News:

Want to praise Simutrans?
Your feedback is important for us ;D.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

TommPa9

#105
Quote from: Jirka71 on November 17, 2008, 03:07:32 PM
Tak na vanoce se teda tesim.Avia taky neni k zahozeni a kolik tech Avii planujes?

Tak určitě převoz zboží, pak možná masnu, sklápěčku, cisternu (kanystr) možná i verzi s manipulační rukou agroverzi citycar(furgon)... A aby Renault nebyl sám tak mu plánuju sestřičku (Liaz 110.581).

Možná se objeví i přebarvená Tatra 815 Multilift



(ta moje původní divná zelená se mi už nelíbí)

Takhle bude nějak vypadat nová barevná verze:

Jirka71

Ta Tatra je skvela.Taky jsem s ni jezdil.Uz se moc na vse tesim.Hlavne na tu Liazku A Renault

TommPa9

#107
Quote from: Jirka71 on November 17, 2008, 05:50:36 PM
Ta Tatra je skvela.Taky jsem s ni jezdil.Uz se moc na vse tesim.Hlavne na tu Liazku A Renault

no já se netěším na to, kreslení návěsů a hlavně na jejich pozicování to bude hodně zajímavá akce... i když díky 706 MTTN a návěsům už mám připravený podmínky... no uvidíme. Třeba ten vánoční dárek rozbalím dřív. A jestli si můžu i já něco přát: Nebyl by někdo tak laskav a nepokusil se o Pragu V3S? To je můj sen používat jí v Simutrans

TommPa9

Abych trochu navnadil, tak zhruba takhle nějak bude vypadat Magnum v koloně...

Ano je to original screen.

Ne neobjeví se tady žádná prozatímní testovací verze

Ano jde k návěsům pro Magnum připojit Škoda 706 MTTN

Ano v balíčku s Mangumem bude minimálně jeden další tahač a několik návěsů

Ano součástí balíčku bude i návěs na sypké zboží s rychlostí nad 90 Km/h




ufff snad jsem vyčerpal všechny otázky co mě napadly   ;D

TommPa9

#109
Po kratší odmlce se vynořuji ze tmy a zveřejňuji automobil

Tatra 815 Multilift 8x8 s kontejnerem na zboží (!!!pokusná verze!!!) na finální se pracuje

a co bude příště? příště možná přijde i kouzelník...

Edit: Download přesunut níže. nahrazen finální verzí

Tomas

Nechci rejpat do cizí práce, ale u té army tatrovky se mi zdá, že u těch "šikmých" pohledů je ten kontejner
1) o něco delší dozadu za auto než u těch "nešikmých" (sakra jak se to jmenuje?!? ;))
2) o něco víc naraženej na kabinu - chybí tam ten prostor ramene.

Ale jinak vypadá vážně super.

PS: kdy tyhle vozidla budou i pro pak 96.comic ?  ;D

VS

Diagonální?

Sladit diagonály už jen spolu je strašná piplačka, proto jimi začínám ;)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

#112
Quote from: Tomas on November 20, 2008, 07:43:14 PM
Nechci rejpat do cizí práce, ale u té army tatrovky se mi zdá, že u těch "šikmých" pohledů je ten kontejner
1) o něco delší dozadu za auto než u těch "nešikmých" (sakra jak se to jmenuje?!? ;))
2) o něco víc naraženej na kabinu - chybí tam ten prostor ramene.

k 1) já si ho špatně vyměřil... má být delší v rovným pohledu... to se upraví snadno.
k 2) našel jsem si několik fotek v podstatě je opět špatně boční pohled kontejner by měl být blíž u kabiny (aspoň se mi to tak jeví)
máš asi pravdu



3) v porovnání s originálem je kontejner nízký
4) v několika pohledech byla špatně nakreslená velikost té černé věci (asi sání vzduchu na chlazení?)
5) barva kontejneru není moc šťastně zvolená protože se k zelené "armádní" barvě auta moc nehodí (zelená by zase splívala)
6) možná by mohla být použita jiná barva vozu (místo zelené) jenže mě se tam jiná barva nehodila (protože drtivou většinu těhle aut vlastní armáda)
7) v podstatě je celá obráceně (výfuk a vzduch k chlazení mají být na obráceně)

a můžu pokračovat... rád kritizuju vlastní práci

VS

Pokud to jde, stačí fotky do začátku pobrat na netu a potom si třeba vyfotit sám obtížné pohledy přesně tak jak potřebuji. S míchačkou jsem to ve druhé verzi udělal přesně takhle. To je ta výhoda kreslení vozidel z okolí...

Pro odhadnutí té vzdálenosti bych doporučil například:
http://www.world87.wbs.cz/Galerie__Robert_Ritschel_.html
http://forum.valka.cz/files/vera_148.jpg
http://www.brdm2.estranky.cz/archiv/ifile/27530.jpg (ta pragovka je na plošině která má pravděpodobně stejný rozměr jako kontejner)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Quote from: VS on November 20, 2008, 08:20:12 PM
Pokud to jde, stačí fotky do začátku pobrat na netu a potom si třeba vyfotit sám obtížné pohledy přesně tak jak potřebuji. S míchačkou jsem to ve druhé verzi udělal přesně takhle. To je ta výhoda kreslení vozidel z okolí...

Pro odhadnutí té vzdálenosti bych doporučil například:
http://www.world87.wbs.cz/Galerie__Robert_Ritschel_.html
http://forum.valka.cz/files/vera_148.jpg
http://www.brdm2.estranky.cz/archiv/ifile/27530.jpg (ta pragovka je na plošině která má pravděpodobně stejný rozměr jako kontejner)

tyhle fotky jsem si nastahoval už před tím než jsem se do multiliftu pustil... a nafotit si jí by bylo sice fajn jenže už to, že jsem na ní narazil na křižovatce bylo obrovský štěstí (viz fotka na začátku stránky) takže jsem odkázanej na cizí zdroje...

TommPa9

a co zhruba takhle? ta pozice kontejneru asi nebude moc odpovídat originálu ale už zhruba sedí délka ve všech pohledech...

TommPa9

Zatím poslední návrh Tatry 815 Mulitilift. Pokusil jsem se upravit kontejner. Velkou měrou přispěla i výměna kabiny za kabinu z míchačky od VS. (děkuju) samozřejmně s několika menšími zásahy co se týká vzhledu

TommPa9

Tak po řadě nepovedených pokusů je tady snad finální verze T 815 Multilift

TommPa9

Další úprava staršího vozu z mojí dílny:
Tatra 815 8x8 terrno

co bylo upraveno:
Kabina (upravená kabina z tatry od VS)
barva vozu (z červené na modrou)
výkon
hmotnost
cena pořízení
provozní náklady


TommPa9

Avia A75 v několika verzích (valník s plachtou, masna, cisterna, agro, sklápěč)


TommPa9

#120
Karosa (Škoda) 11 ŠM, ŠL, ŠD

několik úprav původní verze:

použito rozdělení předního a zadního skla
změněny barvy
upraveny hodnoty/výkon motoru, kapacita, rychlost, léta výroby (podle wikipedie)

PS.: V současné době přebarvuju svoje starší kousky a pak se pustím na Karosy 7xx, 9xx a Crossway (možná)

TommPa9

#121
Autobusy MHD

Solaris Urbino 10
Solaris Urbino 12
Solaris Urbino 15
Solaris Urbino 18

Irisbus Citelis 12 M
Irisbus Citelis 18 M

Karosa Citybus 12 M
Karosa Citybus 18 M
Karosa B 731
Karosa B 741
Karosa C 734 - linková
Karosa C 744 - linková

Škoda 21 AB

připravuji ještě balíček linkových autobusů ale ty až někdy příště!

Jirka71

Koukam Tome ze ses cinil.Prosim te od kdy jsou pristupny ty Avie a ta nova Tatra multilift?

Tomas

TommPa9: kde bereš ten volnej čas na kreslení? Nějakej od tebe koupím - a dobře zaplatím....

TommPa9

Quote from: Tomas on November 25, 2008, 06:44:43 PM
TommPa9: kde bereš ten volnej čas na kreslení? Nějakej od tebe koupím - a dobře zaplatím....

no u mě je to asi tak že přijdu domů a abych moh dělat něco jinýho musím se nějak "přepnout"  tak si třeba zkusím "něco" nakreslit a když se mi to povede tak se to hold povede... a navíc tohle ani nebyla tak náročná práce v podstatě jsem ty autobusy jen vystínoval protože už byly nakreslený před.............. nevím kdy

Quote from: Jirka71 on November 25, 2008, 06:15:23 PM
Koukam Tome ze ses cinil.Prosim te od kdy jsou pristupny ty Avie a ta nova Tatra multilift?

Ta Tatra i ty Avie už jsou přístupný na předchozí straně.

Václav

A co takhle také nějaké vlaky?
Například několik dalších parních lokomotiv - pro dobu přes "Albatrosem" (Škoda 498) a po něm - ačkoli tam už jich vlastně moc není, protože touto lokomotivou vlastně parní trakce v Čechách končí. Souběžně s ní už se začíná s elektrifikací "ve velkém" a i dieselové stroje jsou už k dispozici.

A také několik elektrických a dieselových vlaků.

Například:
363 (příbuzná 163 už ve hře je, ale jen dočasně - nechci někoho urazit, ale obávám se, že tyhle lokomotivy budou jezdit i za dalších 25 let a možná ještě déle - takže pokud by nebyl zadán konečný rok, tak by to bylo docela dobré)

http://www.zelfoto.sk/images/im300/363133a.jpg

350 (zde platí totéž jako u lokomotivy 363)

http://www.zelfoto.sk/images/im300/350001a.jpg

560 (jí podobná je 460; ob+ soupravy jsou mladší sestrou řady 451)

http://www.zelfoto.sk/images/im500/560028.jpg

781

http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/781006.jpg

Modrý blesk

http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/ostvoz013.jpg

žádné parní lokomotivy, které by byly při rozlišení pak128 dostatečně rozdílné proti 498 Albatros jsem ale nenašel. 363 a 350, které jsou tvarově stejné proti 163 a 150, jsem ale dal úmyslně.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

No jo no české mašinky se v simutrans vážně moc nevyskytují ale on taky v podstatě není nikdo, kdo by je dělal. Já vlaky nedělám (ne že bych je nezvládl ale prostě k nim nemám vztah) a nikdo, kdo by se do nich pustil se nehlásí :( . možná Hapo ale o tom, jestli se do tý 109E už pustil se neví...

TommPa9

#127
Karosa 9xx + Iveco Crossway

Iveco (Karosa) Crossway 10,6
Iveco (Karosa) Crossway 12,8

Karosa B 931 městský
Karosa B 941 městský kloubový

Karosa C 934 linkový
Karosa C 943 linkový kloubový

TommPa9

Magnum jsem musel překreslit (byl  porovnání s Liazkou strašně malej)


Nemo

Dotaz pro TommPa9. Předpokládám že všechna vozidla od tebe v tomto vláknu jsou pro PAK128, je tak?


Jirka71

To Magnum ted vypada lip rekl bych.Ale prosim te nedavej na ten naves napis tesco.

VS


My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Václav

#133
Raději Lidla, Billu, nebo třeba Hrušku?
Hrušku?

Avšak nápad dávat na nákladní vozy názvy skutečných firem není moc dobrý - někdo by se mohl zlobit. S něčím podobným přišli i v hře Transport Giant. Nedali tam sice úplně přesné názvy těch společností, ale například místo TESCO je tam TESKO a pod.
Ve skutečnosti jsou tam ale použity názvy a symboly jiných společností.

To TESCO jsem zmínil jen proto, že je použito zde

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

VS

#134
Tady nikdo nezná hrušku? Asi žijete ve špatném regionu, který zatím neovládla. http://hruska.info/

A ohledně log firem - souhlasím s tím, že je to docela kontroverzní záležitost. Traduje se, že kdysi původní TTD ještě v pravěku obsahovalo skutečné názvy vozidel, ale potom se s nimi nějaké firmy soudily a museli to změnit. Jestli je to pravda nevím, ale možná by nebylo od věci poskytnout i jeden neutrální návěs. Pro jistotu, kdyby nám nějací teskáčtí právníci zatrhli ten s logem :)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

#135
to byl jen návrh... jen jsme si zkoušel jak vypadá když je univerzální plachta na kamionu a při naložení určitým zbožím se plachta změní na jinou. fungovat to funguje takže teď už je jedno co na tý plachtě bude. jen bych potřeboval seznam kusového zboží... a možný by se někdo mohl vyjádřit jaké plachty by chtěl.

třeba tady bych mohl na plachtu dát smyšlené logo (třeba FooD?) a co tam dát logo fiktivního hypermarketu Český sen? (lidi co je tenkrát napalili mě možná zlinčujou ale sranda musí být ne?)

Václav

#136
"Tady" v Mostě (a Ústeckém kraji vůbec) jsem teda Hrušku ještě neviděl. Zato se tady pohybuje spousta nákladních vozů společnosti Bierhanzl.

Vztah k vlakům: jistý vztah k nim mám - rád jimi cestuji. Obzvláště pak těmi s označením 854. Ač na první pohled nevypadají nic moc, uvnitř jsou velmi pohodlné. Mohl bych se pokusit o nakreslení nějakých vlaků - i když alespoň z počátku nebudou podle skutečnosti - narozdíl od přiložených nákladních nástupišť pro maglev. Jako vzor ně jsem vzal klasiícké rekonstrukce nástupišť.

K těmto schéma bych potřeboval, aby někdo napsal *.dat soubory a poslal mi je - s nějakým popisem. Podle toho poté pak snad budu moc připravit vlastní.

Když už jsem si nakreslil trať (kvůli mostu pro VRT), tak podle ní mohu nějaký ten vlak nakreslit. Aspoň si budu jist, že bude sedět na kolejích.

Potřebuji ale vědět maximální délku jednotky (jak jsem se díval, tak většina je dlouhá polovinu jednoho hracího pole) a hlavně kolikrát vlastně musí být nakreslena pro každý směr.

Pokud jde o to používání skutečných názvů dopravních prostředků a společností, tam jde hlavně o to, že by se některé společnosti mohly zlobit spíš pro to, že tam jejich "zástupce" chybí - ani ne tak proto, že tam je bez povolení. Ale jinak si myslím, že by spíš firmy měly být rády, že se občas nějaká zmínka objeví v hrách této kategorie.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

myslím že železniční objekty by se měli vejít do této šablony. ale potvrzený to nemám (já je nedělám)

http://graphics.simutrans.com/displayimage.php?album=9&pos=22

Tomas

Quote from: VS on November 27, 2008, 10:55:33 AMTady nikdo nezná hrušku? Asi žijete ve špatném regionu, který zatím neovládla.

Hrušku (tu i tu ;)) znám. Přímo u nás sice nepůsobí, ale což. Stačí že v 10k městě máme Penny, Tesco a Plus :P. A mají jeden zajímavý produkt - citronová hruška :D VS jistě ví a chápe...  8)

Quote from: VS on November 27, 2008, 10:55:33 AMA ohledně log firem - souhlasím s tím, že je to docela kontroverzní záležitost.
Jsem zastáncem toho názoru, že značky opravdových firem do hry nepatří. Co beru, jsou jejich zkomoleniny. Např. v pak96.comic je obchod s nábytkem IDEA ;D

Jirka71

#139
Ja to psal hlavne protoze prave v tescu pracuju a nechci si kazit hru takovou cvokarnou.Ten druhy navrh vypada lip