News:

Simutrans.com Portal
Our Simutrans site. You can find everything about Simutrans from here.

Nové průmysly

Started by Václav, August 22, 2008, 03:26:53 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Václav

Vladki. ano, to jsou francouzské addony. A docela povedené - hlavně graficky. S zisky z těchto průmyslů moc počítat nelze. Ty jsou jen o trochu vyšší než je "normál". Z hlavy přesnou adresu těch stránek SNFOS neznám a doma nejsem, abych napsal adresu. Ale když se podíváš po foru, tak odkaz někde snad najdeš.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní


Vladki

Tak v ramci procviceni tvorby dat, prace s tilecutterem a studia plzenskych realii jsem dokoncil pak s Techmanii. Na adrese https://uran.webstep.net/~vladki/simutrans/pak64/ najdete nasledujici:

skoda_factory - tovarni hala Skody Plzen, kde se (snad) mimo jine vyrabely i lokomotivy. Ve hre se zde vyrabi auta, ale aby to nebylo stejny jako bezna automobilka tak misto plastu pouzivaji drevena prkna. Tato budova se po rekonstrukci objevi jako Techmania.
skoda_canteen - zavodni jidelna Skody Plzen, podavaji se zde ryby, maso a kolace (mouka+mleko). Tato budova se po rekonstrukci objevi jako planetarium.

Lubak91

No, pak64 není u české scény příliš rozšířen :D

Rád bych ale viděl nějaké důležitější články průmyslu, jako třeba doly, hutě, cukrovary, strojírny,...
Sám bych se do toho rád pustil, ale podkladů mám málo...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!


Lubak91

Asi jsem náročný, ale jedna fotka opravdu nestačí :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Vladki

google jich najde mraky...
Dokonce i masinky ktere tam jezdily na vlecce - dieslova tahlovka V60 (bezna spis v nemecku)

Lubak91

Já bych spíš potřeboval rozměry budov, jejich výšky a tak podobně...
V mém okolí dřív bylo hafo cukrovarů, ale kde ty časy jsou...
Dokonce by se dalo uvažovat o oblíbeném Vláďově tématu, "ementálových" stavbách :D Středem fabriky by šel koridor, do kterého by šly zavést koleje/silnice s elfou a kanály na plavení řepy...

A čirou náhodou jedna V60 jezdila v cukrovaru ve Vrdech, teď je z něj tuším lihovar...

(P.S. S tím jeřábem jsem si spíš nas*al do bot, jak koukám :D )
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Vladki

Zkusim neco vystrachat. To by bylo hezke mit v simutrans Trnavu - cukrovar, figaro, mestskou vez, vodarnu...

Václav

Quote from: Lubak91 on June 02, 2012, 05:17:03 PM
A čirou náhodou jedna V60 jezdila v cukrovaru ve Vrdech, teď je z něj tuším lihovar...
Ano. Vyrábí ethanol pro přidávání do benzínu.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

No, ne tak hrrr :D Nejdřív se musí dokončit úzkokolejky do nějakého rozumného stádia (prakticky jen dodělat tunel, most a zvedací mostek přes řeky/kanály)
Pak je taky třeba dodávat řepu (přemýšlím buď o statku se "satelitními" poli :D nebo o ploše o nějakých rozměrech (3x5 polí?))
Dále taky uhlí a vápenec. Cukrovar právě naráží na tu překážku u elektráren, to, že nemůžou produkovat něco jiného než elektřinu. Cukrovary totiž často elektřinu vyráběly a distribuovaly jí do okolí...
A taky nevím jestli je trnavský ideální volba, raději bych nějaký menší, rodinný ;D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

Nevím jak velký je ten trnavský - ale ten zruinovaný v Ratboři by snad byl lepší. Ten se zdá celkem malý. I v porovnání s (zrušeným) mlýnem v Čerčanech.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Vladki

#222
CZ: Tak trochu pro oziveni - dlouho mi vadilo, ze mlekarna a pekarna nic neprodukuji. Tak jsem si dovolil nakodovat Tommovu samosku, trochu upravit dat soubory pekarny a mlekarny, pridat potrebne zbozi - chleba a mlecne vyrobky. Taky mi vadilo, ze jeden supermarket s prehledem spotrebuje veskerou produkci jednoho az dvou pivovaru, konzervarnen a fabrik na jidlo. Takze jse u samoobsluhy vyrazne snizil spotrebu a velikost skladiste, takze by na jednu pekarnu a mlekarnu melo by cca 10 samoobsluh (a to je porad malo proti skutecnosti). Vysledek je zde.

EN: This is a modified bakery and dairy that produce bread and dairy products. Final consumer is small self-service shop (grocery?). It is really small, so one bakery can feed 10 shops, unlike a supermarket which needs 1-2 breweries and canneries to saturate demand. Thanks to TommPa9 for the graphics of the shop.

Update:
If there are any problems download individual pak files from here: https://uran.webstep.net/~vladki/simutrans/pak128/samoska.unpacked/

TommPa9

Mojí samošku jsi mohl nechat spát... já tu zrovna smolil malý "prior" s tím, že jako továrnu do budoucna udělám velkého bratra s rozlohou 3x3, který bude mít ve druhé rotaci vidět nákladovou rampu.... a samoška měla zůstat jen jako domek do města...

Vladki

Nemohl sem ji nechat spat, protoze ta blbla mlikarna a pekarna zase nedaly spat mne... Ale nebyl sem schopnej si ji nakreslit. Ale bude li neco lespiho misto samosky tak to rad vymenim.

TommPa9

Tady je ten malej prior... na velkým začnu dělat zítra večer...

greenling

Vladki
Ve své továrně AddOn je něco špatně !
Chybí informace, o které vozidly lze přepravovat zboží.
Obrázky z nové továrny jsou také chybí!
Možná by bylo více času na rozmyšlenou není špatná v rozvoji nové továrny.
Opening hours 20:00 - 23:00
(In Night from friday on saturday and saturday on sunday it possibly that i be keep longer in Forum.)
I am The Assistant from Pakfilearcheologist!
Working on a big Problem!

Vladki

CZ: chleba je kusove zbozi, mlecne vyrobky chlazene, takze lze pouzit bezne dostupna vozidla. Popis o jaky druh zbozi se jedna je u vyrabejici tovarny - tedy u mlekarny a pekarny.

EN: bread is piece goods, dairy is cooled goods, so you can use already available vehicles. Description of goods is at the producing factory, so you have to check descriptions of bakery and dairy.

Picture is here: http://forum.simutrans.com/index.php?topic=553.msg98055#msg98055

VTPsim

Podle mě ve hře chybí některé továrny, které spotřebovávali třeba ethanol, Textil atd.
Ethanol by prostě řešil lihovar, Textil zase nějaký obchod
A u Pivovaru zase chybí chmel a k tomu chemlnice  :)
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

Vladki

V pak128 textilni prumysl je - vlna+bavlna => textil => obchodni centrum. Dokonce je tam i jakoze ekologicky etanolovy prumysl: kukurice -> lihovar -> benzinka.   :P Radsi bych videl retez: ovocny (nejlepe svestkovy) sad -> lihovar (palirna) -> obchod
Ale chmelnici k pivovaru by to chtelo.

Vladki

Upravena verze samoobsluhy - pridana dlazba a svitici vyloha.
Ke stazeni zde: https://uran.webstep.net/~vladki/simutrans/pak128/samoska.chain.pak

VS

Pár návrhů: Možná by tomu prospěla trocha rozmanitosti odstínu na stěnách i střeše (nevidím ani náznak textury?) a asi i "díra v podlaze" na viditelnou trávu, takhle je to betonové, asfaltové a dlažebnokostkové peklo. A když už si vymýšlím blbosti, tak klidně i stojan na kola a poštovní schránku, to je nadčasové :D Možná ty plechové lyžiny na vytlačení kočárku / posilování maminek na schodech...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Vladki

#232
Predtim to bylo ciste na trave, a pripadalo mi to zase takove divne... Jako na nedostavenem sidlisti kde se brodis blatem mezi vykopama. Tak sem pod to vrznul dlazbu, at lidi nenanosi blato do obchodu ;)

Modify: zkusil jsem vetsi plochy otextutrovat. Stojan na kola je supr napad, nicmene zatim jsem tam udelal kvetinovy zahon. ;) Je to lepsi?
Modify2: Textury malinko jinak, misto kytek okrasne thuje a najezd pro kocarky.
Modify3: Do tretice vseho dobreho - blizi se zima a snezi.

trimr

Já mam takovou tabulku v exelu ( z mobilu ) s mejma nápadama na průmysly, ale neumim moc dobře kreslit, já to vždy nějako odbydu a chtěl bych aby tohle stálo za to. A sklidil bych kritiku nejmíň na 20 stránek?.

VTPsim

Tak ty nápady hoď do "Jak dál s továrnami v cs.paku". A kritiky se neboj, rádi poradíme a budeme rádi, že máme nového tvořiče. Každý nějak začíná, a továrny nejsou jednoduchá záležitost ;)
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

trimr

Jestli se můžu zeptat kde ten asi příspěvek je?. Jsem začátečník.

trimr

Píšu a najednou mi mobil napsal na shledanou. Já vše co sem píšu píšu z mobilu. Nevíte proč mi nejde stáhnout věci z ulož.to?

trimr

Příspěvek je nalezen. Sláva.

trimr

A co jsou takový to nad profilem ty čterečky?

trimr

BeatlJoe > moc se mi líbí tvoje obrázky.

trimr

trochu to tu oživím a zeptám se: jak to tady s těmito nápady vypadá?