News:

Simutrans.com Portal
Our Simutrans site. You can find everything about Simutrans from here.

trolejbusy

Started by Mark Swabinski, September 11, 2008, 10:20:10 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mark Swabinski

Vytvořil jsem si cestu, dal na ni nějaké zastávky, trolejbusové vedení, depo (přímo napojené na to trolejbusové vedení), ale nemůžu si koupit žádný trolejbus. Můžete poradit, kde dělám chybu?

Václav

Nevím, jak to vypadá v jiných grafických verzích než pak128, ale v ní vozy chybí - a to jak v verzi 99.17.1, tak i ve stovce. A já jen doufám, že se nebudou pohybovat rychlostí maximálně 50 km/h, což je maximální možná rychlost na městských silnicích - že pro ně tohle omezení nebude platit. Proto používám ve městech jako MHD pouze tramvaje - a v poslední době také podzemku - a v některých městech také jednokolejku, ne však maglev.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

ML

Quote from: morousej on September 11, 2008, 10:20:10 AM
Vytvořil jsem si cestu, dal na ni nějaké zastávky, trolejbusové vedení, depo (přímo napojené na to trolejbusové vedení), ale nemůžu si koupit žádný trolejbus. Můžete poradit, kde dělám chybu?
Chybu nikde neděláš, trolejbusy opravdu ještě nejsou dostupné, ale co jsem pochytil na anglickém fóru, tak se na tom pracuje ;)

VS

Abych to upřesnil - tak středně (má oblíbená fráze). Myslím, že asi tak dva lidi to výhledově zajímá, jak to ovšem dopadne...  ;)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

SWTC

Quote from: VaclavMacurek on September 11, 2008, 10:36:02 AM
Nevím, jak to vypadá v jiných grafických verzích než pak128, ale v ní vozy chybí - a to jak v verzi 99.17.1, tak i ve stovce. A já jen doufám, že se nebudou pohybovat rychlostí maximálně 50 km/h, což je maximální možná rychlost na městských silnicích - že pro ně tohle omezení nebude platit. Proto používám ve městech jako MHD pouze tramvaje - a v poslední době také podzemku - a v některých městech také jednokolejku, ne však maglev.

No tak postupne : Trolejbusy v Simutrans 0.99.17 pak128 mám a používam, ovšem to sú addony, ktoré som odkiaľsi stiahol (Škoda Tr7, Tr8, Tr9, Tr10, Tr11...). A musím povedať, že sa oplatia aj na takých linkách, kde by aj ten najmenší autobus vykazoval vysokú stratu (náklady 0,10 Cr/km).
Musím sa doma kuknúť, ktoré súbory to sú a hodiť ich na web. A priložím aj screenshot (sólo+ kĺbáky). Zlá správa je, že ten limit na mestských cestách platí pre všetko, t.j. max. 50 km/h.

VS

Co vím já: J. Wojtynski měl tuším jeden krátký a jeden kloubový, jeden udělal Timothy, jeden nebo dva odpudivě vyhlížející sesmolil nějaký náhodný kolemjdoucí, jinak nic. Pokud je toho někde víc, sem s odkazy!

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Jakub Cabal

Pár trolejbusů mám i já na webu, je to balíček od roku 1930 - 1982 vytvořil jich TommPa9 odkaz je zde http://simutrans.webz.cz/Download/Addons/30-80TrolejbusPack.zip
www.simutrans.eu - Czech fan Simutrans website

VS

Ooooooo. Tyhle stránky jsou fakt... Pokud se někdo "nenastěhuje" na fórum tak jako já, nepotřebuje kromě nich nic jiného. Opět smekám klobouk.

Mimochodem ohledně těch trolejbusů - krásné, jenom jedinou chybku mají, skoro každý je jinak velký :-\ Ale to se dá snadno skousnout.

Přidal jsem v sekci 128 nové téma s odkazem, tohle si opravdu zaslouží publicitu.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Václav

Quote from: VS on September 17, 2008, 09:21:17 PM
jenom jedinou chybku mají, skoro každý je jinak velký

Ještě jsem je neviděl a s nimi nehrál, takže netuším, co tím máš na mysli. Uvidím snad za chvíli.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Jakub Cabal

VS: dík za chválu snažím se aby byli dobré ;). Jinak k těm trolejbusům já je moc nepoužívám, takže jsem si těch rozdílných velkostí ani nevšiml, takže já bych to tak i nechal mě to prostě navadí.
www.simutrans.eu - Czech fan Simutrans website

SWTC

Takže ako som včera spomínal, pripravil som krátke slideshow a download add-onu k trolejbusom
od TommPa9 + autobusy Karosa, SOR, Tedom,... :

http://ipaner.xm.com/ v sekcii "Simutrans". Takže "mlsejte a sosejte"... :D

Jakub Cabal

Mám tu provás další trolejbusy ;), opět od TommPa9, jedná se o trolejbusy od roku 1980 až po současnost, odkaz je zde http://simutrans.webz.cz/Download/Addons/80+TrolejbusPack.zip
www.simutrans.eu - Czech fan Simutrans website

Václav

#12
Quote from: Xlives on September 21, 2008, 09:24:11 AM
Mám tu provás další trolejbusy ;), opět od TommPa9, jedná se o trolejbusy od roku 1980 až po současnost, odkaz je zde http://simutrans.webz.cz/Download/Addons/80+TrolejbusPack.zip

Z této adresy jsem si ty nové trolejbusy stáhnul teprve před chvilkou, ale nechápu, proč se mezi nimi vyskytla "poršácká" tramvaj. To jen tolik k minulé verzi.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Jakub Cabal

Quote from: VaclavMacurek on September 22, 2008, 08:03:45 AM
Z této adresy jsem si ty nové trolejbusy stáhnul teprve před chvilkou, ale nechápu, proč se mezi nimi vyskytla "poršácká" tramvaj. To jen tolik k minulé verzi.
Autorovy se nedaří registrovat zde na foru a tak píšu odpověd za něj. TommPa9: "NE nepřipletla. Škoda 14 TR je zároveň základní označení trolejbusů vyráběných od roku 1982 do roku 1997 a je v provozu řada verzí např Š 14 TrR, TrM..."
www.simutrans.eu - Czech fan Simutrans website

TommPa9

#14
Tak se mi nakonec podařilo se přihlásit, takže můžu komentovat svojí práci: v packu 1 o nepoměru vím. Vznikl tím, že jsem k trolejbusům škoda 1,2,3 a 4 tr neměl dostatek podkladů a dělal jsem je pouze podle jedné fotek na webu škodovky...pokud bych našel aspoň bokorys nebyl by problém je předělat...

Nyní jsem našel menší problém když jsem se snažil o tříčlánkový trolejbus škoda 23 tr. On se mi totiž nevejde na jednodílkovou zastávku(zastavěná plocha2) a nikde jsem nenašel jak napsat kód aby mi zabíral jen jedno místo... pokud by někdo věděl jak na to byl bych rád kdyby mě informoval protože jsem v koncích...

a přikládám návrh trolejbusu tatra z r 1936 nezdají se mi kola a nevím jak je tam namontovat...

VS

#15
Kde přesně se ti nezdají? Jestli ten pohled kdy jede šikmo dopředu, tak je zkus posunout o pixel dolů, a pokud to není ono, možná zkus trošku čarovat s jejich okolím a nejspodnější řádkou...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

to už jsem zkoušel. tohle je ta nejlepší varianta ale stejně mi "nevoní" možná je to tima kolama co se týká velikosti ale pak mi zase nesouhlasi podle fotek a rozměrů... třeba bude ve hře vypadat dobře ale vážně nevím...

VS

Určitě si ho zkus vložit "jen tak" na asfalt třeba do screenshotu. Na té bílomodré je to všechno hezké, jenže ve hře je úplně jiný druh pozadí.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

to já vím... není to můj první trolejbus ale první kde se mi tam prostě nelíbí kola... jinak nevíš jak udělat ten trojčlánkovej aby zabíral jen jedno místo? určitě to bude v *dat souboru ale nevím kde a jak to mám napsat....

VS

#19
Parametr length (nebo lenght?) - určuje, jak je vozidlo velké ve srovnání s "normálním". Myslím, že běžná hodnota je 16, takže pokud máš dost malé kousky, nastav třeba... 8? Je zapotřebí mít všechny zarovnané podle šablony na předek, potom se to asi dá doladit. Pokud je ta první část příliš velká, asi by se dala trochu pošoupnout dopředu a taky nastavit kratší.

Teď z hlavy nevím, jestli se část soupravy nakládá a vykládá, jenom pokud je celá ve stanici, nebo už když do ní zasahuje. Ale raději bych šel na jistotu a zkusil nejdřív to první, aspoň se ten troleják vleze na jedno políčko když zastaví, cesty se rezervují po celých polích, takže by bylo trochu blbé, kdyby ten konec přečníval kousíček a zabral celý další čtverec.

Nakonec se ovšem musí stejně volit pozice a délky tak, aby se to nerozpadalo v zatáčkách :)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

#20
tak díky... ještě nevím jestli ho dám do hry ale hodí se to vědět kdybych se zbláznil a chtěl tam nacpat trolejbus co vypadá jako tramvaj. jinak jsem se kdysi snažil o tramvaj a pokud  zabírala dvě políčka a já mě jednodílnou stanici tak se mí zadní článek nenaložil...


takhle vypadá rozloženej v modrobílým pozadí...

TommPa9

#21
Tak jsem se ve volných chvílích mezi přednáškama podíval na modely škody 1,2,3,4 tr. a mám tady jejich druhou verzi... a dosud nezveřejněnou druho verzi š 706 rto...

TommPa9

#22
Tak jsem konečně dokončil trolejbus Tatra 86 t (1936-1939) díky zbarvení Trolejbusů Hlavního města Prahy se možná bude vizuálně plést se škodou 1 a 2 TR...

VS

Super!

Nejde mi stáhnout ten trojdílný, tedy přesněji ten obrázek. Mohl bys jej prosím přiložit ještě jednou? Nejsem si jistý proč to tak je, možná dělá paseku to "š" v názvu souboru?

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

pokusím se o to...

jinak podařilo se mi zjistit, že škodovka předělává autobus Solaris urbino 15 na trolejbusy (tuším že pro DP Pardubice) já už ho udělal je v packu +80 jako solaris trollino 15.... (takže přemýšlím jestli ho nemám přelakovat a přejmenovat)

VS

Teď už to jde, díky. Možná se pokusím rozluštit tu záhadu vhodného pozicování...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

to by bylo fajn... i když já se o to už taky pokoušel jen nemám v týdnu dost času... i když zítra bych to možná moh stačit před školou....

TommPa9

#27
Jo a málem jsem zapomněl na Ostravskej "prototyp" škoda 17 tr teď svou chybu napravuju a tady je:

TommPa9

#28
A ještě přikládám tříčlánkový trolejbus škoda 23 tr. Bohužel zabírá plochu 2 polí, takže pokud ho budete chtít používat musíte mu udělat veeeeeeelkou zastávku ;D jinak se vám naloží jen první dva články (160 lidí). Snažil jsem se to s pomocí VS a Tomase redukovat ale nevyšlo to... pokud se mi to podaří opravit, ihned se tady objeví nová verze. PS.: z důvodů větších rozměru vozu si zadní část v zatáčkách lehce "nabíhá"

PS.: Chtěl bych dokončit projekt 1. Pražské trolejbusy (škoda 1tr, Tatra 86 T, Praga TOT). Dva první už mám hotové ale k ,Praze TOT nemám moc dokumentů. V podstatě mám jen fotku jednoho boku a předku a dvě fotky vraku (a to jen díky google) pokud by někdo věděl o dalších dejte prosím vědět

Díky Tomáš

SWTC

Quote from: TommPa9 on October 08, 2008, 08:59:54 AM
A ještě přikládám tříčlánkový trolejbus škoda 23 tr. Bohužel zabírá plochu 2 polí, takže pokud ho budete chtít používat musíte mu udělat veeeeeeelkou zastávku ;D jinak se vám naloží jen první dva články (160 lidí). Snažil jsem se to s pomocí VS a Tomase redukovat ale nevyšlo to... pokud se mi to podaří opravit, ihned se tady objeví nová verze. PS.: z důvodů větších rozměru vozu si zadní část v zatáčkách lehce "nabíhá"

PS.: Chtěl bych dokončit projekt 1. Pražské trolejbusy (škoda 1tr, Tatra 86 T, Praga TOT). Dva první už mám hotové ale k ,Praze TOT nemám moc dokumentů. V podstatě mám jen fotku jednoho boku a předku a dvě fotky vraku (a to jen díky google) pokud by někdo věděl o dalších dejte prosím vědět

Díky Tomáš

Na stránkach http:/www.imhd.sk/ je nejaký katalóg vozidiel - sekcia "Vozidlá -> Katalóg". Stačí zvoliť príslušný typ, klik na "Vyhľadať" a zobrazí sa bokorys. Po kliknutí naň sa zobrazia technické parametre vrátane údajov o veľkosti vozidla.

SWTC

Quote from: TommPa9 on October 08, 2008, 08:59:54 AM
A ještě přikládám tříčlánkový trolejbus škoda 23 tr. Bohužel zabírá plochu 2 polí, takže pokud ho budete chtít používat musíte mu udělat veeeeeeelkou zastávku ;D jinak se vám naloží jen první dva články (160 lidí). Snažil jsem se to s pomocí VS a Tomase redukovat ale nevyšlo to... pokud se mi to podaří opravit, ihned se tady objeví nová verze. PS.: z důvodů větších rozměru vozu si zadní část v zatáčkách lehce "nabíhá"

PS.: Chtěl bych dokončit projekt 1. Pražské trolejbusy (škoda 1tr, Tatra 86 T, Praga TOT). Dva první už mám hotové ale k ,Praze TOT nemám moc dokumentů. V podstatě mám jen fotku jednoho boku a předku a dvě fotky vraku (a to jen díky google) pokud by někdo věděl o dalších dejte prosím vědět

Díky Tomáš

Ešte dodávam - sú tam aj vystrihovačky, potom by nemal byť problém...

TommPa9

Quote from: SWTC on October 09, 2008, 06:56:27 AM
Na stránkach http:/www.imhd.sk/ je nejaký katalóg vozidiel - sekcia "Vozidlá -> Katalóg". Stačí zvoliť príslušný typ, klik na "Vyhľadať" a zobrazí sa bokorys. Po kliknutí naň sa zobrazia technické parametre vrátane údajov o veľkosti vozidla.

Tam ta praga TOT taky není a zaráží ně že se za 20 let provozu dá sehnat jenom jedna fotka a to ještě taková kde nejsou dveře...
kdybych měl fotku s dveřma tak si to nějak odvodím ale takhle? to už můžu rovnou zkoušet najít dokumenty k nevyráběný škodě 13 tr, nebo škoda 12 tr která se sice montovala v čechách ale jezdila jen na východě..

SWTC

Quote from: TommPa9 on October 09, 2008, 01:56:57 PM
Tam ta praga TOT taky není a zaráží ně že se za 20 let provozu dá sehnat jenom jedna fotka a to ještě taková kde nejsou dveře...
kdybych měl fotku s dveřma tak si to nějak odvodím ale takhle? to už můžu rovnou zkoušet najít dokumenty k nevyráběný škodě 13 tr, nebo škoda 12 tr která se sice montovala v čechách ale jezdila jen na východě..

Niečo som tam predsa len našiel :

http://www.imhd.sk/transport/index.php?w=2b2f3a2132222fef252932252c2127ef1f&id=28167&idt=u&idg=2835&gi=0&gn=20&gs=c&gsd=

Zaujímavé na nej je, že dvere má na ľavej strane.


SWTC

#34
Ad TommPa9 : A ešte vystrihovačky (vrátane Praga TOT) :

http://www.mujweb.cz/www/trolejbusymodely/