News:

Simutrans Chat Room
Where cool people of Simutrans can meet up.

Odlišení staveb dle architektury

Started by Lubak91, May 06, 2017, 05:26:00 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Lubak91

Zkoušel jsem v poslední době zabrousit do vod staveb, až jsem se dostal k lidové architektuře. Proto mě napadlo, jestli by nešlo tuto architekturu v simutransu od sebe nějak odlišovat, aby nedocházelo k situacím, kdy budou vedle sebe stát domy dejme tomu z Chodska, Podkrkonoší a třeba Spiše. Tedy že by tvořily určité oblasti v rámci měst či map, kde by se nějak extrémně nemísily.
Vím, že v simutransu existuje několik možností jak určit lokalizaci stavby, ale ty k tomu nejsou příliš vhodné. Vím, že jde vybrat nadmořská výška, blízkost vody, město či krajina, typ krajiny, dle počtu obyvatel a dokonce jdou domy umístit do bloků.
Takže by mě zajímalo, zda již třeba verze extended neobsahuje něco podobného.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Vladki

Jde to. Funkce se menuje clusters. Domky ze stejného clusteru maji vyšší pravděpodobnost byt vedle sebe.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk


Lubak91

Díky :thumbsup:  A je to v základní verzi, či jen v extended?
A použití je clusters=1-x a seznam je někde v simuconf, nebo jak to konkrétně funguje?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Vladki

Podrobny popis zde: http://forum.simutrans.com/index.php?topic=12042.0

Melo by to fungovat v obou verzich. Pouziti je:
clusters=x,y,...
clusters=0 je default - dum neni v zadnem.
jeden dum muze byt ve vice clustrech, celkovy pocet clustru je 32 (tedy x=1-32).
Vnitrne to funguje jako 32 bitova mapa, kazdy bit urcuje clenstvi v prislusnem clustru.
Seznam je potreba jen informativni pro ostatni grafiky aby vedeli co kam patri.
Hra pracuje jen s cislem, nikde se to nezobrazuje.
Seznam je zde, pokud budou nove domecky, tak doplnim podle potreby
https://sourceforge.net/p/simutrans/code/HEAD/tree/pak128.CS/cityhouses/clusters.txt


Lubak91

Super, ještě jednou děkuji.
A mimochodem, jde už tedy dělat městské domy o jiných rozměrech než 1x1 a radnice 4x4?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Vladki

Mestske domy jsou porad 1x1, radnice muze byt pokud vim 1x1 nebo 2x2. Vetsi radnici jsem nevidel, ale nevylucuji ze muze byt.

Lubak91

U té radnice jsem se přepsal, myslel jsem 2x2. Takže je tam nějaké omezení, proč by nemohla být kupříkladu 2x1?
Já si vzpomněl na tohle téma, ale nevěděl jsem, jestli to funguje ve hře.
http://forum.simutrans.com/index.php?topic=12429.0
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Vladki

To co popisuje v ty diskusi bylo implementovano jako atrakce a nasazeno jako public player.

Radnice 2x1 - nevím jestli funguje. Zkus. Důležité je, že pokud se upgraduje na větší, tak se musí hledat nové místo. A obvykle se přemístí. A protože na radnici jezdí hodně lidí tak ti to může zamíchat sítí MHD.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk


Lubak91

Aha, tak to je škoda, jistě by to našlo využití.
Jestli by to znamenalo, že se bude stěhovat radnice po městě, tak to asi nemá význam.

Mimochodem, nezkoušel někdo dělat domy z 3D pohledu google maps?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Quote from: Lubak91 on May 10, 2017, 07:57:51 AM
Mimochodem, nezkoušel někdo dělat domy z 3D pohledu google maps?

Cau, ja si s tim zkousel hral, ale vzdal jsem to. U malych objektu byla pakarna doladit nasviceni, u velkych zase byly viditelne deformace. Pouzitelny by to mohlo byt pro rotacni objekty, kde si to clovek muze otocit a nasnimat ze spravne strany, aby stin sedel...  ale i tady jsou deformace, ktery jsem nedokazal napravit: https://goo.gl/maps/xdTLLyAhcD42