News:

Simutrans Tools
Know our tools that can help you to create add-ons, install and customize Simutrans.

Jak se změnit na veřejný podnik

Started by Víťas, July 30, 2010, 09:57:07 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Víťas

Ahoj,
tady na fóru jsem se dočet,že se dá změnit nějak na veřejný podnik...ale nepřišel jsem na to
Můžete mi někdo poradit,popř. poslat nějaký návod?
Dík


romik

Quote from: Víťas on July 30, 2010, 09:57:07 AM
Ahoj,
tady na fóru jsem se dočet,že se dá změnit nějak na veřejný podnik...ale nepřišel jsem na to
Můžete mi někdo poradit,popř. poslat nějaký návod?
Dík
Pokud se chce editovat nějaká nagenerovaná mapa, případně "čistá mapka" (bez průmyslu a měst), tak se ve hře stiskne klávesa VELKÉ P , čimž se aktivuje volba VEŘEJNÉ SLUŽBY. Ikonka se nachází v horní liště - při normálním hraní je tam SPRÁVA LINEK, po aktivaci úpravy se změní na EDITACI MAPY. Možná se to může trochu lišit v různých verzí hry (já mám Simutrans 102,2 Experimental 7,0).
Editovat se dá jak místo a velikost měst + památky, tak i výška terénu a řeky, případně nový průmysl a řetězce... u ikonek jsou popisky co je na co. To se dá dvěma způsoby, buď se zvolí nagenerování hrou, případně se můžou továrny umístit cíleně kam si hráč přeje. To ve starších verzích nebylo možné. V příloze je obrázek volby EDITACE MAPY.

romik

Quote from: Víťas on July 30, 2010, 10:28:21 AM
už nic,našel jsem to :D
Holt než jsem nasmolil text, tak byl problém vyřešen  ;D

Víťas

Quote from: romik on July 30, 2010, 10:48:03 AM
Holt než jsem nasmolil text, tak byl problém vyřešen  ;D
Stejně dík :D

Václav

Quote from: romik on July 30, 2010, 10:45:57 AM
Možná se to může trochu lišit v různých verzí hry (já mám Simutrans 102,2 Experimental 7,0).
V základní hře to je také velké P.

Experimental jsem vyzkoušel jednou, ale nenalezl jsem tam nic extra zvláštního proti normální verzi, proč by se mi vyplatitlo experimental hrát. Je ale pravda, že hlavní pak128 není na hraní pod Experimental připraven, takže některé věci, které tam jsou, se prostě neprojevily.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní