News:

Simutrans Tools
Know our tools that can help you to create add-ons, install and customize Simutrans.

CZ Pak-Kdo se hlásí dobrovolně?

Started by TommPa9, March 21, 2009, 10:44:01 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Václav

Quote from: TommPa9 on January 08, 2010, 11:36:20 PM
b) zatím to neřešit, pro nějaké demo si půjčit logo z originální paku jen tam přimalovat vlajku a radši se věnovat něčemu důležitějšímu,(vozový park, budovy a tak dále, prostě užitečné věci použitelné přímo ve hře.)

Nerad, ale souhlasím. Pak128.Britain měl až do nedávna jen to výchozí logo - dokonce i bez poznámky toho, že jde o jinou grafickou sestavu. A pak128.German nemá ani to.

Takže tady jsou dvě další vývojové verze mého zpracování toho loga (s změněným textem) a další pokračování vývoje loga již potichu. No, možná jsem měl být zticha právě v těchto chvílích a logo představit teprve po dokončení.


Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

romik

Quote from: romik on January 08, 2010, 08:20:49 PM
No já jsem taky něco "vytvořil" ..., dávám k posouzení
Po připomínkách jsem se dokopal k verzi 2 ...

Lubak91

No jelikož nyní nemám přístup k počítači tak nemohu tvořit... Ale navrhl bych když jste na ty vlajky, jestli není lepší vzít malý státní znak Československa před rokem 1960 a pod něj v trikolóře napsat Cs pak128, nebo ještě jednodušeji, vzít lícní stranu 20 koruny se Sv. Václavem, a kolem něj napsat místo 20 korun pak128 a československo v různých jazykových formách...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

Quote from: Lubak91 on January 09, 2010, 02:48:23 PM
No jelikož nyní nemám přístup k počítači tak nemohu tvořit... Ale navrhl bych když jste na ty vlajky, jestli není lepší vzít malý státní znak Československa před rokem 1960 a pod něj v trikolóře napsat Cs pak128, nebo ještě jednodušeji, vzít lícní stranu 20 koruny se Sv. Václavem, a kolem něj napsat místo 20 korun pak128 a československo v různých jazykových formách...

1.: který to je?
2.: je mi líto, ale obávám se, že by ta vlajka na tom textu zanikla (ale asi by záleželo na použitém písmu) - a dát prostě jen tři pruhy (modrý, červený a bílý) mi nepřipradá jako nejlepší nápad - přeci jen států, které rovněž mají na vlajce tyto tři barvy, je docela hodně (jen v Evropě jich je nejjméně osm - devět, když budu brát i Rusko, jehož větší část je v Asii).
3.: Svatý Václav - tak ten se (alespoň pokud je mi známo) na Slovensku se nechytil
4.: myslíš asi v různých jazycích - je-li mi známo, kromě výchozí angličtiny, jsou další úplné překlady asi jen v němčině, španělštině, francouzštině a také portugalštině. Ale tolik jazyků prostě do loga použít nemůžeš, protože by se do něj ten text nevešel - při zachování čitelnosti

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

#109
Myslím ještě lva s korunou a křížem na prsou, komunisti mu při těch velkých změnách v 60 roce korunku sebrali a na prsa dali nějaké plaménky SNP. Ohledně trikolóry, jsou to víceméně slovanské barvy, a tuším že jsme je použili jako první. A k tomu Vencovi, tak místo něj dáme TGM... A k těm "československům", nechtělo se mi použít ,,v jazycích" a až teď vidím že to dává jiný smysl... Myslel jsem v češtině, němčině a angličtině, žabožroutština by se tam už nevešla a na jiné jazyky jsem ani nepomyslel...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

romik

#110
Nemohla by tam být taky třeba jenom mapa, například http://www.chocen-litomysl.cz/zeleznicni-trate-republiky-ceskoslovenske-1948.html , doplněná o text a státní vlajky.. I když tam pak v těch letech trochu habruje slovenská
Zase si myslím, že na tom malé obrázku by nebyl vidět ten text ■ Další info na stránkách http://www.chocen-litomysl.cz/

PS: Koukám že zase snížili velikost příloh na 100 KB  :o

Václav

Romik: ta třetí verze loga je ještě horší než ty první dvě. Nauč se raději kreslit budovy nebo dopravní prostředky a pak se vrať. Mapa železnic je sice chvályhodná, ale naprosto nepoužitelná.

Mé výtvory možná také nestojí za moc, ale chybami se učím a od neúspěchu s logem pro hru (naštěstí zrušeno, dáno k ledu atd.), jehož tvorba však byla podpořena předchozím úspěchem s logem pro SNFOS, se snažím o co největší jednoduchost.

U zdrojových souborů objektů od Gauthiera lze najít nejčastěji toto logo:


ale existují i další dvě o chlup novější verze


Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

abec3

VM>je nejaký rozdiel medzi 1. a 2. verziou okrem veľkosti?

Václav

Jestli je nějaký rozdíl mezi prvním a druhým obrázkem kromě velikosti? Tvar orámování lilie. Všechny viditelné rohy jsou u prvního obrázku zakulacené - asi nejvíce je to vidět na hrotech středního listu.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

ouzi212

má li někdo zájem mohl bych něco zkusit namalovat(spíše nějaké budovy např:Olomoucké hlavní nádraží určitě by slušelo našemu cz paku mít realné nádražní budovy :D) jestli máte zájem přidám se a rád  ;D ;D ;D ;D ;D ;D
á vysoký jálovéc,
á vysoký jáko já

Sk Velká Bystřice a Simutrans navždy v srdci.

Václav

hlavní nádraží v Olomouci jsem neviděl, ale jeho předělávka pro Simutrans by mohla být zajímavá

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

ouzi212

Takže to znamená co?
Máte zájem o mou pomoc nebo co?Rád ho zkusím.
http://img3.rajce.idnes.cz/d3/1/1019/1019233_36092a5433a660af1b4c98079a8201e7/images/P7070135.JPG
takhle nějak to vypadá.Vypadá složitě ale jediný předpoklad je asi znát půdorys pak by neměl byt problém ho nakreslit ;D :D ;) 8)
á vysoký jálovéc,
á vysoký jáko já

Sk Velká Bystřice a Simutrans navždy v srdci.

ouzi212

jo a na téhle stránce se dá najít hezká inspirace http://www.zelfoto.sk/. ;D :D ;) 8)
á vysoký jálovéc,
á vysoký jáko já

Sk Velká Bystřice a Simutrans navždy v srdci.

TommPa9

Já bych to překládal asi takhle:
pokud chceš pomoct vítej do týmu. (teda napřed asi ukaž jak jsi něco namaloval, my ti k tomu řeknem co je dobře, co blbě a dál se uvidí)
kdyžtak si projeď nějaká vlákna ve "Tvorbě" abys viděl, co dělali blbě ostatní a zkus se z toho poučit abysme si nepřipadali jako blbci, že neustále opakujeme "nedělej černý rámeček kolem budov, nejsi v paku96comic" a tak dále...

ouzi212

Samozřejmě že si nejdřív něco projedu s kreslením problém nemám nějaké budovy na papír už mám.
á vysoký jálovéc,
á vysoký jáko já

Sk Velká Bystřice a Simutrans navždy v srdci.

richard.palach

#120
Nějaké budovy mám taky.
Centrum + panelák + obchodní dům,
ale ještě musím dodělat detaily ( komíny, atp. )

Co na tom mám ještě zlepšit?

Lubak91

Ty jseš Šumperák? :D Chtělo by to lepší texturu střechy, můžeš je uzmout z některých staveb ze základního paku. (http://simutrans.svn.sourceforge.net/)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

U paneláku se mi zdá, že ty spáry mezi panely jsou příliš tmavé.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Víťas

Zdravím Vás!
Tak bych se s Vámi chtěl podělit o svůj první výtvor...kritizujte,stěžujte si ale hlavně mi napište co je špatně popř. co je upravit.Dík  ;)
Jedná se o lokomotivu řady T 211.0(700) předzívanou skokan,prasátko či jak jinak kdo chce.
Snad ji aspoň trochu připomíná  ;D

Lubak91

#124
Udělal bych v .dat drobné úpravy
obj=vehicle
name=T 211.0 tady máš mezeru, místní subforum to rádo vytýká, jelikož prý poté nejdou dělat překlady (jako by to bylo potřeba ;)
copyright=Vytas
waytype=track
engine_type=diesel
freight=None u lokomotivy nepotřebné
payload=0 to samé
speed=40
power=118 výkon se v literatuře uvadí mezi 121 a 122kW
gear=136
weight=22
cost=2000000
runningcost=060 zbytečná nula před hodnotou
intro_year=1955
intro_month=1 není potřeba, i bez této hodnoty se objeví první měsíc
retire_year=1985
retire_month=1 to samé
smoke=Diesel doporučil bych kouř diesel_small
sound=train-horn-diesel-0.wav nebude fungovat, musíš tam dát hodnoutu co je v souboru sound ve složce sound v pak128: sound[3]=train-horn-diesel-0.wav, tedy 3
emptyimage[w]=skokan.0.0
emptyimage[nw]=skokan.0.1
emptyimage[n]=skokan.0.2
emptyimage[ne]=skokan.0.3
emptyimage[e]=skokan.0.4
emptyimage[se]=skokan.0.5
emptyimage[sODSTRAŇ]=skokan.0.6
emptyimage[sw]=skokan.0.7

A chybí ti parametr lenght=4, bez něj bude mít délku 8.

Edit: Koukám, že už jsi .dat předělal od toho který jsi tu prezentoval. Jinak převod 4,22:1 je opravdu moc, mě vytýkali i 3:1 u prdítka které mělo problémy odtáhnout samo sebe :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Ano, taky si myslím že u lokomotiv jsou překlady zbytečnost. přece jenom mít u řady 363 napsáno Ace by asi vypadalo blbě nebo by mě zajímalo jak by se překládaly výrazy jako kafemlejnek... na druhou stranu by třeba Die Deutsche vypadalo docela zajímavě u 555ky :D
na skokana se podívám důkladněji až ho budu mít ve hře ale v tématu nejde vytvořit pak vypadal slibně.
kde se k čertu berete nováčci :D a jak to že umíte malovat líp než já :D

Jinak Lubák má pravdu s tím parametrem lenght=4 ale jak se zdá ty jsi to už do finálního datu zahrnul protože to funguje skvěle...
skokan se mi líbí a možná bych malinko poupravil barvy. přijde mi moc jednolitý. v malování to vypadalo malinko jinak ale ve hře jsou přechody a hrany nevýrazné. skoro jako by byl natřen jednou barvou. (jedním odstínem) a bez stínování. jinak ke stránce modelářské nemám nic.

richard.palach

Ty spáry zesvětlím...
Ještě tady mám pár budov...
A těm střechám ještě upravím ty textury.
Omlouvám se, že budu odepisovat v delších intervalech, já totiž doma nemám internet.

TommPa9

Nezapomínej že u budov s rozměry jinými než 1x1 2x2 3x3 no prostě s jiným než čtvrcovým půdorysem musíš udělat 2 rotace. a nebo je rozšířit na čtverec (u těch obchodů třeba přimalováním parku před nebo ramp za...

richard.palach

Zatím kreslím jen 1x1 budovy, a paneláky budou mít vždy 2 rotace.
Ještě jsem se chtěl zeptat, pod jakým názvem to pak mám zapakovat a jestli si mám ke svým budovým vymyslet nějaký komentář ( zprávy ve hře typu: Nájemníkům v tomto domě se zde dobře žije... )

TommPa9

Jo já to jen chtěl upřesnit (nevšiml jsem si velikosti obrázku a u obchoďáku jsem automaticky předpokládal že je 2x1) U těch komentářů se zastavím později ale k názvům nevím... já bych to zapakoval asi jako "panelaky_1.pak" nebo tak nějak podobně podle toho, co balík budov obsahuje. Prostě bych je nevydával zvlášť, jeden barák ve zvláštním paku, ale vydal bych je podle typů budov v jednom balíku a kdyby se přidávaly další tak bych je buď přidal to toho původního a nebo bych udělal balík "panelaky_2.pak" aby bylo vidět že jsou nové a něco jim předchází.
Komentáře se dělají přes překladové soubory takže jsou vlastně jakoby "navíc" a záleží jen na tobě jestli je chceš dělat... kdyžtak se zeptej Sima, ten je na psaní překladů odborník ;)

Víťas

Přesně tak jsem si to představoval!!díky za slova chvály a také za užitečné rady a poznámky ;) daťák jsem přepsal,v png jsem zesvětlil světle modrou a ztmavil tmavě modrou a už vypadá lépe  ;)
teď ho vystavím do české "download" sekce a budu přemýšlet,co vytvořit dále  :)

Václav

Quote from: richard.palach on July 11, 2011, 01:10:30 PM
Zatím kreslím jen 1x1 budovy, a paneláky budou mít vždy 2 rotace.

Ještě jsem se chtěl zeptat, pod jakým názvem to pak mám zapakovat a jestli si mám ke svým budovým vymyslet nějaký komentář ( zprávy ve hře typu: Nájemníkům v tomto domě se zde dobře žije... )
Obytné domy, kancelářské budovy a také továrny, které jsou jako městské budovy (které nejsou jako průmysl) však mohou mít 1, 2, 4 nebo 8 rotací. Jakým způsobem se jednotlivé rotace použijí je možné si prohlédnout v tomto příspěvku v téma Dat files for res, com and ind buildings.

Je možné klidně použít výchozí název - který je zadán v name. Pokud se používá PakHelper, pak stačí nezadat název vytvořeného souboru. Komentář se přidá tak, že se vytvoří překladový soubor, kde budou dva řádky pro každou budovu - v prvním bude herní název budovy (tzn. opis položky name) a v druhém nějaký text.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

richard.palach

#132
Zkusil jsem upravit střechu na jednom z těch domů. Už je to lepší?
U paneláku jsem zesvětlil spáry ( ikdyž si nejsem jist, zda je to již dobré ), a dokreslil jsem druhý pohled.

Václav

Jo, to už je o mnoho lepší. Navrhuji ty spáry takhle už nechat - jen ty větrací otvory na vrchu bych zesvětlil - asi tak na něco mezi tou bílou z rámů oken a šedivou panelů.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

richard.palach

Ahoj :) Nemám teď moc času, ale práce na budovách pomalu postupuje vpřed :) Do půlky prázdnin hodlám konečně dodělat ty paneláky :) Zde je malá ochutnávka :) Ten poslední ještě není úplně dokonalý... Jaký máte názor na tyto výtvory?

Lubak91

Richard Palach: Není to špatné, možná by bylo přišlo vhod přidělat nějaké blbosti jako jsou antény, hromosvody, satelity nebo unavení důchodci ;D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

VS

Asi by stálo za to zauvažovat nad stínováním okenních rámů, takhle působí velmi ploše...

Co se týká drobností, bude to záležet na době - pokud jde o samotné budovy, nadčasové jsou například kytky na oknech a sušící se prádlo. Kolem mohou být dětská hřiště, sušáky na prádlo, kotelny...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

richard.palach

Kytky na oknech a prádlo, to by mě nenapadlo :D Antény jsou samozřejmé :) Kotelna bude samostatně :) Můžete mi prosím napsat, jestli je správně stínování? Mně se zdá, že by střecha a levá strana mohly být ještě světlejší...

Sim

Zkousel jsem si prohlidnout to stinovani, neco mi tam nesedelo, ale furt sem nevedel co. Teprv kdyz jsem si to nakreslil tak, jak bych to asi delal ja, mi to trklo: na nasvicene strane jsou vnitrni steny lodzie stinovany spravne - tedy nasvicena stena (zabradli balkonu a stena pod okny) je svetla, kdezto zastinena bocni stena loznice je tmavsi.

Na zastinene strane panelaku je to ale spatne - protoze svetlo jde "zleva zespoda", mela by byt stena pod oknem a zabradli tmavsi, nez bocni stena lodzie.

Na prilozenem obrazku jsem si to v malovani zkousel nakreslit bez textur, s paletou vychazejici z jedne ze zakladnich barev v malovani ve W95.

Takze tolik ke stinovani ... a pak mam druhou pripominku. Velikost.
Ja vim, ze s jidlem roste chut, ale preci jen pak 128 by mel zustat rozumne velky, aby se to moc nemlatilo. Auta mame velky, vlaky mensi, letadla hodne zmenseny a lode jeste vic, aby se nam do tech par policek vesly. A aby to moc nemlatilo do oci, je vhodny ty dalsi veci udrzovat v rozumnych velikostech tak, aby to nevypadalo, jako ze si z okna toho panelaku nekdo pousti ve vedle tekoucim potucku model lodicky ;-)

Pro srovnani jsem tam plesknul jeden z nejvetsich osobnich vagonu, ktere je mozne v evrope potkat - ma pres sestadvacet metru na delku, rekneme tri metry na sirku a pokud to vezmem od koleji po strechu, pohybujeme se nekde kolem peti metru vysky.

Kdyz to srovnam s tim panelakem, bezna velikost jednoho paneloveho pole se pohybuje kolem 3,5 metru, takze leva cast je dlouha kolem 31 metru, prava cast vychazi o dve pole kratsi, rekneme na 24 metru. Hloubka domu je kolem 14ti metru v silnejsi (leve) casti a okolo 12ti metru v zuzene casti nad pruchodem.

No a kdyz si ty vagony postavim na strechu, vychazi na simutransovy model vozu v meritku cca 1:2,2 ... coz je, pro predstavu, jeste vetsi rozdil, nez kdyz si do kolejiste velikosti N (1:160) postavite domecek v H0 (1:87)  ???

Proto bych mel celkove doporuceni to nejak zmensit. Vim, je mi jasne - cim to bude mensi, tim tezsi je delat detaily a vyhrat si s tim, ale pokud bych mel v tomhle meritku kreslit vagony (coz v podstate neni problem to nakreslit), nevesly by se na jednu kosticku.

Do kouta jsem pak jeste vlozil zatim asi nejvetsi objekt ve hre - jedna se o pres 400 metru dlouhy tanker, ktery tedy vedle toho panelaku figuruje jako model v meritku cca 1:15ti  :o



BeatlJoe

#139
 Z vlastní zkušenosti a podle inter. fóra jsem si odvodil míry:
                         - 128 x 128 px  ~  20m
                         -  6 px  ~  1m
                         - 1 patro u domu ~ 14px


Tyto míry jsou orientační. U svých budov je ale dodržuji a myslím, že mi to vychází i k vozidlům ve hře. Sestrojil jsem si i takové měřítko (viz příloha).


K znaku CZpak-u bych navrhoval vlajku v pozadí a vpředu dvě vozidla, lokomotivu a nákladní vůz (něco ve stylu Pak128.britain) Ale znak bych nepoužíval, logo by mělo být jednoduché a vystihující.