News:

Use the "Forum Search"
It may help you to find anything in the forum ;).

trolejbusy

Started by Mark Swabinski, September 11, 2008, 10:20:10 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Lodovico

Quote from: TommPa9 on December 08, 2008, 07:42:03 PM
pak už se modifikovat nedá...

Ale da. Naklady na kilometr jsou dva bajty zacinajici na pozici 0x5D.

TommPa9

Quote from: Lodovico on December 09, 2008, 07:17:01 PM
Ale da. Naklady na kilometr jsou dva bajty zacinajici na pozici 0x5D.

O tom jsem nevěděl... tohle je pro mě vážně novinka!

VS

#72
Tak takhle samozřejmě jo... tou pozicí si jsi jistý?

EDIT: ano, texty před tím nejsou, takže ano.. ale v případě, že je to "multipak" to asi tak jednoduché nebude...

EDIT2: 9 bajtů za VHCL...

Ale schválně, že nevyměníš obrázek ;D

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Lodovico

Quote from: VS on December 09, 2008, 10:33:17 PM
Tak takhle samozřejmě jo... tou pozicí si jsi jistý?
Jisty. Musel jsem v 64 opravit jednu masinu, kde retire time < intro time.
Quote
Ale schválně, že nevyměníš obrázek ;D
To jsem jeste nezkousel. Neznam strukturu PAKu. A moc potreba to asi nebude - jednodussi je udelat novy pak, mas-li obrazek.

VS


My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Nemo

Lodovico
byl bys ochotný cenu za km u těch trolejbusů pro pak64 upravit? Třeba na 0,10 - 0,30 euro/km. Já to bohužel neumím.

Lodovico

Zkusim to, ale potrebuju vedet, kde ten pak roste. Posli link.

Nemo


Lodovico

Nemam cas to vyzkouset, vlastne ani nevim, zda to je pro 64 nebo 128:
http://www.akrangard.cz/simutrans/newpak/.
je to ten prvni trolejbus z baliku a naklady by mel mit polovicni, tj. 3 misto 6.

Jestli to bude fungovat, muzu predelat dalsi.

Nemo

tak funguje to ale jen částečně, náklady jsou opravdu jen 3,-/km ale bohužel také jezdí rychlostí 3km/h i když má psanou maximálku 90 km/h. Ještě jsem to skouknul a je problém v hmotnosti, má ji 190 t. Ostatní Troleybusy z tohoto paku maj jen 19 t, tak pokud by šla opravit i tato závada bylo by to dobré. No a kdyby jsi ještě snížil náklady až na cca 1,-/km tak by to bylo asi nejlepší.

Lodovico

No, tak ten preklep ve vaze jsem opravil 190 t -> 19 t.
Ale nakonec, po hrubem prostudovani standardniho paksetu, jsem u vsech trolejbusu nastavil provozni naklady na 4 penize/km.
Hodnoty nizsi by byly, dle meho, neherni. Ta hra ma cloveka neco naucit, ma ho to nutit, aby se o neco snazil,
a to predevsim z hlediska ekonomie.
Velmi nizke provozni naklady jsou to same jako nekonecno zivotu v nejake strilecce pro vypatlane mozky.
Neni to pak zabava.

Jeste jsem se ve sve hre nedostal do druhe poloviny 20. stoleti, abych ty naklady posoudil podle svych vysledku.

Jo a nesir to, neni to autorem tech vozidel schvalene.
Ber ty upravene paky jen pro svou osobni potrebu, abyses neco v SImutransu naucil.
Mozna casem zjistis, ze budes tak dobrej, ze to uhrajes i s naklady puvodnimi.  :P

Nemo

dík za ochotu,
kdysi jsem hrával TT ale Sim je lepší, zde si nemohu určovat co a kam vozit a to je zábavnější. Cena 6,-/km by mě určitě nepřesvědčila o tom abych provozoval troleybusy a stavěl pro ně troleje, obvzlášt když autobusy jsou stejně drahé ne-li některé levnější.
Ještě se chci zeptat, kde si mohu ty upravené troleybusy stáhnout?

Lodovico

Ono kazde vozidlo ma svuj cas.
Ja bych doporucoval s nima zacit, az budes mit rozvinutou autobusovou a tramvajovou sit,
pokud mas potize s penezi.
Soubory jsou na stejne adrese jako driv. Podivej se ctyri zpravy vys.

Nemo

ještě jednou díky  :D

Nemo

Jo jen pro zajímavost, v čem se daj takové věci udělat? Počítam že notepad asi nestačí že?

Lodovico

Potrebujes editor binarnich souboru.
Ten, co pouzivam ja pod linuxem, se jmenuje hexedit.

TommPa9

Quote from: Nemo on December 14, 2008, 07:51:06 PM
Jo jen pro zajímavost, v čem se daj takové věci udělat? Počítam že notepad asi nestačí že?

A pokud ti jde o to, v čem se dělají celé paky tak na to se můžeš podívat v sekci České návody... stačí ti malování, poznámkový blok a makeobj.

ZXS.91

mmch když je hotová KT8, zvládl by někdo udělat T6A5 ??

SWTC

Ja sa pridávam k ZXS.91 a navrhujem tiež ČKD T2, K2, T3. ČKD K2 jazdia po Bratislave.

Nákresy sú napr. na http://www.imhd.sk/ba/index.php?w=272f2c2134212beff2212c24293a2f36ea&zak=1
Po voľbe typu vozidla a klikom na obrázok sa zobrazia jeho technické údaje a fotografie.

TommPa9

#89
Quote from: ZXS.91 on December 15, 2008, 11:53:18 AM
mmch když je hotová KT8, zvládl by někdo udělat T6A5 ??

T6A5? Ono by se našlo lidí... každý z nás má uršitě v počítači Malování tak proč to nezkusíte sami? Je to docela zábava kreslit pro pak128. V podstatě stačí aby to co nakreslíte bylo aspoň trochu podobný předloze a snažit se dodržet měřítko. Není to až taková věda jak to vypadá a určitě se najde řada lidí, kteří by vám v začátcích mohli pomoct.

Už delší dobu si hraju s myšlenkou na Czech pak ale jaksi se mi do něj samotnýmu moc nechce takže kdyby začal nekdo z Vás ostatních tvořit tak by to bylo úplně skvělý! Proto jsem se taky pokusil o něco jako návod v sekci České návody.

Quote from: SWTC on December 15, 2008, 01:14:54 PM
Ja sa pridávam k ZXS.91 a navrhujem tiež ČKD T2, K2, T3. ČKD K2 jazdia po Bratislave.

Nákresy sú napr. na http://www.imhd.sk/ba/index.php?w=272f2c2134212beff2212c24293a2f36ea&zak=1
Po voľbe typu vozidla a klikom na obrázok sa zobrazia jeho technické údaje a fotografie.

Tady platí to samý co jsem už psal... Prosím nenechte mě v tom samotnýho! :D Mě by osobně nebavilo čekat že se NĚKDO najde a že NĚKDO udělá to auto, lokomotivu, letadlo, tramvaj a kdo ví co ještě bych rád používal... zkuste být kreativní a taky něco udělat... Za hodinku pochopíte pravidla jak kreslit a pak už to jde samo... Autobusy jsou celkem bez problému, protože většinou stačí udělat "krabici" namontovat kolečka a pak už si jenom stačí hrát a zkoušet kdy vypadá nejlépe...

TommPa9

Quote from: SWTC on December 15, 2008, 01:14:54 PM
Ja sa pridávam k ZXS.91 a navrhujem tiež ČKD T2, K2, T3. ČKD K2 jazdia po Bratislave.

A co koňka? Koňku byste nechtěli? :D

(koněspřežná tramvaj)

Nemo

No koněspřežka by byla zajímavá, jen by mě zajímalo jak bys zařídil aby ten kůň pohyboval nohama  ;D.
Jo a chtěl bych se zeptat, byl bys ochotný celý tvůj balík trolejbusů od roku 30 až do současnosti předělat na rozlišení 64? Mám rozehranou hru v této verzi a hodili by se mi tam. V sekci "české návody" jsem se dočetl že stačí při vytváření PAK soubotu zadat jeho rozlišení - doufám že jsem to pochopil dobře.

TommPa9

Quote from: Nemo on December 16, 2008, 07:09:05 AM
Jo a chtěl bych se zeptat, byl bys ochotný celý tvůj balík trolejbusů od roku 30 až do současnosti předělat na rozlišení 64?

No tak to nefunguje. Ano můžeš to přepnout na rozlišení 64 ale taky tomu musí odpovídat obrázek. To znamená že bych je mohl předělat na 64 ale musel bych je zmenšit. navíc nevím, jak to vypadá v pak64 s cenami za vozidla a jak už jsem řekl na 64 nemám oči :D

Quote from: Nemo on December 16, 2008, 07:09:05 AM
No koněspřežka by byla zajímavá, jen by mě zajímalo jak bys zařídil aby ten kůň pohyboval nohama  ;D.

A v pak64 pohybuje nohama? já nevím já pak 64 nehraju...

VS

Ne, všude je vycpaný :)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

a navíc mám trochu pocit, že jsem ho v pak 128 ještě neviděl... jako koně myslím :D

VS

Kdysi něco bylo. Ale v téhle velikosti opravdu bez hýbacích noh nevypadají nijak úžasně.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Quote from: VS on December 16, 2008, 05:53:31 PM
Kdysi něco bylo. Ale v téhle velikosti opravdu bez hýbacích noh nevypadají nijak úžasně.

To je mi jasný... zvlášť když si uvědomím, že ve stovce je moje oblíbené přiblížení... tam ty "vycpaný" koníčci určitě budou vypadat prazvláštně...

Nemo

pro TommPa9
za ty trolejbusy moc prosím, pro 64 nic moc není a s cenama to taky asi nebude moc horký.
No a ty koně - no ještě jsem nikde žádnýho pořádnýho neviděl, matně si vzpomínám, kdysi v nějakém paku64 ale byl by to docela mazec rozhýbat mu nohy  ;)
Ale to už docela odbíháme od trolejbusů.

TommPa9

Můžu se o něco pokusit ale nic neslibuju! nejdřív bych chtěl nějak hezky upravit původní 128čkový trolejbusy (stínování, trochu si pohrát s barvičkama a podobně) pak se na ně snad vrhnu (výhledově v únoru až budu mít po zkouškovým) Pokud do tý doby vydržíš? A nebo je ještě jedna možnost a to že se o něco pokusíš sám. Já ti s radostí poradím a klidně ti zašlu i původní obrázky k pak 128

Nemo

dík za ochotu a s tou samostatnou tvorbou z dodaných materiálů - no minimálně o tom popřemýšlím, já na tvoření moc nejsem ale je to lákavé. Uvidíme.

TommPa9

Určitě se ozvi, kdyby ses o to chtěl pokusit... Aktuálně nejsou lidi a každá posila je vítaná!

TommPa9

#101
Starý dobrý Trolejbuspack s několika kosmetickými úpravami.

Co je nového:
-Změněny pozice bočních pohledů u kloubových trolejbusů
-Změněny barvy, dodáno stínování
-Změněny náklady (zdražení nákladů-to víte inflace)

PS.: U těch nákladů to bude docela skok takže pokud si přepíšete původní trolejbusy těmi novými, můžete začít rázem prodělávat! (rozmezí mezi 0,35-1,35 K)

Václav

Nápad s koněspřežkou je možná šílený - ale co takhle sadu poštovních motorek a několik dalších vozů na poštu obecně. Těch je opravdu málo. Motorky by přitom určitě nevypadaly nějak zvlášť blbě - oproti těm koním.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Nemo

Pro TommPa9
ahoj tak bych si vyzkoušel vytvořit nějakej PAK soubor. Pokud bys mi mohl být trochu nápomocen budu ti vděčný. Zatím ahoj a můžeš mi napsat na email aby jsme nezatěžovali toto nebo jiné vlákno. Případně by se dalo založit jiné, věnované této problematice možná by to zajímalo i jiné.

TommPa9

Quote from: Nemo on January 05, 2009, 07:15:28 PM
Pro TommPa9
ahoj tak bych si vyzkoušel vytvořit nějakej PAK soubor. Pokud bys mi mohl být trochu nápomocen budu ti vděčný. Zatím ahoj a můžeš mi napsat na email aby jsme nezatěžovali toto nebo jiné vlákno. Případně by se dalo založit jiné, věnované této problematice možná by to zajímalo i jiné.

No vidíš že to jde. Jen pokud bys mohl, prosím pošli mi jen obrázky a .dat soubory. Z .pak bych toho moc nevykoukal. Jinak, ti klidně pošlu veškeré podklady které k trolejbusům mám, nebo jsem k nim vytvořil.