News:

Simutrans Chat Room
Where cool people of Simutrans can meet up.

CZ Pak-Kdo se hlásí dobrovolně?

Started by TommPa9, March 21, 2009, 10:44:01 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TommPa9

Zdravím všechny tvorby schopné čtenáře CZ sekce fóra. Kdo z Vás by byl schopný přidat ruku k dílu při tvorbě CZ paku?

potrebujeme lidi, kteří by zvládli:

-tvorbu budov /městských budov, továren, památek, staničních budov, dep, vozoven, garáží....
-tvorbu nákladních vagonů
-tvorbu automobilů
-tvorbu lodí
-tvorbu letadel
-tvorbu tramvají

a mnoho dalšího, na co jsem si nevzpomněl. Takže orientačně dobrovolníci krok v před!

BudapestTRansport

Quote from: TommPa9 on March 21, 2009, 10:44:01 AM
Zdravím všechny tvorby schopné čtenáře CZ sekce fóra. Kdo z Vás by byl schopný přidat ruku k dílu při tvorbě CZ paku?

potrebujeme lidi, kteří by zvládli:

-tvorbu budov /městských budov, továren, památek, staničních budov, dep, vozoven, garáží....
-tvorbu nákladních vagonů
-tvorbu automobilů
-tvorbu lodí
-tvorbu letadel
-tvorbu tramvají

a mnoho dalšího, na co jsem si nevzpomněl. Takže orientačně dobrovolníci krok v před!
may I ask this in English?

TommPa9

OK translate for you:
Who can draw this kind of objects?

BudapestTRansport

not me only would interest what you wrote because I do not can in Czech

VS

Do podzimu bez šance na nějaké trvalé "výkony". Naučil jsem se být velmi opatrný pokud jde o závazky...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

mě spíš jde o nějakou "inventuru" toho kdo by byl co schopnej spatlat dohromady. Samozřejmě ostřílený matadoři jsou z jistýho úhlu pohledu lepší než úplný nováčci, protože ruku na srdce, kdo z nováčků by si troufnul na traktor zetor? (už vidím jak se z hloubky objeví někdo, kdo jako první práci vysekne tak parádní zetor že mi padne brada a sebevědomí :D )

Tomas

Quote from: VS on March 21, 2009, 11:03:56 AMNaučil jsem se být velmi opatrný pokud jde o závazky...
Nepořádáš na tohle téma nějaké školení?

Jinak ne že bych si nějak moc věřil, ale mám za to že bych byl schopný něco málo vytvořit. Ovšem jak už jsem psal jinde; není čas  :-\

VS

Kódovat dokážu cokoliv, kreslit asi jenom vozidla.

Quote from: Tomas on March 21, 2009, 12:09:07 PM
Nepořádáš na tohle téma nějaké školení?
Kdepak, na to se musí přijít indivuiduálně, stylem spálené prsty...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

tak u mě je specializace celkem jasná:

náklaďáky které se mi líbí a občas nějaká ta lokomotiva (i když teď dělám hlavně lokomotivy)

Lodovico


VS

Vzhledem k vývoji asi ano... pochopitelně nějaké šílené ale produktivní iniciativy nikdo zastavovat nebude :D

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Kdyby se objevil nějaký aktivista, který by se pustil do pak64, rozhodně mu to nebudeme zakazovat. Potíž je v tom (aspoň u mě) že mu asi moc neporadím, protože pak64 je pro mě španělská vesnice. Jinak základní rady pro tvorbu budou asi stejný:

Kreslení:
kresli pixel vedle pixelu tak dlouho, dokud to nebude vypadat tak jak chceš

kódování:
najdi si na wiki příkazy, udělej si univerzální .dat a pak jen obměňuj to, co je jinak

pakování:
stáhni si makeobj nebo pakhelper a zapakuj si to...

víc nevím na víc se mě neptejte :D

Václav

Myslím, že bych mohl zkusit zase nějaký experiment. Ale určitě nebudu pokračovat v práci na té dvojdílné lokomotivě, ačkoli z ní vyjdu při kreslení toho vlaku, protože mám jistý nápad.

A taky bych se mohl pokusit o nějaké nákladní vagony, ale určitě nebudou podle žádného vzoru - ikdyž některé by mohly připomínat ty skutečně existující.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Quote from: VaclavMacurek on March 24, 2009, 11:08:41 AM
Myslím, že bych mohl zkusit zase nějaký experiment. Ale určitě nebudu pokračovat v práci na té dvojdílné lokomotivě, ačkoli z ní vyjdu při kreslení toho vlaku, protože mám jistý nápad.

A taky bych se mohl pokusit o nějaké nákladní vagony, ale určitě nebudou podle žádného vzoru - ikdyž některé by mohly připomínat ty skutečně existující.

Ony by ani skutečné nákladní vagony nebyly od věci... zatím co se železnice týká máme jenom hromadu osobních vagonů, motoráků, pár lokomotiv a to je vše! nehledě na to, že by nebylo od věci to trochu rozhoupat.

Vždyť je nás tolik a v současné době máme i poměrně dost slušných návodů "jak na to" takže už jenom stačí aby se někdo rozhoupal a řek si: hergot dyk ten TommPa9 je takovej břídil! Jak to může takhle moc babrat! To bych zvládnul mnohem líp! Zapnul by si malování nebo cokoliv jinýho a zkusil si něco namalovat! Povedlo by se -> vystavil by to sem na forum, hromadně bysme mu zatleskali a mohlo by nás být o jednoho víc!  Nepovedlo by se -> stejně by to vystavil, řekli bysme na poprvý to není špatný uprav tuto a tamto a stejně by nás mohlo být víc :D

Kam se poděly ty zlatý český ručičky?! Šup pro ně do zastaváren nebo kam jste je zašantročili :D

Tomas

Quote from: TommPa9 on April 05, 2009, 10:22:34 PMKam se poděly ty zlatý český ručičky?! Šup pro ně do zastaváren nebo kam jste je zašantročili :D

Ony jsou pořád. Ale drží se typicky českého: jeden maká a deset přihlíží...

Václav

Quote from: TommPa9 on April 05, 2009, 10:22:34 PM
Ony by ani skutečné nákladní vagony nebyly od věci...

Mám vyhlídnutý vagon na uhlí, který v okolí vidím téměř stále - a myslím, že je snad i součástí pak64 a v několika (ale nehratelných variantách) je i součástí speciálního balíku evropských nákladních vagonů pro pak128. Nejsem si jist, jestli nebyl náhodou jednu dobu i součástí oficiální sestavy pak128. Nehratelné jsou především proto, že mají naprosto nulové náklady a tak moc podvádět nechci. Nehledě na to, že jsou jen hodně omezenou dobu na začátku. Ten snad by mohl být alespoň trochu podle originálu. Za ostatní neručím.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

myslíš takovej ten rezavej (možná hnědej) výsypnej vagon? ty by nemusely být marný...

Václav

#17
Ano, přesně tento:


Ještě ale nevím, jakou barvu mu dát. Horní okraj by mohl být v hráčově barvě, ale zbytek bude asi hnědý (nejspíš světle hnědá z letní varianty tratě pro rychlost 160 km/h).

Jediný vagon, na který si opravdu (alespoň zatím) netroufám, je vagon na auta. Na ostatní zboží (kromě již zmíněných nerostných sypkých látek) bych nápady měl.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

No, u me je to jednoduchy. Ja sem chtel mit s cim hrat, takze jsem mel zajem na postaveni hlavne v soucasnosti pouzivanych vozidel CD / CSD. Nehraju podle casove osy, takze jsem zatim nemusel resit ani mezivalecnou minulost, ani budoucnost.

Dokud jsem nemel aspon zakladni flotilu soucasnych vagonu, tvoril jsem jeden za druhym a v ramci hry jsem je jen testoval. Jakmile ale mam s cim hrat, tak cim dal tim vic testuju a min tvorim :-)

Navic je tu este jeden faktor. Pokud bych tvoril od minulosti po soucasnost a soubezne hral podle casove osy, mel bych pomerne velkou motivaci tvorby novych vozidel, abych mel s cim hrat. Takze bych si chvilku "testoval" a ve chvili, kdy nebudu mit s cim jezdit, budu zase chvili tvorit a tak dokola.

Takhle jedu spis podle nalady a momentalniho rozpolozeni... a protoze to prokladam i cistokrevnym hranim, interval zverejneni vytvoru se ponekud prodluzuje :-)

Takze bych dokonce i chapal to, ze diky moji tvorbe se do toho nepusti nekdo jinej, protoze to co chce, ma uz hotovy :-D

TommPa9

Takže v podstatě demoralizuješ další tvůrce :D

Já to měl u trolejbusů tak, že jsem si udělal současné 14 tr, 15 tr, 21 tr a 24 tr jenže protože hraju s osou tak mě štvalo čekat na to až budu moct konečně tyhle trolejbusy použít... takže jsem zabrousil na google a už jsem jel... aha 1tr nevypadá marně tak jí zkusíme... a proč ne i 2 tr... ta 3 tr taky není špatná atd... postupem času mě začal štvát můj "škodováckej" monopol na trolejbusy a zkusil jsem jiné výrobce... Tatra, Praga a Solaris... a v jistým okamžiku jsem zjistil že už v čechách žádné jiné trolejbusy nejsou... lehce jsem si poplakal a už jsem koukal co bych si vzal na mušku dál :D

Sim

Vono je prave problem zacinat s necim, co jsem sam nikdy nazivo nevidel. Pokud jako prvni zacnu delat regionovu, ke ktere je spousta fotek v novinach i na webu a navic dneska uz neni krajske mesto, kde by na nadrazi nebyla k videni, je dost prace usnadneno jak pri vlastni tvorbe, tak i pri hodnoceni hotoveho dilka ostatnimi - pokud vim, nekdo treba psal, ze se mu zda strecha u prvni vyvojove varianty moc krabicova, takze jsem ji v dalsi verzi udelal jinak.

Pokud bych ale chtel zacit rekneme modryma sipama, musel bych si jednak hodne vymejslet, ale zaroven by hodnoceni ostatnich zahrnovalo spis libivost vozidla ve hre nez jeho modelovou vernost.

Takze predpokladam, ze zacinat s necim, co je mozne dnes poznat pouze podle fotek, neni uplne optimalni. Mnohem vhodnejsi je zkusit neco, co duverne zna spousta lidi a muze svoji kritikou (at uz pozitivni ci negativni) pomoct dotahnout do realne vypadajiciho vysledku.

TommPa9

Poznat pouze podle fotek... proč se mi vybavil "věžák"?

Sim

TommPa9 > presne na ten jsem narazel. Muzem se dohadovat, ze se nam zda maly nebo ze barva je nejak jinak ladena nez na fotce, ale to je tak vsecko. Mnohem lepe se hodnoti neco, co mas moznost si prohlidnout nazivo a ne jen z fotky usuzovat, kolikrat je vezak kratsi nez kvatro a podle toho pocitat, jestli je v meritku.

TommPa9

.... a na stejnej problém narážím já u parních lokomotiv :D z jejich dobových fotek se zdají všechny černé, ale v momentě kdy se hlouběji ponořím do jejich zkoumání, zjistím že...

- není černá ale tmavě modrá
- je černá ale tendr je v jiné barvě
- má speciálně lakované detaily
- vypadá úplně jinak, než jak jí mám nakreslenou :D (tenhle případ mám nejradší :D)

A co pak? Přebarvovat, překreslovat, trhat si vlasy vzteky popřípadě "hlodat" si nehty v hrůze, kdo na ten či onen problém přijde a rozhodne se mě veřejně zlinčovat :D

Sim

Spis jde o to pripustit si, ze to co delam, nemusi byt finalni verze. Preci jen se clovek porad uci a ja treba pri ruznych detailnich zmenach jiz hotovych veci dodelavam ruzne upravy v grafice na zaklade novych poznatku. Konkretne se treba jedna o nasviceni narazniku a podvozku na vagonech v ruznych pohledech - zezacatku jsem to nerozlisoval, pozdeji uz jsem pro kazdy pohled resil odstin podle spravneho nasviceni. Neni to na prvni pohled patrna zmena, ale pusobi takovy vagon prirozeneji.

Zrovna tak verim, ze az se naucim delat objekty na strese, ze doplnim na vagony vetraky a mrizky tam kam patri, zatim na to zvysoka kaslu, protoze na to nemam nervy :-D

TommPa9

Ony mají vagony ještě na střechách nějaké detaily? Právě jsem lehce v šoku... já myslel že vagon má tu svojí střechu jenom čistě kulatou z rovnýho nebo vlnitýho plechu a tím to hasne... O větrácích, mřížkách nebo co tam ještě všechno je jsem nikdy neslyšel a nikdy jsem je neviděl... :D

Sim

Nazorny priklad: Motorak rady 851 s pripojnym vozem 050/Bmx ... oboji je soucasti mnou posledniho zverejneneho .pak souboru. Kdyz se na fotku podivas v plnym rozliseni, uvidis na nezvykle ciste strese dva detaily:
1) nad nastupnimi dvermi (u motoraku predni, u pripojneho vozu zadni) jsou na sikme casti strechy vetraci mrizky
2) zhruba ve tretine prostoru pro pasazery jsou u obou vozu umisteny na strese vetraci "camprdliky"
... no a na tyhle detaily jsem se zatim vybodnul. Naopak sem se nevybod na vetraci mrizky nad motorem u 851 a na ocouzeni okolo komina, ktere na tehle fotce nejak chybi


TommPa9

Vidím vidím... to bych asi taky nekreslil i když zhruba tuším jak na to...

Sim

Tak ja vim taky jak na to, ale je docela pakarna to udelat tak, aby to spravne odpovidalo stejnemu mistu na strese ve vsech pohledech... takze zatim odlozeno :-)

VS

Quote from: Sim on April 08, 2009, 03:08:56 PM
Spis jde o to pripustit si, ze to co delam, nemusi byt finalni verze. Preci jen se clovek porad uci a ja treba pri ruznych detailnich zmenach jiz hotovych veci dodelavam ruzne upravy v grafice na zaklade novych poznatku.
100% souhlas. Kolikátá verze mojí tatrovky je poslední? Myslím že touhle dobou už pátá ;) Otrava je vracet se k velkým objemům věcí s tím, že je toho špatně dost a musí se to všechno spravit. Asi je nejlepší umět udělat za minulostí čáru, když už se něco nedá, případně nebát se začít znova.

Věžák - už ani nepřipomínejte ;D jaký byl vlastně verdikt? Vím že jste kolem toho chodili jako kolem horké kaše, aspoň barvu vím že musím dát novou, ale myslím že nikdo mi nakonec neřekl jestli byl moc malý nebo jen tak středně.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

verdikt byl tuším: dobrá velikost, dobrý tvar špatná barva :D

Sim

VS > verdikt nad vezakem bude ode me zodpovedne vydany az pote, co se v ramci moji tvorby dostanu do jeho obdobi. Vsechny moje vyplody se snazim delat navzajem v meritku, v tuhle chvili mam pripraveny vagony rady Btx (takzvany kratky balmy) ale vydavat je budu az spolu s motorakem rady 820. Pak uz je na rade jen 830 a tim budou vsechny velky povalecny motoraky hotovy, takze pocitam ze prijdou na radu hurvinky ... no a ty uz jsou velmi blizke vezaku, jak tvarem, tak velikosti. Takze se da predpokladat, ze v tu chvili konecne bude s cim srovnavat :-)

VS

Tím lépe, aspoň budu mít čas na jiné věci :)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

No ono to s tím naším pakem nebude tak horký... nejsou lidi přátelé :D Takže můžeš klidně ten "věžák" odložit na odstavnou kolej... já taky teď místo kreslení parních lokomotiv nebo Tatry 138 čtu Nietzeho...

Sim

No, vono asi takhle. Jde o to, co je cilem. Pro me jednoznacne snaha vytvorit pokud mozno kompletni sortiment CZ / SK pozemni dopravy od nevidim az do ted. Jenze soucasti paku je i spousta dalsich komponent - treba me neprestava udivovat rozmanitost budov. Bez nich by to nebylo ono... no a nedovedu si predstavit, jak dlouho by trvalo treba triclenemu tymu lidi vytvorit cca 50 ruznych budov z typicky ceskeho prostredi... rok? dva? Nedovedu to posoudit, ale zadna sranda to neni.

Takze ja se smiril s myslenkou pouzivat origo pak kvuli rozmanitosti budov a objektu a na provoz pouzivat prakticky vyhradne CZ vozidla. Ale nastava tu komplikace, v origo paku jich je uz par zastoupenych a to casto pro lepsi hratelnost nejak pozmenenych, tedy nakonec ta zakladni sada v depu akorat prekazi. V tomhle smyslu je to zrejme dotaz na VS - da se nekde sehnat prakticky kompletni origo pak, ale rozkouskovanej na jednotlivy komponenty nebo celky?

Mozna naivni predstava, ale doved bych si predstavit pouzivat treba origo dopravni cesty (+ CZ doplnky), budovy, prumysl, ale vozidla origo paku nepouzivat a misto nich dosadit ty nase dodelany cesky... je to realne?