News:

Do you need help?
Simutrans Wiki Manual can help you to play and extend Simutrans. In 9 languages.

Nejde postavit HQ 99.17 v.128

Started by ErrorNo112, August 05, 2008, 06:56:02 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ErrorNo112

Zdarec draci Nejak mi nejde postavit HQ Budova, vždy to spadne do widlí. Nevíte co stím? Na verzi 100  64pix se mi přecházet rozhodně nechce  ???

SWTC

#1
Quote from: ErrorNo112 on August 05, 2008, 06:56:02 PM
Zdarec draci Nejak mi nejde postavit HQ Budova, vždy to spadne do widlí. Nevíte co stím? Na verzi 100  64pix se mi přecházet rozhodně nechce  ???

Pred postavením HQ treba najprv uložiť hru a potom prepnúť jazyk do English alebo Deutsch. V CZ alebo aj SK textoch toto chýba a program to nemá ošetrené. Výsledkom je potom pád. Po postavení (alebo upgrade) HQ sa treba vrátiť späť do natívneho jazykového prostredia a pre istotu ešte raz uložiť hru.

Václav

#2
Quote from: ErrorNo112 on August 05, 2008, 06:56:02 PM
Zdarec draci Nejak mi nejde postavit HQ Budova, vždy to spadne do widlí. Nevíte co stím? Na verzi 100  64pix se mi přecházet rozhodně nechce  ???
Nevím. Zkusil jsem to jednou dřív. Tam se to sice postavilo, ale pak to spadlo při nahrávání (a oznámil při tom nějakou chybu, už nevím jakou). Takže to od té doby raději nestavím, protože navíc nějak nevidím účelnost této stavby (no, ale v TT byla ta budova taky zbytečná - naproti tomu v TG se dá firma postavením sídla docela zajímavým způsobem podpořit, protože nástavby např. zvýší ceny jízdného, sníží ceny oprav strojů nebo zvýší rychlost výstavby silnic a železnic - ale až po nějaké době, protože má docela nehezké náklady na provoz).

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

SWTC

#3
Quote from: VaclavMacurek on August 07, 2008, 09:36:15 AM
Nevím. Zkusil jsem to jednou dřív. Tam se to sice postavilo, ale pak to spadlo při nahrávání (a oznámil při tom nějakou chybu, už nevím jakou). Takže to od té doby raději nestavím, protože navíc nějak nevidím účelnost této stavby (no, ale v TT byla ta budova taky zbytečná - naproti tomu v TG se dá firma postavením sídla docela zajímavým způsobem podpořit, protože nástavby např. zvýší ceny jízdného, sníží ceny oprav strojů nebo zvýší rychlost výstavby silnic a železnic - ale až po nějaké době, protože má docela nehezké náklady na provoz).

Ja som vyskúšal opakovane môj postup stavby HQ a hra beží ďalej. Začal som rokom 1918 a teraz som už niekde v roku 1949... Rýchlosť časovej osi som nastavil asi 60-krát rýchlejšie ako ide reálny-skutočný čas (1 min => 1 s). Pri zrýchlení hry je to viac, ale neskúmal som o koľko...
Toto moje nastavenie časovej osi je pomalšie, ako pôvodné. Ale viac zohľadňuje akceleráciu vozidiel, ktoré sa možno snažia napodobniť reálnu akceleráciu. Ale potom to nekorešponduje s rýchlosťou časovej osi. U mňa potom vznikala nekrytá strata a nie z mojej viny nech som robil, čo som robil...

Casspi

Halo halo, prosim pomoc ! .. Snad 2 hodiny jsem hledal SIMUTRANS verzi 99.15. v čj. nemate ji pls nekdo ? ... Stahl jsem si i verzi 99.17 ale po spuštění mi to napsalo, že mi chybí nějekej soubor: simufonc.tab , nebo něco takoveho, pls kdo mi muze poradit, poslete mejla na cubicheg@email.cz .. MOcc prosssim :) .. .Diky ;)

romik

Quote from: Casspi on August 16, 2008, 03:45:36 PM
Halo halo, prosim pomoc ! .. Snad 2 hodiny jsem hledal SIMUTRANS verzi 99.15. v čj. nemate ji pls nekdo ? ... Stahl jsem si i verzi 99.17 ale po spuštění mi to napsalo, že mi chybí nějekej soubor: simufonc.tab

Jedna se o simuconf.tab , ten se nachazi C:\Documents and Settings\jmeno\Dokumenty\Simutrans . Tento soubor se da editovat (napr. v poznamkovem bloku) * Ve starsich verzich to bylo v podadresari hry SIMUTRANS-88-06-3\config **zde ilustrace**  Mozna by stacilo ten soubor nakopirovat do ""Dokumenty\Simutrans""
Ja sem davam ten muj, staci pak upravit dle sebe.

Václav

#6
Jsem zjistil, že nejde postavit ani v 100.1. Tam to dokonce spadne už při stavění, zatímco v 99.17, to sice postavit šlo, ale spadlo to až potom - při načítání.

Teď jsem na verzi 102 s nightly pakem 532 a už postavit jde, ale pokud se něco nezmění, aby bylo ředitelství nějak užitečné, tak jej nebudu stavět ani nadále.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní