News:

Simutrans.com Portal
Our Simutrans site. You can find everything about Simutrans from here.

CZ Pak-Kdo se hlásí dobrovolně?

Started by TommPa9, March 21, 2009, 10:44:01 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sim

BeatlJoe > tech 6 pixelu myslis v ISO, nebo v celnim pohledu?

BeatlJoe

V ISO. Čelní pohled je maličko vetší. Dalo by se to spočítat, ale to vedro mi zatavilo mozek ;D

Sim

Hmm, tak to pak je jasny, proc se mi to zda vic nez 2x vetsi ... bo to je 3x vetsi ;-) V iso to u vlaku vychazi na nejakych 30-35 metru na policko, coz je hypoteticka velikost sablony 16, tedy delka 64 pixelu ... takze dva pixely na metr. V celnim tri.

TommPa9

u vlaků je to vzhledem k současnému platnému pozicování opravdu jen teoretická velikost (délka 16) největší testovaná délka šablony je alespoň u mě 15 a objevují se u ní problémy(např přesahující nárazníky) Tolik k hypotetické velikosti vozidla na políčko ;)

Sim

Ta teoreticka sablona 16 znamena, ze by vozidlo bylo presne na delku jednoho policka. A presne jak pise Tomm, nejdelsi zeleznicni vozidlo, ktere se da nakreslit tak, ze nic nepresahuje "vedle" je na sablonu 14. A protoze na tuhle sablonu jsou kresleny nemecky jidelni a barovy vozy, vlastne pri sebemensim pokusu o zvetseni meritka vlaku narazime na technicka omezeni hry.

BeatlJoe

No tak sem si trochu hrál a tady je výsledek



Ještě nápis a hotovo. Jen nevím jestli napsat CZ - SK 128 Pak a nebo Czech - Slovakia 128 Pak.

TommPa9

Tomuhle říkám logo! Jednoduché, zapamatovatelní, identifikovatelné!
A co ten název nepřekládat a nezkracovat? Ukážeme světu zač je toho háček :D

Sim

Myslis ve stylu "Cˇesko-Slovenska´ sada vozidel do pocˇi´tacˇove´ hry Simutrans" ? :-)))


Sim

no, vo hacku si psal, ja jich tam napsal vic a pridal i carek

TommPa9

No a pak je tu možnost dát tam jen nápis Pak128 a dál se s tím nemazat...

BeatlJoe

Já bych to udělal taky tak. Pak 128. A bylo by to. Rozhodneme demokraticky a nebo jako vždy:-))

TommPa9

Necháme to demokraticky :D (Vždycky jsem chtěl zkusit udělat anketu :D)

BeatlJoe

#153


Podřizuji se (zatím) většině.

P.S.: Teď jsem si všiml, se je to flekatý :-[ Předělám to zítra. Jdu spát.

Václav

#154
Quote from: Sim on June 18, 2012, 06:07:26 PM

Do kouta jsem pak jeste vlozil zatim asi nejvetsi objekt ve hre - jedna se o pres 400 metru dlouhy tanker, ktery tedy vedle toho panelaku figuruje jako model v meritku cca 1:15ti  :o



Docela by mne zajímalo, kde se dá stáhnout ten tanker.

Pokud vím, tak Zeno vytvořil pouze jednu superloď - kontejnerovou Emma Maersk (a že ta loď má potíž s pozicí v některých orientacích - a z toho důvodu jsem upustil od jejího používání).

A tohle ani jako Zenova práce nevypadá. Ta loď má jen dvě chybičky - zbytečně tmavá paluba a také můstek potřebuje dokončit. Takovéto obří lodi mají můstky vysoce vztyčené nad palubu - a hlavně s okny. Ale jinak se mi líbí.



BeatlJoe:

An_dz (na moji prosbu) již jedno logo pro Pak128.CS vytvořil - částečně ve stylu ostatních


a to již před delší dobou

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Ten tanker se jmenuje Batillus a zhruba před 4 roky ho udělal Zeno. Najdeš ho tady: ODKAZ

Co se týče loga. Víc se mi líbí to "naše" ale nedělá mi problém udělat anketu...

TommPa9

Nejdřív bych se chtěl (asi i sám sobě) omluvit za double-post.

Připsaní popisů vozidel jsem narazil na drobný problém. Pustil jsem si hru od roku 1914 tedy do let, kdy začínala 1. světová válka a Česko-Slovenský pak by byl součástí C a K paku. Teď k tomu problému, na který jsem narazil a týká se zatím tuším 5 parních lokomotiv a 2 tendrů. Otázkou je, jestli mají být tyto lokomotivy a tendry značeny pod hlavičkou kkStB nebo historicky nepřesně pod hlavičkou ČSD? Jaký je váš názor?

greenling

CZ Byl jsem všechna vozidla v České republice a na Slovensku nebezpečí .

DE Ich würde alle Fahrzeuge die in Tschechien und Slowakei gefahren sind nehmen.
Opening hours 20:00 - 23:00
(In Night from friday on saturday and saturday on sunday it possibly that i be keep longer in Forum.)
I am The Assistant from Pakfilearcheologist!
Working on a big Problem!

TommPa9

Quote from: greenling on July 18, 2012, 04:11:12 PM
CZ Byl jsem všechna vozidla v České republice a na Slovensku nebezpečí .

DE Ich würde alle Fahrzeuge die in Tschechien und Slowakei gefahren sind nehmen.


Ja aber ich möchte wissen wie kann  ichFahrzeugen aus Österreich-Hungarn zeiten nennen. Zum beispiel kkStB 97 -> ČSD 310.0

Ano ale já chci vědět, jak mám pojmenovat vozidla z časů Rakousko-Uherska. Například kkStB 97 -> ČSD 310.0

Zum google translate:

gefahren (fahren) -> jezdil, (jezdit)
aber
gefährlich -> nebezpečí

David

I když ČSD vznikly až o 4 roky později, tak bych to nechal. Takže ČSD.   :)

greenling

CZ Byl jsem jako vozidla mu dát jméno : ČSD 310.0 ex kkStB 97

De Ich würde die Fahrzeuge so einen Namen geben: ČSD 310.0 ex kkStB 97
Opening hours 20:00 - 23:00
(In Night from friday on saturday and saturday on sunday it possibly that i be keep longer in Forum.)
I am The Assistant from Pakfilearcheologist!
Working on a big Problem!

TommPa9

Mě jde v zásadě o to, že nejde o 4 roky. Jde o lokomotivy postavené v roce 1878, 1888, 1901, 1902, 1913 a 1914 takže to není až tak krátká doba. Nicméně přehlednější to asi bude s označením ČSD. (i pro mě protože nebudu muset značení kkStB dohledávat)

Greenlingovo řešení se mi líbí!

Lubak91

No, moje 310.0 je jednoduše do října 1918 lokomotivou K.K.St.B. řady 97 a od listopadu (tedy vzniku ČSD) lokomotivou ČSD řady 310.0. I když s označováním podle kryšpínova schématu se začalo až někdy v počátku 20. let. Poněvadž by to taky mohla být v letech 1878-1914 řada 97 K.K.St.B., v letech 1914-1918 řada IIIb 175 K.K.St.B., 1918-1925 ČSD 97, 1925-1938 310.0 ČSD, 1938-1945 DR 98.70 a BMB/ČMD 310.0, 1945-... ČSD 310.0...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Ok nebudem to komplikovat necháme ČSD :D

paulo francis PF20

hello! these buildings are available for download? :D
PF FRANCIS

TommPa9

Who knows... I can't find the original source of this building... I'm sorry.