News:

Want to praise Simutrans?
Your feedback is important for us ;D.

Mrtvo?

Started by Vladki, November 26, 2014, 08:48:54 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Vladki

Ahoj vsem.

posledni dobou je tu trochu mrtvo, na SVN ani ve foru se nic noveho nedeje. Tak me napada jestli jsme si snahou o vlastni pak neukousli moc velky kus kolace. Mame sice spoustu krasnych vozidel (zejmena vlaky, autobusy a nakladaky), ale pak neni jenom o tom. Potrebujeme spoustu domecku, prumysl, stromy, lidicky, osobni auta, lode, letadla, koleje, silnice, reky, kanaly, letiste, nadrazi, zastavky, menu, konfigurace, nazvy ulic, preklady, ... A taky musime drzet krok s vyvojem simutrans - double-height, rotace, snih, editace podnebi, a kdovico nam prinese dalsi vyvoj.

Ano muzeme ted vzit jako zaklad pak128, vyhazet z nej vozidla a dalsi objekty ktere mame a nahradit nasimi, ale i tak to bude hodne prace a nejsem si jist jestli mame dost sil se trhnout uplne jak to udelal pak britain, nebo german - napr. vytvorit cely vlastni prumysl, textury terenu, domecky, koleje, silnice,... Nebylo by lepsi soustredit se jenom na to co je pro nas nejzajimavejsi - vozidla, treba i s doplnenim na experimental, a delat je jako addon pro pak128? (Podobne jako francouzi se SNFOS) Tam budeme mit k dispozici vsechny nove featury, koleje, prumysl, spoustu krasnych domecku. (Ac si cenim snahu vsech co neco nakreslili, tak prece jenom domecky v pak128 jsou o tridu vys).

Pak by stacilo aby se pak.cs vydal jako addon ktery si uzivatele hodi do addons pro pak128, a pripadne vymazou vozidla ktera nechcou. A pro objekty ktere mame a chceme pouzit misto standardnich staci dat stejny nazev, napr. depa, znacky, semafory.
Samozrejme by nam to nebranilo ve vytvareni dalsich doplnku - tovarny, domecky, nadrazi, ale nebyli bychom na nich zavisli.

Co si o tom myslite?

VTPsim

Podle mého názoru byla chyba vyhazovat všechny původní budovy. Spousty z nich by se daly použít. A jak dál cs.pakem? Je to složitá otázka - na začátku byl zřejmě až příliš optimistický plán, že se začne s tím, co máme, a ono se to začne pomalu rozjíždět. Ovšem to se nestalo a rok se zde nehnulo s cs.pakem. Já chápu, že jeho kompletace a údržba vůbec není nic jednoduchého, a ještě se tomu člověk musí věnovat ve svém volnu, ale si bude, v tom případě, potřeba ten pak buďto přenechat nebo nějak rozdělit mezi více lidí.

Dále se nám v poslední době množí, že chce někdo něco od nás (tvořičů) vytvořit. Ale že by se množili zájemci o samotné tvoření, to bohužel ne. Proč to všude jinde funguje, jenom tady ne. Co pak je málo uživatelů tohoto fóra. A bez lidí to nepůjde! V poslední době se mi zdá, že tvořím jenom já (nechci se vychloubat, jenom konstatuji).

A co do budoucna? Samozřejmě pokračovat bez double-height to dál nepůjde, což ovšem znamená vše překopat. Čili by se měla rozvinout debata o tvorbě vše možné infrastruktury. Dále pokračovat ve tvorbě průmyslu (já se tím řídím), začlenit některé věci, které se do paku hodí a jsou na fóru (zastávky, budovy), vzít zpět původní budovy a vyhodit ty nevyhovující. A pokud někdo udělá jakýkoliv jiný addon, vůbec nevadí - cs.pak potřebuje vše!

Já bych velice nerad, aby za pár let (nebo i měsíců?) říkalo:"Hele, von simutrans měl svuj vlastní českej pak? Měl, ale už dávno zaostává za normálnim pakem 128 a navíc už do něj nikdo netvoří. A ani nic českého se na fóru netvoří"!!!
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

PaT

Ja sem s tvořením začal přibližne před 3 měsícmi a inspiroval sem se od TommPa9 nebo i od tebe VTPsim ale tvořím zatím jen auta, autobusy, trolejbusy, tramvaje a nedávno sem začal delat na vlakoch no do budov se mi až tak nechce pro mne je to až moc zložity : ???  ;D

VTPsim

P4T SK1LL3R: Koukal jsem na něco od tebe na simutrans.eu. Nechceš to dát i sem?
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

PaT

#4
Dal sem to do skupiny  ,,Aký addon chcete???''

jk271

Ahoj,
koláč je to pořádný. Ale nemusíme ho sníst hned. Stačí po částech.
První a hodně podstatný kousek je za námi - máme svn se zdrojáky.
Teď je na nás, abychom to dokázali využít.

V současném repozitáři je rozbité toto:
* Rozdílná velikost písmen: Velikost písmen v .dat souboru neodpovídá velikosti písmen názvu .png souboru. A proto to nejde skompilovat na Linuxu. Není to jen rozdíl mezi .png a .PNG.
* Máme použitý stejný název pro více objektů a proto skompilovaný pak (když se opraví to nahoře) stejně nejde spustit. Např. oves je název pro pole ale i pro zboží. Řešením je dát před to nějaký prefix, např. "good_" u zbozi a "field_" u pole.

A proto jsem požádal o přístup k svn.
Chci dostat to co je v repozitáři do kompilovatelného stavu. A to i na Linuxu.

Když bude repozitář funkční, přispěvatelé se opět najdou.

Vladki

Super, taky sem si rikal, miziik se neozyva, zkusim ziskat pristup na SVN a neco dotahnout. Ty velky a maly pismena so pekne blby...
Jenze ani nevim od koho bych ten pristup mohl ziskat. Miziik sliboval double-height silnice, ale nevim jak je na tom, tak zkusim aspon dotahnout do pouzitelneho stavu ty moje upravy at je pak.cs alespon skomilovatelny a spustitelny.

jk271

Tak se mi podařilo získat přístup k svn. Bylo třeba se zaregistrovat na sourceforge a  pak kontaktovat administrátora. http://sourceforge.net/p/simutrans/wiki/Home/

Opravy velkých a malých písmen jsou v svn. Od teď by mělo jít pak128.CS kompilovat i pod Linuxem

Jen se mi podařilo omylem commitnout i zboží které je třeba dořešit (viz factories/goods-128.dat). Např. jak se budou dopravovat brambory - volně ložené nebo v pytlích - a podle toho upravit příslušný .dat soubor.


Vladki

#8
Super vyzkousim a pustim se do silnic.

Co se tyka zbozi... Podle mne je zbytecny rozlisovat zemedelske plodiny tak detailne - psenice zito jecmen a oves muzou byt proste obili (grain) pak zelenina, ovoce. Jako samostatne bych nechal vino, chmel, repu (misto kukurice), len (misto bavlny) Brambory klidne do zeleniny. Pridal bych jeste dobytcaky na ziva zvirata - ale uz bych nerozlisoval jestli jsou to kravy, ovce, prasata... Pro pripad ze by nekdo nekdy nakreslil jatka.

Taky bych sloucil ocel a drevo do skupiny dlouhe zbozi. V praxi se to vozi na stejnych vagonech s vyjimkou nejakych silenosti jako turbiny, mosty a tak...

Taky mi pride dost divna preprava betonu - bud jsou to betonove prefabrikaty - preklady, panely, dlazebni kostky - ktere by mohly byt kusove, dlouhe nebo specialni zbozi, a pak jsou tu michacky... Ale vozit michackou beton do stavebnin je kravina. Ja bych betonarku zrusil a vozil do stavebnin jenom cement.

Tak sem vyzkousel zkompilovat z SVN, zkompilovalo se ale simutrans to nenabidne jako pak... asi nam tam neco zasadniho chybi...

jk271

Plodiny bych klidně rozlišoval tak jak je to teď.  Aspoň ječmen pro pivovary; ale rozhodně bych nechtěl, aby se pro každý druh obilnin dělal jiný vagon. V tom s tebou plně souhlasím.
Brambory bych raději nechal zvlášť od ostatní zeleniny - kvůli bonusům za rychlost přepravy - brambory není třeba dopravovat tak rychle jako jinou zeleninu rychle podléhající zkáze. Ale nevadilo by mi to vozit ve stejném vagonu.
Zatím se mi to však nechce měnit (jsou teď důležitější věci na práci), až bude víc typů továrem tak se do toho můžeme pustit.

Jsem pro přidání cementu jako vstupní suroviny stavebnin. Stejně tak by se tam mohl vozit i písek (taky už existuje). Na míchačku jezdící do stavebnin mám stejný názor. Jestli betonárku nechat, tak to zatím nevím. Pokud by se nechala, byl by pro upravení přepravy betonu, tak jak navrhuješ.

Jen si musíme dát pozor a u továren převzatých z pak128, kde se budou přidávat nebo odebírat vstupní suroviny, změnit id, jinak by to mohlo dělat neplechu. To samé platí u zboží, kde se bude měnit "category".


Jak na spuštění:
Pomocí kouzelného příkazu (v Linuxu)
strace -e trace=open -o rybi_file.txt ./simulinux
jsem zjistil, že ve zkompilované verzi pak128.CS chybí soubor ground.Outside.pak

Nevím co tento soubor přesně obsahuje. Nakopíroval jsem ho z pak128.CS-2.1 (Ale nevím jestli je původní).
Potom se mi při spuštění simutransu objevil pak128.CS-r1508 v nabídce.
Dál si to stězovalo, že chybí jakákoliv cesta/silnice. Opět jsem vyřešil použitím souboru z pak128.CS-2.1
Nakonec to šlo spustit.


Pustil jsem se do přechodu vozidel na verzi 120.0 - chci přidat do .dat souborů parametry, co se objevily nedávno.
Přidal jsem k vozidlům parameter fixed_cost, zatím nastavený relativně na nízkou hodnotu.
A chtěl bych ještě doplnit axle_load a loading time.

Vladki

Nemylim-li se ground.Outside.pak je pro zobrazeni hlybokeho vesmiru mimo mapu... Myslim ze muzeme vzit z pak128, at mame i zdrojak.
Na silnicich snad pres vanoce trochu popracuju.

Vladki

Prikladam opraveny makefile - ted se vygeneruje ground.outside.pak
To samy sem opravoval pred casem pro pak128.... Kdyz uz opisujeme tak poradne...
Mno chyb tam je vic, i opsanych, takze posilam Makefile i pro pak128 :)

Priponu txt zase odstrante, jinak to sem neslo nahrat.

Václav

Quote from: jk271 on December 12, 2014, 04:15:22 PM
Jen se mi podařilo omylem commitnout i zboží které je třeba dořešit (viz factories/goods-128.dat). Např. jak se budou dopravovat brambory - volně ložené nebo v pytlích - a podle toho upravit příslušný .dat soubor.
No, já bych řekl, že je možné je vozit v pytlích.

Ale spíš záleží na tom, zda půjdou z pole do nějaké továrny ke zpracování - nebo do obchodu.

V první variantě je možné vozit je volně ložené.
V druhé v pytlích.

Pokud by však byly použity obě varianty (zpracování i prodej), bude asi lépe je vozit volně ložené.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Vladki

Jde o to jestli bys dal brambory do stejnyho vagonu jako obili nebo uhli...

Nicmene to obili bych fakt nerozlisoval. Nechci mit zvlast mlyn na psenici a zvlast na zito. Pivo jde taky uvarit z psenice nejenom z jecmene. Klidne bych pridal sladovnu, ale at stejne jako mlyn bere vsechno.

Jo pokud by slo napsat fabriku tak ze bere bud psenku nebo zito nebo cokoliv to by byla jina. Ale ted by musely byt bud specialni mlyny na kazdy druh obili zvlast nebo jeden ktery mele smesku a musis mu dodat vsechny ingredience jink nic neumele.

Sent using recycled electrons.


VTPsim

Pánové, já vás chci jenom upozornit, že všechny ZD, JZD a statek s názvem "krmne" a "obilniny" jsou v seznamu omylem a nepatří k rozšíření cs.paku. Na SVN je  potřeba trochu uklidit, co patří do cs.paku a co ne.
Já bych neřešil tak detailně ty brambory: Prostě se váží na tuny a jsou kusové zboží - Nic víc, nic míň.
A ty názvy - Jelikož jsem jsem pod Linuxem nikdy nepracoval, tak jsem si neuvědomil, že by to mohlo dělat takovou paseku.  ;)
Ale hlavně je potřeba, aby všechny věci (ty co mají patřit do SVN), byli konečně v cs.paku dalo se to všechno do kupy, jinak je to, co tady děláte k ničemu. :-[

Neberte to jako nějakou kritiku, někoho, kdo se vyzná ve věcech okolo samotného softwary hry (já toho moc nezadám), potřebujeme taky.  :)
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

jk271

#15
1) V svn přibylo opravené Makefile - to původní kopírovalo .svn podadresáře do výsledného paku.

2) Začlenil jsem změny ze souboru Makefile.txt, který sem poslal Vladki. Díky za něj! Změny obsahují opravu problému s ground.Outside.pak.

3) Obilí a ostatní suroviny si dovolím teď v svn neřešit. I když u obilovin by se mi nejvíc líbilo řešení z pak64.german. Vrátím se k tomu až budou jezdit vlaky.

4) Dalším krokem bude dát do pak128.CS aspoň jeden typ silnice ten pořád chybí k tomu, aby šlo hru spustit bez přidávání addonů.

5) A pak se bude potračovat:
    a) koleje -  stačí jeden typ
    b) depa - jdu hledat depíčko_CS, ale hodilo by se i silniční depo
    c) nahrát zbytek našich nádherných vozidel, a ostatních objektů roztroušených na foru

6) Přejmenování souborů byla maličkost. To těžší nás čeká ale pokud se podaří sehnat všechny .png soubory, tak to by to mělo vyjít.

7) Jen bych chtěl připomenout, že pak128.CS je dělaný pro dvě výškové úrovně terénu a to stejným způsobem jako pak128.Britain

Hezky se nám to tu probouzí. :)

Edit:
Quote from: VTPsim on December 20, 2014, 05:04:10 PM
Neberte to jako nějakou kritiku, někoho, kdo se vyzná ve věcech okolo samotného softwary hry (já toho moc nezadám), potřebujeme taky.  :)
V tvorbě sw se trochu vyznám, ale v označování železnicních vozidel si nejsem jistý.

jk271

V svn přibyly nové soupravy ČSD/ČD/ŽSSK 460 (EM 488), autorem je P4T SK1LL3R.
Jsou v celkem v sedmi různým provedeních.

Nenašel by se nějaký dobrovolník na označení železničních vozidel a nezkontroloval u nich označení?
Této problematice moc nerozumím a nevím, jestli jsem je v simutranslatoru pojmenoval dobře.

PaT

Neviem presne že či toto si potreboval  :D ale Čsd sú EM 488 A ČD A ZSSK je EJR460

jk271

Quote from: P4T SK1LL3R on December 22, 2014, 06:42:00 AM
Neviem presne že či toto si potreboval  :D ale Čsd sú EM 488 A ČD A ZSSK je EJR460
Děkuju za rychlo odpověď, šlo mi především o konzistenci s označením ostatních vozidel.
Například EM 475 = ČD 451 máme nazvaný jako 'ČD 451 "Žabotlam" (přední elektrický vůz =3kV)', tak jsem se chtěl zeptat ostatních jakým způsobem to sjednotit.

Nechtěl by ses podělit o .png a .dat soubory i od ostatních vozidel?

PaT

Podelím to je samozrejme :) len napíš aké ;D

jk271

Zatím by se mi hodila Tatra Phoenix (co je a addonech na simutrans.eu).


jk271

Quote from: P4T SK1LL3R on December 23, 2014, 04:57:23 PM
Ok
Díky.

Přidal jsem do svn dlážděnou cestu.
Teď když se pak128.CS  zkompiluje, dá se spustit bez přidání addonů.

Teď ještě mít depo ...

PaT


jk271

#24
V svn přibyla Tatra Phoenix. Autorem je P4T SK1LL3R.

Založil jsem vlákno se seznamem potřebných objektů pro pak128.CS
http://forum.simutrans.com/index.php?topic=14222.0 Jen tak pro inspiraci.

Edit:
Upraveny parametry s simuconf.tab
bits_per_month z 19 na 20 - měsíc potrvá déle
station_coverage z 2 na 3 - autobusové zastávky ve městech nebudou na sebe tak moc namačkané
separate_halt_capacities z 0 na 1 - nástupiště pro cestující už neslouží k uskadnění uhlí a naopak

PaT

Tie semafory boli vážne dosť pri sebe tak aspoň niekto to urobil :D

Vladki

Semafory?

Sent using recycled electrons.


jk271

#27
V svn přibyly autobusy SOR, Karosa a Praga.

Edit 27.12.2014
V svn přibyla dvě silniční depa, autorem je VTPsim.

Teď už je pak128.CS hratelný!

PaT

Jedna otázká teraz pak128cs vyjde ako v0.2.2 alebo ako? :)

jk271

#29
Asi jako 0.5. O proti 0.2.1 máme dvě výškové úrovně a otevřený kód. Nevím, jestli něco jako 0.3 někde nevyšlo. Bude to taková beta, proto nejbližší volné liché.

V svn přibylo třetí silniční depo (1970-2000); autorem je VTPsim.

Edit:
V svn přibylo čtvrté silniční depo (2000 a dál); autorem je VTPsim.

Edit 20150103:
V svn máme železniční trať. Zatím jen koleje s kolejnicemi T na dřevěných pražcích.
V plánu jsou ještě UIC60, S49, R65, A, X, XI a XIV ale nebudou hned.

Edit 20150111:
V svn přibyly nové ikony do menu (autorem je VTPSim).

Upravil jsem produkci stávajících továren - tj. u většiny snížil na polovinu a zbytech jsem nechal. Snižoval jsem jen u továren, kde se produkované/spotřebované množství silně odchylovalo od reality. (dědictví z pak128) Někde si snížení produkce vyžádalo vynásobení parametru ditribution_weigth dvěma.

Parameter distribution_weight byl u všech továren vynásobeno 10. To umožní vytvářet i ne tak často se vyskytující továrny. V při původních hodnotách by to nešlo (Udělat polovinu z jedné tak, aby to bylo celé číslo nejde) (dědictvní z pak128.CS) U některých továren, většinou u "zelených elektráren" to bylo pak ještě vydělené dvěma.

Hra se nyní ukládá pomocí klávesové zkratky "Ctrl+S", a ne pomocí "S".

Lokomotivy jsou v svn nově rozděleny na elektrické, dieselové a parní (ačkoli zatím máme jen ty parní).

Edit 20150116:
Přibylo v svn:
    autobus Ikarus 435 (P4T SK1LL3R)
    trolejbusy Škoda 15Tr, Škoda 22Tr, Škoda 30Tr, Škoda 31Tr (P4T SK1LL3R)

Edit 20150117
V svn přibyl Ikarus 396 (autor: P4T SK1LL3R)