News:

Simutrans Tools
Know our tools that can help you to create add-ons, install and customize Simutrans.

pak128.CS - "nighty build"

Started by jk271, December 23, 2015, 12:53:50 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

jk271

Ne každý si dokáže stáhnout aktuální verzi pak128.CS z svn a provést kompilaci. Proto je zde malý vánoční dárek: vývojová verze pak128.CS + addons.

http://sourceforge.net/projects/simutrans/files/Pak128.CS/nightly%20builds/

Soubor obsahuje vývojovou verzi pak128.CS. V addonech najdete vozidla, která byla v posledním vydání (0.2.1) ale nemáme od nich .png a .dat soubory. Stejně tak v addonech najdete železniční depo.

Jedná se o vývojovou verzi!

EDIT: 26.12.2015,27.12.2015
Odkaz ukazuje na sourceforge, ne na ulozto.cz
Železniční depo je v addonech

TommPa9

#1
nemám to nahrát do svn přes svůj profil? (přístup k hlavnímu stromu pod simutrans)

EDIT

HOTOVO

Reuploaded on SVN

Vladki

Quote from: jk271 on December 23, 2015, 12:53:50 PM
Soubor obsahuje vývojovou verzi pak128.CS. V addonech najdete vozidla, která byla v posledním vydání (0.2.1) ale nemáme od nich .png a .dat soubory.
Nevim jestli jsi dal do addons i jine veci nez vozidla, ale aby se dalo hrat, je potreba do addons doplnit:
- zeleznicni depo, mosty a tunely. To nam zatim ve zdrojacich chybi.

Quote from: TommPa9 on December 23, 2015, 01:20:45 PM
nemám to nahrát do svn přes svůj profil? (přístup k hlavnímu stromu pod simutrans)

Super, ja sice mam pristup ke kodu na SVN, ale netusil jsem jak se dostanu k tomuhle....

TommPa9

No k tomu mám přístup asi jen já? Nicméně ono je to vyrovnaný, já se nedostanu ke zdrojům :D

jk271

Quote from: Vladki on December 23, 2015, 02:34:44 PM
Nevim jestli jsi dal do addons i jine veci nez vozidla, ale aby se dalo hrat, je potreba do addons doplnit:
- zeleznicni depo, mosty a tunely. To nam zatim ve zdrojacich chybi.
Do addons jsem dal jen vozidla + depa. Víc nic. Snad se podaří získat zdrojáky od více věcí.
Quote from: TommPa9 on December 23, 2015, 03:10:44 PM
No k tomu mám přístup asi jen já? Nicméně ono je to vyrovnaný, já se nedostanu ke zdrojům :D
Zdroje se dají prohlížet v prohlížeči:
http://sourceforge.net/p/simutrans/code/HEAD/tree/pak128.CS/
nebo stáhnout (je potřeba svn klient)
svn checkout svn://svn.code.sf.net/p/simutrans/code/pak128.CS pak128.CS
i bez přihlašovacích údajů.

TommPa9

Já to myslel jinak :) Doufám, že jsme si rozuměli. Já Vladkiho pochopil tak, že on nemá práva cokoliv nahrát pod simutransový strom k herním souborům a já zase nemám právo nahrávat do repozitáře (ne že bych je chtěl)

David

Nemohl by někdo znalý napsat návod, jak si z svn stáhnout a zkompilovat pak128.CS?  :)

Vladki

Na linuxu takto: O dva prispevky vys je uveden prikaz: svn co http...
Tim si stahnes veskere zdrojaky. Pak staci prikaz make. Je potreba mit stazene makeobj nekde v ceste pro spusritelne soubory (/usr/local/bin).

Pro windows by to mohlo fungovat taky, ale nevim kde vzit windows verzi make. Misto toho jde pouzit pakmak.bat, ale nevim jak presne funguje.

jk271

Na Windows doporučuju stáhnou cygwin https://cygwin.com/install.html a do cygwinu nainstalovat potřebné balíčky (pro svn a [gnu]make). Práce s svn přes cygwin je pohodlnější než z windowsího příkazového řádku; kompilaci s makeobj jsem v cygwinu nezkoušel.

Nevím, nakolik (ne)jsou .bat skripty udržované.

David

Dočkáme se zase někdy brzy nějaké nightly verze CS paku?  ;D


TommPa9

#11
Večer na tom zapracuju ☺ Hodím to na sf a pak se pochlubím cizím peřím v international sekci :D

EDIT: tak jsem byl čilejší :D

PAK128.CS

David

Tak jsem si po hodně dlouhé době zahrál, stáhl pak CS, nastavil a začal v roce 1945. Škoda jen, že jsem v železničním depu v této době nenašel žádné osobní vagony a nemohl postavit el. dráty nad koleje. Ale jinak super.  :)

David

Nešel by odstranit z citycar ten žlutý americký autobus? Vždycky, když ho vidím, tak šílím  ;D

Vladki

Quote from: David on March 10, 2017, 11:01:32 PM
Tak jsem si po hodně dlouhé době zahrál, stáhl pak CS, nastavil a začal v roce 1945. Škoda jen, že jsem v železničním depu v této době nenašel žádné osobní vagony a nemohl postavit el. dráty nad koleje. Ale jinak super.  :)
Co se tyka elektrifikace - elektrizace soustavou 3kV= u nas zacala az v 50. letech - oficialni otevreni prvniho useku 1955 - a k tomuto datu je k dispozici i elektrifakace ve hre.
Ano, Bechynka byla elektrifikovana uz v roce 1903, prazsky uzel 1928, ale k tomu by to chtelo alternativni elektrifikaci s nizsi max. rychosti. Nejradeji bych mel oddelenou elektrifikaci pro ruzne systemy AC/DC - k pouziti v simutrans-extended, ale zatim to nebudu hrotit a posouvam intro na 1903. Pridavam do dat souboru komentare k intro_year pro jednotlive trakce.

Ale i tak v paku je jen jedina ceska lokomotiva pro starsi obdobi (E 424.0) - jezdila v prazskem uzlu, a pak na Lipenske i Bechynske draze. Dale tam jsou 3 rakouske elektricke lokomotivy. Prvni bobina (E 499.0) je ve hre od roku 1953.
Osobni vagony pro rok 1945 bohuzel nemame. Nejstarsi motorak je od 1949, pokud nepocitam minimotorak M120 (1927-1938). Celkove jsou v SVN hlavne motoraky a elektricke jednotky. Musim prozkoumat jestli v te neprebrane hromade od Lubaka neco neni a pridat to.

Quote from: David on March 29, 2017, 02:42:53 PM
Nešel by odstranit z citycar ten žlutý americký autobus? Vždycky, když ho vidím, tak šílím  ;D
Sel, ono tam toho asi bude vic - je to prevzaty z pak128, plus je tam i neco specificky nase. Chtelo by to probrat, zkontrolovat jestli je na kazdy rok aspon jeden citycar... Ja se v autech moc nevyznam tak nedokazu rict co u nas nikdy nejezdilo a co je jeste prijatelna navsteva z okolnich zemi. Jestli chces mrkni sem: https://sourceforge.net/p/simutrans/code/HEAD/tree/pak128.CS/citycars/ a zkus rict co vyhazet.

David

Tak mě nevadí, když mi tam budou jezdit auta, co u nás nejezdila. Jen ten autobus mě bil do očí. Ale jinak jsem si ty auta prohlídl a jen bych změnil toto:
odstranil - mhz_old_car_2.png, mhz_old_car_3.png,  school_bus_0.png, police_bike_0.png
změnil - ms_1932_dodge_green.png a ms_1932_dodge_yellow.png - rok zastarání z 1990 na 1950

Vladki

dodge jsem dal az do roku 1960, protoze kolem roku 1950 ma retire hodne jinych aut, a novy se objevuji az kolem 1960.
u school_bus a police jsem dal distribution_weight=0, tak uz by se nemely objevovat.

Vedel bys upresnit intro/retire pro:


Liaz/Liaz_Dakar.dat:# instro_year ?
Liaz/Liaz_Dakar.dat:intro_year=2007
Liaz/Liaz_Dakar.dat:# retire_year ?
Liaz/Liaz_Dakar.dat:retire_year=2017
Skoda/Skoda_30.dat:intro_year=1946
Skoda/Skoda_30.dat:# retire_year ?
Skoda/Skoda_30.dat:retire_year=1951
Skoda/Skoda_706_rtk_bobr.dat:# intro_year=??
Skoda/Skoda_706_rtk_bobr.dat:intro_year=1958
Skoda/Skoda_706_rtk_bobr.dat:# retire_year=??
Skoda/Skoda_706_rtk_bobr.dat:retire_year=1985


Jabych bobra dal minimalne do 1989, a Skoda_30 mi pripada nejak kratce. Retire_year je kdy se prestanou objevovat novy kusy - takze maly presah tam bude, ale zivotnost citycars neni velka.

David

Tak to bych nevěděl  :)
Ale měl bych ještě pár věcí. Pustil jsem si hru od roku 1830 a sledoval, jaká vozidla a vybavení jsou od kterého roku dostupná.
Silnice - Mít jeden typ silnice je jaksi nedostačující, VTPsim před pár měsíci vydal silnice pro venkov, ty by se mohly do paku přidat  :)
Silniční zastávky také dostupné od 1900. Nastavil bych je na rok 1908.
U úzkokolejky chybí koleje.
Železnice - Depo je dostupné kolem roku 1880, koleje o něco později. Já bych to nastavil na rok 1839.
Tramvajové zastávky dostupné od 1900, ten první typ bych nastavil na 1869.
Elektrické tramvaje - poupravil bych roky zastarání, první el. tram. bych dal až do roku 1910, ringhoffer do 1940. Tady si ale nejsem jist, jestli v té době ještě ty typy jezdily nebo ne.

Vladki

Quote from: David on April 14, 2017, 01:18:11 PM
Tak to bych nevěděl  :)
Skoda.

Quote
Ale měl bych ještě pár věcí. Pustil jsem si hru od roku 1830 a sledoval, jaká vozidla a vybavení jsou od kterého roku dostupná.
Diky za test. Osobne bych taky byl velmi rad kdyby byl pak128.CS hratelny uz od zacatku 19. stol (1827 - konesprezka z Budejovic do Lince). Bozhuzel, zatim je to spis tak na 2. pol 20. stoleti... Starsi doby nejsou uplne dobre pokryte.

Quote
Silnice - Mít jeden typ silnice je jaksi nedostačující, VTPsim před pár měsíci vydal silnice pro venkov, ty by se mohly do paku přidat  :)
Vim o nich, uz jsme je chtel pridat driv, ale nekde jsem zasantrocil dat+png, ted jsem je znova pohledal a nasel na google drive. Pridavam si je na TODO list. I kdyz si vzpominam, ze tam bylo par drobdnych grafickych chyb. Prozkoumam.

Quote
Silniční zastávky také dostupné od 1900. Nastavil bych je na rok 1908.
Proc zrovna 1908 ?
1900 je defaultni hodnota, pokud se neuvede nic jineho. Bohuzel na starsi obdobi nemame vhodnou zastavku (pro konske povozy a dostavniky), takze z duvodu hratelnosti jsem to nejspis u nejake zastavky zakomentoval. A spis bych mel aspon jednu posunout az na 1800.

Quote
U úzkokolejky chybí koleje.
Vim. Stare uzkokolejove koleje nebyly pouzitelne pro half-height. Nedavno mi Lubak poslal opravene, ale jenom zkompilovany pak. Pro pridani do repozitare potrebuji dat+png - Lubaku, prosim posli.

Quote
Železnice - Depo je dostupné kolem roku 1880, koleje o něco později. Já bych to nastavil na rok 1839.
Ja bych sel az na 1827 (Budejovicka konka). Doufal jsem, ze jak se VTPSim rozjel s depy pro tram a bus, tak ze bude pokracovat i s vlaky, ale nestalo se. Takze tu mame starsi kousek od Lubaka, ale jen jeden - typicky pro oddobi pary...

Quote
Tramvajové zastávky dostupné od 1900, ten první typ bych nastavil na 1869.
Jo souhlas. Jen prosim uvadej u svych navrhu i duvod. Jako: 1839 - trat Viden - Brno, 1869 - konska tramvaj v Brne, a tak.

Quote
Elektrické tramvaje - poupravil bych roky zastarání, první el. tram. bych dal až do roku 1910, ringhoffer do 1940. Tady si ale nejsem jist, jestli v té době ještě ty typy jezdily nebo ne.
Pokud se nepletu, tak byla nejaka nepsana domluva, ze u silnicnich vozidel se dostupnost nastavuje podle ukonceni vyroby, a u kolejovych podle vyrazeni z pravidelneho provozu (protoze vyroba byla obvykle jednorazova vetsi serie - max. par let, a pak pauza, podle toho jak zeleznice objednavaly). Takze pokud vis konkretni datum vyrazeni tech tramvaji z provozu - nejlepe nejaky odkaz, tak to rad zmenim. To, ze treba pro nejake obdobi zadna tramvaj nebude, nevadi. Vzdycky muzes koupit zastaraly typ.


Vladki

Poupravil jsem silnice od VTPsima. Opravil sem par grafickych chyb
- nebyl rozdil mezi vystinovanim mirneho a strmeho svahu
- zatacka ze severu na zapad precuhovala do sousednich policek
- po setmeni se na silnici objevily svitici body
- snih na krajnici nebyl na svazich spravne vystinovan - byl svetlejsi nez okolni, tak jsem proste zimni obrazek zakomentoval.
Je tam jeste vic problemu ale to mozna nekdy priste:
- silnice nenavazuje spravne na lomu svahu - je to videt hlavne na stredove care a krajnici
- prerusovana stredova cara by vypadala lip kdyby ty useky byly vzdy ze sudeho poctu pixlu
- na svazich kde je svetlejsi cesta by to chtelo i svetlejsi krajnici, ta uz je ted dost malo vyrazna.
Kdyby se v tom chtel nekdo vrtat dal, tak zde je upravena verze:
http://server.exp.simutrans.com/pak128.CS/cesty/
Jinak to tak behem tydne soupnu do SVN repozitare.

Vladki

Jsou tu velikonoce, tak po dlouhe dobe nova verze. Necekejte zazraky, spis jen drobne dosolichavacky.

http://list.extended.simutrans.org/~vladki/pak128.CS.zip

Vladki

Rok se s rokem sesel, tak vydavam novy build pak128.CS.

no neni to nightly ale yearly, ale taky to neni plnohodnotny release. Je tam spousta veci nedodelanych, o nekterych vim o nekterych ne.
Takze uzivejte zkousejte a reportujte chyby. Kdyz uvidim ze to lidi hrajou tak mi to treba zvedne motivaci se v tom hrabat vic.

verze pro standard: http://list.extended.simutrans.org/pak128.CS.zip
verze pro extrended: http://list.extended.simutrans.org/pak128.CS-Ex.zip


Lubak91

Bohužel nevím kde je chyba, ale nějak nemůžu rozjet ani nightly, ani verzi 121. Po spuštění se mi zobrazí toto:
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Vladki

Ani napodruhe? Mozna se to snazi nacist hru kde jsou nezname addony

Lubak91

Zkoušel jsem spoustu věcí, ale nic nejde. Je to něco se soubory hry, ale nevím co to vlastně chce.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Vladki

Zkusils stahnout full package? Pripadne smazat settings.xml a temp-load.sve

Lubak91

Stáhl jsem full, ale tyhle soubory jsem tam nenašel.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Vladki

To je v poradku. Ty se vyvtvari samy. Muze v nich byt nejaky binec ze starsich verzi na kterym to pada. Proto pokud je mas, tak smazat.

Lubak91

Tak to si asi nightly nezahraju, kdybych aspoň věděl, co to po mě chce :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Vladki

podle te chybove hlasky <i8> a jsou XML tagy a jediny soubor kde by mohly byt je settings.xml nebo nejaky save. Pokud si settings.xml smazal tak uz zbyva jen nejaky save - takze hledej *.sve a vsechny uklid z cesty.
Jinak by pak asi melo jit nacist i v stable, ale nezkousel sem to. Ja si prubezne kompiluju aktualni ze zdrojaku.

Lubak91

Když jsem přesunul .exe soubor nightly do starších verze simutrans a dal k tomu pak, tak to funguje. Kdo ví, co tam překáželo.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!