News:

SimuTranslator
Make Simutrans speak your language.

Reference - svépomocí?

Started by VS, March 24, 2009, 11:04:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

VS

Ahoj,
tak jsem si teď při příležitosti dalšího překreslení slavné Tatry akolala (pro ty kteří mě neznali jako batole - míchačka :D ) uvědomil, že použitelného materiálu je jako šafránu. Nemáte někdo třeba příležitost vyfotit nějaké vozidlo (tedy nejspíš náklaďák) ze všech stran aby se podle toho dalo kreslit? Kvalitním referenčním materiálem se rozumí: foto jednoho exempláře ze všech stran, plus nějaká informace kam ta úprava časově spadá...

Co by se asi mohlo výhledově hodit (nejen mně) je třeba Praga V3S...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

romik

#1
Quote from: VS on March 24, 2009, 11:04:49 PM
Nemáte někdo třeba příležitost vyfotit nějaké vozidlo (tedy nejspíš náklaďák) ze všech stran aby se podle toho dalo kreslit? Kvalitním referenčním materiálem se rozumí: foto jednoho exempláře ze všech stran,

...sice "plnim podminky dotazu", ale legrace musi byt http://nv.aukro.cz/item560917716_tatra_138_michacka_stary_podvozek.html né ?

VS

Tak to je ovšem opravdu ze všech stran :)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Tomas

Tý jo, V3S; tak tu jsem neviděl už pěkných pár měsíců. Místní SDH se jí zbavilo na podzim, když vyfasovali nového Renaulta. Toho asi vyfotit nechceš?!

BTW: můj provider (zloději od O2) nemají simutrans.com ve svém DNS serveru, takže musím přes telefon :( Nevíte o tom někdo něco?

VS

Přes léto by se mi mohlo povést nějaké ty vraky nahnat, v Beskydech jsem jich pár potkal. Na Baraní prodávali "V3S fekál" za tuším nějakých deset tisíc nebo tak... bylo to na obecní vývěsce.

Doma mám nastavenou DNS ručně, první dva servery "zlodějské" a potom pár záložních ;)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

vím o spoustě V3Sek se skříní (většinou vyřazené kousky naší armády momentálně ve službách sborů dobrovolných hasičů) pak jeřáb V3S ale to jsou relativně neužitečná a dá se říct že i nepoužitelná vozidla... nebo snad budeme v simutransu vozit pasažéry na háku jeřábu? (Tenhle způsob přepravy zdá se mi poněkud nebezpečný a nepravděpodobný)

TommPa9

#6
Mě se něco na Tatře 138 nějak pořád něco nezdálo... má moc dlouhou kabinu a moc vystouplej čumák... jen pro srovnání přikládám současnou simutrans verzi "kachního čumáku", mojí verzi a nákres... Když tak nad tím přemýšlím, nevím jestli vypadají blbě naše úpravy nebo ten nákres :D

PS.: Je zajímavý že když rejpu tak do novinek nebo "klasiky" :D

TommPa9

jinak teď mě napadá, že co se týká mě a čerpání materiálu na tvorbu aut nejčastěji brousím po stránkách s modelářskou tématikou. málokde totiž najdete pohledy na cokoliv ze všech úhlů jako u modelů... naprosto ideální jsou modely 1:100 s krabičkovými podvozky. Poměrně dost čerpatelnýho materiálu je tady v subdoménách

Sim

Ohledne ty veesky, rek bych, ze pomerne dobre pouzitelnej material bude vystrihovanka vojensky verze, ktera kdysi vychazela jako minibox serie (1:100) V ABC ... ja ji mam slepenou, takze muzu nafotit s pravitkem, ale jeste lepsi by zrejme byla neslepena...

TommPa9

Vždycky se něco najde-stačí jen pořádně hledat :D

Tady je Praga V3S hned v několika verzích rozkreslená jako model. Pro jedince s menší představivostí "Jak to asi může být skompletováno?" je dokonce sesazená v bočních pohledech-už jen najít dobrovolníka který jí nakreslí pro nás :D kdysi jsem se o ní pokoušel a dopadlo to prachbídně :( no posuďte sami. Přesný datum vzniku si nepamatuju, ale řadil bych jí ke svým "vrcholným" dílům jako třeba perfektní první a úzasně placatá verze Škody 706 RTO z května loňského roku :D

TommPa9

#10
Lidičky drahý nemáte někdo fotky k Tatře 138/148 s cisternou (potřeboval bych jí pro přepravu mléka a ropy) bohužel se mi nic nepovedlo najít a jediná cisterna kterou jsem našel má červenobílý hasičský nátěr s vodním dělem