News:

Do you need help?
Simutrans Wiki Manual can help you to play and extend Simutrans. In 9 languages.

Pár dotazů

Started by Kobersky, August 13, 2011, 04:00:48 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kobersky

Zdravím, mám pár dotazů a nechci každý dávat zvlášt do vláken tak je sem hodím na jednou

1) Potřebuju poradit, kde se dají stáhnout nějaké addony, především autobusů a lodí  (české karosy moc nechci, spíše nějaké zahraniční, které dokážou jezdit rychle po dálnici)
2) Existuje nějaká lod, která dokáže přepravovat auta ? (myslím jedoucí např. po dálnici)
3) Nějak jsem nepochopil fungování přepravy pošty (potřeboval bych to vysvětlit na nějakém příkladu)
4) Jenom jsem přemýšlel, jestli by se dalo v simutransu zavést mýto (pro dálnice), protože mi přijde nefér, když já nebo veřejné služby postaví dálnici a auta po ní jen tak zadarmo jezdí ( a autobusy, nákladáky konkurentů), proto je investice do slinic ze strany hráče ztráta financí s nulovou návratností

Díky za rady a  odpovědi  :)

TommPa9

1) addons.simutrans.com
2) převoz aut po vodě ani po železnici není možný (pokud se nejedná o auta=zboží z automobilky do autosalonu)
3) pošta funguje na stejném principu jako cestující. postavíš si zastávku s podporou pošty nebo jen poštovní schránku a okolní domečky budou generovat poštu. Na stejném principu funguje i převoz cestujících. V prvních fázích hry (do roku 1950) jsou dostupné na silnici pouze samostatné budovy "poštovní schránka" a "zastávka" od roku 1950 je ve hře "velká zastávka" která podporuje jak cestující tak poštu
4) Zajímavá myšlenka ale patrně nereálná...

Václav

Quote from: Kobersky on August 13, 2011, 04:00:48 PM
2) Existuje nějaká lod, která dokáže přepravovat auta ? (myslím jedoucí např. po dálnici)

4) Jenom jsem přemýšlel, jestli by se dalo v simutransu zavést mýto (pro dálnice)
Tyto dva prvky jsou na seznamu prvků, které jsou zavržené (které z různých důvodů nebudou realizovány):

http://forum.simutrans.com/index.php?topic=341.msg2369#msg2369

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

benpat

Ahoj, mám na své CZ mapě problém. Potřeboval bych poradit, jestli jde změnit přestupní místo cestujících ve hře. Uvedu na příkladu.

Na mé mapě lidé jedoucí do Opavy přestupují z jiných směru v Olomouci a já je potřebuju přesunout do Ostravy. Aspoň ty co jedou na lince Praha-Ostrava.
Dělá mi to problém, že mi to přetěžuje trať 310 a trať 321, kde jezdí jednotky 471, ty jsou  poloprázdné.

Lubak91

Nech jim ujíždět přípoje :D
Ale vážně, nejlepší bude, přidat na 310 přestupy. Nebo zavést NAD ;D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

benpat

Tak NAD fungovala doteť a zrušil jsem ji. Jednalo se o plánované rychlíky Ostrava-Hranice-Olomouc, které jsem protáhnul do Opavy. A ty jsem právě zrušil. Jinak na trati 310 to vypadá následovně:
R: 843+043+954.2 (ty jsem zakončil v Opavě, takže jezdí jen Olomouc-Opava)
Sp: 754+5*B(d)t
Os: 843+043+943, popř. 814 a 814.2

Sim

Jedina spolehliva sance je zaridit to tak, aby v preferovanem smeru bylo o prestup mene, nez v ostatnich. Pokud je stejne prestupu, hra si jeden vybere (a ostatni pro stejnou relaci ignoruje), pricemz si spolehlive vybere tu mene vhodnou variantu ... Murphy to ma osefovany.

Eiffel

Chtěl bych si u některých vozidel v CS paku upravit pořizovací cenu a náklady na provoz. S pomocí PakHelperu jsem se pokoušel vysosnout dat soubor, ale nezadařilo se /ERROR: ../pak128.cz/vehicle.CSD_387.0_Mikado.pak is not an archieve (aborting)/. Prosím o radu jak na to.

TommPa9

PakHelper umí vysosnout dat soubor? To ani nevím...

Sim

Taky se tomu divim ... pakhelper sice nepouzivam, ale ten stejne umi jen to, co zvlada makeobj ... no a u toho je mozne se nejdal dostat na rozpitvani na "jednoelementove" pak soubory. Dal by to - v ramci zachovani autorstvi - nemel umet ani v grafice, ani v datu.

Eiffel

Quote from: Sim on November 01, 2012, 03:08:02 PM
Dal by to - v ramci zachovani autorstvi - nemel umet ani v grafice, ani v datu.

Z toho je zřejmé, že si s těmi cenami hýbnout nemůžu. Vzhledem k tomu, že oba tvoříte vozidla do CS paku, ještě bych se zeptal, jestli uvažujete o úpravě cen /pořízení a údržba/. Hrál jsem s CS pakem asi 10 let, a protože hned od začátku jsem byl v zisku, tak mě nic nenutilo k tomu, abych se choval ekonomicky a po těch 10 letech jsem to pro závratný zisk zabalil.

TommPa9

V novém paku už jsou ceny upraveny (zatím jen u silniční nákladní dopravy). U vagonů je to tak, že se asi změny cen neplánují. Ono je to totiž docela složité nastavit správnou cenu vzhledem k tomu, že se snažíme aby vozidla měla pokud možno reálné parametry.
Další problém je hratelnost.
Můžeme to u všeho napálit o x penízů dráž ale pak to nevydělá a nebo to ohadneme blbě a pak to vydělává moc...

Jen pro příklad simův vzorec na výpočet pořízení a údržby bere v úvahu snad i velikost nádrže na vodu u záchodků u vagonů :D (To jen pro představu jak moc důkladné to naše propočítávání je...)

Sim

Eiffel > ono jde o to, jak mas nastavenou hru; pokud nepouzivas zacatecnicky mod, ceny mas nastavene "normalne" a snazis se chovat realne (tedy ze neposles pendolino na osobak do fabriky, na strece typu Plzen - Ostrava nebudes vozit lidi mestskou kloubovou Karosou a uhelny vlaky budou tahat lokomotivy a ne motoraky), byva problem zcela opacny - neco postavis a zacnes provozovat, jsi nekolik let v minusu, takze nechas hru chvili bezet ve zrychlenym rezimu a po obede se k tomu vratis a jsi zhruba na nule ....

U zeleznicnich vozidel "z moji fabriky" s nejakyma zavratnyma upravama cen nepocitej - zpravidla jsou ted nastaveny tak, aby byly jen lehce v plusu, pokud budes provozovat vlaky efektivne.

Eiffel

Je mně celkem jasné, že nastavení obou cen může být složité,  ale ceny infrastruktury jsou v podstatě na stejné úrovni v obou pacích a ceny vozidel jsou x násobně v CS paku menší. Při tom investice do vozidel se kladně promítne do výše majektu, kterým ručím bankám za poskytnutí dalších úvěrů. Jen pro ilustraci: v open paku pořídím Albatros od Ravena za 529 310 simupeněz v CS paku  je od TommPa9 za 46 542 simupeněz. V provozních nákladech  4,76 v open a 3,16 v CS paku.  Stejná situace je v silničních vozidlech. A takto rozdílné ceny v podstatě moc neumožňují, aby se daly používat vozidla z obou paků v jedné hře.