News:

Do you need help?
Simutrans Wiki Manual can help you to play and extend Simutrans. In 9 languages.

Malovani Windows 7 - pozor, zrada !

Started by Sim, December 26, 2009, 09:11:33 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sim

V souvislosti s dodelavanim plosinoveho vozu Otdr na jinem nez svem pocitaci jsem prisel na docela podstatny zadrhel pri pouzivani malovani (mspaint) dodavaneho v ramci baliku systemu Windows 7.

V cem je problem? Je to jednoduche... nefunguje to!

Mrkvosafti se zase nudili a tak rozrvtali neco, co docela dobre fungovalo - a jak uz to u teto company chodi, do nepouzitelneho stavu. Nema cenu se trapit tim, ze je totalne prekopany ovladani, z hlediska kresleni pro simutrans jsou dulezite 2 veci:

- spatne funguje (spis nefunguje) rezim pruhledneho pozadi
- je zmenen vnitrni format .png souboru, takze ho neprezvejka ani shades ani makeobj

Reseni je proste ... pri nutnosti delat pod "sedmickama" si nezapomenout starou verzi malovani (treba z XP) a tu pouzivat. Funguje bez problemu.

Vagrner

Dá sa vo Win7 aj ja som to skúšal a nakoniec som to preklikal xD

POstup:
Klik na ten obdlznik ( na tú šípku pod nim)
A uplne dole mas priehladný výber

A dadá máš to..

len musíš mať značený obrázok ..

Sim

Vagrner > ja nejak vubec netusim, o cem je rec ... jaky obdelnik, jaka sipka? A co se vlastne podarilo? Zmenit vnitrni format souboru na takovy .png, ktery makeobj.exe zvladne, nebo zaridit, aby pruhledne pozadi pri editaci fungovalo jako pruhledne vzdy a vsude, kdyz je to zapnute?

Vagrner

teraz nechápem lebo ak si v SKICÁRI vo Win7 tak sa to tam dá jednoducho urobiť.. ale ak si v inom programe tak sorry asi som to nepochopil..
http://img38.imageshack.us/img38/4817/simuwin.png

Sim

Vagrner > problem nebyl v tom, ze bych to nemoh najit (i kdyz se priznam, ze podle tveho navodu jsem fakt netusil, o co jde - az podle obrazku mi to doslo) ... zadrhel je ten, ze prestoze si zapnes rezim pruhledneho pozadi, tak se to tak nechova vzdy a vsude - nekolikrat mi poste polovina vyberu fungovala jako pruhledna a druha ne, vicemene si to delalo co chtelo.

Vagrner

aha... uz chapem.. s týmto jedine na microsoft xD

Lubak91

#6
Sim: Mohl bys mi prosím poradit kde najít to původní malování? Právě jsem si pořídil noťas s W7 ultimate a chtěl bych pokračovat v tvorbě...
Edit: Vyřešeno
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!