri železničnej trati. Tento sklad už dosť dlho chátra a vyzerá ako keby každy deň chcel spadnúť. :D

trimr

grr, nebo ať vyrábí vodík

Vladki

Lanovka je trochu problem. Na zkusku som ju urobil ako trolejbus. Visi na trolejbusovych drotoch. Ked pohladas na fore tak ju najdes. Ale ja neviem moc kreslit takze je taka... no... komiksova... Ak by sa ti chcelo mozes nakreslit krajsiu.

PaT

Košická Lanovka vyzerala ako baňový vozík len s lanom :D. Keď budem mať čas tak ju začnem :)

trimr

nákladní lanovky, hmm, nebo by šly nějaký nákladní letadla (beton,sypký zboží,...)

PaT

Dobrý nápad ale na také zboží by som radšej nechal nakladne auta a hlavne vlaky. S lietadlom keď tak na dlhé vzdialenosti ale by trebalo vymislieť dráhu čiže maximálne nejaké male nakladné lietadielka a nejaká malá dráha. Ale vlaky postačia aj keď zo začiatku je to dosť nákladové síce to sú aj lietadlá :D ale vlaky sa mi zdajú lepšie.

Vladki

Letadla jenom na postu, nanejvys jeste kusove zbozi. Jeste sem neslysel ze by nekdo vozil letecky uhli nebo cement...

Lanovka je zde: (osobni i nakladni) https://uran.webstep.net/~vladki/simutrans/pak128/lanovka/
Forum k lanovce: http://forum.simutrans.com/index.php?topic=11132.0

Kluci, litate trochu v oblacich, ale michacky s betonem fakt nelitaj ;)
Ne ze by to neslo nakodovat, ale myslim ze vetsine hracu jde o to aby se hra co nejvic podobala realite.

PaT

No jo :D A k lanovke by som dal nove vedenia podobné elektrickému len viac hrdzavejšie a kúsok zmenené, ak už je tak túto správu berte ako nepotrebnú :D

Vladki

Klidne se do toho pust. Ale napred si vyzkousej tu moji ve hre at vis jak funguje.

PaT

Vyskúšam ju možno dnes keď to stihnem.

trimr

dobrý nápad s tou míchačkou  ;D

PaT

Quote from: trimr on November 20, 2015, 09:15:42 AM
dobrý nápad s tou míchačkou  ;D
Keby sa spravilo také lietadlo tak by sme ho mohli dať do futurizmu.

trimr

Dáš ji? Docela bych ji užil

PaT

Počkame čo na to povie Vladki aj keď si myslím že to u neho neprejde.

trimr


Vladki

Nakoduj si co chces. Po technicke strance muzes v simutrans vozit letadlem cokoliv. Dej to na forum a kdyz se to bude ostatnim libit tak si to stahnou a budou radi.

Ja jen ze je spousta realnejsich veci, ktere by bylo fajn do paku udelat. Treba osobni letadla. Vsechny letadla co v pak.cs mame jsou prevzate z pak128 a cil je mit takovych veci co nejmin.

VTPsim

Železniční depo? To by byla trochu výzva. Ale zkusit to můžu, nejdřív ale musím dodělat ty tramvajové.

Co je spíš hodně potřeba jsou silnice/mosty/tunely. Silnici máme jednu, což rozhodně nestačí. A tunely a mosty nemáme ani jeden.

A pokud by se někdo vrhnul do letadel nebo lodí, určitě bude přínosem. Tahle grafika mi nic neříká.

Dále pak jsem začal pracovat na nástupištích pro silniční dopravu a postupně uklízím a roztřiďuji autobusy/trolejbusy v SVN. Kromě toho jsem se podíval na zoubek železničním vozidlům. Takže práce nestojí :)
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469