News:

Simutrans Forum Archive
A complete record of the old Simutrans Forum.

Prosím o radu - verze simutrans

Started by Fotobary, October 13, 2016, 03:06:54 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Fotobary

Dobrý den,

měl bych jednu otázku. Stáhl jsem si po delší době simutrans. Pak 128, 120.1.3 a zaznamenal jsem pár změn. Jde mi hlavně o typy a cenu vlaků. Například zmizela má oblíbená RVg 2C0 "Kristýna", nebo můj oblíbený "Býk", stejně tak se hooodně zvýšila cena lokomotiv. Má otázka tedy zní (protože si to už nepamatuji), v jaké verzi se vyskytují lokomotivy "býk" a "kristýna"? :) Moc děkuji za odpověď a omlouvám se za obtěžování s touto, pro někoho jistě jednoduchou, otázkou :)

PS: Stáhl jsem si i pak 64 a tam jsem je také nenašel

Vladki

Lokomotivy jsou definovane v paku. Takze co bylo v pak128 rozhodne nebude i v pak64. Bohuzel nevim kdy doslo k preceneni loko ani kdy zmizela kristyna. Jedine co mne napada je, ze hodne davno byly z pak128 odstraneny objekty ke kterym nebyly zdrojaky (dat)

Fotobary

Děkuji za odpověď.

Ale ještě jsem přišel na další problém... Aniž bych cokoliv měnil v nastavení, tak mi vždy koleje stojí to, co tam absolutně není psáno. Např. trať nízké kvality, max km/h 65, má stát 30, ale stojí 150. U tratě s dřevěnými pražci, která má stát 150 tak stojí 270, trať s betonovými pražci stojí 570 ačkoliv má stát 300... nevím jak je to možné, nevím jestli jsem jediný blbec komu se to děje ale štve mě to. Díky tomu jsem hned v mínusu, i když stavím nejlevnější koleje, protože cena 30 a 150, to je přeci jen trochu rozdíl.

TommPa9

Ahoj, pokud ta delší doba je hodně dlouhá. (jak dlouho jsem vlastně na foru?) tak mohla řada věcí zmizet při přechodu na open source. K tomu došlo souběžně s přidáním mých trolejbusů do paku 128. Takže třeba před 6-7 roky. Tím pádem si nejsem úplně jistý, jestli se někde ještě dají tyhle staré verze dohledat. (Ano promluvil moderátor českého subfora v aktivní záloze, stejně tady nikdo nediskutuje - v kostce někde to asi bude ale kde ví jen nejvyšší a já to nejsem )

zdenekold

Tak mě to nedalo a zkusil jsem to. Pokud máš poslední CS PAK 128, tak co se u kolejí píše, to platí. Takže těch 30,- je opravdu 30,-, proto těžko říct, kde je chyba.

Jinak jeden OT: taky by mě zajímalo, kolik lidí se tomu momentálně věnuje. Sám za sebe musím říct, že nedávno jsem komplet smazal Simutrans, včetně různých addonů a teď jsem to pracně hledal na netu, protožesi myslím, že Simutrans je srdcovka a kdo se s ním jednou sblížil, tak se k němu bude vracet. A to jsem skoro stařec.

Lubak91

Já bych se klidně zeptal, ať se přihlásí všichni, co se (ještě) chtějí věnovat vytváření addonů a cs paku. Zatím se to tu plácá v režimu blízkém klinické smrti...
Já sám strávil u simutransu tak 5% hraním a 95% zlobení se tvorbou addonů a to nepřeháním. Bohužel poslední dobou, cca rok zpět mám jisté povinnosti a méně času a nálady do tvorby...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Vladki

Ja si posledni dobou hraju s experimentalem a zkousim nejake jeho ficurky zakomponovat do pak.cs, ale namam moc casu ani na hrani ani na tvorbu.

TommPa9

No moc nás už není. Já sice pořád mám svůj osobní archiv ale dlouho jsem do něj nic nepřidal protože není vhodná nálada a příležitost něco namalovat. Sim má na práci taky jiné věci a naposledy jsme byli v kontaktu někdy v průběhu léta kdy se mě ptal na jisté velikonoční video... A pokud tvoří tak se to týká spíš rekonstrukce domu. Prostě a jednoduše staří mazáci mají jiné starosti a mladá krev není. No schválně. Kdy se tady naposledy objevil někdo nový a šikovný?

Vladki

Ja doufam ze se najdou. P4T skiller by mohl necim prekvapit

Lubak91

Kdo se tu objevil, ten ještě rychleji zmizel :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

No právě! Přijde mi jako by jsme byli hrad se zakletou princeznou, kde musíte vydržet přes noc ale utečete z něj už po setmění...

PaT

#11
Quote from: Vladki on October 21, 2016, 08:44:32 PM
Ja doufam ze se najdou. P4T skiller by mohl necim prekvapit
Zachvíľu prekvapím :D do 7. Novembra sa to pokúsim dať už hotové na fórum.