News:

Use the "Forum Search"
It may help you to find anything in the forum ;).

Sádky ryb

Started by Mlhoš, February 20, 2010, 03:19:19 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mlhoš

Poraďte někdo, čím vozit ryby ze sádky. Nějakou lodí od sádek do přístavu a zde překládat? A co mám dát jako nakládací stanici - nějaký bod v oblasti výskytu ryb?

Zkusil jsem postavit k sádkám železniční most a na něm zastávku. Mrazírenské vozy se ale nenakládají.

PS: od včera se nemohu přihlásit na stažení nočních buildů. Je to jen můj problém?

TommPa9

Zboží ze sádek se dají převážet snad jen s "překladem" takže si postav přístaviště někde u břehu a napoj na něj třeba nádraží tak, aby vytvořili jednu zastávku. Pokud v paku 64 je princip podobný jako u paku 128 měl bys ryby odvážet mrazírenskými vagony.
Co se týče sádek, ty podobně jako ropná plošina, fungují jako samostatná továrna a zároveň zastávka takže stačí při nastavování jízdního plánu/linky kliknout do sádek a pak k přístavu. Mělo by se vše nakládat. Potíž je snad jen v tom, že se v sádkách nebude nakládat nic, pokud nebude postavená další trasa od překladiště.

Eiffel

Když nejsou sádky nebo ropná pole daleko od břehu a není tam hluboká voda, tak tam postavím zem, na něm nakládací plošinu a mostem spojím s břehem.

Noční nastavení nefunguje ani mně, hlásí to chybu serveru.

Mlhoš

To TommPa9

Jaká loď naloží ryby a odvze je do přístavu?
Teď už zkouším 128 a v roce 1921 mám v doku lod na automobily, paletové zboží a balíky lehkého zboží.
Řekl bych, že ani jedno není to správné.

Eiffel

#4
:-) jest-li můžu, tak mražené zboží lze převážet jen dopravními prostředky /auta,vlaky,lodě,letadla/, které jsou určeny pro přepravu mražených potravin. Loď na mražené potraviny je dostupná od března 1925.

;D bacha na jednu věc, přívěsy na kusové zboží a mražené zboží vypadají skoro úplně stejně, liší se jen barvou střechy.

VS

#5
Odpověď viz Eiffel výše. Lodí je bohužel nedostatek (jsou těžší na kreslení než ostatní druhy dopravy), takže je běžné že tu a tam není žádná vhodná.

ps: Server s nightly a překladačem se asi bude rušit, nebo tak něco. Uvidí se :-(

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

hernajs


Václav

Quote from: VS on February 20, 2010, 05:20:42 PM
Odpověď viz Eiffel výše. Lodí je bohužel nedostatek (jsou těžší na kreslení než ostatní druhy dopravy), takže je běžné že tu a tam není žádná vhodná.

ps: Server s nightly a překladačem se asi bude rušit, nebo tak něco. Uvidí se :-(

Jestli se nepletu, mají úplně stejný počet dílů jako vlaky, tedy osm - a stejné zarovnání - tedy až na ten posun o čtyři pixely dolů - na základní úroveň. Uvažoval jsem o tom, že bych mohl zkusit nakreslit i nějakou tu loď.

A jako první by to bylo to nejjednodušší, co mne napadlo - obří vor na svoz dřeva. Jediný vtip je v tom, že většina těchto vorů se v cíli rozebrala na jednotlivé klády, které se následně zpracovaly. Takže kvůli dodržení realističnosti by se asi musely páchat jednosměrné cesty (už to tady někdo popisoval - ale u vlaků) - protože vor plovoucí proti směru toku řeky by vypadal poněkud komicky.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

Quote from: VaclavMacurek on February 21, 2010, 12:21:36 PM
A jako první by to bylo to nejjednodušší, co mne napadlo - obří vor na svoz dřeva. Jediný vtip je v tom, že většina těchto vorů se v cíli rozebrala na jednotlivé klády, které se následně zpracovaly. Takže kvůli dodržení realističnosti by se asi musely páchat jednosměrné cesty (už to tady někdo popisoval - ale u vlaků) - protože vor plovoucí proti směru toku řeky by vypadal poněkud komicky.
Na vory jsem myslel už dávno, takže mě napadla jediná věc jak to udělat, tedy u nenaloženého stavu nekresleslit vor, ale například loďku vracejících se hrdinných vorařů :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Fanda

Ahoj nedávno jsem si v pak64 přidával průmysl do mapy, kterou už hraju delší dobu, ale nějak jsem neměl potřebu provozu nákladní dopravy. Do vody mi přibylo rybí hejno. Když jsem začal lodí převážet zboží do konzervárny, vše fungovalo, načež jsem potřeboval otočit mapu a místo nápisu Rybí hejno se mi zobrazilo "Unknown", nešlo to přejmenovat a lodě nenakládaly. Zkusil jsem teda hejno odstranit z vody pomocí Veřejných služeb, ale nic. Když chci upravit terén, tak mi tam ryby překáží, což nechápu, když mají být ve vodě. Po kliknutí na terén křížkem "Odstranit" se hra zasekne a ukončí nebo se napíše, že odstranění není dovoleno. Když zkusím snížit zemi, tak se napíše, že pole není volné.
Tolik bych to neřešil, kdybych tam nechtěl vést maglev pro dopravu zam. do chovného rybníka.
(Ke screenům: hejno jsem postavil vedle nové)