News:

SimuTranslator
Make Simutrans speak your language.

Omezený počet linek

Started by xjindrich, March 05, 2010, 07:35:59 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

xjindrich

Ahoj všichni, prosím o radu. Cca 2 roky hraji jednu mapu (simutrans 99) a dostal jsem se na 2047 linek. Nyní, když chci založit linku 2048, objeví se hláška: "FATAL ERROR: quickstone<T>::find_next() no free index found (size=2048)". Chápu to dobře, že počet linek je omezen na 2047 a na více již není připraveno indexování? Budu vděčný za jakoukoli radu. Samozřejmě lze zakládat linky i bez "vytvoř linku", ale pak se obávám, budu mít za chvíli ve správě linek pěkný hokej.

Jindra

VS

Jak se tak dívám, moc z toho moudrý nejsem. V současné verzi je to tak, že se začíná s kapacitou pro 1024 linek a při vyčerpání zdvojnásobí. Indexuje se 16 bity, takže tvrdý limit je 65536. Tobě to ovšem křičí už při 2048. Mohlo by to být tím, že jsme dnes od .99 o pár let a verzí dál - původní hodnota mohla být 2048, případně celý mechanismus jinak :(

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Nemo

xjindrich - 2047 linek?  :o To musí být docela mazec, mohl bys někam UPnout tvoji hru? Rád bych se pokochal tvojí dopravní sítí, musí to být docela slušná pavučina. třeba se i něčemu přiučím. Předem díky.

Sim

Taky mi to prijde docela mazec - kdyz si vezmu, ze na sve mape provozuju vic vlaku, nez ma CD a ZSSK dohromady, v kazdem meste provozuju MHD a do toho sem tam nejaka preprava nakladu; pritom se pohybuju nekde mezi 600 a 800 linek ... a vicemene uz i ja se v tom obcas ztracim.

Na stranu druhou je fakt, ze u me obcas na jedne lince jezdi i kolem 30 souprav (rekordmanem byla autobusova linka s 85ti vozy)... ono se to pak trosku srovna.

Nemo

Sim - tos měl snad autobus. linku přes celou mapu? 85 vozů to je dost slušný.

xjindrich

Je pravda, že počet linek mi hodně navyšuje MHD, kdy mám často na lince pouze 1 bus (hodně ovšem využívám lodě, kde je i 30 lodí). Ale bude to i velikostí mapy (1800x1000) a již zmíněnou snahou o využívání vodních ploch, abych si celou mapu nezastavěl kolejemi. Mám pak dost překladišť a jednu komoditu vícekrát překládám. Dokonce se mi stalo, že jsem chěl maximálně využít již vybudovanou infrastrukturu pro další komoditu, ale odmítla se mi naložit. Kontroloval jsem to ze všech úhlů a nakonec to bylo tím, že jsem měl moc přestupů.

To Nemo: Klidně zmíněnou rozehranou mapu někam "UPnu", ale asi bych potřeboval nějaký návod co, jak a kam. Mám tam stahané i nějaké addony, takže by to asi chtělo i s celým adresářem paku. 

Jinak důvod omezeného počtu linek asi správně odhalil VS. Já se obecně při násobení kapacit u počítačů apod. vždy dostal jen k číslu 1024, takže číslo 2048 mi nic neřeklo. Teď to zní logicky. Zajímalo by mne tedy, zda by se to někde v programu dalo jednoduše upravit a indexování navýšit.

Díky. 

Nemo

xjindrich - no zkus třeba www.uloz.to je to jednoduchý web nebo můžeš použít RapidShare ale ten nemám moc v lásce. Co se týká té hry, vem celej adresář kde máš svoji hru a zabal ho do ZIPu a ten pak nahraj na web.

xjindrich

Tak jsem zabalil a pro zájemce nahrál pak 128 simutrans 99 a mapu na ulozto.cz. Je to na http://www.ulozto.cz/4243586/pak128.rar a http://www.ulozto.cz/4243587/jbig1.rar

Eiffel

#8
Mno, nechci dělat chytrýho, dokonce jsem možná i lama, ale jen pak a obrázek nestačí. Jak už psal Nemo, je potřeba vzít celý adresář ve kterém je hra a k tomu ještě přidat save, který je uložený zpravidla na C: v Dokumentech.



Eiffel

Fajn, tento Simutrans už rozjedu, ale nenašel jsem tam uloženou tvoji hru.

xjindrich

No mapa je uložena na tom původním odkazu, tedy http://www.ulozto.cz/4243587/jbig1.rar, znovu jsem ji nenahrával (tedy doufám, nemám zkušenosti, jak dlouho to tam vydrží).

Nemo

xindrich - zkusil jsem si tvoji hru a můžu říct, ukousnul sis pořádnou porci země (1791 x 1023 polí) to je pořádnej flák. Já hraju na P4 3 GHz, 1 GB RAM, WIN XP, a 22 palcu monitor (Matrox karta) a mám s tvoji hrou už docela problém. Trochu se mi zasekává. Na čem to hraješ ty? Ale jinak, docela dobré docela jsem si pokoukal  ;) Jo a něšlo by to přetáhnout do SIM 102... ? Tam je správa linek lepší, je tam víc možností.

Eiffel

Quote from: xjindrich on March 16, 2010, 06:45:33 AM
No mapa je uložena na tom původním odkazu, tedy http://www.ulozto.cz/4243587/jbig1.rar, znovu jsem ji nenahrával (tedy doufám, nemám zkušenosti, jak dlouho to tam vydrží).

Omlouvám se, měl jsem ráno málo času, tak jsem se na to vrhl jak slepice na sopel a ten předešlý odkaz na save mně nedošel.

Je to fakt impérium a asi bych měl problém si pamatovat kdo, s kým o čem a pro koho. Až budu mít víc času, tak se tím pokochám ještě trošku víc.

Nemo: zkoušel jsem to rozjet ve 102.2.2 r.3139 s pakem 880 a nebránilo se to. Nezkoušel jsem v tom ale hrát.

xjindrich

Já to hraju na Intel Corel 2 Duo CPU 3,17 GHz, RAM 4 GB, Win Vista, 20 palců (karta ATI Radeon HD 2400 Pro) a žádné problémy nemám. Jestli to jde hrát v nějaké nové verzi, byl bych nadšen. zkušel jsem si stáhnout nějakou stovkovou a hlásilo mi to, že něco filed (myslím, že farma či co), tak nevím. Rád bych zkusil novou verzi, ale zatím se ještě nechci vzdát rozehrané mapy a začínat znovu od začátku. Jestli to někdo rozchodíte, tak dejte prosím vědět.

abec3

voe gratulujem, ja ich mám +-50 a docela sa v tom strácam.. :D a ako pozerám, skúšať tvoj sejf pre mňa nemá cenu, zaručene by mi to odpálilo celý komp :D

Václav

Quote from: xjindrich on March 18, 2010, 07:09:17 AM
zkušel jsem si stáhnout nějakou stovkovou a hlásilo mi to, že něco filed (myslím, že farma či co), tak nevím.

Z stránek nightly si stáhni kompatibilitní adresář (jsou tam soubory zajišťující plynulejší přechod na novější verzi). Podívám se na to, ale za nic neručím.

Quote from: abec3 on March 20, 2010, 11:07:49 AM
voe gratulujem, ja ich mám +-50 a docela sa v tom strácam.. :D a ako pozerám, skúšať tvoj sejf pre mňa nemá cenu, zaručene by mi to odpálilo celý komp :D

Tak to ani nezkoušej pokračovat v té hře, kterou jsem nedávno zveřejnil já. Haha. V ní už mám určitě více než 50 linek, možná že u téměř 100. Některé v rámci MHD, ale myslím, že většina jich je na meziměstské dopravě a dopravě materiálů mezi továrnami. A linky budou ještě přibývat - hlavně v oblasti MHD.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

abec3

tak sa mi to podarilo zvetšiť na necelých 80, ale investície do nových liniek mali okolo 100 mil., takže teraz som na suchu..a do mínusu nechcem ísť, aj keď v majetku mám asi 200 mil. ..nikdy ni nepredávam, len to ukladám v depe :) ešte musím dopojiť asi 5 miest do osobnej prepravy a potom idem hurá na priemysel..akurát ma na tom štve že si postavim limku medz mestami A a B, pustim tam vlaky a zistim že musim zase asi 5-10 minut riešiť problémy na zbytku trasy..moc ma to nebaví..

kokšo ako som mal teraz tie 100mil. investície, som pozeral graf percentuálnych ziskov a potom údržbu vozidiel..prvý mi docela skákal, z +60% na -6% až na konečných +50%, kde sa to zastavilo..ale o je tým že ja si najskor naťahám koľaje kde sa len dá, potom tam hodim semafory, potom trolej, potom ma to prestane baviť, uložim to, o 2 týždne zase pustim, ale som na to medzičaom zabudol, takže mi pekne utekajú zisky.. :( a druhý graf sa tiež pekne menil, najskor som platil 24 mil. ročne a zrazu, behom 2 herných rokov to vyskočilo hore na 50 mil. ročne..som teraz v roku 1982 a začínal v 1930, ale časom som viac než plýtval, takže za tie roky prakticky nič nemám :(