News:

SimuTranslator
Make Simutrans speak your language.

simuconf.tab pro pak128.CS

Started by jk271, November 24, 2015, 08:35:02 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

jk271

Ahoj,
rád bych se pustil do úpravy souboru simuconf.tab pro pak128.CS. Některá výchozí nastavení mi připadají trochu nevhodná. Chci změnit parametry bitst_per_month z 20 na 21 a přidat parametr no_lake s hodnotou 1.

Proto si dovolím malou anketu:
* Máte rádi jezera? Chtěli byste je mít ve výchozím nastavení zapnutá nebo vypnutá?
* Jaká je vaše oblíbená hodnota pro bits_per_month?

PaT

Ja by som zmenil aj mýto aby aspoň nejaké peniaze boly za to :) sice sa to dá nastaviť ručne ale už neraz som zabudol :D

Vladki

Ja bych jezera zapnul.
Bpm: casto hraju pak128.britain a tamni bpm mi celkem vyhovuje ani nevim kolik to je.
Myto: s tim jsem si zkousel hrat a nema to cenu dokud nebudou rozumne vybalancovany ceny za stavbu a udrzbu cest a k tomu i primerene platby za zbozi a provoz vozidel.

Kdyz sme u balancovani. V britskem foru maji vlakno kde sbiraji info o dobovych cenach tykajicich se dopravy - ceny vozidel, provozni naklady, stavby cest, mostu, tunelu, nadrazi...
Kdyby nahodou nekdo takove info mel, tak sup s nim na forum.

trimr

jezera bych nechal a hraju s bits per month 24

PaT

Na prepravu ľudí by sme mohli dať 0,16$ za človeka ale by sme museli zmeniť náklady na toľko aby boli kúsok vyššie, od 1$ na políčko. Čiže povedzme že autobus ma náklady 1$ na políčko a keď sú 2 zastávky vzdialené 10 políčok tak by musel mať 62 ľudí aby sa mu to vynahradilo čiže nejakým postupom času by si tie straty doháňal až ku plusovej hodnote :D

trimr

takže všechny malý busy pryč :-)

Vladki

Neres jak jsou daleko zastavky. Zaplaceno dostanes podle projetych policek. Dejme tomu ze za 1 cestujiciho dostanes 1 peniz/policko, ale provoz busu stoji 10 penez/policko, tak musis odvezt aspon 10 lidi aby bus nebyl ve ztrate. To je ta lehci cast. Pak prijde otazka, kolik me stoji udrzba silnic a zastavek, kolik po ni jezdi autobusu, za jak dlouho se mi ma vratit investice do nakupu autobusu a stavby silnice a zastavek, pri jake obsazenosti ma bus vydelavat? Taky jeste zapocist stavbu a udrzbu depa.

PaT

Ja len že by som kúsok zvýšil obtiažnosť :D

trimr

a naučit lidi pracovat s kalkulačkou

jk271

Quote from: Vladki on November 25, 2015, 08:08:47 AM
Bpm: casto hraju pak128.britain a tamni bpm mi celkem vyhovuje ani nevim kolik to je.
Dá se to zjistit v seznamu zboží. Je tam číslo před tiles/month. 1280 odpovídá bits_per_month=20, 2560 je pro bits_per_month=21.

Quote from: Vladki on November 25, 2015, 08:08:47 AM
Myto: s tim jsem si zkousel hrat a nema to cenu dokud nebudou rozumne vybalancovany ceny za stavbu a udrzbu cest a k tomu i primerene platby za zbozi a provoz vozidel.
Nevěděl jsem, že to ještě není zapnuté. Tohle bych určitě zapnul. Zatím na 1% (nejnižší možná částka).
Quote from: Vladki on November 25, 2015, 08:08:47 AM
Kdyz sme u balancovani. V britskem foru maji vlakno kde sbiraji info o dobovych cenach tykajicich se dopravy - ceny vozidel, provozni naklady, stavby cest, mostu, tunelu, nadrazi...
Kdyby nahodou nekdo takove info mel, tak sup s nim na forum.
Takovéto informace se budou hodit.
Pokud se nám podaří tuto informaci zjistit u vozidel, dal bych ji do příslušného .dat souboru do komentáře ve strojově zpracovatelné podobě, např.
# @skutecna_cena=123456Kčs(1927)
Bude to přímo u konkrétního vozidla. Seznam půjde jednoduše vygenerovat nějakým skriptem.

jk271

jezera
Zatím je to 2:1 ve prospěch jezer. Nechávám je zapnutá. Ostatně ve výchozím nastavení zapnutá byla. Jen jsem přidal daný parametr do souboru simuconf.tab, aby si to uživatelé mohli vypnout, pokud budou chtít. (Aby věděli jakým parametrem).

mýto
2:1 ve prospěch mýta
Zapínám mýto na nejmenší hodnotě: 1% z údržby silnice a 1% provozních nákladů vozidla. Hra bude neznatelně náročnější, ale nemělo by to rozbít cenové vyvážení.

bits_per_month
2:1 ve prospěch většího bits_per_month
Tady si dovolím počkat, jestli se ještě někdo vyjádří.

Na údaje k balancování bychom si měli taky založit vlákno :)

David

bits per month hraju na čísle 21, to mi stačí.
Ještě bych dal show month na 4 a station coverage na 3.

jk271

bits_per_month
3:1 ve prospěch zvýšení na 21. Zvětšeno.

station_coverage = 3
To už máme dlouho, asi by to chtěo vydat novou verzi :)

show_month = 4
Změně se nebráním, ale počkáme, co k tomu řeknou ostatní.

PaT

Quote from: jk271 on December 04, 2015, 09:03:58 PM
show_month = 4
Změně se nebráním, ale počkáme, co k tomu řeknou ostatní.
Ja hram na 3. Ale nebránim sa tomu že môže byť na 4.

Vladki

Hraje nekdo s just_in_time=2 ?
Ja ano a je to super, zapnul bych.


Vladki

Pisu z mobilu takze nedohledam vlakno kde se to resi, ale zkusim popsat strucne.

Jit 0 - muzes vozit kolik chces, tovarna ma nekonecne velky sklad.

Jit 1 - tovarna prestane objednavat ve chvili kdy ma plny sklad. Jenze tou dobou uz je spousta dalsiho zbozi na ceste a sklad se preplnuje. Nez se ty nadmerne zasoby spotrebuji, tak ti stoji doprava, nebo jezdi naprazdno. Jakmile zasoby klesnou pod max hranici zacne tovarna objednavat co to da.

Jit 2 - tovarna objednava prubezne podle toho jak spotrebovava zbozi ze skladu. V podstate by na ceste melo byt tolik zbozi kolik se ho v prubehu cesty spotebuje. Zbozi co se nevejde do skladu je zniceno.

Rozdil mezi 1 a 2 je velice markantni pri velkych vzdalenostech mezi tovarnami, velkych kapacitach vozidel a nadrazi a mensi kapacite ciloveho skladu.

trimr


jk271

Trochu změním provozní náklady a cenu trafostanic. Provozní náklady trafostanice snížím ze 100 na 90 a cenu zvýším z 2500 na 3000. Přeprava elektrické energie je silně v mínusu. Vyšší náklady na výstavbu jsou kompenzací za snížení provozních nákladů.