News:

Simutrans Sites
Know our official sites. Find tools and resources for Simutrans.

CZ Pak-Kdo se hlásí dobrovolně?

Started by TommPa9, March 21, 2009, 10:44:01 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TommPa9

Fajn letadla lítat nebudou, lodě u nás stejně v podstatě nejsou (snad jen parníky na přehradách nebo po Praze...)

Sim

Ono asi takhle ... letadla ... pokud to budem resit z hlediska nasi zeme, tak samozrejme letiste mame, ale z dopravniho hlediska mame pouzitelne prakticky jen jedno jedine. Vnitrostatni linky vidim jako solidni raritu, v podstate pro beznyho cloveka jeste vzacnejsi, nez je jizda parnim vlakem nebo lanovkou na Petrin. Takze ne ze by se nehodilo, kdyby nekdo umel kreslit letadla a take se tomu venoval, ale presne jak pise Vlada, zas tak horky to neni, aspon co se CZ paku tyka.

No a s lodema je to podobny. Jednak mame prakticky jen vyletni nebo to na splavnym useku rek, coz je minimum, zaroven ve hre pusobi tak trosku "blbe" diky absolutne jinymu meritku (coz je ale bohuzel jasne dane a nejde s tim nic delat). Vicemene stejnym nedostatkem ale trpi i letadla.

Takze pokud to vezmu sam za sebe, kdyz bysme vytvorili nejakej soubor dopravnich prostredku pro pozemni dopravu (tedy silnicni a kolejovou), budu jednoznacne spokojenej. Pokud se nam to rozsiri o lode nebo letadla, tim lip, ale bez toho to taky neni spatny.

Pokud bych resil koordinaci, tak musim priznat, ze o tech vlacich toho taky zas tolik nevim. Z hlediska prumernyho cloveka ale asi mam preci jen nastudovano vic nez je bezny, takze radit a kybicovat klidne muzu :-D

A co se tyka koordinace silnicnich vozidel, diky omezenym moznostem spojovani se spousta nedostatku schova, takze ma smysl asi resit spis striktni rozdeleni vozidel na realnem zaklade (tedy jak skutecne vyrobenych, tak potencialne vyrobitelnych v budoucnu) od vozidel ciste fiktivnich.... i kdyz pro hru by to urcite bylo zpestreni, asi bych se preci jen branil zarazeni treba tatrovky na uhli s tykadlama z trolejbusu do Tomasovo trolejbusove sady :-D

Václav

#72
1. Aby stanice takového typu jako je na fotce nevypadala blbě, tak by musela mít délku jen tří polí = dva okrajové díly a mezi nimi jeden středový. Délku stanice však nejde vynutit. Potom je nutné délce takové stanice přizpůsobit délku vlaku, aby se vešel celý.

2. O něco užší nástupiště je možné udělat - prostě na straně, kde nejsou koleje bude nástupiště o něco zúženo a místo tělesa nástupiště bude tráva, která se bude svažovat na výchozí úroveň

3. tohle >>na cele by byl napis tak, aby u solo tvoril samostatny a u nastupist proti sobe tvoril jeden dlouhy nerozdeleny napis<< si nějak nedokážu představit - ono to totiž nejspíš není možné - to by se totiž musely udělat alespoň tři objekty - jeden půlený - který by byl určen, aby zůstal sám a potom dva klasické, které by patřily k sobě. Podobně jsem uvažoval, že bych udělal výtahy a schody, ale to by způsobilo více problémů než užitku.

4. oddalování tělesa nástupiště od trati - okrasná zbytečnost

5. Pokud jde o nástupiště vesnického typu, ta by musela být udělána jako oboustranná - jednak proto, že vesnická nádraží mají obvykle nástupiště z obou stran kolejí - a jinak by ani nešly udělat ty přechody přes koleje
a. raději si nepředstavuji, jak by vypadalo nástupiště vesnického typu, které by mělo mít takových přechodů více (to znamená více než po jednom na každém konci)

6. Pokud jde o to, že "zadní" nástupiště mají u středových dílů pruhování asi o polovinu užší, tak k tomu říkám tohle: kreslené je to ale tak, že mají být úplně stejně široké. Pokusím se ale na to ještě podívat, jestli to půjde nějakým způsobem opravit.

7. Omlouvám se za chybu v kapacitě - u jedné strany jsem jí snížil na polovinu (160), ale u druhé jsem jí omylem nechal původní (320). Opraveno už je, ale vyjde ven až s další verzí, která by už měla obsahovat ozdoby na nástupištích apod. - včetně toho, že mám v plánu udělat ještě verzi (model) 2000 - s mnohem světlejším povrchem a úzkým světle žlutým pruhem vzdáleným od okraje. Stávající verzi jsem pracovně označil jako 1950 a podle toho jsem už také upravil rok, kdy se objeví ve hře (na 1950).

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

VaclavMacurek > ono se to vesmes dost blbe popisuje ... byl bys ochoten mi poskytnout .dat soubor? Zkusil bych to zakreslit do stavajiciho nastupiste a chci to overit ve hre.

Ota

Ahoj vespolek

Jsem sice u Simutrans nováček, (znám z dřívějška Transport Tycon, TTD apod) ale tato "verze" hry se mi líbí natolik, že jsem ochoten se podílet na vývoji pak128.cz. Jak bylo zmiňováno v některém textu výše, hodila by se funkce "koordinátor". To by se mi mohlo líbit i dařit.

Co mohu dělat:
- sledovat rozsah toho, co je v jednotlivých "specializacích" hotovo a co chybí
- navrhnout názvosloví pak souborů i identifikacích v dat, tak, aby nedocházelo ke konfliktům
- sledovat verze jednotlivých prvků
- mohu založit www stránky na nichž by byly ke stažení sdruženy všechny prvky cs paku - budou na jednom místě a nebudou problémy s opravenými, přepracovanými či jen např. přebarvenými prvky
- po inventuře toho co je k dispozici, by se mohla vytvořit jakási beta verze cs paku s tím, že by byla doplněna ze standardního paku o to co by znemožňovalo či silně omezovalo hratelnost.
- mohu také psát dokumentaci - za začátku určitě pouze formou tipů a triků (včetně "opsáním" již existujících) za účelem dostat je na jedno místo - omezí se tak opakující se dotazy a nutnost zdlouhavého hledání ve článcích fora

Co dělat nebudu
- kreslení objektů, sestavování dat souborů. Mohu však provést jejich "finální" překlad do pak formátu (v této chvíli moc netuším jak, ale neměl by to být problém. Jsem programátor s dlouholetou praxí)

A ještě pár poznámek: lovil jsem cz vláčky, auta, tramvaje jak na techto stránkách, tak i různě jinde
a opravdu je v tom dost zmatek - stejný pak jsem našel na několika místech s různou velikostí souboru, kde vozidla jsou třeb jen jemně upravena či se změnily údaje v dat souboru ... který je ten "pravý"???

Neberte to jako výtku - je to jen konstatování a je to typický jev pro nadšenou amatérskou práci (tím chci říct neplacenou)

Takto bych mohl pomoci, pokud je zájem

TommPa9

Nabídky si velmi vážíme.
Práce koordinátora CZ paku je každopádně založená na komunikování, jednání s tvůrci a snaha získat další. Na tom všechno stojí a padá. Když nebudou informace od tvůrců nemůže dojít k žádné "inventarizaci", ani k vylaďování názvosloví. Stejný problém je se sledování stavu jednotlivých prvků-je docela problém to sledovat protože většinou změna v již hotovém čemkoliv přijde z nenadání. "Ty tendry se mi zdají nějak lehký..."->kontrola->úprava.
Beta verze CZ paku je dobrý nápad ale řekni mi z čeho chceš tu verzi splácat? pokud vím máme jenom několik lokomotiv, vagonů a sem tam nějaké auto nebo autobus. Pak silnice a koleje, tunely, most a zastávky! Víc nic!
A důvod?
Nejsou lidi! Ono nakreslit krabici nakreslit k ní kolečka a nějak jí vybarvit není takovej problém. Bohužel mi to už nejspíš díky tomu množství vozidel co jsem tak nějak spachtil nevěří.
Takže abych to shrnul.
Dva nebo tři lidi se dohodnou i bez koordinátora. Pokud se někde objeví "hnízdo" tvůrců kteří začnou zásobovat množstvím věcí pak už koordinátor bude potřeba. Zatím to bez koordinátora zvládáme. Jenom bych možná zavedl nějaký "výrobní" list který bude veřejný aby náhodou nedocházelo ke vzniku X verzí toho samého jenom proto, že by někdo nevěděl, že ten daný předmět vzniká.

Václav

#76
Nejsem si tím úplně jist, ale možná by šlo udělat tu středovou ceduli i bez dělení do obou částí nástupiště - prostě by byla přetažená jakoby do dalšího (sousedního) dílku, ale nejsem si jist výsledkem.

Změna 14.12. 2009: odkaz na ulozto.cz odstraněn, jelikož jsem zjistil, že si to nikdo nestáhl (ale je zvláštní, že mi nulu hlásí i u maglevu, kde vím tady z fora o tom, že to stahované bylo). Takže jestli chce někdo *.dat soubor, tak si jej musí vytvořit znova - a grafiku stáhnout z graphics.simutrans.com.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

VaclavMacurek > supr, diky, vecer si budu hrat :-)

Václav

Jen tak pro jistotu:
pořadí dílků: základní střed - konec blíž ke spodnímu okraji obrazovky - konec blíž k hornímu okraji obrazovky - solo střed (postaví se na začátku, dokud není postaven další dílek - poté už se postaví koncové díly a následně se mezi ně vkládá základní střed)

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Jak sem psal ve vedlejsim foru, vcera sem si hral se sablonou, takze nastupiste bylo odlozeno, prestoze se na nej tesim. A sablona hotova jeste neni, takze odklad se asi jeste protahne :-(

Václav

Já si nejsem jist, jestli to nebude znít jako velezrada, ale tvorbu letadel bych navrhl nabídnout autorovi jménem Zeno, přestože jeho mateřským jazykem není čeština či slovenština. Jeho letadla vypadají velmi dobře (ostatně mám stažena všechna, která dělal) a jistě by byl ochoten nám je udělat, kdybychom jej slušně požádali.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Proc velezrada ... pokud chci delat do czpaku vagony Alex Arriva, budu taky zradce?

Václav

#82
Pokud se ty vagony pohybují po našem území alespoň v rámci nějakých mezinárodních rychlíků tak ne. Proto jsem u lokomotivy ÖBB 1044 v sousedním téma psal, že u nás nejezdí.

Oprava a doplnění: obávám se, že to tak je, protože potřebuje střídavý proud o napětí 15 kV a frekvenci 16 2⁄3 Hz, který u nás alespoň zatím nikde není - jediný úsek, kde by tento proud snad mohl být, je u krátký úsek mezi Znojmem a hraničním přechodem Ošatov/Retz - alespoň podle mapy za odkazem).

http://www.cd.cz/static/mapy/zelsit/kol_kjr.gif

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Ota

INENTURA CZ PACKU

Jsem ochoten udělat toto:

Soupis všech součástí a umístit jej na webovou stránku. V první fázi postačí jen soupis s označením verze a autora. Soupis by mohl být rozdělen na věci, které jsou hotové, věci v "beta" verzích a věci plánované. Další soupis by mohl být třeba toho co potřebujeme nejnutněji

V dalším kroku by se soupis doplnil o možnost stažení příslušného pak souboru, případně i zdrojů (dle rozhodnutí autora)

Do 8.7 jsem na dovolené. Pokud budete souhlasit a najdete si chvilku času, pošlete takové soupisy přímo na můj mail (ota.ktn zavináč atlas.cz)

Václav

Zeno souhlasí. Vytvoří pro nás zatím alespoň Airbusy. Ne hned, ale vytvoří.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

ČSA používá Airbusy? Já myslel že jenom Boeingy 737-200... no ono je to konec konců jedno-Airbus nebo Boeing hlavně když to bude... je jedno kdy ale že to bude....

Eiffel

Quote from: TommPa9 on July 05, 2009, 08:41:25 AM
ČSA používá Airbusy? Já myslel že jenom Boeingy 737-200... no ono je to konec konců jedno-Airbus nebo Boeing hlavně když to bude... je jedno kdy ale že to bude....

Na stránkách ČSA je níže uvedené info:

České aerolinie provozují 50 moderních letounů:
Na střední a dálkové lety používáme letadla vyrobené evropským koncernem Airbus.
Letadla typu Airbus
2× Airbus 310-304/325
7× Airbus 319-100
8× Airbus 320-200
2× Airbus 321-200

Na středních tratích se jako cestující můžete setkat s letadly amerického výrobce Boeing.
Letadla typu Boeing
9× Boeing 737-400
10× Boeing 737-500

Na kratší vzdálenosti vás přepraví turbovrtulová letadla ATR.
Letadla typu ATR
4× ATR72-202
8× ATR42-320/500

TommPa9

že bych trochu zaspal dobu? ještě že jsem nenapsal že pokud vím používá ČSA iljušiny...

Eiffel

Quote from: TommPa9 on July 05, 2009, 08:55:04 AM
že bych trochu zaspal dobu? ještě že jsem nenapsal že pokud vím používá ČSA iljušiny...

Letadla sovětské výroby přestaly ČSA používat v roce 1988 /v pravidelné letecké dopravě/ a v roce 2000 byla vyřazena úplně. Když jsem se letmo prokousal historií, tak ČSA od svého vzniku v roce 1923 měly ve výbavě tyto letadla:

Aero A-14 1923-?
Ford SAT 1930-?
Il-12, Li-2 1949-?
Avia Il-14 1957-?
Tu 104A 1957-?
Il-18 1960-?
Il-62 1969-?
JAK 40 1974-?
Tu-134A 1971-1997
Tu-154M 1988-1997

Matthi205

This is interesting but I understand only half of it :( ... is translation possible in some way?
The Green Mage of Darkness living in the summer hell and in the country where it snows till May with -21 *C  ;D

VS


My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Má někdo nějaké informace o postupu? doufám že ano. V nejbližší době se pokusím vytvořit nějaký seznam věcí, které máme k dispozici... ale hodila by se mi pomoc... potřebujeme lidi co by byly schopný něco namalovat... cokoliv!

Václav

#92
Zatímco nové logo pro Simutrans jsem nedokončil (tehdy jsem si prostě vzal příliš velké sousto; a ani v foru to už téma není, VS jej celkem nedávno zrušil na mojí prosbu), začal jsem tvořit logo pro CZ Pak (Pak128.CS?).

Zde je první verze. Ještě příjde přidat lev a dvojitý kříž (jak je na slovenské vlajce).

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

No nic ve zlém, ale mě to připadá jak výřez výsostných znaků z letadla. Akorát místo OK tam je cspak. Mě se líbí logo německého paku (br 119/219, stará Ifa a ICE) To je pěkně udělané.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

#94
Nějaké to vozidlo bych kromě těch dvou již avizovaných znaků přidat mohl, ale až nakonec podle toho, kolik místa zbude. Pokud jde o výsostný znak z letadel, máš pravdu inspiroval jsem se jím - ale líbí se mi to tak více než kdyby tam ta vlajka byla celá.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

VS

Nemusí být všude jenom vozidla... co vidím jako problém je současná pozice+barva texu - tak jak je teď nejde dobře přečíst. Tím že prochází přes bílou i modrou asi bude obtížné najít vhodnou kontrastující barvu...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Sim

Ja se zeptam asi blbe, ale k cemu vsemu ma to logo slouzit?

VS

Tak v první řadě by asi mohlo být jako grafický prvek různě třeba u odkazů na stáhnutí atd...

No a ve hře jsou dvě loga - jedno 256x256 při načítání paků a druhé 64x64 na té úvodní obrazovce jak roluje poděkování.

Kde bude použito, to já pochopitelně nevím :)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Václav

#98
VS: nejsem si jist, co máš přesně na mysli s tou pozicí - ale pokud jde o barvu, vždyť může být text dvojbarevný - třeba s zeleným nebo žlutým okrajem (ale asi by se ten okraj trochu ztrácel proti té modré v případě zelené) a vnitřek může zůstat černý nebo jej mohu zesvětlit do šedivé

Tohle velké u downloadu a po zmenšení na 256*256 na začátku hry
Pro velikost 64*64 musím vymyslet něco jednoduššího (asi s těmi vozidly namísto lva a dvojitého kříže - tak snad bude spokojeno co nejvíce lidí)

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

romik

No já jsem taky něco "vytvořil" ..., dávám k posouzení

Sim

To romikovo se mi libi, jen bych se ty naznaky vlakek pokusil umistit tak, aby nezakryvaly dopravni prostredky, tedy v podstate do druhe uhlopricky.

Logo co delal VaclavMacurek mi prijde ... jak to rict... nebyt tam ten napis, tak netusim, ze to ma se hrou neco spolecneho.

Václav

Romikovo dílo je použitelné - s uvedenými změnami jako obrázek u downloadu - ale

Sim: zřejmě sis nevšiml slov začal jsem tvořit a první verze. To logo není hotové. Navíc je připravováno především pro zobrazení na startu hry a tam by mělo být co nejjednodušší.

Stáhni si pak128.japan. Tam na logu na startu hry dokonce není žádná vlajka a je tam jen Šinkanzen (řada 0) a hora Fudži nad textem Simutrans pak128.japan (což podle mne také s hrou nemá mnoho společného - až na ten text). Logo Pak128.Britain je na tom podobně - parní lokomotiva (by mne zajímalo která) před vlajkou - a pod tím je text Simutrans Transport Simulator Pak128.Britain.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

VS


My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Lubak91

So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Já už to mlčení nevydržím :D

takže: Logo by mělo být schématické a rozpoznatelné. Navíc by mělo charakterizovat výsledný produkt, což se o emblému z letadla nebo Romíkovo logu, na kterém je prakticky vše podstatné zakryto zrovna říct nedá. Tudíž co zbývá?

a) vymyslet něco schematického a zároveň charakteristického, prostě něco, co na první pohled řekne o co jde
b) zatím to neřešit, pro nějaké demo si půjčit logo z originální paku jen tam přimalovat vlajku a radši se věnovat něčemu důležitějšímu,(vozový park, budovy a tak dále, prostě užitečné věci použitelné přímo ve hře.)