News:

Want to praise Simutrans?
Your feedback is important for us ;D.

Nové průmysly

Started by Václav, August 22, 2008, 03:26:53 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

TommPa9

Aktivitě se meze nekladou! Já mám z to, že si to své hráče najde. Jen nevím jestli ti někdo bude moct radit, protože asi nikdo z aktivních lidí v české části fora se průmyslu nevěnuje. (Takže dotazy směrovat na VS jako nejvyššího správce paku 128 ze kterého vycházíme?)
Ono totiž vytvořit továrnu je jedna věc ale nacpat jí do nějakýho systému je věc druhá...

JaTi

První pokusnou fabriku už jsem vytvořil,takže základy tvorby průmyslu mám,jen mi chybí schopnosti po stránce grafické.těď už jenom kápnout na to jak vám předat tu první pokusnou fabriku.


TommPa9

Nejlíp jí přidat v zip nebo rar archivu jako přílohu k odpovědi jako já vydávám auta, autobusy a všechno ostatní. Je zajímavé, že naše forum nebere formát .pak, který je u všech objektů zásadní :D

JaTi

#73
Bohužel kvuli výsledné velikosti archivu musím použít externí uložište,ale doufám,že můj první průmysl se vám zalíbí,pro případnou kritiku mám naslouchátko  :D

http://www.ulozto.cz/9158639/mulcarna-zip

EDIT: soubor byl aktualizován,dle připomínek

TommPa9

#74
No tak na to se podívám... ne ani tak proto, abych se podíval na to, jak ti to funguje ale spíš proto, abych se podíval jak jsi to graficky zpracoval (to víš, grafická stránka mě zajímá asi nejvíc :D)

EDIT:
Tak jsem se podíval na grafiku (že to funguje budu věřit) a mám pár připomínek.
Práce s texturama a předpřipravenejma dílama z graphics.simutrans.com výborná, jen mě děsí to, co u Bendera. Rámeček kolem té betonové střechy. Naco? vždyť je zbytečnej a navíc tu budovu jen kazí. Bez něj to bude super.
Komín kterej jsi použil na předpokládám hlavní budovu je trochu moc velkej. Nebo aspoň se mi tak jeví. Chtělo by to najít jinej, menší.
Jo a vypadá to "OPUŠTĚNĚ" přidal bych tam nějaký autíčka nebo něco takovýho...

JaTi

#75
Dík za rady.

Bender

Quote from: VaclavMacurek on August 28, 2008, 11:05:23 AM
No,

budiž, ten most je sice docela slušné dílko - ale jak jsem řekl, chybí mu trať. A pokud jde o obrázky připíchnuté k tomuto příspěvku: 

základní budovy jsou něco jiného než most (a mimochoem, až se namíchnu, tak udělám ještě zavěšený podobný tomuto: http://forum.tycoonez.com/viewtopic.php?p=43431#43431, ale upravený pro Simutrans - ostatně, ten za odkazem byl původně nakreslený pro Simutrans - jenže...). Jen doufám, že tyto obrázky neposlouží jako další důkazy

První: první návrh výrobny hliníku, plocha 4*4

Druhý: nějaká komerční budova, vzhledem k velikosti (2*2) spíš jako turistická atrakce než řádná městská budova - možná bych jí mohl použít jako ředitelství nějaké další továrny

Třetí: Pomník šíleného stavitele, vlastně je to detail pilíře toho mostu - jen jsem to přebarvil a umístil na ten podklad

a mimochodem: ten podivný šedivý kvádr, který je součástí továrny na hliník, mám v plánu zbavit ventilátorů na střeše, zpestrobarevnit a při stejné velikosti navrhnut jako moderní nádraží budovu - jako náhradu za budovu ve viktoriánském stylu: ne že by ta budova nebyla hezká, ale poněkud se nehodí, aby byla pro stavbu k dispozici po roce 1950 nebo možná i dříve.

No tak tak to je.:).Vaclav a kde je "TIENOVANI" u mna ti to vadi ale ti to mozes?:(
Kuknite si  futuramu  www.futurama.sk

TommPa9

Quote from: JaTi on May 29, 2011, 04:28:24 PM
Dík za rady.
mezitim,pokud máš jěště čas můžeš se mrknout na tohle

Chtěl jsem napsat "perfektní" ale pak jsem si všiml jedné drobné chyby. Blbě vystínovaného plotu. Ale to je fakt drobnost. Jo a zkus na něj zvolit jinou barvu protože pak te to slije s barvou vjezdu. Z té šablony v galerii jsi vytřískal co se dalo jak je vidět ;) ale i tak se dá začínat. Další kousek by mohl být samostatná práce bez šablony ;). Hodnocení toho jak umíš skládat dílky puzzle není zrovna to, co by mě bavilo (nic proti tomu nemám ale mám radši "kreativnější" práci, kde je co vytýkat :D)

Quote from: Bender on May 29, 2011, 05:26:40 PM
No tak tak to je.:).Vaclav a kde je "TIENOVANI" u mna ti to vadi ale ti to mozes?:(
Tady vidíš jak se začínalo. Všimni si datumu kdy to Vašek postnul. A to si piš že mu tady všichni psali že má tohle blbě, tamhle to taky a tohle je tak příšerný že se na to nedá dívat. (No možná se to řešilo interně a ne takhle veřejně na foru ale taky jsme o tom mluvili) Ale jak říká jedno čínský přísloví "mistra dělá pilný cvik" takže teď už takový kraviny nedělá. A u té poslední budovy jsi i ty měl stínování dobře. Jen mi přišla předimenzovaná.
Vem si, že všichni tady nějak začínali. Někdo dělá stínování blbě, někdo (já) ho nedělal vůbec. Ale pak se všichni dostanou do toho systému jak se to správně dělá a pak už to jde. Když si srovnáš Václavovy první budovy a něco z poslední doby bude to nebe a dudy, stejně jako u mě. (Viz několikrát vzpomínaná Tatra 815 kterou jsem vstoupil na scénu)


Václav

Quote from: Bender on May 29, 2011, 05:26:40 PM
No tak tak to je.:).Vaclav a kde je "TIENOVANI" u mna ti to vadi ale ti to mozes?:(
Taky ty tři budovy jsou hodně staré. Jedinou realizovanou stavbou je ten pomník šíleného stavitele - ale nevím, jestli jsem jej zveřejnil (doufám, že ne).

Stínování jsem totiž nasadil až na tu malou nádražní budovu - která se stala součástí německého pak128. Možná by potřebovala ještě trochu ztmavit stěny ve stínu a nějaké další úpravy. Rovněž je stínování použité i na té velké nádražní budově a teď i na těch domech, které tvořím.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Myslíš tu malou nádražní budou (1x3?) kterou jsi vydal jako addon? (Výhledově bysme jí dali i do CZka)

Václav


Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Bender

Sry VaclavMacourek ja som myslel ze si to namaloval teraz.
Kuknite si  futuramu  www.futurama.sk

Václav

To opravdu ne. Navíc komerční budova a výrobna hliníku ani nejsou v měřítku pak128.

A ještě něco: prosím, používat jen jméno, ne příjmení. Zatím jsem tady snad jediný Václav, tak je možné je používat.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Bender

Ok.Lbo ja ta volam podla nicku.
Kuknite si  futuramu  www.futurama.sk

Bender

Ok rozhodol som sa stiahnut si textury z netu a robim naku fabryku kde sa da pouzit vlak tu je screen.






Ten okraj si nevsimajte spravil som si z toho sablonu.
A po dokonceni ju vymazem.
Kuknite si  futuramu  www.futurama.sk

TommPa9

Jé já se zase vyřádím (a neber to jako kritiku)

1) koleje. Jsou moc široké. Kdyby odpovídaly šírce kolejí ve hře, daly by se dělat kouzla! (pokud ta továrna vyjde určitě ti někdo půjčí vagony a možná i lokomotivy, které už jsou namalované. Ale s touhle šírkou kolejí by vypadaly blbě.
2) poklad kolejí. Udělal bych ho asi v šedé a pokusil bych se simulovat betonové panely jako když se klade tramvajový pás. (odbočka je asi zbytečná si myslím)
3) základní plocha. Je lepší malovat továrny na čtvercovém podkladu (2x2, 3x3, 4x4...) protože s obdélníkovým tvarem nastupuje problém s rotacemi (musíš namalovat minimálně 2 verze té samé továrny na dejme tomu 2x3 a 3x2-jako je to u mlýna)
Jinak dobré. Jo a ještě něco. základ továrny má být přes ten rámeček políčka. Potom máš mezi budovou a vedlejším políčkem 1 pixel mezeru a občas to dělá neplechu (když se nedá vykreslovat pozadí)

Václav

Quote from: Bender on May 30, 2011, 11:35:14 AM
Ok.Lbo ja ta volam podla nicku.
Jsem byl při vymýšlení nicku poněkud lemra a tak jsem jej vzal podle jména a příjmení (tj. stejně jako mám e-mail).

Quote from: Bender on May 30, 2011, 11:57:26 AM

Tohle vypadá přeci jen lépe - ale jak jsem řekl, šířka vozíku neodpovídá šířce těch kolejí. Koleje potřebují přibližně o dva pixely zmenšit rozchod a bude OK - doporučuji zrušit tu odbočku. Zbytek viz poslední příspěvek od TommPa9.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Bender

Konecne dorobil som luku.Ako surovinu som spravil Byliny.Rad sa ujmem aj ostatnych tovarni s tej tabulky.

Tu je screen:       


Tu je download:              http://www.2shared.com/file/fxew2ssT/LukaPriemysel.html
Kuknite si  futuramu  www.futurama.sk

Sim

Bender > louka fajn, ale trosku nepravidelnosti by tomu prospela  (tim myslim to stromy v rozich) ... a pokud si s tim budes hrat, udelej tam jeste - aspon naznakem - stin od traktoru.

Václav

Ano, ty stromy v rozích vypadají opravdu divně. Nemyslím ty stromy samotné, ale jejich umístění. A pak, asi by to chtělo dát více druhů stromů, ne jen jeden. A také, tahle louka je zcela jasně posekaná. Já vím, že udělat vzrostlou trávu (a do toho trochu více barev) může být docela obtížné, ale...

a co takhle udělat tu louku jako pole? Tzn. aby se objevovala kolem nějaké budovy, kde by ten traktor stát mohl. Ale bohužel neznám dat pro pole a továrnu s poli.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Bender

#91
No,ten traktor spravil TommPa9.Ok dam tam viac travi co je pri tom traktore.Dam tam stromi.Pridam tien traktora.Ale budovu tam nepridam nechce sa mi .............  s budovou a menit obrazok:PRRRRRRRRRRRRRRRRRRR.Ozaj a potom povedzte ked robim dalsie tovarne s toho odvetvia.Ake suroviny tam mam dat.A navise to su take chyby co si pri hrani ani nebudete uvedomovat(ta budova).

Vaclav=Prosim updatuj tie tabulky.  

Dik.
:D
Kuknite si  futuramu  www.futurama.sk

Bender

No opravil som to ale s tim tienom traktora si neviem dat radi ak chcete tak to spravte.

Kuknite si  futuramu  www.futurama.sk

TommPa9

Asi přicházím s křížkem po funuse ale co nahradit ty stromy v rozích alejí stromů někde při horním okraji? vypadalo by to reálněji (nebo aspoň takový dojem mám). Jinak ty malý stromky uprostřed pole se tam nějak logicky nehodí. Teda aspoň mě ne. Připadá mi že by tam asi panu traktoristovi překážely ;)

Jinak ano, traktor je sice můj ale protože je původně plánovanej jako autíčko nemá stín. proto je ho nutný přidělat... jo a možná by to za něj chtělo nějakou sekačku nebo něco (s tím jsem se malovat nechtěl :D i když tady by to byla asi jenom taková krabice 2x2pixely

Václav

Quote from: Bender on June 01, 2011, 12:23:20 PM
Vaclav=Prosim updatuj tie tabulky. 
Tabulky? Tabulka textur? Myslím, že tam mám ještě dvě textury pro trávu - ale to už je opravdu všechno.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Bender

Ale ja som myslel tie tabulky s tovarnami aby si dal modru na luku.
Kuknite si  futuramu  www.futurama.sk

Václav

Tak teď jsem z toho jelen.
Myslím tedy, že v tuto chvíli nejjednodušší bude, když si z SVN stáhneš zdrojové soubory pak128 a vysosáš si potřžebné informace z nich.

Jen drobné upozornění: odkaz vede přímo na stažení archivu těch souborů. Jde o *.tar.gz archiv a bude se to asi stahovat hodně dlouho. Na otevření je třeba 7-zip (ten je schopen je otevřít) a hlavně: nestahovat pomocí IE. Nevím totiž proč, ale IE tyhle soubory vždycky zničí.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Bender

A le ja som myslel tie tabulky v prvom prispevku.Aby si dal na luku modru farbu.Co znamena ze luka je uz hotova.
Kuknite si  futuramu  www.futurama.sk

Václav

#98
Takže schéma upraveno - nové je v příloze tohoto příspěvku.

-->
A ještě něco: má-li Louka sloužit jako zdroj pro farmaceutický průmysl, musí traktor zmizet. Vždyť to se všechno sklízí ručně - kvůli čistotě surovin.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

JaTi

#99
Zdravim,po dlouhé době přináším nový prvek do hry,sice zatim jen v alfa verzi,ale jediné co nefunguje je výroba elektřiny,ethanol to poliká v hektolitrech a z chladících věže se čoudí co to jde.

EDIT:je nová verze,viz strana 4.

Václav

Co se týká elektráren, tam je to trochu složitější. Doporučil bych stáhnout zdrojové soubory některé z grafických sestav a prostudovat je.

Já vím, že tam je nutné, aby soubor měl nějakým způsobem v názvu kraftwerk a pak tam jsou ještě nějaké další šílenosti.

... a jen tak mimochodem, pokud to má být parodie na elektrárnu na biomasu, tak by ale měla spalovat přímo obilí, nikoliv ethanol.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

JaTi

Kdepak,elektrárna na biomasu bude taky(obilí),jen jsem zkoušel jak se vytváří elektrárna a ethanol mi připadal výhřevnější(?možná?).
Co říkáš na ty chladící věže?

Václav

Ty chladící věže vypadají jako zmáčknutá plechovka - potřebují roztáhnout základy- a snížit počet na jednu (maximálně na dvě). Ty tři jsou moc.

Pokud jde o ty nádrže, ty jsou celkem OK - ale dokázal bych si představit, že od nich povede potrubí do té budovy.

A ten komín v zadním rohu střechy, to je tak od kotle na to, aby v té budově bylo teplo, ale ne komín hodný kotle na spalování něčeho tak výhřevného jako je ethanol. Ona totiž i takováto elektrárna potřebuje slušný komín.

Pod auty by mohla být vyznačena cesta a brána by mohla být udělána trošku lépe. A od ní by měla vést cesta k těm nádržím. To ale znamená zkrácení budovy, přesun nádrží do rohu při pravé straně obrázku (poté i bude možné udělat to potrubí) a opravdu snížení počtu chladících věží na jednu, maximálně na dvě - aby byl prostor pro cestu. Zatím to vypadá tak, že by ta auta neměla kudy dojet na ta parkovací místa - a zároveň k těm nádržím.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

JaTi

#103
změny provedu,mimochodem,po změně názvu na Elektrarna_na_Ethanol_kraftwerk to konečně dodává elektřinu,hurá,ten komínek je tak malý proto,že neslouží k odvodu spalin.spalováním ethanolu vzniká CO2 a voda + další příměsy,ale pokud budeš spalovat ethanol v kyslíkové atmosféře,vznikne jen ten CO2 a pára(voda).voda se zužitkuje k doplňování chladícího a oběžného média a komínkem se odvádí jen CO2(i to by se mohlo použít).teď nastává spiš problém jak zajistit to,pokud je jen jedna vstupní surovina,aby to stálo.

Václav

Komín: a k čemu tedy slouží, když ne k odvodu spalin?
Spaliny: CO2 a pára (a přímesi vzniklé občasným nedokonalým hořením) se odvést musí - jinak by došlo k samovolnému uhašení ohně - jak udušením neodvedeným CO2, tak i uhašením vodou; a jinak se spaliny před vypuštěním do vzduchu čistí (což sice u spalování ethanolu není až tak nutné)
Voda: voda z spalin se nepoužívá ani k chlazení a ani jako médium, které roztáčí turbíny
CO2: CO2 se čistí na potravinářskou čistotu (99,98%) a potom se s ním sytí limonády nebo se používá na chlazení nebo se jím plní hasící přístroje - ale CO2 o kterém já mluvím má původ v zpracování mazutu

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní