News:

Use the "Forum Search"
It may help you to find anything in the forum ;).

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

TommPa9

Avia... Liaz... Praga... Škoda...
Simutrans je plný aut cizí výroby ale je tam minimum aut české provenience a nepodařilo se mi je nikde objevit ani jako addony. Nemyslíte, že je to trochu škoda? Sám jsem se o avii pokoušel v době kdy jsem začínal ale to dopadlo dost žalostně, takže se ptám: Jak to je? Jsou někde nějaká vozidla z českých továren nebo jsou jedinou a to dost cennou vyjímkou Tatry od VS?

ML

Ahoj, něco se najít dá. Zrovna jsem se výhledově chystal založit tady téma s odkazy na všechna česká vozidla. Zatím jsem neměl moc čas, během příštího týdne se to tady snad objeví.

TommPa9

dobře já bych taky mohl vytáhnout perly ze svého archivu např.: Liazku v barvách Pilsner Urquell... ale to bych jí nejdřív musel dokončit... vím o celkem velkým množství strojů na xlivesových stránkách jenže ty už samozřejmně používám...

VS

No mám tam svoje Tatrovky, a ještě potom později se objevuje i Avia. Jinak mě nic nenapadá.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

#4
 
Quote from: VS on October 04, 2008, 08:13:19 PM
No mám tam svoje Tatrovky, a ještě potom později se objevuje i Avia. Jinak mě nic nenapadá.

já na Avii ještě nenarazil... (možná to bude tím že jsem pořád věrnej verzi 99.17)... a bez tvých Tatrovek bych si už simutrans představit nedokázal...

PS.: Tady je něco co by mělo být Liazkou ale myslím že jsem jí pojal až moc megalomansky a je příšerně veliká....

VS

Avia je tam už věky, jmenuje se tuším AVECO. A objevuje se postupně v r. 1990-2k.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Quote from: VS on October 04, 2008, 08:41:11 PM
Avia je tam už věky, jmenuje se tuším AVECO. A objevuje se postupně v r. 1990-2k.

V AVECU jí moc nevidím... možná tu novou podle plánů Daewoo...  ale stará "dělnice" silnic (tradiční Avie) stále chybí...

VS

Já neříkám jak se jmenuje ve skutečnosti, ale jak se jmenuje ve hře.

A ta stará ávka skutečně chybí...

PS: není někdo z vás na tycoonez.com?

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Quote from: VS on October 04, 2008, 08:54:47 PM
Já neříkám jak se jmenuje ve skutečnosti, ale jak se jmenuje ve hře.

To jsem pochopil. Dokonce jsem si jí našel v simutrans... zdá se mi že i ten původní stroj který by měla představovat ale opravdu žádnou moc podobu nevidím...

VS

Původně totiž představovala tu starou s dlouhou kabinou. Ale ono nejde jenom tak připlácnout vozidlo a myslet si že to tím končí - je zapotřebí, aby byla celá časová osa rozumně pokrytá, připadně aby se dalo vybírat podle rychlosti nebo ekonomiky provozu... no a tak skončila úplně jinde.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Quote from: VS on October 04, 2008, 09:10:21 PM
Původně totiž představovala tu starou s dlouhou kabinou. Ale ono nejde jenom tak připlácnout vozidlo a myslet si že to tím končí - je zapotřebí, aby byla celá časová osa rozumně pokrytá, připadně aby se dalo vybírat podle rychlosti nebo ekonomiky provozu... no a tak skončila úplně jinde.
Tak to jo... ale co se týká podoby tak tam spíš (teď když vím že je to Avie) vidím tuhle... já jí měl za takovej ten azijskej univerzální náklaďáček...

TommPa9

#11
Dneska se mi povedlo najít můj pokus o Avii... Vypadá dost blbě a neuměle (byla jedno z prvních vozidel o který jsem se pokusil... takže je místy trochu křivá trochu divná ale je to asi můj třetí? vůz... takže omluvte prosím sníženou kvalitu  ;D) pokusím se jí předělat a když to vyjde (časově a technicky) tak jí sem hodím...

Václav

#12
Já vím, že v hře to bude zřejmě vypadat úplně stejně, ale Avia se mi líbila víc než ta nová, vyráběná pod vedením společnosti Daewoo.

pro VS:
- já, co bys potřeboval - ale už dlouho jsem tam nebyl
- a pak je tady ještě taková záležitost, že si nejsem jist s uskutečnitelností převodu objektů z TTD (nebo LM, což je novější předělávka TTD) do Simutransu

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Quote from: TommPa9 on October 04, 2008, 08:21:26 PM

já na Avii ještě nenarazil... (možná to bude tím že jsem pořád věrnej verzi 99.17)... a bez tvých Tatrovek bych si už simutrans představit nedokázal...

PS.: Tady je něco co by mělo být Liazkou ale myslím že jsem jí pojal až moc megalomansky a je příšerně veliká....

Tak se mi dneska poštěstilo získat možnost srovnání Karosy a Liazky (co se týká velikosti) a ta moje není až tak megalomanská jak jsem si myslel... velikost celkem odpovídá... pokud teda je dobrá velikost karosy ve hře (addon z www.simutrans.webz.cz)

TommPa9

Trochu jsem si hrál a vznikla verze Liazky, která vzdáleně připomíná popelářskej vůz... a mám dilema jestli ho mám udělat jako citycar nebo jako obyčejnej auťák pro hráče (vozil by klasicky sypké zboží)

Václav

Pokud to bude jezdit dostatečně rychle - tedy rychleji než 80 km/h, tak proč ne. Po roce 1980 (nebo tak nějak) totiž přestává být k dispozici slušně rychlý nákladní vůz pro sypké náklady - poslední je k dispozici s přívěsem pro sypké náklady k tahačům - a ani ten nemá nějakou závratnou rychlost, ačkoli je (myslím) stovka stále lepší než 80 km/h -  no a ten končí právě kolem roku 1980.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

#16
Quote from: VaclavMacurek on October 10, 2008, 07:28:40 AM
Pokud to bude jezdit dostatečně rychle - tedy rychleji než 80 km/h, tak proč ne. Po roce 1980 (nebo tak nějak) totiž přestává být k dispozici slušně rychlý nákladní vůz pro sypké náklady - poslední je k dispozici s přívěsem pro sypké náklady k tahačům - a ani ten nemá nějakou závratnou rychlost, ačkoli je (myslím) stovka stále lepší než 80 km/h -  no a ten končí právě kolem roku 1980.

Já právě nevím... aby zase nedělal zbytečně hokej přece jenom je to popelářskej vůz... mám jí ještě připravenou jako sklápěčku s krátkou kabinou ale tam mám zatím jenom boční pohledy... jo a popeláři by se měli pohybovat rychlostí kolem 85-90 Km... ještě uvidím.... ale nejdřív dokončím trolejbusy... ještě jich mi pár chybí...

VS

Když je vozidlo pomalejší nebo jinak horší než ostatní v daném období, prostě se nastaví nižší cena provozu a je to. Tím pádem může taky vydělávat. Obecně trend vývoje vozidel je pořád jen rychleji a více, ale nemusí to být pravidlo.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

#18
a další vůz.: Pripravuju serii vozů 706 RTO a podařilo se mi najít verzi stěhovák a vůz na převoz mraženého zboží vycházejících z této autobusové legendy....

tady je stěhovák...

TommPa9

další příspěvek do vozového parku českých vozidel... 3 verze autobusu 706 RTO (linková, městská, a dálková) a 2 náklaďáky které z této legendy vycházení (stěhovák a chladící vůz)

TommPa9

#20
Volám S.O.S.

Nakreslil jsem něco co mělo být škodou 1203 a zjistil jsem že je to asi až moc titěřný nebo špatně odhadnutý pokus o dodávku pro pak128...

Komentář určitě neuškodí ;)

PS.: já už vážně nevím jak na ty kola:(

VS

#21
Zatím jsem to nezvětšoval...

Celý problém byl v barvách, ten předek splýval se sklem tak ho stačilo dát trochu světlejší. Taky tomu strašně chybí stínování... Kola jsem rozpliznul do velmi tmavě modrého odstínu a tak tolik netrčí do střechy, předtím mi to trochu připomínalo traktor tím kam až se pnou do výše. Střecha má na příslušných stranách ty světlé a tmavé proužky, takže vypadá zakulaceně a ne krabicově. Ještě trochu zůstal ten dojem že se směrem dál celé vozidlo zužuje/snižuje (něco jako úběžníková perspektiva - ale tady má být izometrická), nevm přesně čím to kompenzovat. No a víc mně už nenapadá.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

#22
Quote from: VS on October 25, 2008, 01:22:38 PM
Zatím jsem to nezvětšoval...

Moc díky já na tu dvanácettrosku úplně zapomněl...  a s tou velikostí mám evidentně pravdu že je malá...:D

a co se týká barev ta ty byly jenom z toho důvodu aby tam nějaká barva byla a nechtěl jsem sem dávat svůj růžovo-žluto-zeleno-fialovo červenej pokus...

Nicméně tohle vypadá mnohem líp!

VS

No zatím je to taky jen takový nástřel, ale až mě samého zarazilo kolik barev jsem na to vypaplal :)

Tady je něco ke stínování:
http://vs.simutrans.com/graphic_archive/displayimage.php?album=8&pos=8

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Jirka71

Jen takova mala pripominka.Ty linkovy RTOcka mely jeste prives to pamatuju.Libilo by se mi to mit i s privesem

TommPa9

Quote from: Jirka71 on October 26, 2008, 09:11:08 PM
Jen takova mala pripominka.Ty linkovy RTOcka mely jeste prives to pamatuju.Libilo by se mi to mit i s privesem

ony ho občas měly i městský... pokud někde najdu fotky tak se o něj pokusím

Jirka71

#26
Neco malo sem nasel

Prives Jelcz P-01E

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/ba/Jelcz_P01_Pozna%C5%84_RB1.JPG/800px-






Tohle je ten prives pro mestky busy




Prives karosa B 40



TommPa9

Quote from: Jirka71 on October 26, 2008, 09:31:42 PM
Neco malo sem nasel

Prives Jelcz P-01E

tak to půjde... sice budu muset upravit data k původnímu RTOčku abych moh přívěs napojit ale půjde to... pokud to vyjde tak v úterí? bych ho sem mohl dát... (hodně optimistická vize)

Jirka71

Jeste tam mas foto ze predu ten cervenej.Az ti to vyjde tak to sem das,To nespecha :-)

TommPa9

Quote from: Jirka71 on October 26, 2008, 09:40:52 PM
Jeste tam mas foto ze predu ten cervenej.Az ti to vyjde tak to sem das,To nespecha :-)

to je mi jasný ale aby bylo jasno tak jsem se o něj kdysy pokoušel ale pak z něj sešlo... takže nakreslenej by někde měl být... jen ho najít takže pak už to stačí jen zapakovat a hotovo...


Jirka71

To teda jo.Moc pekny  :).To kloubovy RTO me zaujalo

TommPa9

#32
Quote from: Jirka71 on October 27, 2008, 09:25:40 AM
To teda jo.Moc pekny  :).To kloubovy RTO me zaujalo

mě spíš to kabrio... a co se týká kloubáku tak by nemusel být marný... mimochodem našel jsem rozkreslený vlek takže to vypadá že se tady objeví dnes večer nebo možná zítra/i s úpravou původního linkového RTO protože nebyl upraven na připojení přívěsu.... sliby se mají plnit dřív než se na ně zapomene...

TommPa9

UŽ JE TO TADY!

plním slib a přidávám novou verzi š 706 rto + jelcz P-01 ale pozor! díky přívěsu je celá souprava o trochu dražší, těžší, nákladnější a pomalejší za to má o trochu větší kapacitu  :D