News:

Simutrans Tools
Know our tools that can help you to create add-ons, install and customize Simutrans.

Blender

Started by Lodovico, January 09, 2009, 11:00:30 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Lodovico

Pouzivate to nekdo pod linuxem?
Ja si dnes stahl erpeemko, ale hned jak to pustim, padne to na drzku.

VS

Já jsem pod win, ale zkušenosti mám taky poněkud rozporuplné... asi tři roky to nepoznalo že to má python - zabudovaný přímo v sobě... >:(

Nedělám v tom, protože těch čudlíků je na mě trochu moc, takže víc nepomohu.

Když už nic: Blender je sice šikovný, ale pupek světa to určitě není. Vím že existuje docela slušné množství OS "modelátorů" v různém stupni kvality, vývoje a zaměření. Jen tak z hlavy jména co jsem snad zkoušel... ayam, art of illusion, wings3d, povray, moonlight, a asi tři další které si už nevzpomenu. Bohužel e edají zkoušet tak snadno jako textové editory, ale určitě bych se nebál trochu zagooglit a vyzkoušet to co se objeví.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Lodovico

No a da se neco doporucit?
Ja sel na nej, protoze nedokazu slibenou plachetnici namalovat rucne tak, aby z tech pozadovanych 8 stran nebyly pochyby,
ze jde o jedno a to same plavidlo. Tak jsem si myslel, ze vytvorim 3d model a z pozadovanych stran to nafotim do gimpu
a obarvim ...

Tomas

Co máš za distro?
Ale jsem na tom podobně jako VS. Sice taky jedu na Tučňákovi (v mém případě spíš chamelonovi), ale Blender jde mimo mně. Pro mně to má naprosto otřesný a neintuitivní rozhraní.

Jednu chvíli jsem zkoušel modelovat v AutoDesk Inventoru, jenže už mi vypršela licence, takže jsem zase skončil :)

A jak psal VS: povray je hodně dobrý modelovací jazyk, ale pro začátečníka by to asi bylo hodně drsný :/

VS

Dělal jsem jednu dobu ve wings3d a je to naprosto luxusní low-poly modelátor (jak se to řekne česky?). Probém je že nic jiného se s tím moc nedá. Takže textury a render asi jinde... ale pokud by šlo jenom o to sejmout obraz a přidat si barvy sám, je to rozumné řešení.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Lodovico

#5
Uz jsem ten Blender pod svym Centosem rozpohyboval.
Za chvili budu jak radio Jerevan.
To, co jsem rozpohyboval, neni Blender, ale Art of Illusions.

Tak uvidim, ty wings3d si zapamatuju.

Lodovico

Tak jen kdyby to nekoho zajimalo:

Povedlo se mi v tom Art of Illusion namodelovat jednu plachetku.
Tu jsem nafotil (snad dobre) z prislusnych uhlu a smontoval obrazek pro pak64.
Napsal jsem DAT soubor a pomoci MAKEOBJ jsem z toho udelal PAK.

Lodka se uspesne nacita do hry a pluje - v obdobi 1805-1905 vozi 40 beden kusovek.

Po vice nez tydnu jsem zvladl jedno vozidlo, jen jsem silne vyveden z miry jak je ten pak64 titeracky.
Ze se nekomu vubec nekdy chtelo do pak32 nechapu ...

[attachment deleted by admin]

VS

Super! Blahopřeji!

U lodí je to směrování docela benevolentní, na vodě totiž není čeho se "chytit očima" a určit jak je to rovně.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Lodovico

No dokavad vsechny lode smeji plout pruplavama, tak to muze stouchat do oci.
Osobne bych radeji kanaly a pruplavy videl jako samostatny druh komunikace.

VS


My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!